רכילות+

"אומרים לי 'תראי, זה צחי אירני, זה שלא הצליח'"

צחי אירני זכה ב"האקדמיה לצחוק" ועקף מתמודדים כמו הדר לוי ואבי נוסבאום. אבל 16 שנים אחרי, הם מככבים בפריים טיים והוא מודה שפספס את ההזדמנות. ריאליטי צ'ק - פרק 4

 

ריאליטי צ'ק - צחי אירני    (צילום: ניצן דרור, עריכה: דפנה פלד איצקוביץ)

ריאליטי צ'ק - צחי אירני    (צילום: ניצן דרור, עריכה: דפנה פלד איצקוביץ)

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

"לקחתי את הזכייה למקום לא נכון, הרגשתי שעשיתי את שלי. אבל זה הפוך! מפה אתה צריך להתחיל לעבוד. אני נחתי על זרי דפנה, נהניתי מההצלחה. תחשוב, בן אדם שבא מכלום, ופתאום מקבל תהילת עולם", אומר צחי אירני בתוכנית "ריאליטי צ'ק", על מה שקרה לו אחרי שזכה במקום הראשון ב"האקדמיה לצחוק".  

 

"האקדמיה לצחוק" אולי לא מוכרת לדור המילניאלז, אבל השאר בטח זוכרים את תוכנית הריאליטי שניסתה למצוא את הקומיקאי המוכשר הבא, אי שם בשנת 2004. ממש לאחרונה עלתה ברשת "הקומדי סטאר" בהנחיית צביקה הדר, "גירסתה העדכנית של 'האקדמיה'", כתבה מבקרת הטלוויזיה של ynet, סמדר שילוני.

 

הבדיחות עדיין זורמות לו בטבעיות. צחי אירני (צילום מסך)
הבדיחות עדיין זורמות לו בטבעיות. צחי אירניצילום מסך

לפני 16 שנים (צילום מסך)
לפני 16 שניםצילום מסך

 

ונחזור למקור - התוכנית לבחירת "הקומיקאי הבא" עלתה לאוויר בפברואר 2004 ואחרי כמעט שלושה חודשים, הוכרז צחי אירני - אז בן 22 - בתור המנצח הגדול. פרט לו, היו ברשימת המתמודדים כמה מהשמות המוכרים ביותר בעולם הסטנד-אפ היום, ביניהם אבי נוסבאום והדר לוי. אלא שבזמן שהם התייחסו ל"האקדמיה לצחוק" בתור מדרגה שתקדם אותם בתעשייה, אירני חשב שהוא כבר הגיע לנחלה.

 

"התוכנית הראשונה הייתה בום. עד היום זוכרים לי את הבדיחות. זו הייתה חוויה. אתה יוצא החוצה ולא יכול ללכת. ביום שזכיתי, עשינו תהלוכה מהרצליה לפה, כל השכונה חיכתה לי עד שתיים בלילה. כל השכונה. כולם היו בחוץ, הרימו אותי על הכתפיים", נזכר אירני בגעגועים. "תשמע, איזו גאווה גם הבאתי לשכונה. אני חושב שהבנאדם האחרון מפתח תקווה שהיה לפניי בטלוויזיה היה בשחזור של כלבוטק", הוא אומר והבדיחות יוצאות לו בטבעיות.

 

"זה שלא הצליח" (צילום מסך)
"זה שלא הצליח"צילום מסך

מה קרה ביום שאחרי "האקדמיה לצחוק"?

"בשנה-שנתיים הראשונות עוד ניסיתי להופיע, אבל ראיתי שזה לא זה. נוסבאום והדר לוי וכולם מתחילים להופיע ולהתברג בתעשייה ואני פה. אני הזוכה במרכאות, אבל לא קורה משהו. ואבא שלי מהדור של פעם, ואם אתה קם בבית, אז 'יאללה, לך לעבוד!'. העבודה הראשונה שלי אחרי 'האקדמיה' הייתה ב-yes. הייתי מתקתק לאנשים בבתים, והם חשבו שזו מתיחה. 'מה אתה עושה פה?', וכאלה. היו אומרים לי 'לא קונים ממך, כדי שתחזור להופיע'".

 

אחרי 16 שנים, אנשים עוד מזהים אותך ברחוב?

"יש את השניה הזאת של 'מאיפה אתה מוכר לי?', ואז 'אה נכון, תראי, זה שלא הצליח'".

 

אתה יושב בבית, פותח טלוויזיה, רואה את החברים ב"מועדון לילה". מה זה עושה לך?

"קודם כל אני מתמוגג מאושר, כיף. מצד שני אתה אומר 'ראבק, צעד אחד נכון, אתה יכולת לשבת שם'. כשהם הלכו להופיע ולכתוב ולהתעסק בזה, אני הלכתי למועדונים, התעסקתי במשהו אחר, לא יעזור. אבל עוד לא אמרתי את המילה האחרונה".

 

עדיין מזהים אותו ברחוב (צילום מסך)
עדיין מזהים אותו ברחובצילום מסך

עם בר זגה, כתב Pplus (צילום מסך)
עם בר זגה, כתב Pplusצילום מסך

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018