ריחו"ל

טופ מודל עם אישיוז: נעמי קמפבל חוגגת 50

אחת מדוגמניות הצמרת הגדולות והמצליחות בעולם חוגגת 50, וזה בדיוק הזמן להיזכר בכל הדרמות והשערוריות שסיפקה לנו במשך השנים - החל מהשלכת טלפונים על עוזרות הבית שלה ועד הניסיון לחסל את הקריירה של טיירה בנקס. וזה לא הכל, קחו נשימה, מדובר ברשימה ארוכה

 

מהממת ושערורייתית. נעמי קמפבל בת 50 (צילום: Getty Images)
מהממת ושערורייתית. נעמי קמפבל בת 50צילום: Getty Images

 

נעמי קמפבל מחזיקה באמתחתה יותר מ-40 שנות קריירה, במהלכן הפכה לאחת מדוגמניות העל המוכרות והמצליחות בעולם, אייקון אופנתי ותרבותי שעד היום שמה מוכר בכל בית. לאורך השנים היא עשתה לא מעט כותרות – ולא תמיד בגלל הקריירה המכובדת שלה. הכוכבת (שביקרה בארץ ב-2016) פרצה גבולות ושברה שיאים, אבל גם עברה לא מעט פעמים על החוק, והייתה מעורבת לאורך השנים בשלל שערוריות וסקנדלים, שקיבעו את מעמדה לא רק כדוגמנית מצליחה אלא גם כדיווה זועמת – שאינספור אנשים חטפו מנחת זרועה.

 

בריאיון שנתנה בשנת 2000 לברברה וולטרס אמרה קמפבל שהיא מעולם לא התיימרה להיות נחמדה. "זה קצת משעמם לדעתי" הוסיפה הכוכבת. ובכן, היא בהחלט פעלה בהתאם, וייצרה לעצמה חיים מלאי ריגושים, דרמות ובעיקר אלימות שכוונה סביב הסובבים אותה, לרוב עוזרים אישיים וחסרי מזל שהפכו לקורבנותיה.


דרמות על המסלול, ובעיקר מחוצה לו (צילום: Getty Images)
דרמות על המסלול, ובעיקר מחוצה לוצילום: Getty Images
 

  

אם קמפבל הרגישה אי פעם חרטה על הדברים שעשתה, היא לא הביעה אותה, ואף נצפתה מתהלכת עם חולצה עליה היה כתוב: "נעמי היכתה אותי... ואהבתי את זה!". היום (ו') חוגגת הטופ מודל את יום הולדתה ה-50, זמן מצויין להיזכר בהיסטוריה העסיסית ומלאת הדרמות שלה.

 

הצהרה, לא רק אופנתית (צילום: Splashnews)
הצהרה, לא רק אופנתיתצילום: Splashnews
 

עוזרות הבית המוכות

 

עובדה משעשעת (או שלא) על קמפבל: דוגמנית העל אוהבת להשליך חפצים ואף נוטה לשגר לעבר העובדות המסכנות דווקא את הטלפונים הניידים שלה (וזה עוד בתקופה בה הם היו כבדים וגדולים).

 

הראשונה בשרשרת הקורבנות הארוכה של קמפבל הייתה עוזרת אישית בשם ג'ורג'ינה גלניס, שב-1998 התלוננה שהבוסית שלה נתנה לה אגרוף והיכתה אותה עם הטלפון שלה. במשפט שנערך בתחילת שנת 2000 הורה השופט לקמפבל לשלם לגלניס פיצויים, וללכת לסדנת טיפול בכעסים. כפי שניתן יהיה לראות בהמשך, הסדנה לא ממש עזרה.

 

מאוחר יותר סיפרה קמפבל לברברה וולטרס: "בזמנו היו לי חיים פומביים נהדרים. היה לי כל מה שבחורה יכולה לבקש. אבל הייתי אומללה, מאוד אומללה. והייתי צריכה פסק זמן. הבנתי שאפסיד אנשים שאני מאוד אוהבת אם לא אגלה מה גורם לי להתנהג כפי שאני מתנהגת". ובכן, מה שזה לא יהיה שהיא הבינה על עצמה בטיפול – היא לא ממש יישמה אותו. רק התחלנו.

