ריחו"ל

השערוריות והסקנדלים של ילדי הנשיאים

לא פשוט להיות הילדים של האיש הכי חזק בעולם, אבל להביך אותו בפומבי זה דווקא קל מאוד. רגע לפני שאנחנו מגלים אם ילדי טראמפ ימשיכו לגור בבית הלבן או שדווקא האנטר ביידן ומשפחתו יעשו הובלה לשדרות פנסילבניה, קבלו את הפדיחות הגדולות של ילדי הנשיאים

חלקם עשו פדיחות לאבא, חלקם הסבו נחת (צילום: GettyImages, רויטרס, AP)
חלקם עשו פדיחות לאבא, חלקם הסבו נחתצילום: GettyImages, רויטרס, AP
 

 

בשבועות האחרונים, במהלך הקרב האכזרי בין דונלד טראמפ וג'ו ביידן על קולותיהם של אזרחי ארצות הברית, עלה לכותרות גם האנטר (50), בנו של ביידן, בהקשרים לא חיוביים במיוחד. פעילים רפובליקנים ניסו להביך את המועמד הדמוקרטי על ידי אזכורים על כך שבנו היה מכור בעבר לסמים וטענות כי הוא השתמש בקשריו המשפחתיים כדי לסגור עסקאות עם בכירים בחברות אוקראיניות, בעזרתו של אביו. עורך הדין של טראמפ, ראש עיריית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני, טען כי ברשותו עשרות אלפי מסמכים מפלילים, הכוללים גם תמונות וסרטונים אישיים ומביכים של האנטר, בהם הוא נראה מעשן קראק, מקיים יחסי מין ומצטלם בתנוחות חושפניות.

 

טראמפ אף העלה את הנושא בעימות הטלוויזיוני בין השניים, ועל כך ביידן השיב שבנו נגמל מסמים וכי הוא "גאה בו". לגבי שאר המסמכים, בסופו של דבר אמינותם הוטלה בספק, וטוויטר ופייסבוק אף החליטו להגביל את הפצת הדיווחים עליהם בשל כך.

 

אבא שלו גאה בו. האנטר ביידן (צילום: AP)
אבא שלו גאה בו. האנטר ביידןצילום: AP

 

כפי שהאנטר מבין כבר עכשיו, עוד לפני שאביו אפילו נבחר לנשיא, לא פשוט להיות צאצא של האיש הכי חזק בארצות הברית ובעולם כולו. ואכן, לא פעם ילדיהם של נשיאי ארצות הברית החליטו להראות רוח מרדנית, עשו שטויות והסבו בושה לאבא הנשיאותי וכנראה גם לא מעט כאב ראש לדוברים של הבית הלבן.

 

דונלד טראמפ ג'וניור: פייק ניוז ופגישות עם הרוסים

 

בארבע השנים האחרונות, רוב ילדיו של דונלד טראמפ דווקא התנהגו יחסית למופת, כנראה שהעדיפו מראש לוותר על תחרות עם ההתנהגות השנויה במחלוקת של אביהם. בכל זאת, איוונקה קיבלה תפקיד מפתח בבית הלבן ומבארון, הבן הצעיר, בקושי שומעים. אבל יש מי שמרגיש כנראה את הצורך ללכת בעקבות אביו בכל הקשור לשערוריות, בכל זאת, הוא קרוי על שמו. לפני מספר חודשים, טוויטר השעתה את חשבונו של דונלד טראמפ ג'וניור (42) לאחר שצייץ, איך אביו אוהב להגדיר זאת, "פייק ניוז", על רופא שטען שאין צורך במסכות כדי למנוע את התפשטות הקורונה.

 

ב-2017 גם הודה ג'וניור שנפגש עם עורכי דין רוסיים על מנת לקבל מהם מידע שעשוי היה לפגוע בקמפיין של יריבתו של אביו, הילארי קלינטון. הוא טען אז שהיה לו חשוב ללמוד על כשירותה של קלינטון לתפקיד הנשיאות. בנוסף, נחשף שהתכתב עם אתר ויקליקס, שנחשד בשיתוף פעולה עם רוסיה בניסיון להשפיע על הבחירות בארה"ב כשנה לפני כן.

