ריחו"ל

קים קרדשיאן מתייחסת לראשונה למצבו הבריאותי של קניה: "זה מורכב וכואב"

בעקבות התנהגותו המוזרה של קניה ווסט בימים האחרונים, אשתו קים קרדשיאן מסבירה שבעלה מתמודד עם הפרעה דו קוטבית ורומזת שלא רצה לקבל טיפול: "המשפחה חסרת אונים. אותו אדם צריך לרצות לקבל עזרה"

"מרגישה צורך להגיב בגלל הדעות הקדומות". קים קרדשיאן וקניה ווסט (צילום: GettyImages)
"מרגישה צורך להגיב בגלל הדעות הקדומות". קים קרדשיאן וקניה ווסטצילום: GettyImages

אחרי עצרת הבחירות התמוהה שערך קניה ווסט בתחילת השבוע ושרשרת הציוצים המדאיגה בה תקף את אשתו, קים קרדשיאן, ובהם הצהיר כי ניסתה לאשפז אותו בכפייה וכי לא אכפת לו אם תתגרש ממנו, כעת מגיבה הכוכבת לראשונה, ומסבירה שהתנהגותו נגרמה עקב ההפרעה הדו קוטבית איתה הוא מתמודד.

 

"כפי שרבים מכם יודעים, לקניה יש הפרעה דו קוטבית. כל אחד שמתמודד עם המחלה, או אחד מקרוביו, יודע עד כמה המצב הזה מסובך וכואב להבנה. מעולם לא דיברתי על האופן שבו זה משפיע עלינו בבית מכיוון שאני מאוד מגוננת על ילדינו ועל זכותו של קניה לפרטיות בכל מה שנוגע לבריאותו. אבל כעת אני מרגישה את הצורך להגיב על כך בגלל הדעות הקדומות והמוטעות שיש לגבי מחלות נפש", כותבת קרדשיאן בסטורי שפרסמה הערב (ד').

 

הכוכבת רומזת שלמרות שברור שווסט זקוק לעזרה, הוא סירב לקבל אותה: "אלו שבקיאים בעניין, יודעים שאלא אם מדובר בקטין, המשפחה חסרת אונים. אותו אדם צריך לרצות בעצמו לקבל עזרה".

 

ניסתה לגונן על פרטיותו של קניה וילדיהם. מתוך הפוסט של קים קרדשיאן (אינסטגרם)
ניסתה לגונן על פרטיותו של קניה וילדיהם. מתוך הפוסט של קים קרדשיאןאינסטגרם

בנוסף, קרדשיאן מנסה בדבריה להסביר את מה שעובר על ווסט, ועל הקשיים איתם התמודד בשנים האחרונות: "אני מבינה שקניה הוא מטרה לביקורת מכיוון שהוא אישיות פומבית ומעשיו עלולים לגרום לפעמים לדעות קיצוניות ולרגשות חזקים. הוא איש גאון אבל מסובך, שבנוסף ללחצים שמופעלים עליו כאמן וכגבר שחור, חווה גם את האובדן הכואב של אמו, ונאלץ להתמודד עם הרגשת בידוד מוקצנת שנגרמת בגלל המחלה שלו. אלו שמכירים את קניה יודעים שדבריו לא תמיד הולכים יד ביד עם מעשיו".

 

"דבריו לא תמיד הולכים יד ביד עם מעשיו". מתוך הפוסט של קים קרדשיאן (אינסטגרם)
"דבריו לא תמיד הולכים יד ביד עם מעשיו". מתוך הפוסט של קים קרדשיאןאינסטגרם

את דבריה היא חותמת בבקשה לציבור: "החברה מדברת על הצורך בלהבין ולקבל באופן חיובי את נושא הבעיות נפשיות, אבל אנחנו צריכים לתת את אותו היחס גם לאותם אנשים שמתמודדים איתן וצריכים זאת יותר מכל. אני מבקשת מהתקשורת והציבור לתת לנו את החמלה והאמפתיה שדרושים לנו כדי להתמודד עם זה. תודה לכל מי שהביע דאגה לשלומו של קניה, ועל ההבנה שלכם".

מבקשת חמלה ותמיכה מהסביבה. מתוך הפוסט של קים קרדשיאן (אינסטגרם)
מבקשת חמלה ותמיכה מהסביבה. מתוך הפוסט של קים קרדשיאןאינסטגרם

 

ווסט הכריז לפני כשבועיים כי הוא מתכנן להתמודד בבחירות לנשיאות ארצות הברית אשר אמורות להתקיים בנובמבר הקרוב. מאז הספיק להודיע על פרישה ולחזור בו, וכאמור בתחילת השבוע קיים עצרת בחירות בה לבש אפוד מגן והפגין התנהגות תמוהה כשהחל לבכות לעיני כל בעודו מכריז: "רציתי להרוג את הבת שלי", והסביר לקהל ההמום שרצה שקים תעשה הפלה כשהייתה בהיריון עם בתם הראשונה, נורת'. בנוסף, הוא סיפר גם על כך שאביו דרש מאימו את אותו הדבר כשהייתה בהיריון עמו. לאחר מכן פנה ווסט לטוויטר, שם צייץ שניסה להתגרש ממנה, האשים אותה בבגידה וכינה את אמה, קריס ג'נר, "קריס ג'ונג און" (על שמו של מנהיג צפון קוריאה).

 

ווסט כבר אושפז פעם אחת ב-2016, לאחר שרופאו האישי הזמין משטרה לביתו. בעקבות האישפוז הוא נאלץ לבטל את סיבוב ההופעות שהיה במהלכו. ב-2019 סיפר בתוכנית האירוח של דיוויד לטרמן שאובחן כחולה בהפרעה דו קוטבית שנתיים קודם לכן והסביר: "אתה מרגיש כאילו כולם רוצים להרוג אותך, שאתה לא יכול לסמוך על אף אחד... אם אתה לא לוקח את התרופות שלך מדי יום ובמינון הנכון, אתה יכול להתפוצץ, וזה יכול להגיע לנקודה בה תצטרך אשפוז".

מפגינה תמיכה בתקופה הקשה. קים קרדשיאן וקניה ווסט (צילום: אינסטגרם)
מפגינה תמיכה בתקופה הקשה. קים קרדשיאן וקניה ווסטצילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018