 

 

נשלחה לסדנה לטיפול בכעסים - אבל נשארה כועסת (צילום: Getty Images)
נשלחה לסדנה לטיפול בכעסים - אבל נשארה כועסתצילום: Getty Images

 

בשנים שלאחר מכן התלוננו לא פחות משמונה נשים, עוזרות בית ועוזרות אישיות של הכוכבת, על כך שהתעללה בהן, ומלבד להטיח בהן את הטלפונים שלה, גם בעטה, שרטה, חנקה וכלאה אותן בביתה. בחלק מהמקרים בית המשפט ביטל את ההאשמות, במקרים אחרים הוא מצא את קמפבל אשמה, כמו במקרה של אנה סקולבינו שגם עליה השליכה המעסיקה שלה טלפון ב-2006. בית המשפט גזר על הכוכבת לשלם למתלוננת פיצויים (בסך כמה מאות דולרים בלבד, כולל את חשבון בית החולים) ולעבור שוב סדנה לשליטה בכעסים. בנוסף  היא נשלחה לחמישה ימים של עבודות שירות בניקיון בתי אבות, אליהם לפי הדיווחים הגיעה מדי יום בבגדי מסיבות יוקרתיים. כי אם כבר לשרת את העם, אז רק בסטייל.

 

בשלב זה כבר היו ברורים מספר דברים לכל מי שהגיע אל קמפבל לריאיון עבודה: הדבר הראשון הוא שייתכן ועדיף למצוא עבודה אחרת. ואם כבר שמתם את נפשכם בכפכם ולקחתם את הסיכון – אולי מוטב שתרחיקו מהכוכבת מכשירי טלפון.

 

זהירות, יש לה טלפון ביד! תשמרו על מרחק ובלי תנועות פתאומיות (צילום: Getty Images)
זהירות, יש לה טלפון ביד! תשמרו על מרחק ובלי תנועות פתאומיותצילום: Getty Images

 

ולא רק העובדות שלה חטפו

אז כמו שכבר הבנו, את קמפבל לא היה קשה להכעיס, וכשזה קרה - היא גם לא ממש ניסתה להסתיר זאת. במהלך השנים היא גרמה למספר שערוריות לאחר שהתפרעה בציבור בגלל סיבות שונות: צלמי פפראצי שצילמו אותה, עובדי חנות שלא הכניסו אותה ביום שבו הייתה כניסה לחברי מועדון בלבד וגם בגלל בן זוגה לשעבר, איש העסקים באדר ג'אפר, שב-2006 הזמין משטרה לאחר שהכוכבת עוררה מהומה מחוץ לביתו כשהגיעה לשם לאסוף את חפציה לאחר הפרידה. קמפבל נעצרה ושוחררה לאחר מספר שעות, כשבסופו של דבר השוטרים נכנסו לביתו של ג'אפר בעצמם החזירו לה את רכושה.

 

וזה לא הכל, באפריל 2008 החליטה חברת התעופה הבריטית British Airways שהנוסעת נעמי קמפבל לא תטוס איתה יותר לעולם – לאחר שהכוכבת עוררה מהומה בנמל התעופה הית'רו שבלונדון בעקבות מזוודה שאבדה לה, ונעצרה בחשד לתקיפת שוטר. זו לא הייתה הפעם הראשונה שהכוכבת עשתה בלאגן בשדה תעופה – כמה חודשים לפני כן היא קיללה איש צוות שבישר לה שלא תוכל לעלות לטיסה שלה מכיוון שאיחרה אליה ב-11 דקות. במקרה אחר, היא צעקה על עובדי שדה התעופה בקולומביה לאחר שגילתה שהמזוודות שלה נשלחו בטעות ליעד אחר.

