רכילות+

לוסי דובינצ'יק: "אנשים מתקשרים אלי ומספרים שאין להם עבודה ואוכל"

השחקנית לוסי דובינצ'יק פירסמה את מספר הטלפון האישי שלה על מנת שמי שזקוק לאוזן קשבת יוכל לפנות אליה. בריאיון איתה היא מספרת לנו: "אני נותנת את הדוגמא האישית שלי, מספרת שהייתי במקום גרוע ונמוך, וכמה ניסים קרו לי מאז. לפעמים קל לדבר עם מישהו שאתה לא מכיר"

 

מתגייסת לעודד אחרים. לוסי דובינצ'יק (צילום: שוקה כהן)
מתגייסת לעודד אחרים. לוסי דובינצ'יקצילום: שוקה כהן

 

בימים בהם נגיף הקורונה מתפשט ומסרב לעצור, יש רבים אשר סגורים בבתיהם, מבואסים, מתקשים למצוא נחמה ואולי צריכים אוזן קשבת. אתמול (ב'), סיפרה לוסי דובינצ'יק בחשבון הפייסבוק שלה על תקופת המשבר בחייה ועל האור שבקצה המנהרה: "נכון שאין לנו מושג מתי ואיך כל זה יסתיים, וזה רק מגביר את הבהלה הקשה שבה אנחנו מצויים. אבל אני מוכרחה לשתף אתכם שבאופן אישי חוויתי משהו דומה לפני כ-3 שנים, ובמידה מסוימת זה היה אפילו יותר קשה, כי בזמנו העולם המשיך להסתובב על צירו הרגיל, ונדמה היה שאצל כולם (או לפחות אצל הרוב) המצב הרבה יותר טוב משלי... בזמן שאצלי האדמה נשמטה מתחת לרגליים".

 

את הפוסט היא חתמה במספר הטלפון האישי שלה, ובהזמנה לכל מי שמרגיש את הצורך, ליצור עימה קשר. התקשרנו אליה כדי לקבל עידוד וגם כדי לשמוע ממנה על היוזמה.

 

עם הבנות שלה (צילום: אינסטגרם)
עם הבנות שלהצילום: אינסטגרם

 

מה את עושה בימים אלה?

"אני עושה את מה שכולם עושים, כרגע בבית עם שלושה ילדים, 24/7. אני לומדת תסריטאות ומחזאות בזום בערבים, וחוץ מזה מבשלת וכותבת שירים. בן הזוג שלי ממשיך לעבוד, הוא אינסטלטור חיוני, חוזר הביתה כל ערב אחרי העבודה".

 

למה פרסמת את מספר הטלפון שלך?

"לתת כוח לאנשים. אני נותנת זווית ראייה חדשה על כל המצב בפוסט שכתבתי. לפעמים קל לדבר עם מישהו שאתה לא מכיר. מאתמול אני כל היום בטלפון, מלא אנשים מתקשרים אלי ומספרים שאין להם עבודה ואין להם אוכל, אנשים מיואשים נורא. זה עוזר לדבר ואני גם נותנת עצות. אנשים קבעו להפגש איתי אחרי הקורונה".

 

את רוצה לתת לאנשים עצות? סתם לדבר? מה את יכולה לתרום מהידע שלך?

"נכון שהמצב קשה, אבל יכול להיות קשה יותר, והאנושות כבר עברה מצבים קשים יותר. יש לנו אוכל, מחשבים, טלפונים וטלוויזיה. קשה להיות תקוע בבית וזה לא מצב אופטימלי, אבל ביחס לתקופות אחרות בהיסטוריה, אנחנו במצב מאוד טוב.

 

"אין מה להסתכל על המצב וכמה שהוא קשה ולרחם על עצמנו, זה לא עוזר בשום צורה. זה מצב נתון ואין איך לשנות אותו עד שיהיה חיסון. חייבים למצוא את הנקודות החיוביות ולהתמודד כמה שיותר טוב, להישאר אופטימיים עם מה שכן יש.

 

"אני נותנת את הדוגמא האישית שלי, מספרת שהייתי במקום גרוע ונמוך, וכמה ניסים קרו לי מאז. המון אנשים באמת אומרים שזה נותן להם הרבה תקווה. במצבים כאלה קשה לראות את הטוב ואיך הכל יכול להסתדר פתאום, ובדיוק ככה זה בחיים, יש עליות ומורדות. כמו שהקורונה הגיעה ועצרה את החיים של כולם, יגיע חיסון והכל יעבור ויחזור לעצמו, אולי אפילו יהיה טוב יותר. יש מלא דברים שעכשיו נוצרים - אם זה אחדות בין מדינות, העברת ידע, זיהום האוויר הצטמצם. הם לא ייעלמו עם הקורונה, יש אירועים שמעצבים את האדם והעולם מחדש. זה מסוג האירועים האלה".

 

שוחררה מבית החולים לאחר שנפלה מחלון ביתה (צילום: מוטי לבטון)
שוחררה מבית החולים לאחר שנפלה מחלון ביתהצילום: מוטי לבטון

 

זה יותר בשבילך או בשבילם?

"אני לא חווה את זה ככה, ברור שזה עושה לי טוב שאני יכולה לתת מעצמי, אבל אני פחות עושה את זה בשבילי. המצב הנוכחי הוא שאני עם שלושה ילדים, אז אין לי אופצייה לנסוע ולעזור לאוכלוסיה החלשה. אין לי איך לצאת מהבית, חוץ מחמש דקות שבהן אני עושה לילדים סיבוב קטן בחוץ כשהם כבר ממש מתחרפנים.

 

"זה דבר מהמם שקורה בעולם, שכולם נרתמים ושכל אחד עוזר במה שהוא יכול. זה משהו שאני מרגישה שאני יכולה לתת - משהו שחוויתי בעצמי, שאני יכולה לתת לאנשים פרספקטיבה. אני מקבלת תגובות טובות וחמות. אנשים באמת מתעודדים מזה, שומעים את הסיפור שלי וזה נותן להם כוחות. מבינים שהמציאות לא תישאר ככה לנצח, זה מצב זמני וזה משמח".

 

דובינצ'יק היא לא הכוכבת היחידה שפרסמה את מספר הטלפון שלה כדי לתת לציבור את האפשרות ליצור עימה קשר - בשבוע שעבר הזמר נתן גושן עשה מעשה דומה, ופירסם גם הוא את מספר הטלפון האישי שלו, עבור אותה המטרה.

 

 

דובינצ'יק ובתה (צילום: שוקה כהן)
דובינצ'יק ובתהצילום: שוקה כהן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018