רכילות+

מימין ומשמאל: הסלבס מגיבים למצב המדיני

מאור שוויצר היה הסנונית הראשונה ואחריו עוד ועוד מפורסמים מביעים את דעתם ברשתות החברתיות - מכל צידי המפה הפוליטית. מעידן עמדי, דרך מאור בוזגלו ועד מיה דגן, תקשיבו למה שיש להם להגיד

 

הצליח לעורר את המפורסמים. מאור שוויצר (צילום: פרטי)
הצליח לעורר את המפורסמים. מאור שוויצרצילום: פרטי

 

אחרי ההפגנות בשבת האחרונה, שהתקיימו בכל רחבי הארץ, גם המפורסמים לא נשארו אדישים למצב וחלקם הביעו את דעתם ברשתות החברתיות. אתמול (א'), פרסמנו את הפוסט של מאור שוויצר שעשה לא מעט רעש ברשת ומחוצה לה, כשכתב פוסט נוקב על משטרת ישראל לנוכח המצב הנוכחי. "יש 120 אשמים, 120 חדלי אישים שקמים כל יום בבוקר ונותנים לזה לקרות. כולם צריכים ללכת הביתה ולא רק הוא, כולם אשמים באותה המידה", כתב השחקן ובהמשך פירסם הבהרה לדבריו: "צר לי מעומק ליבי אם מישהו נפגע והרגיש שהכללתי את כל השוטרים, מה שכתבתי נכתב ברגע של כאב - ספציפית על השוטרים מהסרטון שלא יודעים להתנהג, שהתנהגו באלימות קשה כלפי אזרחים".

 

הסטורי הבהרה שבא אחרי הפוסט. שוויצר (צילום: אינסטגרם)
הסטורי הבהרה שבא אחרי הפוסט. שוויצרצילום: אינסטגרם

 

הפוסט של שוויצר כאמור, פרץ את הסכר והביא אחריו עוד מפורסמים שמבינים שהגיע הזמן שהם יביעו את דעתם על מה שקורה במדינה ולא ישבו בחיבוק ידיים. הזמר והשחקן רן דנקר שלקח חלק בהפגנה שנערכה ליד ביתו ביפו, שיתף סרטונים מהנעשה ל-72 אלף העוקבים שלו וכתב: "130 אלף איש הם לא אנרכיסטים ולא שמאל ולא הזויים ולא מכחישי קורונה!! אלה אנשים שנמאס להם. על אמת. שהבינו שאף אחד לא דואג להם או לרווחתם הכלכלית הבריאותית והחברתית!". הפוסט של דנקר זכה ללמעלה מ-8,000 לייקים וכמעט 2,000 תגובות, והוא לא עצר שם: דנקר התייחס מפורשות לראש הממשלה בנימין נתניהו: "ראש ממשלה שנאשם בפלילים לא יכול להנחית הוראות על האזרחים ולצפות שאנחנו נעמוד דום ונצדיע לו! ראש ממשלה שחוזר מחו"ל והאנשים שלו מפרים בידוד לא יכול לדרוש שנציית לחוק כי אין אמון! ראש ממשלה שנכנס בראבק של המשטרה ובתי המשפט ומרסק אותם בשיטתיות כבר שנים, וכשנח לו משלח אותם באלימות במפגינים (חשוב לומר שרב הזמן השוטרים מאבטחים את ההפגנה ועושים עבודה טובה. עד שהוראות מלמעלה מחרבות הכל!) לא ראוי להיות המנהל של המדינה". את דבריו סיים השחקן בקריאה לעוקביו להתאחד. "אני מתגעגע לשיח שפוי עם אחיי", כתב דנקר וסיכם: "אזרח שאוהב את ישראל ואת האנשים היפים שבה".

 

עלה להתקפה. רן דנקר (צילום: ענת מוסברג )
עלה להתקפה. רן דנקרצילום: ענת מוסברג

  

 

"130 אלף איש הם לא הזויים או מכחישי קורונה". הפוסט של רן דנקר (צילום: אינסטגרם)
"130 אלף איש הם לא הזויים או מכחישי קורונה". הפוסט של רן דנקרצילום: אינסטגרם

 

 

מנגד, שחקן הכדורגל מאור בוזגלו שלח עקיצה לכל מי שהוסיף בימים האחרונים לתמונת הפרופיל שלו בחשבון הפייסבוק את המילה "לך" ופרסם בסטורי את הדברים הבאים: "לך... לכו... הלכנו... סע... סעו... כולם התחילו ללכת ורוצים לנסוע. תישארו בבית ותשמרו על עצמכם במקום הטרנדים האלה ובלבולי המוח". השחקנית מיה דגן לא נשארה אדישה לדבריו של הכדורגלן כששיתפה את דבריו בסטורי שלה וכתבה: "מאור בוזגלו היקר. אני לא חושבת שמאות אלפי האנשים מחוסרי העבודה שאיבדו הכל. את הפרנסה שלהם. את האמון  שלהם. את התקווה שלהם שיוצאים לרחובות לצעוק את הצעקה שלהם כי כבר אין להם מה להפסיד יותר, הם טרנדים. הם לא דבר חולף. הם עובדה בשטח", כתבה דגן, והוסיפה: "אנשים שאיכפת להם מהמדינה הזאת כל כך. שכל כך אוהבים אותה בטח לא 'מבלבלים את המוח'. ככה אנחנו שומרים על עצמנו בלצאת לרחובות ולצעוק כי אף אחד לא שומר אני חושבת שקצת תרבות דיבור וקצת חמלה לא יזיקו פה".

 

 

רוצה שיפסיקו על הבלבולי מח והטרנדים. מאור בוזגלו (צילום: אינסטגרם)
רוצה שיפסיקו על הבלבולי מח והטרנדים. מאור בוזגלוצילום: אינסטגרם

מיה דגן עונה לבוזגלו  (צילום: אינסטגרם)
מיה דגן עונה לבוזגלו צילום: אינסטגרם

  

הזמר והשחקן עידן עמדי והשחקנית רונה לי שמעון שיתפו ציטוט מדבריו של ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל, שאמר בזמנו: "לא ימהר שום שוטר במדינה חופשית להפעיל את אלתו נגד אזרחים-מפגינים. זכות ההפגנה היא זכות טבעית שאינה נתנית לערעור או לנטילה". שמעון אף הוסיפה וכתבה: "מנחם בגין לא מדבר על דמוקרטיה. לא לאלימות!!! לא נגד שמאל, לא נגד ימין, לא נגד אתיופים, לא נגד ערבים, לא נגד חרדים". עמדי, הקולגה שלה מ"פאודה", ניסה גם הוא לשמור על טון מפייס וכתב: "אני רואה בימים האחרונים איך אנחנו הולכים ונקרעים. אולי זה בלתי נמנע ואולי יש עוד מה להציל. כשאין לי תשובות, אני מחפש נחמה אצל מנחם". ואילו מלכת היופי לשעבר והדוגמנית והשורדת במיל' ניקול רזניקוב, הסתפקה בשיתוף תמונה של ראש הממשלה בסטורי עם אימוג'י של לב כחול.

 

לב כחול לביבי מניקול רזניקוב (צילום: אינסטגרם)
לב כחול לביבי מניקול רזניקובצילום: אינסטגרם

הסטורי של רונה לי שמעון (צילום: אינסטגרם)
הסטורי של רונה לי שמעוןצילום: אינסטגרם

הסטורי של עידן עמדי (צילום: אינסטגרם)
הסטורי של עידן עמדיצילום: אינסטגרם

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018