 

אל תאמינו ללוק התמים (צילום: Getty Images)
אל תאמינו ללוק התמיםצילום: Getty Images

 

לאחרונה דווח שגם חברה הקרוב של קמפבל, עורך ווג הבריטי האגדי, אדוארד אנינפול, קץ בהתנהגותה של הכוכבת - אחרי יותר מ-30 שנות חברות. הקש ששבר את גב הגמל, לפי הדיווחים, התרחש בטקס האופנה הבריטי לפני כחצי שנה. קמפבל זכתה בו בפרס "אייקון השנה", על פועלה בתחום המקצועי וההומניטרי, אך נעלבה מכיוון שהרגישה שאנינפול לא בירך אותה כראוי. מקורבים לשניים מספרים שהיא לא היססה להבהיר לו איך היא מרגישה והוא בתגובה לא היסס לנתק את הקשר.   

 

קשרים עם אנשים מפוקפקים

 

באוגוסט 2019, זמן קצר לאחר שהוכרז שקמפבל תקבל את הפרס היוקרתי באותו טקס (אשר נזכיר, הוענק לה בחלקו בגלל הפעילות ההומניטרית שעשתה לאורך השנים), פרסם האתר "דיילי מייל" כתבה גדולה אשר האשימה אותה בידידות קרובה עם מספר אנשים שבימים אלו אף אחד לא רוצה להיות מזוהה איתם - החל מעבריין המין ג'פרי אפשטיין ששם קץ לחייו בכלא, ועד הארווי ויינשטיין וקווין ספייסי.

 

אולי עדיף שתשמרי ממנו מרחק. נעמי קמפבל והארווי ויינשטיין (צילום: Getty Images)
אולי עדיף שתשמרי ממנו מרחק. נעמי קמפבל והארווי ויינשטייןצילום: Getty Images

 

לפי הדיווחים, קמפבל הייתה בקשר קרוב עם אפשטיין ואף טסה במטוסו הפרטי, אשר זכה לכינוי "לוליטה אקספרס" מכיוון שנהג להביא לשם נערות צעירות, שם תקף אותן מינית. בנוסף הוא הביא איתו את אחת מקורבנותיו למסיבת יום ההולדת ה-31 של קמפבל ב-2001. אין אף הוכחה לכך שהדוגמנית ידעה על מעלליו, אך עצם החברות שלה איתו הספיקה כדי לעורר שאלות בנושא.

 

עוד סיפרה הכתבה שקמפבל חברה קרובה של משפחת גלוק המילארדרית אשר הרוויחה את כספה מייצור אקדחים, והזכירה שב-2010 נקראה להעיד במשפטו של צ'ארלס טיילור, אשר הואשם בפשעי מלחמה וסחר ביהלומי דם. לפי העדויות, טיילור העניק לקמפבל יהלום - אך היא הכחישה שלקחה אותו ואמרה על דוכן העדים: "הכריחו אותי להגיע לכאן, אני רק רוצה לגמור עם זה ולהמשיך בחיי. זו אי נוחות עצומה עבורי". טיילור נמצא אשם ונשלח למאסר של 50 שנה.

 

נעמי הגיבה לכתבה בסרטון יוטיוב בו הודתה שהיא לא מלאך, אך מסרבת להיות מואשמת בדברים שלא עשתה. על אפשטיין אמרה שהיה בסך הכל אחד מאנשים רבים מאוד שהיו בקרבתה והצטלמו איתה מדי פעם. היא גינתה את מעשיו ואמרה: "לשמוע על מה שעשה החליא אותי, בתור אחת שנפלה קורבן ללא מעט תוקפים מיניים, ותודה לאל שהיו סביבי אנשים שהגנו אליי". קמפבל הוסיפה שהכתבה היא: "ניסיון התנקשות ישיר בשמי... פיסת עיתונאות מעוותת" שנועדה לחבל בעבודתה ההומינטרית.

