רכילות+

״אנשים מחפשים אוכל בפחים, בממשלה צריכים להתבייש״

מושיק גלאמין התארח באולפן ynet, סיפר על הקשיים בתור עצמאי ועל המחאה החדשה שקוראת לבעלי עסקים לשלם מיסים יחד כקבוצה: "אנחנו מחזיקים את הכלכלה ובתחתית הרשימה". עוד אמר: "לא יכול להגיד שאני מרוצה מניהול המשבר, הממשלה במצב גרוע ואני לא יודע למי לפנות"

צילום: משי בן עמי

צילום: משי בן עמי

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

  

בתור עצמאי ובעל עסק משלו, המגיש והמעצב מושיק גלאמין מרגיש היטב את השפעת הקורונה, שהביאה איתה בעיות כלכליות וקריסה של לא מעט עסקים. גלאמין הצטרף למחאת העצמאים וכעת הוא וחבריו פצחו במיזם "מרד המיסים", המכונה גם "השאלטר", שקורא לבעלי העסקים להתאגד ולשלם מיסים למדינה יחד, כקבוצה. גלאמין התארח באולפן ynet, סיפר על המצב שבו הוא נמצא בימים אלו והסביר את רעיון המרד.

 

נתחיל בזה שאתה נחשב למקורב לראש הממשלה נתניהו ולרעייתו שרה, גם בגלל שלל הסרטונים שפרסמו. איפה זה מוצא אותך המשבר הזה, עכשיו?

"קודם כל, בואי נדייק, לא היו שלל סרטונים, היה סרט אחד משנת 2015, ומאז עברו הרבה שנים. ובואו נדייק בעוד משהו, אנחנו מחאת מיסים, אבל אנחנו לא קוראים לאף אחד להפסיק לשלם מיסים. להפך, אנחנו קוראים לאזרחים לשלם מיסים ביחד.

 

"אני אזרח שומר חוק, אני מאמין שהמיסים האלה שאנחנו משלמים, יש להם מטרות טובות ושאנחנו צריכים להמשיך לשלם אותם. אבל אני גם מאמין שאנחנו, העצמאים, מחזיקים את הכלכלה הישראלית בצורה שהיא לא שווה ולא מאוזנת ואני חושב שאנחנו בתחתית הרשימה כשחושבים על עתיד האזרח. לא מסתכלים על העצמאים, אין לנו מי שישמיע את קולנו וברור שברגע שהמשבר הזה יתקרב לסיום, מישהו יצטרך לשלם על כל השינויים".

 

אתה לא נשמע כל כך מרוצה מניהול המשבר הזה על ידי הממשלה וראש הממשלה.

"אני לא מרוצה מהתוצאה כאזרח. אני לא מרוצה ממצב חשבון הבנק שלי. אני לא מרוצה מזה שאני והחברים שלי לא יכולים לקום בבוקר וללכת לעבודה כרגיל. אני לא מרוצה מזה שהחנויות שלי פתוחות, אבל הממשלה שלי כל כך מפחידה את האזרחים מלצאת החוצה, אז הם בעצם פתוחות אמנם אבל אין קהל שיבוא לרכוש כרגיל. יש שמונה סניפים של 'אינסטה בלוק'. סגרתי שלושה, נאלצתי לפטר עובדים.

 

"בתחילת המשבר היו כאלה שאמרו, עסק שלא יידע להחזיק את עצמו עם הראש מעל המים במשך שלושה חודשים לא ראוי להיות עסק, ואני כל הזמן הזה אמרתי, חבר'ה, המשבר הזה הוא לא משבר של שלושה חודשים. נראה שאנחנו העצמאים לבד, הממשלה לא תומכת בנו וזה המקום לקרוא לעוד עצמאים ולכל מי שצופה בנו מכל תחום אפשרי, להתחבר ל'שאלטר'. בואו נשלם ביחד מיסים, יחדיו. המנגנון הוא מנגנון מאוד פשוט, חוקי, לגיטימי. ברגע שתצטרפו לשאלטר, אני מזמין אתכם לחפש. תוכלו לקחת חלק אולי במהפכה הכי גדולה שתהיה כאן. ודרך אגב, אולי אף פעם לא נצטרך לסגור את השאלטר, עצם זה שהוא יהיה קיים בתודעה הממשלתית, אנחנו נזכה ליחס אחר".

 

מושיק גלאמין (צילום: עמית שעל)
מושיק גלאמיןצילום: עמית שעל

 

איבדת אמון בממשלה ובראש הממשלה?

"אני לא יודע במי איבדתי אמון, אבל ללא ספק, אני לא מאמין כבר בכלום. אני מרגיש שיש לי חוסר ביטחון לגבי מה שהולך להיות מחר, מחרתיים, ובטח שלא יודע מה הולך להיות בחודש הבא. אני כל הזמן עם היד על הדופק. ובניגוד לחברים שלי שגרים באירופה, בארה"ב, שכבר בתחילת המשבר קיבלו רשת כלכלית של ביטחון, אנחנו כאן מחכים לפעימות ראשונות, שניות. הן אפילו לא אמורות לספק לנו 20 אחוז ממה שאיבדנו בחודש אחד, אבל עדיין, מסתפקים במה שנותנים לנו, אם נותנים לנו. אני לא יכול להגיד שאני מרוצה מניהול המשבר, ממש לא".

 

ניסית אולי להשתמש בדלת פתוחה או בצוהר שיש לך בבלפור?

"לא, לא אני לא חושב, תשמעי ראש הממשלה ורעייתו, שאני יותר מקורב לרעייתו, מבחינתי הם לא הכתובת. את יודעת, הממשלה שלנו מורכבת מחברי כנסת שלא מתביישים לשבת שם. אתמול הייתה קריאה ראשונה להצעת חוק נגד טיפולי המרה, מסתבר שלא כל חברי הכנסת הגיעו אפילו להצביע, ומתברר ש-36 ח"כים הצביעו בעד טיפולי ההמרה.

 

"אני חושב שהממשלה, המצב שלה כל כך קשה וגרוע, שאני לא יודע למי לפנות. אני לא יודע מי אשם, אבל כל כך הרבה שרים וחברי כנסת שיושבים שם עם תיק, בלי תיק, צריכים להתבייש קודם כל שהם לא הורידו מהשכר שלהם ודבר שני, בגלל שהמצב נראה ככה. מזלזלים פה בעצמאים, פותחים להם וסוגרים להם את העסקים באותו היום. זה לא יכול להמשיך ככה".

 

גם ראש הממשלה צריך להתבייש?

"אני לא יודע איך הוא מקבל את ההחלטות שלו, אבל בהחלט כל מי שיושב בממשלה וגם ראש הממשלה, לדעתי, צריכים להתבייש באיך שהמדינה נראית, באיך שהמשבר הכלכלי הזה מטופל, ברעב הזה שיש ברחובות. אני גר ברמת גן - לא בתל אביב, ואני רואה את העוני, איך הוא גדל מיום ליום. איך הרחוב מתמלא בעוד הומלסים, איך אנשים מחפשים אוכל בפחים. איך אנשים גונבים מסופרים. אני רואה שהתקשורת לא מדברת על כמויות המתאבדים שהולכות וגדלות".

 

מושיק גלאמין (צילום: אמיר מאירי)
מושיק גלאמיןצילום: אמיר מאירי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018