ריחו"ל

אשתו של ג'יימס ואן דר ביק עברה הפלה נוספת

השחקן שיתף באינסטגרם כי אשתו קימברלי עברה הפלה, שבעה חודשים בלבד לאחר שעברה מקרה דומה. בתשע השנים האחרונות חוו בני הזוג, הורים לחמישה ילדים, חמש הפלות. "לנשמה שכל כך התרגשנו לקבל לעולם היו תוכניות שלא כללו הצטרפות פיזית למשפחתנו"

בשורות עצובות. ג'יימס ואן דר ביק ואשתו, קימברלי ברוק (צילום: GettyImages)
בשורות עצובות. ג'יימס ואן דר ביק ואשתו, קימברלי ברוקצילום: GettyImages

 

חדשות עצובות: השחקן ג'יימס ואן דר ביק (43) ואשתו קימברלי ברוק עברו הפלה נוספת, חמישית במספר, שבעה חודשים בלבד לאחר שחוו מקרה דומה. אמש (שבת) סיפר הכוכב בפוסט באינסטגרם: "אחרי שחווינו הפלה קשה ומאוד פומבית בנובמבר האחרון, היינו מאושרים לגלות שאנחנו בהיריון. הפעם שמרנו זאת לעצמנו. בסוף השבוע שעבר, 17 שבועות פנימה, לנשמה שכל כך התרגשנו לקבל לעולם היו תוכניות שלא כללו הצטרפות פיזית למשפחתנו".

 

ואן דר ביק המשיך וסיפר בפוסט על הרגעים בהם אשתו הייתה בבית החולים לאחר ההפלה, כשהרגיש חסר אונים בזמן שהצוות המסור מטפל בה: "חלפה בראשי שוב ושוב מחשבה: אנחנו חייבים לתת יחס טוב יותר אחד לשני. העולם כואב כרגע. יש הכחשה, הלם, חוסר אונים, כעס, כל התבניות הישנות אליהן אנחנו נצמדים בזמן טראומה. ואין מילים שיקהו את הכאב, שיעזרו לו לכאוב פחות או יפתרו אותו מהר יותר. אבל הדרך החוצה? מתחילה בעיסוק פתוח וכואב בשאלה – איך אנחנו יכולים לטפל אחד בשני טוב יותר?". את דבריו חתם הכוכב במשפט: "לכל המשפחות שחוו דבר דומה – אתן לא לבד".


ואן דר ביק, ברוק וילדיהם (צילום: אינסטגרם)
ואן דר ביק, ברוק וילדיהםצילום: אינסטגרם

 

ואכן, הכוכב ואשתו שמו לעצמם מטרה שלא להסתיר את ההפלות שעברו ואת ההתמודדות הכואבת שלהם איתן, בניסיון לעודד משפחות אחרות שהיו או נמצאות בסיטואציה דומה. ב-2018, לאחר שנולדה בתם גוונדלין, סיפר ואן דר ביק על ההפלה שעברה אשתו לפני שנכנסה להיריון איתה, וביקש למצוא מילה אחרת במקום "הפלה" (או Miscarriage, באנגלית): "היא רומזת שזו אשמתה של האם, כאילו הפילה משהו או נכשלה בנשיאתו. למדתי שברוב המוחלט של המקרים, אין שום קשר למה שהאם עשתה או לא עשתה. אז בואו נמחק את האשמה מהשולחן".

 

הכוכב הוסיף: "זה כואב ושובר לב ברמות שהן כנראה גדולות יותר ממה שאי פעם חוויתם. אז אל תשפטו את האבל או תנסו להכניס בו היגיון. תנו לו לזרום בגלים שבהם הוא מגיע, ותנו לו ביטוי. ואז, ברגע שתרגישו שאתם יכולים, נסו להתמקד ביופיה של העובדה שהצלחתם לחזור לעצמכם בצורה שונה מזו שבה הייתם לפני כן".


"בואו נמחק את האשמה מהשולחן" (צילום: GettyImages)
"בואו נמחק את האשמה מהשולחן"צילום: GettyImages

 

כאמור, מדובר בהפלה החמישית שבני הזוג חוו בתשע השנים האחרונות. הפעם הקודמת התרחשה בנובמבר 2019, בזמן השתתפותו של ואן דר ביק בתוכנית "רוקדים עם כוכבים", שם סיפר בדמעות: "אשתי קימברלי חוותה את הסיוט הגדול ביותר של כל הורה. איבדנו את התינוק. הנשמה הקטנה שקיווינו לקבל למשפחתנו לקחה קיצור דרך לעולם הבא".

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

חודש לאחר מכן סיפר הכוכב באינסטגרם שהוא ואשתו כבר עברו הפלות, אך מעולם לא בשלב כה מתקדם של ההיריון ולא כאלו שסיכנו את שלומה כפי שקרה במקרה האחרון. בני הזוג הכירו בישראל ב-2009 ואף התחתנו כאן שנה לאחר מכן. יש להם חמישה ילדים: אוליביה (9), ג'ושוע (8), אנאבל (6), אמיליה (4) וגוונדולין (2).

ג'יימס, קימברלי והילדים: אוליביה, ג'ושוע, אנאבל, אמיליה וגוונדולין (צילום: אינסטגרם)
ג'יימס, קימברלי והילדים: אוליביה, ג'ושוע, אנאבל, אמיליה וגוונדוליןצילום: אינסטגרם

ג'יימס ואן דר ביק וקימברלי ברוק (צילום: gettyimages)
ג'יימס ואן דר ביק וקימברלי ברוקצילום: gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018