ריחו"ל

מי הבריון? ג'מילה ג'מיל ופירס מורגן מאשימים זה את זו בבריונות ברשת

הוויכוח הלא נגמר בין השחקנית ג'מילה ג'מיל ואיש התקשורת הבריטי פירס מורגן הגיע לשיאים חדשים, לאחר שמורגן האשים את ג'מיל בכך שתקפה מילולית את קרוליין פלאק, שהתאבדה

מתכתשים ללא הפסקה. פירס מורגן וג'מילה ג'מיל (צילום: Getty Images)
מתכתשים ללא הפסקה. פירס מורגן וג'מילה ג'מילצילום: Getty Images

 

השחקנית ג'מילה ג'מיל נמצאת על הכסא החם. כוכבת הסדרה "המקום הטוב", מרבה לדבר על דברים שמפריעים לה אצל אחרים ועל עוולות שכביכול נעשות לה על ימין ועל שמאל, אבל עכשיו מישהו מפנה את האש כלפיה.

 

מנחה הטלוויזיה הבריטי והשנוי במחלוקת פירס מורגן פירסם אמש (א') הודעות טקסט ששלחה לו בעבר מנחת הטלוויזיה קרוליין פלאק, שהתאבדה לפני כשבוע, ובהן היא מספרת לו על היחס שהיא מקבלת מג'מיל: "קשה לי עם ג'מילה, השנאה שהיא מפנה אליי", כתבה לו.

 

פלאק הייתה אישיות טלוויזיונית מוכרת ומצליחה בבריטניה. בשנה שעברה היא נעצרה לאחר שתקפה את בן זוגה (האשמה שהכחישה), מה שגרם לתקשורת הבריטית לפרסם עליה אינספור כתבות שליליות ותוקפניות, אשר לפי הדיווחים, תרמו למצבה הנפשי הרעוע.

 

חשה מותקפת מהביקורת של ג'מיל. קרוליין פלאק (צילום: Getty Images)
חשה מותקפת מהביקורת של ג'מיל. קרוליין פלאקצילום: Getty Images

 

מורגן פרסם את ההודעות לאחר שג'מיל דיברה על בריונות ברשת והסביר: "לג'מילה ג'מיל יש הרבה מה להגיד על בריונות ברשת, אז לשם ההגינות, הנה הודעה שקרולין פלאק שלחה לי באוקטובר האחרון, אחרי שאותה ג'מילה ג'מיל הובילה קמפיין רשת נגד תוכנית הטלוויזיה החדשה שהיא עשתה".

 

מורגן מדבר על הביקורת שג'מיל הפנתה כלפי תוכנית ריאליטי שפלאק הנחתה, ובה הצופים היו צריכים להחליט האם המתמודדים צריכים לעבור ניתוח פלסטי. בעקבות דבריו של מורגן, ג'מילה הגיבה וכתבה: "רק אמרתי שלדעתי הפורמט של התוכנית (ולא היא עצמה) לא ראוי לצפייה של ילדים".

 

ג'מיל הוסיפה שגם בפעמים אחרות בהן העבירה ביקורת על תוכנית אחרת שפלאק הנחתה, תוכנית השידוכים "אי האהבה", הביקורת הייתה מופנית כלפי התוכנית עצמה ולא כלפי פלאק, למרות שזו לקחה את הביקורת באופן אישי: "התוכנית הזו הייתה צריכה יותר גיוון בליהוק, וקרוליין היתה זו שהתחילה איתי את הוויכוח, למרות שלא האשמתי אותה, אלא רק הסברתי את דעתי בנימוס".

ג'מיל אף האשימה את מורגן שהוא משתמש בפלאק כדי לתקוף אותה: "פירס משתמש באשה מתה, שהיתה חברה שלי, כנשק כדי לתקוף אותי יותר – בדיוק שבוע אחרי ששיתפתי את הציבור בכך שהרגשתי שאני רוצה להתאבד. לכן הוא הבעיה הגדולה ביותר של התעשייה. הביקורת שלי כלפי התוכנית לא גרמה לשנאה כלפי קרוליין", כתבה ג'מיל.

 

בשבוע שעבר ג'מיל שיתפה את עוקביה בכך שהיא מקבלת הרבה תגובות נאצה, לאחר שחשפה שהיא מתמודדת עם בעיות בריאותיות ונפשיות, שהגולשים האשימו אותה בכך שהיא משקרת לגביהם. "סיימנו. התעייפתי מהבריונות... אני מתנצלת בפני אותם אנשים שסובלים מבעיות בריאותיות כרוניות, או כאלה ללא תסמינים בולטים, ושמאשימים אותם כי הם משקרים. סבלתי מכך כל חיי, וזה טראומתי ומבודד".

 

הגולשים מאשימים אותה בכך שהיא משקרת לגבי מצבה הבריאותי (צילום: Getty Images)
הגולשים מאשימים אותה בכך שהיא משקרת לגבי מצבה הבריאותיצילום: Getty Images

 

עוקביו של מורגן לא אהבו את מעשיו ונזפו בו על כך שהוא רק מחמיר את המצב וגורם לעוד ועוד בריונות ושנאה כלפי אחרים: "לא למדת כלום ממה שקרה בשבוע שעבר?", כתבו לו העוקבים בהתייחסם להתאבדות של פלאק. מורגן לא התרגש וענה להם: "למען האמת, מה שלמדתי זה שיש כמה צבועים שם בחוץ שצריך להעמיד אותם במקומם".

 

זו לא הפעם הראשונה שג'מיל ומורגן מתכתשים בטוויטר. יש להם היסטוריה ארוכה של יריבות. בשבוע שעבר ג'מיל הודיעה שהחליטה לחסום אותו וכתבה: "הוא משתמש בפלטפורמה שלו כדי להגביר את האלימות הרגשית שמובילה להתמוטטות עצבים של אנשים צעירים ופגיעים". כפי הנראה, למרות שחסמה אותו, היא עדיין מודעת לכל מה שמורגן כותב עליה.

 

בריון נגד בריונות? (צילום: Getty Images)
בריון נגד בריונות?צילום: Getty Images

 

חסמה את מורגן (צילום: Getty Images)
חסמה את מורגןצילום: Getty Images

אבל עדיין מודעת לכל מה שהוא כותב עליה (צילום: Getty Images)
אבל עדיין מודעת לכל מה שהוא כותב עליהצילום: Getty Images

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018