רכילות+

צפו: כשאבנר נתניהו שאל את פרופ' נח הררי שאלה

נתניהו הצעיר לומד בקורס שמעביר הפרופסור באוניברסיטה העברית, ובעקבות נגיף הקורונה, הפך לשיעור וירטואלי באפליקציית Zoom. ומה ענה לו נח הררי?

 

אבנר נתניהו שואל את פרופ' יובל נח הררי שאלה

אבנר נתניהו שואל את פרופ' יובל נח הררי שאלה

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

משבר הקורונה גרם לכולם להסתגר בבתיהם ולאמץ שגרת חיים חדשה, שכוללת בעיקר מפגשים וירטואליים באמצעות אפליקציות הווידאו למיניהן. מנהלים ועובדים, מורים ותלמידים ומרצים וסטודנטים, מנהלים את חייהם בשלט רחוק ומנסים להסתגל למציאות החדשה.

 

אחד מאותם סטודנטים, הוא אבנר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלומד תואר ראשון בהיסטוריה וארכיאולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. כמו רבים, גם הוא נאלץ לוותר על הגעה לכיתה ולהשלים את שאר הקורסים עד להודעה חדשה באמצעות מפגשי וידאו כאלה ואחרים עם שאר חבריו לתואר.

 

היום (א'), הוא השתתף בשיעור "בני אדם ובעלי חיים אחרים", בניצוחו של פרופ' יובל נח הררי, שהועבר לכיתה באמצעות אפליקציית Zoom. הקורס, בו משתתף נתניהו הצעיר מאז תחילת הסמסטר השני, מתיימר לסקור את מערכת היחסים בין בני אדם לבעלי חיים מתקופת האבן ועד המאה ה-21. בסילבוס כתוב כי במהלך הסמסטר "נבחן את ההיבטים האקולוגיים, הכלכליים, הפוליטיים והאתיים של מערכת היחסים הזו, ובפרט נבחן כיצד השפיעו עליה המהפכה הלשונית, המהפכה החקלאית והמהפכה התעשייתית". עוד כתוב, כי הנוכחות בקורס היא חובה.

 

חלק מתוכנית המצטיינים של ביה"ס להיסטוריה. אבנר נתניהו ופרופ' יובל נח הררי (צילום: עמית שעל, צילם מסך)
חלק מתוכנית המצטיינים של ביה"ס להיסטוריה. אבנר נתניהו ופרופ' יובל נח הרריצילום: עמית שעל, צילם מסך

בשלב מסוים, נתניהו ביקש לשאול את הפרופסור שאלה הקשורה במצבנו הנוכחי: "בעבר, עוד לפני העת המודרנית, לא דיברו על בידודים ומגפות קודמות להרחיק חולים מכלל האוכלוסיה, ברור שלא הייתה סטריליות בעת החדשה אבל העיקרון של לבודד חולים בריאים לא בהכרח תלוי מחקר מדעי", אמר הסטודנט המפורסם, ועל כך ענה הפרופסור בהרחבה. צפו בסרטון בראש הכתבה.

 

גם חכם וגם חתיך. אבנר נתניהו (צילום: אמיר מאירי)
גם חכם וגם חתיך. אבנר נתניהוצילום: אמיר מאירי

כזכור, נח הררי, מתח בסוף השבוע ביקורת חריפה על ראש הממשלה - והזהיר מפני אובדן הדמוקרטיה בישראל. "הקורונה הרגה את הדמוקרטיה. ביבי הפסיד את הבחירות, אז הוא סגר את הכנסת, הורה לאזרחים להישאר בבתים ומוציא איזה צווי חירום שבא לו. לזה קוראים דיקטטורה", צייץ ההיסטוריון בטוויטר.

 

כפי שנראה בווידאו, הפרופסור ענה לסטודנט בהרחבה ונראה שאין טינה ומשקעים בין השניים חרף האירועים האחרונים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018