מייגן מרקל על ג'ורג' פלויד: "הדבר הלא נכון היחיד שאפשר לומר - זה לא לומר כלום"

הדוכסית מסאסקס נאמה בפני תיכוניסטים בתיכון בו היא למדה בלוס אנג'לס, שיתפה בתחושותיה לגבי מותו של ג'ורג' פלויד ושיתפה זיכרון כואב מילדותה. "מה שקורה בארצנו, במדינתנו ובעיר מולדתנו, לוס אנג'לס, הרסני לחלוטין"

  

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

זה לקח כמה ימים אבל הנה הגיע גם תורה של מייגן מרקל להגיב על מותו האכזרי של ג'ורג' פלויד, שנחנק למוות על ידי שוטר. "לא הייתי בטוחה מה אוכל להגיד לכם. רציתי להגיד את הדברים הנכונים אבל הייתי מאוד עצבנית, פחדתי מאוד שיקטלו את זה, אבל הבנתי שהדבר הלא נכון היחיד שאפשר לומר - זה לא לומר כלום", אמרה הדוכסית מסאסקס בנאום שהעבירה לתלמידים בבית הספר התיכון בו למדה, Immaculate Heart, בלוס אנג'לס.

 

במהלך הנאום מרקל ציינה את שמותיהם של אפרו-אמריקנים נוספים שנהרגו בארה"ב על ידי המשטרה בשני האחרונות. "חייו של ג'ורג' פלויד היו חשבים, חייה של ברונה טיילר היו חשובים, וחייו של פילנדו קסטיליה היו חשובים", כך המשיכה וציינה שמות נוספים. "כפי שכולנו ראינו בשבוע האחרון, מה שקורה בארצנו ובמדינתנו ובעיר מולדתנו, לוס אנג'לס, הרסני לחלוטין".

 

במהלך הנאום, מרקל סיפרה לתלמידים על זיכרון הילדות שלה מאביב 1992, לאחר שהשחקן רודני קינג ספג מכות איומות. "הייתי בת 11 או 12, בדיוק לפני שהתחלתי את לימודיי בתיכון, אז החלו המהומות בלוס אנג'לס, שנגרמו על ידי מעשה גזענות חסר טעם. אני זוכרת שהיה עוצר ואני זוכרת שברחתי הביתה ובנסיעה ראיתי אפר נופל מן השמים, הרחשתי את העשן שהיה בחות וראיתי אנשים רצים מהבניינים סחובים תיקים ושקיות", אמרה מרקל, והוסיפה: "אני זוכרת שראיתי גברים בחלק האחורי של הטנדרים מחזיקים אקדחים ורובים. הגעתי הביתה והסתגרתי בפנים וראיתי את העץ, שתמיד היה שם, חרוך לחלוטין. והזיכרונות האלה לא נעלמים".

 

משתפת בזכורות מהילדות. מייגן מרקל (צילום: רויטרס)
משתפת בזכורות מהילדות. מייגן מרקלצילום: רויטרס

 

הדוכסית סיפרה על העצות שהעניקה לה המורה שלה, כשהייתה בת 15, ושיתפה: "אני זוכרת את המורה שלי באותה תקופה, גברת מריה פוליה, שאמרה לי כשעזבתי ליום התנדבות תמיד לזכור לשים את הצרכים של האחרים מעל הפחדים שלך. וזה נשאר איתי לאורך כל חיי וחשבתי על המשפט הזה בשבוע האחרון יותר מתמיד".

 

בנוסף שוחחה מרקל עם בתלמידים על עתידם, ואמרה: "אתם יודעים שאתם הולכים לבנות מחדש. לבנות מחדש ולבנות מחדש עד שזה באמת ייבנה מחדש. מכיוון שכאשר הבסיס נשבר, גם אנחנו נשברים. אתם תובילו באהבה, בחמלה, תשתמשו בקול שלכם". הדוכסית לא פספסה להזכיר לתלמידים כי בקרוב יהיו בני 18, אז יקבלו את הזכות להצביע ולהשפיע. "אתם מוכנים לזה ואנו זקוקים לכם. אני כל כך גאה לקרוא לכל אחד מכם בוגרים עמיתים ואני להוטה לראות מה אתם עומדים לעשות".

 

black lives matter (צילום: רויטרס)
black lives matterצילום: רויטרס

 

מרקל, כידוע, היא בת לאימא אפרו-אמריקנית ובעבר דיברה לא פעם על הגזענות שהיא חווה ודיברה על הקשיים שעברו אמה וסבתה במהלך השנים. בעברה סיפרה הדוכסית כי סבה סיפר לה על כך שבילדותו הוא ובני משפחתו עשו עצירה בסניף של רשת המזון המהיר KFC אך נאלצו להמתין בחלק האחורי של המסעדה ולאכול את המנה שלהם בחניון. "הסיפור הזה עדיין רודף אותי, זה מזכיר לי כמה רחוק הגענו וכמה רחוק אנחנו עדיין צריכים להגיע".

 

אם ובת. דוריה רגלנד ובתה מייגן מרקל (AP)
אם ובת. דוריה רגלנד ובתה מייגן מרקלAP

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018