 

ב-2019 הוא עורר סערה נוספת, לאחר שנודע שלקח את בנו לטיול במונגוליה, כזה שכלל מסע ציד – במהלכו ירה בכבש מזן נדיר. עלות הטיול למשלם המסים האמריקאי הייתה למעלה מ-76,000 דולר, רובה עבור אבטחתם של השניים.

 

ירש מאביו את החוש לשערוריות. דונלד טראמפ ג'וניור (צילום: AP)
ירש מאביו את החוש לשערוריות. דונלד טראמפ ג'וניורצילום: AP

 

ברברה וג'נה בוש: שתו, נעצרו וברחו מהמאבטחים

 

הנערות הפרועות שהכי מזוהות עם הבית הלבן הן כנראה התאומות ברברה וג'נה, בנותיו של ג'ורג' בוש שהיה הנשיא בשנים 2001-2009. לשתיים היה חוסר המזל להתבגר בעידן בו לפפראצי ולצהובונים כמעט ולא היו גבולות, ואתרי הרכילות צברו עוד ועוד פופולאריות. כל זה גרם לכל צעד שלהן להיבחן בזכוכית מגדלת - ואת צקצוק ההמונים היה אפשר לשמוע היטב בחדרי חדרים בבית הלבן. והן בהחלט סיפקו את הסחורה עבור ההמון החטטן: ב-2001 ג'נה בת ה-19 נעצרה באשמת אחזקת אלכוהול והורשעה. השופטת הורתה לה ללכת לטיפולי גמילה מאלכוהול, אך זה לא עזר – כחודש לאחר מכן היא נעצרה שוב בגלל אותה עבירה, הפעם כשאחותה גם לוקחת בכך חלק. כדי לחפות על גילן הצעיר, השתיים אף השתמשו בתעודות זהות מזויפות.

 

מתבגרות ונהנות (יותר מדי). ג'נה וברברה בוש (צילום: רויטרס)
מתבגרות ונהנות (יותר מדי). ג'נה וברברה בושצילום: רויטרס

 

ספר אשר יצא ב-2009 ומתאר את אשר התרחש מאחורי הקלעים בתקופת כהונתו של בוש, סיפר שאל התאומות התלוו כמובן מאבטחים, אך הן נהגו לברוח מהם ללא הרף, לא תמיד עדכנו אותם שהן יוצאות ולפעמים אפילו חצו רמזורים אדומים כדי שמכוניתן תוכל לפתוח פער מזו של המלווים שלהן. בזמן שנעצרו על ידי המשטרה, המאבטחים דווקא היו בסביבה, אבל התירו לשוטרים לטפל בבנות בעצמן. כנראה שהוקל להן להעביר את הנטל לאנשי החוק.

 

עוד נטען בספר שב-2005 בן זוגה של ג'נה, לימים בעלה, השתכר במסיבה, עד כדי כך שהמאבטחים שלה נאלצו לטפל בו בעצמם ולקחת אותו לבית החולים. בפעם אחרת הוא היה מעורב בקטטה בבאר, וגם אז נאלצו המאבטחים, אשר ודאי כבר היו מותשים, להיחלץ לעזרתו.

 

תדמית הנערות המתהוללות הזינה כאמור את מדורי הרכילות, והתאומות קיבלו לא מעט כותרות וכתבות שער במגזינים השונים – מן הסתם לא מחמיאות במיוחד וכאלה שהסבו הרבה מבוכה לנשיא.

עם השנים הן התבגרו, נרגעו ואף הציעו כמה טיפים מניסיונן לסשה ומאליה, בנותיהן של ברק ומישל אובמה, כשאלו נכנסו בעקבותיהן לבית הלבן עם היבחרו של אביהן לנשיאות: "הקיפו את עצמכן בחברים נאמנים. הם יגנו עליכן וירגיעו אתכן... ארבע שנים חולפות כל כך מהר. תהנו מהן ומהילדות שלכן, זה מקום קסום לחיות בו ולשחק בו", כתבו התאומות, אז כבר בנות 27, לאחיות הצעירות.

