ריחו"ל

מספרים ש: הרגלי טיפוח השיער של הנשים הראשונות

אחרי שנחשף כי שרה נתניהו הזמינה למעון ראש הממשלה מעצב שיער בתקופת הסגר, החלטנו לבדוק מה עושות הנשים הראשונות החשובות בעולם עם שיערן לאורך הקדנציה של הבעל וכמה זה עולה למשלם המיסים

שרה נתניהו (צילום: Gettyimages)
שרה נתניהוצילום: Gettyimages
 

 

השבוע פורסם כי אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, הזמינה למעונה הרשמי ספר במהלך הסגר כדי לסדר את שיערה. נתניהו טענה שהניחה כי מותר לה היות וצילמה סרטון הסברה. "מאחר שהיא דמות ציבורית משפיעה ומדובר בסרטון הסברה לשירות הציבור, היא הניחה שניתן להשתמש בשירותי ספר, כפי שנהוג בערוצי הטלוויזיה. הגב' נתניהו והספר עטו מסכה וכפפות בזמן ששהו יחד והיא אף ביקשה מהספר להימנע משיחה מטעמי זהירות". בין אם אתם מסכימים עם ההנחה כי לנתניהו הייתה זכות להזמין אותו לביתה או לא, אי אפשר להמעיט בחשיבות תפקיד מעצב השיער של אשת ראש הממשלה. מדובר בתפקיד ייצוגי, שמצולם תדירות, ואמור לשדר מראה מוקפד במיוחד.

 

מעצב השיער אופק אהרוני, שעיצב בעבר את שערה של אשת ראש הממשלה במספר הזדמנויות, מבהיר כי יש לה דרישות מאוד מדויקות לגבי התסרוקת שלה. "אשת ראש הממשלה אוהבת את מראה הווייבי (גלי) העדין והרך. נתניהו אוהבת דברים קבועים ולא נוטה ללכת עם שיער אסוף או תסרוקות מסוימות". אהרוני גם מבהיר כי למרות שאורך שערה השתנה במהלך השנים, "היא שמרה על מראה קבוע ועדין, שנראה טבעי ולא גרנדיוזי".

 

השיער זה הכל (צילום: EPA)
השיער זה הכלצילום: EPA

 

בעקבות החשיפה החלטנו לבדוק איך מסתדרות נשות המנהיגים האחרות מעבר לים. אז כמה פעמים מבקרת מלניה טראמפ אצל מעצב השיער שלה וכמה כסף מוציאה בריז'יט מקרון על שיער ואיפור בשנה?

 

מתוקתקים להפליא. בריז'יט, עמנואל, דונלד ומלניה (צילום: Gettyimages)
מתוקתקים להפליא. בריז'יט, עמנואל, דונלד ומלניהצילום: Gettyimages

 

מלניה טראמפ: 675,000 דולר בשלושה חודשים

מלניה טראמפ (צילום: Gettyimages)
מלניה טראמפצילום: Gettyimages

 

ב-13 בינואר, שבוע לפני כניסתם של דונלד ומלניה טראמפ לבית הלבן, פורסמה כתבה מקיפה במגזין Vanity Fair שהתמקדה בשינויים שמלניה מתכננת לעשות ברגע המעבר. ואם ציפיתם לשמוע פה על סלון חדש וחדר אוכל מדוגם אז פחות, אחת הדרישות העיקריות של הגברת הראשונה הייתה הקמת חדר ייעודי לעיצוב שיער ואיפור. "מלניה רוצה חדר עם תאורה מושלמת שיעזור לנו, אנשי הצוות שלה, להפוך את עבודתנו ליעילה יותר. תאורה טובה יכולה לעשות או להרוס כל מראה", סיפרה המאפרת הצמודה של מלניה, ניקול בריל, ל-Us Weekly, והוסיפה: "כל נושא האיפור לוקח כשעה וחמש דקות, במידה ואין הפרעות באמצע".

