ריחו"ל

כוכבת "מלרוז פלייס" תישפט בפעם הרביעית על הריגה - לאחר שהייתה בכלא

כוכבת הניינטיז איימי לוקיין עומדת להישפט בפעם הרביעית על אותו המקרה לאחר שב-2010 דרסה למוות אישה בזמן שנהגה שיכורה. לוקיין כבר ריצתה עונש מאסר של שנתיים וחצי

עלולה למצוא את עצמה שוב בכלא. איימי לוקיין (צילום: Getty Images)
עלולה למצוא את עצמה שוב בכלא. איימי לוקייןצילום: Getty Images

 

השחקנית איימי לוקיין (48), שכיכבה לצד של ג'וני דפ בסרט הקאלט מ-1990 "נער שוליים" והשתתפה בעונה הראשונה של סדרת הלהיט "מלרוז פלייס", תעמוד למשפט בפעם הרביעית לאחר שלפני כעשור הרגה אישה בזמן שנהגה שיכורה. לוקיין כבר נמצאה אשמה וריצתה עונש מאסר של שנתיים וחצי – אך מאז התובע המחוזי מבקש לשלוח אותה שוב לכלא בטענה שהעונש המקורי לא היה חמור מספיק.

 

ב-2010 לוקיין דרסה למוות אישה, הלן סימן בת ה-60, ופצעה קשה את בעלה פרד לאחר שנהגה שיכורה, איבדה שליטה על רכבה והתפרצה עם הרכב אל תוך חניית ביתם של בני הזוג בניו ג'רזי.


תמונת המעצר של לוקיין, ב-2010 (צילום: Getty Images)
תמונת המעצר של לוקיין, ב-2010צילום: Getty Images

 

ההיסטוריה הסבוכה של התיק כוללת שלושה גזרי דין שניתנו על ידי שני שופטים שונים ועירעורים רבים של שני הצדדים. ב-2013 גזר עליה בית המשפט עונש מאסר של שלוש שנים, מתוכו ריצתה לוקיין שנתיים וחצי, ושוחררה ב-2015. למרות המאסר, התובע המחוזי סירב להניח למקרה בטענה שהעונש שקיבלה לוקיין היה קל מדי והגיש מספר עירעורים – אחד מהם התקבל על ידי השופט שהכריע שהעונש שקיבלה אכן היה קל מדי, אך לא נתן לה עונש נוסף.

 

כעת החליט בית המשפט כי אותו שופט לא נהג כשורה בפסיקתו: "הוא פעל על פי נהלים משלו והתעלם מהכללים על פיהם צריך לנהוג במקרים כאלו. לכן אנחנו פוסלים את החלטתו ושולחים את המקרה למשפט נוסף". בית המשפט דחה את דברי עורך הדין של לוקיין, ג'יימס וורונקו, שטען כי השחקנית כבר ריצתה את עונשה ואף סיימה את התקופה בה הייתה על תנאי. לאחר מכן מסר וורונקו כי לוקיין תערער על ההחלטה, הליך שעלול לקחת מספר חודשים נוספים: "גברת לוקיין שוחררה מהכלא לפני חמש שנים וחלפו שנתיים מאז השלימה את תקופת השיחרור על תנאי שקיבלה. היא עשתה כל מה שדרש ממנה בית המשפט. יהיה קשה להסביר לשתי בנותיה למה היא צריכה לחזור לכלא חמש שנים לאחר מכן".איימי לוקיין ושתי בנותיה (צילום: אינסטגרם)
איימי לוקיין ושתי בנותיהצילום: אינסטגרם

 

לוקיין טענה בזמנו שגרמה לתאונה לאחר שדעתה הוסחה מכיוון שנהג בו התנגשה ברמזור כמה דקות לפני כן רדף אחריה וצפר לה. בזמן המשפט עד מומחה מטעם התביעה העיד כי רמת האלכוהול בדמה הייתה פי שלוש מזו המותרת בחוק, וכי היא נהגה במהירות.

 

ב-2017 סיפרה לוקיין בריאיון לתקשורת בניו ג'רזי: "מאז 2010 עבדתי קשה כדי להישאר פיכחת, להסתגל לחיים בכלא, להשתחרר ממנו ולחזור לחייהם של ילדיי תחת תנאי השחרור. לחזור לכלא יהרוס את כל ההתקדמות שעשיתי בתהליך החזרה שלי להיות אנושית". עוד היא אמרה: "אני רוצה להישאר פיכחת, לעזור לאנשים לא לעשות את אותה הטעות שעשיתי. להזהיר את בני הנוער מלשתות ולנהוג. כולם בטוחים שזה לא יקרה להם, גם אני הייתי בטוחה".

 

לוקיין התייחסה באותו ריאיון גם לאישה שאותה הרגה: "לא עובר יום מבלי שאחשוב על הלן סימן. אני מרגישה נורא עבור משפחתה. אני יודעת שכואב להם, שהם מתאבלים. התנצלתי בפניהם שוב ושוב, אבל הם לא מוכנים להקשיב".


ג'וני דפ ואיימי לוקיין ב"נער שוליים" (צילום מסך)
ג'וני דפ ואיימי לוקיין ב"נער שוליים"צילום מסך

כוכבי העונה הראשונה של "מלרוז פלייס" (צילום: Getty Images)
כוכבי העונה הראשונה של "מלרוז פלייס"צילום: Getty Images

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018