רכילות+

"'אזרחים' זה לא כולל שרים וחברי כנסת": שני כהן מחקה את גילה גמליאל

הקומיקאית העלתה סרטון לאינסטגרם בדמותה של השרה, בו היא מסבירה למה היא לא הפרה הנחיות. "אני השרה להגנת הסביבה ולא להגנת הציבור", ומבהירה שהיא לא לבד: "אם באמת היה אסור, ראש השב"כ היה מפר בשושו". צפו

 

שני כהן עושה את גילה גמליאל    (צילום: אינסטגרם)

שני כהן עושה את גילה גמליאל    (צילום: אינסטגרם)

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

בתחילת השבוע נחשף כי השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, הפרה את הנחיות משרד הבריאות והוסיפה חטא על פשע כששיקרה בחקירתה האפידמיולוגית. למי שלא מעודכן בסיפור שהפך לסערה באתרי החדשות וברשתות החברתיות, נגלה שהשרה שהתה בבית משפחתו של בעלה בטבריה לאורך כל יום כיפור ואף ביקרה בבית הכנסת שם נדבקה בקורונה. גמליאל עצמה גרה בתל אביב וכמובן שהפרה את חוקי הסגר שקבעו שאין לצאת מהבית למרחק של יותר מקילומטר. יותר מזה, השרה סיפרה בהתחלה לחוקרי משרד הבריאות שנדבקה מהנהג שלה, אלא שכשהתברר שעוד בני משפחה שלה חולים - בלי שהיו עם הנהג - עלה חשד כי שיקרה ולבסוף הודתה גמליאל באמת.

 

מעשיה של השרה הם לכאורה טיפה בים של בכירים שמפרים את ההנחיות, החל מראש הממשלה ונשיא המדינה שחגגו עם ילדיהם את חג הפסח בזמן שכל המדינה הייתה בסגר ועד לחשיפה אמש (ג'), כי בנו של יו"ר מפלגת ימינה, ח"כ נפתלי בנט גם עבר על ההנחיות כשחברתו הגיעה בערב יום הכיפורים לבית משפחת בנט ברעננה. בתיעוד שעלה ברשתות החברתיות נראים השניים - שניהם בני 15 - מצלמים סרטונים עם צאת יום הכיפורים, שעה שהמדינה כולה בסגר כללי. גם הבוקר פורסם כי אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו הפרה בעצמה את ההנחיות כשהזמינה ספר לביתה. אלא שמעשיה של גמליאל זכו לתהודה יוצאת דופן ברשתות החברתיות, בעיקר בעקבות ניסיונה להסוותם.

 

מי עשתה את זה טוב יותר? גילה גמליאל ושני כהן (צילום: מוטי לבטון, ענת מוסברג)
מי עשתה את זה טוב יותר? גילה גמליאל ושני כהןצילום: מוטי לבטון, ענת מוסברג
 

 

הקומיקאית וכוכבת "ארץ נהדרת" שני כהן, לא נשארה אדישה לפרשה והבוקר העלתה סרטון לאינסטגרם בו היא מחקה את השרה, ולא שוכחת להוסיף עקיצות: "אזרחי ישראל היקרים, כאן השרה גילה גמליאל. מאז שהתגלה שחליתי בקורונה, אני המומה מהדברים שאנשים כותבים עליי בפייסבוק. אם כי ברחוב אני פוגשת אנשים נפלאים שמחזקים אותי, אם זה בעפולה, בנהריה, בערד, וזה רק מקומות שהסתובבתי בהם היום".

 

גמליאל של כהן מבהירה לעוקבים את ההבדל הדק בהנחיות עבור האזרחים ה"רגילים", לעומת חברי הכנסת: "חשוב שנעשה סדר, כי ההנחיות ברורות. אמרו שאסור לאזרחים להתרחק יותר מקילומטר, אבל אמרו בפירוש 'אזרחים', שזה לא כולל שרים וחברי כנסת. אני שרה אם לא ידעתם, למה שתדעו? אנחנו לא אנשים רגילים כפרה עליכם, לנו מותר. תראו את ביבי, רובי, ליצמן, גלנט, יולי וראש השב"כ שאם באמת היה אסור - הוא היה מפר בשושו. ואני אפסיק את הרשימה כי עד שאני אסיים ימצאו חיסון לקורונה".

 

כהן ממשיכה ומתפייטת: "ולאלה שאומרים שסיכנתי את הציבור אני רוצה להזכיר שאני השרה להגנת הסביבה ולא להגנת הציבור, ואני מבטיחה לכם, נודרת (!) שלא הדבקתי אף לוטרה, נקודה וחד משמעית. בכל מקרה, כמחווה לפנים משורת הדין וכדי שלא יגידו שאני משתעלת מהמקפצה, אני מוכנה לשלם את הקנס מהכסף שלכם. באמת בכיף ועל לא דבר. אני רק קופצת רגע להוציא כסף מראש פינה".

 

את הסרטון סיימה כהן בעקיצה נוספת, כשדימתה שיש לה טלפון: "יואו יש לי טלפונים כל היום, אלוהים, משרד הבריאות איזה נודניקים ואני מתעלמת", אמרה וצחקה וענתה לטלפון. "לא, אני לא מתפטרת. פחחח ביי ביי. איזה חיים בסרט".

 

השרה גילה גמליאל (צילום: ענת מוסברג)
השרה גילה גמליאלצילום: ענת מוסברג

מלכה! שני כהן (צילום: שוקה כהן)
מלכה! שני כהןצילום: שוקה כהן
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018