 

ולמה אנחנו בעצם מספרים לכם את זה? כדי לעדכן שבסופו של דבר ולמרות דרישתה של מלניה, מקורבים לגברת הראשונה טוענים כי היא מקפידה לטוס לניו יורק על מנת לבקר אצל מעצב השיער האישי שלה. כמובן שבהתאם למעמדה תדירות הנסיעות משתנה ולמעשה בחודש אוגוסט האחרון ולקראת נאומה של מלניה בכנס הלאומי הרפובליקני נחשף כי הגברת הראשונה מבזבזת מאות אלפי דולרים על שיערה. פוסט ויראלי שהציף את הרשתות החברתיות גילה כי במהלך שלושה חודשים מלניה טסה לניו יורק 21 פעמים כדי לתחזק את שיערה. את החשבון, שעמד על 675,000 דולר (32,143 דולר לכל גיחה) שילמו משלמי המיסים. לזכותה של מלניה ייאמר כי אלו היו המספרים בשנתה הראשונה בבית הלבן. מאז משתדלת הגברת הראשונה לטוס למעצב השיער רק אחת לחודש.

 

"תזמינו לי טיסה דחוף לעשות שורשים" (צילום: Gettyimages)
"תזמינו לי טיסה דחוף לעשות שורשים"צילום: Gettyimages

 

זה הזמן לציין כי הסכום שטראמפ הוציאה בשלושה חודשים היה פי שתיים ממה שבזבזה קודמתה בתפקיד, מישל אובמה, בשנה שלמה. במסמכים בלעדיים שהגיעו לקבוצת Judicial Watch נחשף כי נסיעות היחיד של מישל עמדו על 350 אלף דולר בממוצע לשנה.

 

"אני אתן לך את המספר של הספר שלי". מלניה ומישל (צילום: Gettyimages)
"אני אתן לך את המספר של הספר שלי". מלניה ומישלצילום: Gettyimages

 

אז מיהו אותו מעצב שיער מפורסם שבשבילו מלניה טסה במיוחד לניו יורק על אפם, חמותם וחשבונם של משלמי המיסים? תכירו את לינו קרבוסיירו, אחד ממעצבי השיער המפורסמים בעולם שבין לקוחותיו ניתן למצוא את מדונה, דיוויד קמרון ועוד. "שיער זה הכל", הסביר קרבוסיירו בריאיון ל-Belfast Telegraph בחודש יולי האחרון, והמשיך: "אתה מגלה כל כך הרבה דברים על הלקוחות שלך והאמון ביניכם הוא עצום. אתה הופך להיות חלק מהמשפחה, ממש רואה אותם בתחתונים שלהם - בלי איפור, עם שיער רטוב. גולמיים".

 

לדבריו של קרבוסיירו זו ממש לא משימה קשה לגרום לשיער של מלניה להיראות טוב. "כשיש לך פנים יפות אפשר לעשות הכל. לאסוף את השיער למעלה, להשאיר אותו פזור, לאבזר עם כובע. מלניה תמיד נראית מדהים". כמו כן, ידוע ששיחות הנפש הטובות בעולם מתקיימות על כיסא הספרים וטראמפ בהחלט לקוחה טובה בכל הקשור לכך. "היא פטפטנית, אבל לא כזו שמדברת שטויות. היא תמיד שואלת אותי על המשפחה שלי, על הבנות. היא זוכרת את השמות של כולן".

 

פרסומת לשיער (צילום: Gettyimages)
פרסומת לשיערצילום: Gettyimages

 

לסיום, אי אפשר שלא להזכיר את מעצב השיער הישראלי שהיה לצידה של מלניה (עד שהחליטה להחליף אותו באחד חדש עם מבטא בריטי), מרדכי אלבו, שהיה האחראי על עיצוב שיערה במשך 13 שנה. בריאיון ל-Forward.com סיפר כי מלניה היא "אישה מדהימה, אוהבת, נהדרת וכיפית".