קמפבל עם קווין ספייסי ואימאן (צילום: Getty Images)
קמפבל עם קווין ספייסי ואימאןצילום: Getty Images

 

ההתמכרות לסמים

במהלך שנות ה-90 קמפבל התמודדה עם התמכרות לקוקאין ואלכוהול. ב-1999 היא נכנסה למכון גמילה, וכמה שנים לאחר מכן סיפרה בריאיון ל"ווג" שהסמים הם אלו שגרמו לה להתנהג באכזריות אל הסובבים אותה (מה שלא מנע ממנה להמשיך להתנהג כך גם בשנים שלאחר הגמילה). יחד עם זאת היא הצהירה שמעולם לא עבדה תחת השפעת הסמים: "אם הייתי עולה למסלול מסוממת, העיניים שלי היו מסגירות את זה", אמרה בריאיון ל"ווג".

 

ב-2004 קמפבל הייתה זו שבצד המאשים, כשתבעה את הצהובון הבריטי Mirror על כך שפירסם כתבה חושפנית על תהליך הגמילה והטיפולים שעברה במכון. בית המשפט מצא את העיתון אשם, והורה לו לשלם לקמפבל פיצויים בסך 5,000 דולר.

 

חושפת טפחיים, על שער מגזין LOVE (צילום מסך)
חושפת טפחיים, על שער מגזין LOVEצילום מסך

 

14 עמודים בפלייבוי

בשיא הקריירה שלה קמפבל הסעירה שוב את ההמונים, הפעם כשכיכבה על שער מגזין "פלייבוי", שבדצמבר 1999 נתן לה כבוד בעזרת לא פחות מ-14 עמודי תמונות בגיליון.

 

14 עמודים, רק שלה. נעמי קמפבל על שער "פלייבוי", דצמבר 1999 (צילום מסך)
14 עמודים, רק שלה. נעמי קמפבל על שער "פלייבוי", דצמבר 1999צילום מסך

 

הגברים בחייה

במהלך שנותיה באור הזרקורים, קמפבל ניהלה מספר מערכות יחסים רומנטיות, חלקן פומביות יותר וחלקן פחות. בין הגברים איתם התרועעה במהלך השנים אפשר למצוא את ליאונרדו דיקפריו, פי דידי, ג'רארד בטלר, וגם את כוכב להקת "וואן דיירקשן" ליאם פיין, הצעיר ממנה ב-24 שנים, אשר בשנה שעברה נפוצו שמועות שניהלו רומן קצרצר.

 

יחד עם זאת, מערכות היחסים המשמעותיות יותר שלה היו דווקא עם גברים פחות מוכרים: בסוף שנות ה-90 יצאה במשך שנתיים עם פלביו בריאטורה, לשעבר בעלי קבוצת פורמולה 1 המבוגר ממנה ב-20 שנה, אשר אמר עליה לאחר מכן שהיא "עדיפה בתור ידידה", בעוד היא החזירה ואמרה עליו בריאיון למגזין "מארי קלייר": "אני לא מתכוונת להיות פרס. אם אתה מצפה שאכין לך ארוחת בוקר על עקבים ואיראה כאילו הרגע יצאתי מצילומים למגזין, זה לא הולך לקרות".

 

ב-2008 החלה לצאת עם המיליארדר הרוסי ולדיסלב דורונין, איתו הייתה בזוגיות במשך חמש שנים. דורונין נחשב למערכת היחסים הרצינית האחרונה של הכוכבת נכון לעכשיו, וכפי שתראו מיד, סיפק גם לא מעט דרמה גם לאחר פרידתם. 

 

קמפבל ובן זוגה לשעבר, ולדיסלב דורונין (צילום: Getty Images)
קמפבל ובן זוגה לשעבר, ולדיסלב דורוניןצילום: Getty Images
 

 

נקמה בבת חסותה

דוגמנית צעירה בשם לו זילין הבינה על בשרה שעם נעמי לא כדאי להתעסק, וגם לא עם אף אחד שקשור אליה, במיוחד אם מדובר במאהב לשעבר.

