מלטה נגד הנסיך ג'ורג' - בגלל שן כריש

חוקר הטבע האנגלי סר דיוויד אטנבורו ביקר בארמון קנזינגטון והעניק לנסיך ג'ורג' מתנה - מאובן של שן כריש בת 23 מיליון שנה, שמצא במהלך חופשה משפחתית במלטה. הנסיך ג'ורג' שמח מהמחווה אך כעת מלטה דורשת אותה בחזרה

מתנות לא מחזירים. הנסיך ג'ורג' (צילום: אינסטגרם)
מתנות לא מחזירים. הנסיך ג'ורג'צילום: אינסטגרם

 

בסוף השבוע האחרון פרסמו הדוכסים מקיימברידג', הנסיך וויליאם וקייט מידלטון, תמונה חדשה של משפחתם ברשתות החברתיות. בתמונה היו שלושת ילדיהם, הנסיכים ג'ורג' (7), שרלוט (5) ולואי (שנתיים) וגם סר דיוויד אטנבורו, חוקר טבע אנגלי מפורסם שהגיע לביקור בארמון קנזינגטון. במהלך הביקור, העניק אטנבורו שן של כריש ענק בשם מגלודון לנסיך ג'ורג'. "הדוכסים מקיימברידג' שמחים לשתף תמונה חדשה של משפחתם עם סר דיוויד אטנבורו. סר דיוויד נתן לנסיך ג'ורג' שן מכריש ענק שפירוש שמו המדעי הוא 'שן גדולה'. סר דיוויד מצא את השן בחופשה משפחתית במלטה בסוף שנות ה-60".

 

אטנבורו הגיע לארמון לטובת הקרנת הסרט התיעודי החדש שלו, "החיים על הפלנטה שלנו". הנסיך ג'ורג' שמח מאוד מהמחווה של חוקר הטבע המפורסם, אך מי שפחות הייתה מרוצה מהמתנה שקיבל הנסיך היא מלטה (כן, המדינה), שדרשה שבני המלוכה יחזירו את השן בחזרה. "יש עתיקות שחשובות למורשת הטבע המלטזית שנמצאות כרגע בחו"ל וראויות להיות במוזיאון המקומי במלטה", אמר שר התרבות של מלטה, חוסה הררה. יש לציין כי החוק המלטזי מאוד מחמיר עם ציד של ניבי כרישים ואוסר על הוצאתם מהמדינה ללא אישור.

 

כאמור, סר דיוויד אטנבורו מצא את שן הכריש מוטבעת באבן גיר צהובה ורכה, כשהיה בחופשה משפחתית במלטה בשנות ה-60. לפי הערכותיו, השן בת כ-23 מיליון שנה ומוצאה מתקופת המיוקן. שן זו נחשבת לבעלת חשיבות גיאולוגית ומהווה חלק בלתי נפרד מהמורשת התרבותית של המדינה. מארמון בקינגהאם טרם התייחסו לדרישה.

 

נראה שכולם נהנים ומרוצים (צילום: אינסטגרם)
נראה שכולם נהנים ומרוציםצילום: אינסטגרם

 

שעות ספורות לאחר שפורסם בכל מדיה תקשורתית אפשרית כי מלטה דורשת לקבל את שן הכריש בחזרה, המדינה התקפלה וחזרה בה מדרישתה. לאחר ששר התרבות של מלטה, חוסה הררה, אמר שהוא יעשה כל שביכולתו על מנת להשיב את השן, המדינה הודיעה כי הנסיך ג'ורג' מוזמן לשמור את השן שקיבל. "אין בכוונתנו להמשיך ולדון בנושא", כך נמסר מטעם הדוברות של מלטה.


"להחזיר את השן? הצחקתם אותי". הנסיכים וויליאם, לואי וג'ורג' (צילום: אינסטגרם)
"להחזיר את השן? הצחקתם אותי". הנסיכים וויליאם, לואי וג'ורג'צילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018