ריחו"ל

"מלניה הייתה כלום לפני שהיא פגשה את דונלד טראמפ"

סטפני ווינסטון וולקוף עבדה בבית הלבן והייתה חברתה הטובה של מלניה טראמפ, עד שפוטרה בבושת פנים. כעת היא משיבה מלחמה באמצעות ספר שכתבה ובו היא מספרת כי מלניה הייתה כלומניקית לפני דונלד, היא ואיוונקה לא מסתדרות וההטרדות המיניות של בעלה לא ממש מעניינות אותה

דרושה: חברה טובה חדשה. מלניה טראמפ (צילום: AP)
דרושה: חברה טובה חדשה. מלניה טראמפצילום: AP

 

ככה זה לפעמים, את מסתכסכת עם חברה טובה, ואז היא הולכת וכותבת ספר מלא טינופת עלייך ועל בעלך. מלניה טראמפ חווה בעצמה את הסיטואציה הזו בימים אלו, מכיוון שממש לאחרונה יצא הספר: "אני ומלניה: עלייתה ונפילתה של החברות שלי עם הגברת הראשונה", שכתבה סטפני ווינסטון וולקוף על שנות חברותה הרבות עם טראמפ, ועל תקופת עבודתה כמארגנת אירועים בבית הלבן לאחר שדונלד טראמפ נבחר לנשיא. כפי שאפשר להבין משמו של הספר – לא היה שם סוף שמח. אגב, זה הספר השני השנה שעוסק במעלליה של טראמפ, רק לפני מספר חודשים יצא ספר ביוגרפי אודותיה.

 

וולקוף כתבה את הספר לאחר שערורייה שעמדה במרכזה, כשב-2018 התקשורת האמריקאית גילתה שהבית הלבן ביזבז 26 מיליון דולר על אירוע ההשבעה של טראמפ שנה קודם לכן. אנשיו של הנשיא מיהרו להאשים את וולקוף, טענו שטראמפ מזועזע מהבזבוז הלא ראוי של כספי המדינה וכי אשתו לא ידעה על כך דבר. עוד הם הודיעו, כי סיימו את החוזה עם וולקוף. היא מצידה טענה שהכסף היחיד שראתה מהסכום העצום הזה הוא 482,000 דולר בלבד שהיא והחברה שברשותה קיבלו כמשכורת, וכי באשר לשאר מיליוני הדולרים שבוזבזו, לאלה מעולם לא היה שום קשר אליה: "אין לי אפילו את מספר חשבון הבנק. לא היה לי צ'ק. לא הייתה לי הסמכות לחתום על כלום".

 

כעת היא מספרת: "הכל שקרים. כותרת אחת הרסה את חיי ולקחה ממני את כל מה שבניתי". בנוסף, היא מאשימה את אשת הנשיא, שהייתה גם חברתה הטובה, שהשליכה אותה מתחת לגלגלים: "היא עיקמה את הקו כי לא רצתה לחצות אותו. לא הסכמתי לשתף פעולה עם סיפור שקרי".

 

לא היה לה קשר לביזבוזים. סטפני ווינסטון וולקוף (צילום: רויטרס)
לא היה לה קשר לביזבוזים. סטפני ווינסטון וולקוףצילום: רויטרס

 

וולקוף מספרת שהחליטה לכתוב את הספר במטרה לספר את הצד שלה בסיפור, לאחר ששמה הטוב הושחר: "הכל שקרים. כותרת אחת הרסה את חיי ולקחה ממני את כל מה שבניתי". אך כשהחלה לכתוב הבינה שאין מנוס ועליה לספר את כל מה שהיא יודעת על הבית הלבן, הנשיא ועל החברה הטובה לשעבר, שלא היססה לזרוק אותה מתחת לגלגלים: "חשבתי שהייתה לי חברה נהדרת. הגנתי עליה בזמן שלא היה לה אף אחד אחר. היא הייתה לגמרי לבד... היה בינינו חיבור מיוחד. אהבתי אותה. זו לא הייתה העמדת פנים. ועם זאת, הקשר היה מושחת ונוראי בו זמנית".

