נתפסה על חם: מייגן מרקל העתיקה את הנאום שלה מסרט דוקומנטרי של נטפליקס

הדוכסית מסאסקס השוותה בין משתמשים ברשתות החברתיות למכורים לסמים, ושעות ספורות לאחר שהנאום התפרסם, עוקבים חשפו כי מרקל העתיקה מילה במילה, את נאומה מהסרט "מסכי עשן: המלכודת החברתית"

מעתיקנית? מייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
מעתיקנית? מייגן מרקלצילום: Gettyimages
 

 

מייגן מרקל שוב מפשלת, ובגדול: ביום שלישי האחרון הדוכסית מסאסקס השתתפה במפגש פסגה וירטואלי של "הנשים החזקות ביותר של Fortune", אירוע וירטואלי בו כל אחת מהמוזמנות שילמה סכום של 1,750 דולר על מנת להשתתף ולשמוע את דברי החוכמה של הדוכסית. במהלך המפגש מרקל דיברה על ההשלכות של המדיה החברתית ואף השוותה את המשתמשים במדיה למכורים לסמים, כשאמרה: "יש מעט מאוד דברים בעולם שמכנים את האדם העוסק בהם כ'משתמש'. אנשים שמכורים לסמים נקראים כך וגם אנשים הנמצאים ברשתות החברתיות".

 

אתמול (ד'), שעות ספורות לאחר שהמונולוג של הדוכסית יצא לאור, נודע כי האחרונה העתיקה מילה במילה את דבריה מתוך הסרט החדש של נטפליקס "מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית", סרט דרמה תיעודי החוקר את ההשפעה המסוכנת של הרשתות החברתיות על המשתמשים. את הגילוי המפתיע חשפו עוקביה של הדוכסית, שלא עברו על כך בשתיקה והציפו את הטוויטר בציוצים זועמים.

 

"מייגן העתיקה את התוכן של הסרט התיעודי בנטפליקס שאומר כי המשתמשים ברשתות החברתיות הם כמו מכורים לסמים והייתה לה החוצפה לומר שהיא לא הייתה ככה שנים?", צייץ עוקב זועם, והוא לא היה היחיד. "ברור לחלוטין שמישהי פה צפתה בסרט החדש של נטפליקס".

 

"אם מייגן משקרת לגבי השימוש ברשתות החברתיות, על מה עוד היא משקרת? היא הרגע נתפסה על חם", צייץ משתמש בשם Sage14, וזה היה רק ציוץ אחד מני רבים שלו, שהיו מלווים בשלל דוגמאות והסברים. Sage צירף תמונה של הציטוט המדויק של מייגן, שנאמר במקור על ידי הסטטיסטיקאי האמריקני אדוארד טופטה.

 

 
הציטוט המקורי של הסטטיסטיקאי האמריקני אדוארד טופטה (צילום מסך)
הציטוט המקורי של הסטטיסטיקאי האמריקני אדוארד טופטהצילום מסך

 

הסרט התיעודי של נטפליקס מזהיר את הצופים ומסביר כי המדיה החברתית היא סוג של סם, כיוון שהדוכסית בחרה להרחיב עליו במהלך מפגש הנשים החזקות ואך הסבירה כי היא "מאמינה שלמדיה יש את אותה היכולת לגרום להתמכרות, ממש כמו במקרה של התמכרות לסמים". הסרט המקורי בוחן את האפשרות כי ישנם אלגוריתמים הנועדו במיוחד כדי לעודד התמכרות למדיה, נקודה נוספת שהדוכסית בחרה להתעכב עליה. "יש שם אלגוריתם שיוצר את האובססיה הזו, שלדעתי מאוד לא בריאה עבור הרבה אנשים. אני דואגת מאוד לאותם אנשים שהפכו להיות אובססיביים לרשתות החברתיות ודואגת מכך שזה הפך להיות חלק מהתרבות היומיומית שלנו עד שזה הפך לסוג של התמכרות".

 

בין המצייצים ש"חשפו" את התרמית הגדולה של הדוכסית היו גם כמה ממעריציה הגדולים ביותר, שטענו כי טענותיה זהות לאלה שהופיעו בסרט של נטפליקס, ואילו אחד מעקוביה התומכים טען כי "היא ציטטה את הסרט במדויק, למרות שאפילו לא טרחה להזכיר את הסרט המדובר במהלך נאומה", אמר. "מעניין מאוד שהדוכסית מסאסקס מבדילה את עצמה משאר משתמשי הרשת החברתית וטענה כי לא הייתה חלק מזה במשך הרבה מאוד זמן, למרות שעד לפני מספר חודשים תחזקה חשבון אינסטגרם פעיל יחד עם בעלה, הנסיך הארי", טענה מעריצה מאוכזבת.

 

"אני? מעתיקנית? איזה שטויות" (צילום מסך)
"אני? מעתיקנית? איזה שטויות"צילום מסך

 

זה הזמן לציין כי מלבד אותו חשבון אינסטגרם מלכותי מפורסם, לפני שהקשר בינה לבין הנסיך הארי הפך לרשמי מרקל ניהלה חשבון אינסטגרם עמוס עוקבים, טוויטר, פייסבוק וגם בלוג - Tig, שם נהגה לשתף באורח החיים שלה ובמאכלי הבריאות שהיא נוהגת להכין. בשנת 2018 ולאחר האירוסים לנסיך סגרה הדוכסית את כל חשבונותיה ברשתות. השניים הקימו יחד עמוד אינסטגרם מלכותי - sussexroyal, שצבר מעל 10 מיליון עוקבים. הארי ומייגן הקפידו לעדכן את העוקבים שלהם באופן רציף במעשיהם, אך מייגן הכחישה והתעקשה שהיא לא ניהלה את חשבון האינסטגרם בעצמה וטענה כי היה צוות מיוחד שעשה זאת. "היה לנו חשבון אינסטגרם דרך מוסד המלוכה והמשרד שהיה שייך לנו בבריטניה. אבל אנחנו לא ניהלנו את זה אלא צוות שלם. בחרתי באופן אישי שלא יהיה לי שום חשבון ברשתות החברתיות וזה מועיל לי מאוד".

 

"עוד הפעם סיבכת אותנו". הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
"עוד הפעם סיבכת אותנו". הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018