רכילות+

"ציפי רפאלי תכתוב ספר בכלא"

חבריה של ציפי רפאלי אומרים כי היא חזקה ולא מוכנה להישבר, אך חוששים ממה שמחכה לה בפנים: "נווה תרצה זה לא פיקניק". רגע אחרי שסוכם כי תלך לכלא, דבר אחד בלבד מעניין אותם: "הנכדים ישאלו איפה סבתא"

ישלמו קנס כבד מאוד. בר וציפי רפאלי (צילום: ענת מוסברג)
ישלמו קנס כבד מאוד. בר וציפי רפאליצילום: ענת מוסברג

 

"כואב לי הלב מאוד, זה למען יראו וייראו, זה מוגזם", אומרת לנו היום חברת משפחה של ציפי רפאלי, לאחר שנודע כי נחתם הסכם הטיעון עם הפרקליטות, במסגרתו היא תיכנס לכלא לשנה וארבעה חודשים. "אישית, כאישה פמיניסטית, אני חושבת שזה לא פייר שלגברים יש הפרדה בכלא בין עבירות של צווארון לבן לבין שאר סוגי העבריינות כמו רוצחים ואנסים, ואישה צריכה להיכנס לכלא עם רוצחות".

 

הבוקר (ג') פורסם כי נחתם הסדר הטיעון בין בר רפאלי ואמה לפרקליטות מסוי וכלכלה, ובמסגרתו סוכם כי ציפי תשב בכלא 16 חודשים, בר תרצה תשעה חודשים של עבודות שירות והשתיים ישלמו כל אחת סכום של 2.5 מיליון שקלים בנוסף לשמונה מיליון שומת מס. סנגוריה של רפאלי האם, מסרו כי "לאחר שנים קשות, הגיע הפרק הזה לסיומו כשציפי רפאלי לוקחת אחריות ומשלמת מחיר כבד. בעת הזו, ציפי מוצאת עצמה מחוזקת כשהיא עטופה בתמיכת משפחתה ובחבריה".

 

"היא מקבלת הרבה מאוד הודעות לאינסטגרם מאנשים אנונימיים והיא שמחה לגלות שהיא מקבלת הרבה אהבה ותמיכה", מוסרת ל-Pplus אחת החברות. "המשפחה מאוד חזקה והם מאוד תומכים בה. היא לא מפחדת להיכנס לכלא, רק רוצה שזה יהיה מאחוריה". היא גם מבהירה שרפאלי לא מעוניינת להתראיין עכשיו לאף גורם. "היא מקבלת המון הצעות אבל מסרבת לכולם. היא מתכננת לכתוב ספר בכלא ושם היא תגיד את כל מה שעל ליבה".

 

הנכדים ישאלו איפה סבתא (צילום: אמיר מאירי)
הנכדים ישאלו איפה סבתאצילום: אמיר מאירי

 

את חושבת שהיא תסתדר בכלא?

"היא עושה הכנה נפשית עוד מלפני הקורונה. אני מאמינה שהיא תסתדר, היא תוציא מהלימון לימונצ'לו. בטוחה שהיא תהפוך לאהובה שם מאוד מהר, היא שמש. היא הולכת להתייחס לזה כחוויה, לקחת את זה ולהוציא מזה את הכי טוב. היא קיבלה החלטה לא להישבר והיא לא בהתמוטטות, היא מאוד חזקה. לפני כחצי שנה, כשהעסקה התחילה להירקם היא הייתה בשוק ראשוני, אבל היא התאפסה על עצמה ועכשיו היא מחזקת את האנשים מסביבה".

 

איך הקשר בינה ובין בר בימים אלו?

"חזק מתמיד, רק עכשיו חגגו לבר יום הולדת 35 בטבריה".

 

מקורבת אחרת למשפחה אומרת שבר אמנם מחייכת בתמונות שעלו לרשתות החברתיות, אבל מבפנים היא שבורה. "אנחנו לא מאחלים לאף אחד לעבור את מה שציפי צריכה לעבור. הם לא ציפו שהחיים שלהם יתנהלו ככה", היא אומרת ומבהירה כי רפאלי האם אמנם השלימה עם הכניסה לכלא, אבל חוששת ממה שמחכה לה בפנים. "נווה תרצה זה לא פיקניק".

 

התגברו על השוק הראשוני. בר וציפי (צילום: אמיר מאירי)
התגברו על השוק הראשוני. בר וציפיצילום: אמיר מאירי

 

חבריה של רפאלי כאמור מקיפים אותה בימים אלו, "מי שחבר שלה, נשאר חבר שלה", הם אומרים לנו היום, וטוענים בכעס מוסווה, כי אלמלא היה מדובר בה, העונש היה הרבה פחות חמור. "רק המחשבה, ללכת לכלא בתור אישה - אין לי מה להגיד, באמת. אמא, סבתא, נכדים, מבחינתי - זה שהיא לא תוכל לראות את הנכדים שהיא כל כך קשורה אליהם... היא באמת סבתא טובה. הם ישאלו איפה סבתא? אין לי מה להגיד", אומרת לנו אחת מהן בכאב גדול.

 

כזכור, בהתחלה דובר על כך שרפאלי האם תיקח את האשמה מבתה, היות ובר היא אמא צעירה לשלושה ילדים, האחרון בהם, דויד, נולד רק לפני חמישה חודשים. אלא שככל שעבר הזמן, הסתבר כי ציפי מואשמת בשורת עבירות ארוכה. "השבת תשובה כוזבת על שאלה שנשאלה על פי הפקודה (3 עבירות), שימוש במרמה, ערמה ותחבולה (10 עבירות), השמטת הכנסה מדו"ח (6 עבירות), כל זאת במזיד ובכוונה להתחמק ממס (על הכנסותיה מעמלת סוכנות אם) או לעזור לאחר להתחמק ממס". כן מואשמת ציפי בעבירות בניגוד לסעיף 217 לפקודת מס הכנסה: "עריכת דוח לא נכון ומסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר (9 עבירות)", נכתב בכתב האישום. רפאלי הבת, מואשמת בעבירות לפי סעיף 217 לפקודת מס הכנסה: "מסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר (12 עבירות)".

 

הערב (ג') ציפי רפאלי הגיבה לראשונה בחשבון האינסטגרם שלה להודעות התמיכה שהיא מקבלת: "אני רוצה להודות לאלפי ההודעות שנשלחות אלי בלי הפסקה כדוגמת זו. יש כל כך הרבה אנשים טובים, מחזקים, אוהבים, עוטפים, שגורמים לי להזיל דמעות של התרגשות והכרת תודה שלעולם אנצור בליבי!"

 

משפחה חזקה. און, דור, ציפי ורפי רפאלי (צילום: אלירן אביטל)
משפחה חזקה. און, דור, ציפי ורפי רפאליצילום: אלירן אביטל

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018