 

וכאן מתחיל המידע המעניין והצהבהב. אם יצא לכם לתהות על קנקנה של מלניה ולשאול את עצמכם: "היא כזו תעלומה, מעניין מה היא באמת חושבת", וולקוף מודיעה שאין טעם שתבזבזו את זמנכם - הכל בלוף. "היא לא חידה. היא לא מסתורית. הפעם ההיא שהסירה את ידו של בעלה, הכל משחק. הכל חלק ממה ששומר על המסתוריות שלה".

 

 

וולקוף טוענת שעבור בני הזוג מדובר בלא יותר מאשר נישואי נוחות: "שניהם ידעו מה הם ירוויחו מזה. היא לא הייתה דוגמנית מצליחה לפני שהיא פגשה את דונלד. אני אספר לכם מה היא הייתה. כלום. הוא יצר אותה לפי התדמית שהוא רצה לבנות לעצמו. הוא הפך אותה לדוגמנית שהולכת לכל האירועים הנחשבים – אירועים שהוא היה זה שערך".

 

וולקוף מוסיפה שמלניה מצידה, עוזרת לעדן ולאזן את התדמית של בעלה. היא גם היחידה שמעזה לעמוד מולו: "היא אומרת לו בדיוק מה היא מרגישה. היא היחידה שלא משקשקת בנעליה. היחידה שלא חוששת לדרוש ממנו תשובות ולשאול אותו למה הוא עושה את דברים שהוא עושה. אגב, הנשיא לא טיפש. הוא יודע בדיוק מה הוא עושה. הוא מצית השריפות הכי טוב בעולם".

 

לפי וולקוף, מלניה גם לא מוטרדת מדי מהשמועות על הבגידות וההטרדות המיניות של בעלה: "היא יודעת עם מי היא התחתנה. האם היא כועסת? בטח. אבל היא עושה מה שהיא רוצה והוא צריך להתמודד. כי הוא יעשה לה דברים. והוא עושה. המוטיב החוזר שלה הוא 'בנים יהיו בנים' ו'זה המצב'. לדעתה אי אפשר לשנות אנשים. היא כל הזמן הראתה לי מי היא באמת, אבל סירבתי להאמין".


"בויז וויל בי בויז". מלניה ודונלד טראמפ (צילום:  GettyImages)
"בויז וויל בי בויז". מלניה ודונלד טראמפצילום: GettyImages

 

וולקוף גם מתייחסת לנושא היחסים העכורים שבין מלניה ואיוונקה טראמפ, בתה החורגת. היא מספרת שבין השתיים שורר כיום חוסר חיבה מוחלט, אך בעבר היה ביניהן קשר חם יותר: "הייתה תקופה שבה הן דווקא הסתדרו. מלניה סיפרה לי שכשאיוונקה הייתה צעירה יותר, היא הייתה מתייעצת איתה מדי פעם ומספרת לה דברים. אבל אני מניחה שכוח גדול משחית משפחות".

 

וולקוף גם טוענת שהימצאותם בבית הלבן של איוונקה ובעלה, ג'ארד קושנר, המשמש גם כיועץ הבכיר של טראמפ, תורם למצב הרע שבה ארצות הברית נמצאת כעת: "עד כמה שדונלד משוגע ונורא, אני חושבת שהמצב היה טוב יותר אם הם לא היו שם לצידו. אני יודעת את זה, כי אני מודעת לכמה מהדברים שהם עשו". וולקוף טוענת שדונלד מטפח את בתו כדי שתלך בדרכו: "הוא הפך אותה לחיה שתשתלט על העולם תוך כדי שהיא גורמת לאנשים להאמין שהיא אישה מכובדת".

