הנסיכים וויליאם והארי מואשמים בשימוש לא הולם בכספים

האחים הנסיכים מואשמים בכך שהשתמשו בכספים שנתרמו לעמותות הצדקה בניהולם לטובת האינטרסים האישיים שלהם. "קרן הצדקה של הארי נסגרה וכעת נראה שהוא לוקח את כספי העמותה איתו", האשימו מנהלי הקמפיין

מה עשיתם עם הכסף? הנסיך הארי והנסיך וויליאם (צילום: Ap)
מה עשיתם עם הכסף? הנסיך הארי והנסיך וויליאםצילום: Ap

סערה חדשה בארמון: הנסיך הארי והנסיך וויליאם עלו שוב לכותרות והפעם בעקבות קרנות הצדקה שהקימו, זאת לאחר שקבוצת האנשים המנהלים את הקמפיין של עמותות הצדקה דיווחו על ניגוד אינטרסים ושימוש לא הולם בכספים, כך פורסם אמש (ב') ב"דיילי מייל". על פי הדיווחים, "הקרן המלכותית" של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון ו"רויאל סאסקס" של הנסיך הארי ומייגן מרקל העבירו כספים מעמותה לעמותה כשהרציונל היחיד שעומד מאחורי זה היה הקשר האישי בין האחים, הנסיכים וויליאם והארי.

 

מנכ"ל הרפובליקה, גרהאם סמית', היה זה שהגיש את התלונה נגדם. "אני מגיש תלונה רשמית נגד ה"קרן המלכותית" ונגד "רויאל סאסקס". נראה כי שני ארגוני הצדקה הנ"ל הפרו את ההנחיות הנוגעות לשימוש נכון בכספי הצדקה ולא מילאו את חובתם לפעול באופן עצמאי אך ורק לטובת המטרות. 'הקרן המלכותית' העניקה מענק של 145 אלף ליש"ט ל'רויאל סאסקס' ובנוסף עוד 144 אלף ליש"ט לארגון ללא תשלום, טרווליסט (תוכנית התיירות האקולוגית של הארי). בשני המקרים נראה כי הסיבה להחלטה הייתה הקשר האישי בין שני האחים בפטרונים".

 

"רק צרות אתם עושים לי". הדוכסים והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
"רק צרות אתם עושים לי". הדוכסים והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

 

מוקדם יותר החודש פורסם כי הקרן של הארי ומייגן הושבתה סופית בעקבות החלטה של המלכה אליזבת לאסור על הדוכסים את השימוש במילה "רויאל" במותג שלהם. כתוצאה מכן, הכספים שהיו בקרן "רויאל סאסקס" עברו לטרווליסט, מה שנראה למנהלי הקמפיינים כהחלטה אישית, אימפולסיבית וכזו לא מבטיחה כי הכספים ישמשו עבור המטרות המקוריות שלשמן נתרמו. "עמותה שלא פועלת לפי החוק גורמת להשלכות ואף פוגעת במוניטין שלה ובאמון הציבור. אני מתקשה להאמין שארגון צדקה המקבל החלטה עצמאית יעמוד בחובותיו. 'הקרן המלכותית' הפסידה קרוב ל-330 אלף ליש"ט לפרויקט עבור חיות המחמד של הנסיך הארי, קרן הצדקה של הארי נסגרה וכעת נראה שהוא לוקח את כספי העמותה איתו. לא משנה מה תהיה העמדה המשפטית, זה לא מוסרי. אנשים תורמים כסף לצדקה בציפייה שישתמשו בו לטובת יעדי העמותה ולא יועברו לתמיכה בפרויקטים אחרים של הנסיך".

 

סמית' הוסיף: "הנושא מעלה שאלות בפני מועצת הקרן. האם הם מתמקדים בהגשמת יעדי הצדקה או אולי נועדו לשרת את האינטרסים האישיים של הנסיכים? אני מבקש מנציבות הצדקה לחקור את שתי העמותות, לבקש מהם להציג את התשלומים שנעשו". נציין כי חברת טרווליטס, בהנהגתו של הנסיך הארי, איגדה כמה מהחברות הגדולות ביותר בתעשיית הנסיעות בהן "ויזה", "בוקינג", וסקיי סקנר", כל זה במטרה לסייע למטיילים לבחור לטוס בחברות ידידותיות יותר לאוזן, כאלה שפולטות פחות פחמן.

 

מהדובר של הקרן "רויאל סאסקס", נמסר: "המענקים שהוענקו ל'רויאל סאס' היו לטובת תמיכה בקרן הצדקה של הדוכס והדוכסית מסאסקס. הכל היה בשיתוף פעולה מלא דרישות הממשל והכל דווח בשקיפות מלאה. מענקים הניתנים לטרווליסט, ארגון ללא מטרות רווח, מיועדים לפיתוח מתמשך של פרויקטים שיתמכו בחיות בר ובסביבה. כל המענקים ניתנו באופן הגון ואובייקטיבי ועל הכל דווח בשקיפות מלאה".

 

מטעם דוברות נציבות הצדקה נמסר: "כמו בכל החששות והתלונות שאנו מקבלים, אנו נבדוק את המידע שנמסר על מנת לקבוע האם יש צורך לפנות לנציבות או לא".

 

"אז איך נצא מזה הפעם?" (צילום: Ap)
"אז איך נצא מזה הפעם?"צילום: Ap

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018