רכילות+

תקוה גדעון: "אמיר השכל אתה צריך להתבייש"

זוכת "האח הגדול" כתבה באינסטגרם מה דעתה על ההתבטאות של תא"ל במיל' השכל. "אתה יודע מה ההורים שלי עברו כדי להגיע לכאן? אתה מזכיר לי את אחרון הגזענים שעוקפים אותי בכביש וצועקים מהחלון 'תחזרי למקום ממנו באת'"

 

הסרון הגזעני המדובר

הסרון הגזעני המדובר

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

בצל המחאות וההפגנות השוטפות את המדינה, אמש (ג') נחשף סרטון של אחד ממנהיגי המחאה נגד ראש הממשלה, תא"ל במיל' אמיר השכל שתועד לפני כחודש וחצי כשהוא אומר לשוטרת ממוצא אתיופי: "את לא מתביישת? אני הבאתי את ההורים שלך, אנחנו הבאנו את ההורים שלך". הסרטון אמנם צולם ב-20 באוגוסט, אך הופץ אתמול ומעורר סערה ברשתות החברתיות.

 

זוכת "האח הגדול" תקוה גדעון, שגם משפחתה עלתה מאתיופיה, לא נשארה אדישה לדברים והגיבה היום בפוסט באינסטגרם שלה: "אני הבאתי את ההורים שלך לארץ", פתחה את דבריה ומיד כיוונה את האש אל התא"ל במיל'. "אמיר השכל 'היקר'! אתה הבאת את ההורים שלי לארץ? אתה?! אתה יודע מה ההורים שלי עברו בכדי להגיע לכאן? אמא שלי עזבה את הכפר שלה, את המשפחה, את הבית. בגיל 15 עם ילדה על הגב רק כדי שיהיה לנו עתיד טוב יותר, כדי להגיע הביתה לבית שלנו! לארץ שלנו, אני צריכה להודות לך?".

 

גדעון המשיכה ותקפה: "אתה מזכיר לי את אחרון הגזענים שעוקפים אותי בכביש וצועקים לך מהחלון 'תחזרי למקום ממנו באת'. בתור בן אדם שההורים שלו עלו מפולין, בתור חוקר שואה במקומך לא הייתי מעיזה להוציא את המשפט הדוחה הזה מהפה. אתה צריך להתבייש!".

 

את דבריה סיימה גדעון בפנייה לשאר כלי התקשורת שחשפו את הסיפור: "כשאתם רושמים 'חיילת אתיופית', אתם מזלזלים לא פחות. אתם יכולים לרשום את שם החיילת. לכל איש יש שם. בושה".

 

 

הפוסט של תקוה גדעון (צילום: אינסטגרם)
הפוסט של תקוה גדעוןצילום: אינסטגרם

עולה להתקפה. תקוה גדעון ואמה (צילום: אינסטגרם)
עולה להתקפה. תקוה גדעון ואמהצילום: אינסטגרם

 

  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018