 

הנשיאה הבאה של ארה"ב? איוונקה טראמפ ובעלה, ג'ארד קושנר (צילום: רויטרס)
הנשיאה הבאה של ארה"ב? איוונקה טראמפ ובעלה, ג'ארד קושנרצילום: רויטרס

 

בכתיבת הספר, וולקוף נעזרה בתכתובות הרבות שהיו לאורך השנים בינה ובין מלניה ושאר משפחת טראמפ. בין החומרים היו גם תיעודי שיחות, שוולקוף טוענת שהחלה להקליט רק לאחר שהבינה שאנשי הנשיא מנסים להפיל עליה את האשמה בכל הקשור למיליונים שבוזבזו. סטפני גרישם, הדוברת של מלניה, מסרה בתגובה: "כל אחד שמקליט בסתר את חברו הטוב לכאורה, הוא אדם לא ישר בהגדרתו".

 

"הם צריכים לעזוב אותי בשקט. אני נמצאת במרכז שלוש חקירות שונות. בהתחשב במה שאני יודעת, ובהוכחות שהם יודעים שיש לי, אתם לא חושבים שהיה חכם מצידם להניח לי לנפשי?", שואלת וולקוף בריאיון שערכה עם מגזין People. היא אף מאיימת שתשקול לפרסם את הראיות שמוכיחות את טענותיה: "אם הבית הלבן ימשיך לנסות להכפיש את שמי, אני לא אמתין שנתיים נוספות כדי להשיב להם".

מלניה טראמפ (צילום:  GettyImages)
מלניה טראמפצילום: GettyImages

 

עוד מספרת וולקוף שלפני יציאתו של הספר, היא קיבלה מכתב מאיים מהבית הלבן שדרש ממנה לעצור את פרסומו. היא כמובן, לא נבהלה מהדרישה. כעת הדוברת של מלניה מגיבה על הדברים שכתבה בו וולקוף: "לא רק שהספר מלא בשקרים ופראנויה, הוא גם מבוסס על צורך דמיוני לנקמה. וולקוף בונה את עצמה ובו זמנית מקטינה ומאשימה את כל מי שעבד איתה, ואיכשהו עדיין מצליחה להיות הקורבן. לצערנו, מדובר באישה עם חוסר ביטחון עמוק, שהצורך שלה להישאר רלוונטית גובר על ההיגיון".

 

וולקוף משיבה לה: "אתם באמת חושבים שאכתוב אפילו דבר קטן אחד מכל זה אם לא היה לי גיבוי של 150 אחוז? לעולם לא. אם לא הייתי יודעת משהו, הייתי מודה בכך. אין כאן שום פרנויה, הכל מתועד". היא גם מסבירה שכתיבת הספר היה סוג של ניסיון להביא לשינוי. היא מודה שבבחירות הקודמות הצביעה לטראמפ, אך לא עוד: "אני מרגישה שזו חובתי האזרחית לספר את הסיפור שלי ואת הדברים להם הייתי עדה. הם מנצלים את הסובבים אותם לתועלת האישית שלהם אין להם טיפות הגינות ויושרה, והם ישמידו אותך אם ירגישו שזה הדבר הנכון עבורם."

 

היא מסכמת: "הייתי צריכה להקשיב למלניה כשהיא שאלה אותי למה אני משתדלת כל כך ולמה אכפת לי. היא אמרה לי בדרכה שהיא לא חלק מהפיתרון, היא חלק מהבעיה. הרבה אמריקאים חושבים שטראמפ לא ידפוק אותם. אל תעשו את אותה הטעות שאני עשיתי. תתעוררי אמריקה! את הבאה בתור!".


"היא לא חלק מהפיתרון, אלא חלק מהבעיה" (צילום: Gettyimages)
"היא לא חלק מהפיתרון, אלא חלק מהבעיה"צילום: Gettyimages

למלניה מגיע עותק חתום. כריכת הספר "מלניה ואני: עלייתה ונפילתה של החברות שלי עם הגברת הראשונה" (צילום מסך)
למלניה מגיע עותק חתום. כריכת הספר "מלניה ואני: עלייתה ונפילתה של החברות שלי עם הגברת הראשונה"צילום מסך

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018