רכילות+

שבת בכיכר: הסלבס לא נשארים אדישים

שירי מימון, יובל המבולבל, אושרי כהן, שלומי שבן ועוד שלל אמנים הצביעו ברגליים והגיעו להפגין במחאת הענק אבל לא שכחו להשתמש גם בכוחם האדיר ברשתות החברתיות

 

בא להפגין נוכחות. גורי אלפי (צילום: אמיר מאירי)
בא להפגין נוכחות. גורי אלפיצילום: אמיר מאירי

 

בשבועות האחרונים דיברנו רבות על הסלבס שמבלים את תקופת הקורונה בחגיגות ואירועים, בלי להתייחס להנחיות של משרד הבריאות בכל מה שקשור לשמירת מרחק ועטיית מסכה. אבל לצד זה, צריך גם לציין את המפורסמים שלא יושבים בבית ומחכים שמישהו אחר יילחם בשבילם, אלא יוצאים להיאבק על הפרנסה שלהם ושל עשרות אלפי עובדי עולם התרבות.

 

אמש (שבת) התקיימה הפגנה בכיכר רבין בתל אביב עם למעלה מעשרת אלפים מפגינים הנושאים שלטים במחאה על המשבר הכלכלי ובדרישה להוציא לפועל מיד את התוכנית שתסייע לעצמאים ולשכירים שנקלעו לקשיים בעקבות המאבק בנגיף הקורונה. הם חסמו כבישים, התעמתו עם שוטרים וצעדו ברחובות העיר במהלך הלילה, בין אלפי המפגינים נתקלנו גם באנשי עולם התרבות שבאו להפגין נוכחות. בין הפרצופים המוכרים שהיו תחת המסכות ראינו את: גורי אלפי, יובל המבולבל, טלי אורן, משה דץ, עדי הימלבלוי, שירי מימון, ניקי גולדשטיין, תום יער, שלומי שבן ויובל שרף, דון לני גבאי, אושרי כהן ונוספים.

 

שירי מימון בדרכה להפגנה (צילום: אינסטגרם)
שירי מימון בדרכה להפגנהצילום: אינסטגרם

הסלבס לא הסתפקו רק במחאה, וחלקם הגדול גם השתמש ברשתות החברתיות, שם עיקר כוחם. טלי אורן כתבה מילים לא קלות: "לכל מי שחושב שנפלא פה, שהכל מנוהל כמו שצריך, ש'יהיה בסדר', שאין פה מדינת משטרה ודיקטטורה, שהכסף ייכנס ממש עוד רגע, וימשיך להכנס כל חודש בחודשו עד שיפתחו מחדש, שטוב לכם לשלם סכומים ענקיים לביטוח לאומי ובשעת מצוקה לקבל 0. שהכל שקוף ואתם יודעים הכל, שאין שום אינטרסים נסתרים לאף אחד בניהול המדינה, שהחלטות סגירה נמהרות קורות לאחר בדיקה מעמיקה שאכן היו הדבקות קשות באותם מקומות שנסגרו, שהממשלה חושבת על העצמאיים כמו שהיא צריכה (הצבעת נגד מטורפת מזכירה לכם נגד דמי אבטלה לעצמאיים) ובעיקר שהממשלה איתנו יד ביד ורואה אותנו לפני כל הצעת חוק לא דחופה בארבע בבוקר... אם אתם חושבים את כל זה בסתר ליבכם - אל תבואו להפגנה הכי גדולה שתהיה פה היום בכיכר רבין". בהמשך הפוסט היא אף כתבה: "אבל אם אתם מרגישים שיכול וצריך להיות פה יותר טוב ושאתם לא פראיירים עלובים, והגיעו מים עד נפש, וסליחה אבל מחרבנים לכם על הראש אז: ב ו א ו . מסכות, ריחוק , בלי מגע . כי די. Enough is enough".

 

כוכב הילדים יובל המבולבל אמנם לא השתמש במילים חזקות כמו אורן, אבל בהחלט הבהיר כי המצב לא יכול להימשך: "אזרחים למען אזרחים לא ימין ולא שמאל רק אמירה אחת חשובה לממשלת האחדות שלנו תזרימו את הכסף !!! לעצמאיים לשכירים ולבעלי העסקים ששילמו מיסים במשך שנים ועכשיו ברגע האמת אחרי שהפסידו כל כך הרבה במשבר הזה שלא פסח על אף אחד זה הזמן לתמוך ולעזור להזרים את הכסף שמגיע להם עכשיו !!!!!".

 

כוכבת ילדים נוספת, מיקי מוכתר, כתבה: "התגייסתי לצבא, הייתי משקית חינוך בגבעתי, כל החיים עבדתי קשה אני משלמת מיסים כל השנים ואני אוהבת את המדינה שלי זאת מלחמה על הבית. אין פה ימין או שמאל יש פה אנשים שקופים. שאף אחד לא סופר אותם !!!! אני מייצגת חלק קטן מהעצמאיים במדינה, מפרנסת עשרות משפחות שלא גומרות את החודש . הגיע הזמן להבין. אנחנו לא נשתוק. מגיע לנו לחיות פה בכבוד. סגרתם - תנו לנו אוויר. חמישה חודשים עם אפס הכנסה , אין פה גיבורים !!!!".

 

גם קרן פלס העלתה סטוריז מההפגנה, וכתבה: "איש לא ירעב פה ללחם! אנחנו לא נישן בשקט עד שכולם ישנו בשקט".


"די כבר". ניקי גולדשטיין ואשתו שירלי (צילום: אינסטגרם)
"די כבר". ניקי גולדשטיין ואשתו שירליצילום: אינסטגרם

נשארו בלי עבודה. יובל המבולבל, משה דץ ומיקי מוכתר (צילום: אינסטגרם)
נשארו בלי עבודה. יובל המבולבל, משה דץ ומיקי מוכתרצילום: אינסטגרם

זו המחאה של כולם. עדי הימלבלוי ודון לני גבאי (צילום: אינסטגרם)
זו המחאה של כולם. עדי הימלבלוי ודון לני גבאיצילום: אינסטגרם

בדרך להפגנה עוצרים לתמונה. יובל שרף ושלומי שבן (צילום: אינסטגרם)
בדרך להפגנה עוצרים לתמונה. יובל שרף ושלומי שבןצילום: אינסטגרם

"אין לנו אוויר!" אושרי כהן (צילום: אמיר מאירי)
"אין לנו אוויר!" אושרי כהןצילום: אמיר מאירי

זה כבר לא מצחיק. תום יער (צילום: אינסטגרם)
זה כבר לא מצחיק. תום יערצילום: אינסטגרם

חברת הכנסת מרב מיכאלי (צילום: אמיר מאירי)
חברת הכנסת מרב מיכאליצילום: אמיר מאירי

הילדים של קיץ 2020 כנראה לא יראו אותה מופיעה. מיקי מוכתר (צילום: אינסטגרם)
הילדים של קיץ 2020 כנראה לא יראו אותה מופיעה. מיקי מוכתרצילום: אינסטגרם

 

מי מאחורי המסכה? מיכאל הנגבי (צילום: אמיר מאירי)
מי מאחורי המסכה? מיכאל הנגביצילום: אמיר מאירי

זו רק שפעת? יורם לס (צילום: אמיר מאירי)
זו רק שפעת? יורם לסצילום: אמיר מאירי

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018