 

הכובע הולם אותך (צילום: Gettyimages)
הכובע הולם אותךצילום: Gettyimages

מי עיצבן אותך? (צילום: Gettyimages)
מי עיצבן אותך?צילום: Gettyimages

 

בריז'יט מקרון: 62,000 יורו בשנה

בריז'יט ועמנואל מקרון (צילום: Gettyimages)
בריז'יט ועמנואל מקרוןצילום: Gettyimages
 

 

בניגוד לגברת הראשונה של ארצות הברית, הגברת הראשונה של צרפת, בריז'יט מקרון, הרבה יותר חסכונית. ביולי 2018 דווח באתר "הטיימס" כי בריז'יט מוציאה מדי שנה סכום של 62 אלף יורו בעבור טיפוח השיער שלה, סכום שגם אם נהפוך לדולרים (72,984) לא מתקרב לסכומים שטראמפ מוציאה. בנוסף, מקרון מעדיפה שמעצב השיער האישי שלה יגיע אליה, שוב בניגוד למלניה - שכאמור טסה לפחות אחת לחודש לניו יורק כדי להתייפות.

 

צוות המספרה של מקרון, שעד לרגע זה הוחלט לשמור את זהותם בסוד, נדרשים להיות מוכנים להקפצה בכל רגע כדי להגיע ולעצב את שיערה של אשת הנשיא. אחת התסרוקות האהובות ביותר על מקרון נקראת Banana Bun, תסרוקת שהפכה לסמל המסחרי שלה.

 

במקרה של הזוג הנשיאותי הצרפתי מי שהצליח לעורר את זעמם של משלמי המיסים שנדרשו לשלם סכומים גבוהים עבור טיפוח היה דווקא הבעל, עמנואל, של פי הדיווחים הוציא סכום של 30 אלף דולר על איפור בשלושת החודשים הראשונים שלו כנשיא.

 

בחירות אופנתיות נכונות (צילום: Gettyimages)
בחירות אופנתיות נכונותצילום: Gettyimages

 

בריז'יט, כידוע, מבוגרת מעמנואל ב-25 שנה, ומומחים לטיפוח מעבר לים זוקפים את העובדה שהיא נראית צעירה לגילה (67) בזכות השיער המטופח. "למרות שהמחקרים מצביעים על כך ששליש מהנשים סובלות מנשירת שיער מסיבית, לבריז'יט אין דאגות כאלה", אמרה סטייליסטית ממכון האופנה של לארי קינג ל"דיילי מייל", והוסיפה: "סגנון השיער שלה צעיר ורענן וממש לא קלאסי יבש ומיושן". עוד הוסיפה הסטייליסטית כי ייתכן ומקרון נעזרת בתוספות שיער, אבל בינינו - מי לא.

 

רוב פיץ', מעצב שיער ראשי בסלון Josh Wood Atelier, הסכים עם דבריה של הסטייליסטית והוסיף כי "התספורת של בריז'יט מושלמת לגילה. השיער שלה ממסגר את פניה, מלא נפח ומאפשר לה להיראות צעירה מגילה".

 

קייטי דן, מומחית לצבעי שיער של המותג Daniel Hersheson, התייחסה לצבע שיערה של מקרון, ואמרה: "גוון הבלונד של בריז'יט יוצר מימד ועומק. היא גם פעלה בחוכמה וצבעה את כל השיערות הלבנות ודאגה לכך שהבסיס יהיה בהיר אך לא בלונדיני מדי כדי שיתאים לגוון עורה. כשמתבגרים רוצים להמנע ככל האפשר מגוונים לבנים אפרפרים ובריז'יט מצאה את הגוון שלא יהיה בלונדיני מדי ובכל זאת ייתן מראה צעיר ורענן".

 

"מאמי השיער שלך משהו" (צילום: Gettyimages)
"מאמי השיער שלך משהו"צילום: Gettyimages

ורוד זה הצבע שלך! (צילום: Gettyimages)
ורוד זה הצבע שלך!צילום: Gettyimages

ניצחון! (צילום: Gettyimages)
ניצחון!צילום: Gettyimages

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018