 

זילין התחילה את מערכת היחסים שלה עם קמפבל דווקא ברגל ימין, כשהתחרתה ב"הפנים", תחרות ריאליטי של דוגמניות מתחילות שהנחתה הכוכבת, ואף הגיעה בה לגמר. במהלך העונה קמפבל הפגינה כלפי זילין הרבה חיבה, ובתום התחרות, אף שזילין לא ניצחה בה, ראתה בה קמפבל מספיק פוטנציאל כדי להחתים אותה בסוכנות שלה. למרות הפירגון, זילין לא החזירה לה באותו מטבע, ופצחה ברומן עם ולדיסלב דורונין (בן זוגה לשעבר של המנטורית שלה). קמפבל לא הייתה משועשעת, סילקה אותה מהסוכנות, ובגדול דאגה לכך שהיא לא תעבוד יותר בעיר הזאת, או באף עיר אחרת.

 

לא להתעסק עם האקסים של נעמי. רשמנו לעצמנו (צילום: Getty Images)
לא להתעסק עם האקסים של נעמי. רשמנו לעצמנוצילום: Getty Images

 

ניסתה לחסל את הקריירה של טיירה בנקס

מאחורי הקלעים היו פחות חיוכים. קמפבל וטיירה בנקס (צילום: Getty Images)
מאחורי הקלעים היו פחות חיוכים. קמפבל וטיירה בנקסצילום: Getty Images

 

וכעת אנחנו מגיעים אל אחת היריבויות המוכרות והידועות לשימצה של עולם הבידור והדוגמנות בפרט. נעמי כבר הייתה דוגמנית מבוססת ומצליחה כשטיירה בנקס התחילה את דרכה בעולם הדוגמנות ב-1991. היום קצת קשה להאמין, אבל באותה תקופה בדרך כלל לא היה מקום ליותר מדוגמנית אחת שחורה על מסלולי התצוגה ועל שלטי החוצות – מקום שאותו תפסה לרוב קמפבל.

 

לכן כשהקריירה של טיירה החלה לתפוס תאוצה, קמפבל פחות פירגנה – שלא לומר הודיעה לכל מקבלי ההחלטות שאם יעבדו עם טיירה, אותה הם כבר לא יראו אצלם בפרויקטים. בנוסף, כמו שאפשר לתאר, התקשורת ראתה פוטנציאל לדם – השוותה ללא הרף בין שתי הדוגמניות ומיהרה להכתיר את בנקס בתור היורשת של הכוכבת הוותיקה, מה שתרם לא מעט לטינה שפיתחה כלפי זו הצעירה.

 

בנקס דיברה לא פעם על אותן שנים, וקראה להן "התקופה הגרועה בחיי". בריאיון ל"וול סטריט ג'רנל" היא אמרה: "לא הייתי קוראת לזה יריבות. יריבות מתרחשת כשיש שני יריבים באותו מעמד, בזמן שבמקרה שלי, אחת הייתה מאוד חזקה, דוגמנית על, ואני הייתי 'הבחורה החדשה', רק ירדתי מהמטוס ולמדתי את העולם הזה".

 

ניסיון החיסול לא צלח, למזלה של טיירה (צילום: Getty Images)
ניסיון החיסול לא צלח, למזלה של טיירהצילום: Getty Images

 

בנקס האשימה את קמפבל שהתנהגה כלפיה בביריונות, ליכלכה עליה מאחורי הקלעים בתצוגות אופנה וגרמה לפיטוריה מעבודות שונות. "אנשים לא יודעים שהייתי חוזרת בלילה ובוכה, בגלל שהאישה שהערצתי התנהגה כאילו היא לא רוצה אותי לידה, ועשתה כל מה שביכולתה כדי לגרום לי להסתלק".

 

ב-2005 השתיים ערכו ניסיון פיוס במסגרת תוכנית האירוח של טיירה, שנערכה באופן חד פעמי ללא קהל. במהלך התוכנית, טיירה הטיחה בפני הנמסיס שלה את כל טענותיה ולמרות שהפרק ייצר אינספור רגעים מביכים ולא נעימים לצפייה, בסופו של דבר בנקס הצהירה שהיא קיבלה סגירת מעגל ויכולה להמשיך הלאה. 

