רכילות+

נועם גרשוני נגד אסתי גינזבורג ועדי קייזמן

טייס הקרב שנפצע קשה בלבנון השנייה והדליק משואה, תובע את איש העסקים עדי קייזמן ואת אשתו אסתי גינזבורג: "היא הפקידה בחשבון הפרטי שלה צ'ק של 100 אלף שקל ששילמתי לחברה של בעלה כדי לרכוש דירה בברלין". בני הזוג בתגובה: "שקר וכזב"

לא החזירו כספים? עדי קייזמן ואסתי גינזבורג ונועם גרשוני (צילום: ענת מוסברג, עוז מועלם)
לא החזירו כספים? עדי קייזמן ואסתי גינזבורג ונועם גרשוניצילום: ענת מוסברג, עוז מועלם
 

 

נועם גרשוני נחשב לאחת מדמויות המופת של מדינת ישראל. טייס מסוקי קרב שנפצע קשה במלחמת לבנון השנייה, השתקם וזכה במדליית זהב בטניס באולימפיאדת לונדון 2012 ואף הדליק משואה בטקס יום העצמאות ב-2018. מדור "העלוקה" מדווח הבוקר כי בכתב תביעה שהגיש גרשוני נגד איש העסקים עדי קייזמן ואשתו אסתי גינזבורג, הוא תובע 305 אלף שקל.

 

לטענת גרשוני, הוא השתכנע כי אפשר לסמוך על קייזמן בעיניים עצומות, אך בדומה למשקיעים רבים נפל גם הוא קורבן במה שמכונה "פרשת עדי קייזמן". הוא רכש באמצעות קייזמן דירה בברלין בשווי מאות אלפי יורו, אך בשונה משאר המשקיעים, הוא העביר לקייזמן, בין היתר, שני צ'קים על סך 100 ו-150 אלף שקל ולבקשתו של קייזמן השאיר אותם פתוחים.

 

בכתב התביעה שהוגש באמצעות עורכי הדין גיא הרשקוביץ ואילי קיפרמן, מציין גרשוני כי הצ'קים נמסרו לבני הזוג קייזמן בשגגה לאחר שטעה לחשוב שיצטרך להעביר תשלומים נוספים במסגרת העסקה. לדבריו, לאחר שהבין כי טעה, ביקש לבטל את הצ'קים אך קייזמן טען כי ביטול ההמחאות "יעשה לו בעיות בחשבון" ופרע אותן על אף שידע על הטעות. עד היום לא הוחזר לגרשוני אחד מהצ'קים בסכום של 100 אלף שקל. יותר מכך, גרשוני נדהם לגלות שהצ'ק נרשם על שמה של גינזבורג והופקד בחשבונה הפרטי.

 

נפל בתרמית. נועם גרשוני (צילום: עוז מועלם)
נפל בתרמית. נועם גרשוניצילום: עוז מועלם

בכתב התביעה מציין גרשוני כי הוא מנסה במשך שנה לקבל את הכספים שמגיעים לו כולל התחייבויות אחרות בהן לא עמד קייזמן, אך נדחה שוב ושוב בהבטחות שווא. לכתב התביעה מצורפת התכתבות ווטסאפ בין גרשוני לקייזמן. "לא יכול להיות שאני צריך לרדוף אחרי כסף שהגיע אליך בטעות ואחרי שזה הובהר - הוחזר לי רק חלק ממנו", כותב גרשוני. "אתה צודק" עונה לו קייזמן, "מטפל". חודש לאחר מכן כותב לו הספורטאי הפראלימפי: "היי, מה קורה? אני צריך את הכסף בדחיפות". קייזמן לא עונה. "הטלפון שלך לא זמין, דבר איתי בבקשה". ממשיך גרשוני אך לא זוכה למענה.


נועם גרשוני בטקס הדלקת המשואות (צילום: אורן אהרוני)
נועם גרשוני בטקס הדלקת המשואותצילום: אורן אהרוני
 

  

עו"ד הרשקוביץ: "אני מטפל חודשים ארוכים בנפגעי קייזמן, נפגשתי עם עשרות נפגעים והקשבתי למקרים רבים וקשים ואף הגשנו עבור חלקם תביעות, אך המקרה של גרשוני הוא הרבה יותר מתמוה. קייזמן בחר לערב את אשתו ולהכניס את כספו של גרשוני לחשבונה הפרטי". עו"ד קיפרמן מוסיף: "אני סקרן לדעת מה יגיד הפעם מר קייזמן ומה יהיה ההסבר לכך שכספי משקיע הופקדו לחשבונה הפרטיה של גינזבורג. ואם נניח שבטעות עסקינן, מה ההסבר לכך שגינזבורג לא מצאה לנכון להחזיר לגרשוני את כספו".

 

מטעמם של קייזמן וגינזבורג נמסר: "מדובר בתביעה ממוחזרת, אין מה להגיב על שקר וכזב".

 

הכסף הופקד בחשבונה הפרטי. גינזבורג (צילום: סיון פרג')
הכסף הופקד בחשבונה הפרטי. גינזבורגצילום: סיון פרג'

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018