 

 

היריבות ביניהן נמשכה גם לאחר מכן, לפחות על המסך הקטן, כשב-2013 קמפבל עמדה בראש התוכנית "הפנים", שהזכירה לא מעט את התוכנית המצליחה שבראשה עמדה בנקס. לפחות בקרב הזה בנקס ניצחה, והתוכנית של קמפבל ירדה מהאוויר לאחר שתי עונות בלבד.

 

כיום נראה שהשתיים מפויסות, לפחות כלפי חוץ. בשנה שעברה התארחה קמפבל בתוכנית Watch What Happens Live וסיפרה: "בפעם האחרונה שדיברתי עם טיירה היתה בינינו ידידות טובה. מעצבן אותי שאילצו שתי נשים שחורות להתחרות אחת בשנייה. אפשר ללהק שתי נשים שחורות לתצוגת אופנה. למרבה הצער, באותם זמנים הייתה יכולה להיות רק אחת, כך שהשנייה הרגישה מנודה".

 

 

היכתה את קארה דלווין?

לא רק טיירה בנקס סבלה מנחת זרועה של נעמי, השמועות מספרות שגם קארה דלווין חוותה תענוג דומה, רק שבמקרה שלה היא באמת סבלה מנחת זרועה של קמפבל – במלוא מובן המילה. 

 

ב-2015 נפוצו שמועות על כך שבין שתי הדוגמניות הייתה תיגרה מאחורי הקלעים של תצוגה בשבוע האופנה בפריז, כזו שהתדרדרה במהירות לצעקות, דחיפות ומשיכות בשיער. ה"ניו יורק פוסט" דיווח בזמנו שהסיבה לריב הייתה – ריהאנה. לפי הדיווחים, קמפבל הרגישה שדלווין התייחסה לא יפה לרירי, אחת מחברותיה הטובות, והריב הסלים במהרה, וכאמור, הפך לאלים. "זו הייתה מסיבה עמוסה ורועשת, נעמי צעקה והן התחילו לדחוף אחת את השנייה. קארה לא הבינה, כי אין שום בעיה בינה ובין ריהאנה. היא לא רצתה להיות מעורבת בריב וצעקה על נעמי להתרחק ממנה", סיפר עד ראייה. כמה ימים לאחר מכן, קמפבל הכחישה את הסיפור בטוויטר שלה.

 

עדיף שתתייחסו יפה לריהאנה (צילום: Getty Images)
עדיף שתתייחסו יפה לריהאנהצילום: Getty Images
 

 

לא תופסת מהדור הצעיר של הדוגמניות

ב-2015 נעמי הבהירה שאין לה יותר מדי כבוד לדור הצעיר של הדוגמניות. כשהתארחה בתוכנית האירוח של מרדית' וויירה, דיברה קמפבל על דוגמניות צעירות כמו דלווין, קנדל ג'נר וג'יג'י חדיד, כינתה אותן "דוגמניות אינסטגרם" ואמרה: "בהצלחה להן, אבל אני מרגישה שנשים מהדור שלי, כמו סינדי קרופורד, לינדה אוונג'ליסטה, כריסטי טרלינגטון, קלאודיה שיפר, נאלצנו להרוויח את המעמד שלנו ולעבוד קשה כדי להגיע לאן שהגענו, להרוויח את מה שהשגנו".

 

נעמי קמפבל עם קרלה ברוני, סינדי קרופורד, קלאודיה שיפר קלאודיה שיפר והלנה כריסטנסן (צילום: Getty Images)
נעמי קמפבל עם קרלה ברוני, סינדי קרופורד, קלאודיה שיפר קלאודיה שיפר והלנה כריסטנסןצילום: Getty Images

עיסוק: טופ מודל ודרמה קווין (צילום: Getty Images)
עיסוק: טופ מודל ודרמה קוויןצילום: Getty Images

מזל טוב נעמי, נשתדל לא להיתקל בך ברחוב (צילום: Getty Images)
מזל טוב נעמי, נשתדל לא להיתקל בך ברחובצילום: Getty Images
 

נעמי קמפבל  (צילום: Getty Images)
נעמי קמפבל צילום: Getty Images

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018