 

"אני מזהיר אתכן, בלי שטויות!". ג'ורג' בוש, אשתו לורה והבנות (צילום: GettyImages)
"אני מזהיר אתכן, בלי שטויות!". ג'ורג' בוש, אשתו לורה והבנותצילום: GettyImages

 

 

ניל וג'ורג' בוש: שחיתות ותירוצים מטופשים

 

לא בטוח עד כמה אביהן של ג'נה וברברה היה יכול להרשות לעצמו לכעוס עליהן - בכל זאת, גם הוא נקלע בעצמו ללא מעט צרות. בעברו הוא היה מכור לאלכוהול ואף נתפס נוהג בשכרות ב-1976, כשהיה בן 30. זה לא פגם בהצלחת אביו להיבחר לנשיא בשנת 1989, וגם לא ממנו ממנו להיבחר בעצמו לשתי קדנציות נשיאותיות ב-2001 ושוב ב-2005.

 

בעיות האלכוהול שלו לא מנעו ממנו ומאביו להיבחר לנשיאים. ג'ורג' בוש הבן (צילום: MCT)
בעיות האלכוהול שלו לא מנעו ממנו ומאביו להיבחר לנשיאים. ג'ורג' בוש הבןצילום: MCT

 

גם אחיו, ניל בוש, היה מעורב במספר סקנדלים – הראשון שבהם כלכלי וכזה שעלה לציבור האמריקאי הון תועפות. ב-1985, בזמן שאביו היה סגן הנשיא של רונלד רייגן, ניל כיהן כדירקטור ב"סילברדו", חברת הלוואות וחסכונות, ששלוש שנים מאוחר יותר פשטה את הרגל, מה שעלה למשלמי המסים האמריקאיים סכום של 1.6 מיליון דולר שבעזרתו חולצה החברה מחובותיה.

 

אז התגלה גם כי בוש קיבל הלוואה של 100,000 דולר מקן גוד – בעלי חברת "גוד", אשר היה אחד מבעלי המניות העיקריים בחברת חיפוש הנפט של בוש. וכאן זה מסתבך – מתברר שלא ציפו מבוש להחזיר את ההלוואה, כלומר – היא הייתה סוג של מתנה, בזמן שגוד קיבל בעצמו הלוואות מ"סילברדו" עבור חברת הנפט שלו – מה שאומר שבוש העניק לעצמו בעקיפין הלוואת ענק מטעם סילברדו – וכמובן שלא טרח לעדכן אף אחד על ניגוד האינטרסים. מאוחר יותר הוא גם סייע לגוד לקבל אשראי של 900 אלף דולר מסילברדו.

 

גוד לא עמד בהחזר החובות לסיבלרדו, שתפחו לסכום של 32 מיליון דולר – 3 מיליון דולר מתוכם הושקעו בחברת הנפט של בוש. במסגרת עבודתו ב"סילברדו", בוש גם אישר הלוואה לאיש עסקים נוסף שהשקיע בחברה שלו. אחרי כל זה – הוא טען בבית המשפט שלא הבין איך העניין נחשב לניגוד אינטרסים. השופט נאלץ להסביר לו והרשיע אותו בעבירות פליליות. בוש נאלץ לשלם 50,000 דולר במסגרת הסכם פשרה שהושג מחוץ לכתלי בית המשפט. עונש צנוע בהתחשב בסכומים המדוברים.

 

סקנדל אחר וכבר יותר צהבהב התרחש בתקופה שבוש האח היה כבר בבית הלבן – ניל נאלץ להודות במסגרת גירושיו מאשתו הראשונה שבגד בה עם מספר נשים אחרות, בהן גם נשים מקומיות במהלך נסיעותיו לתאילנד והונג קונג. גם כאן העמיד פני תמים וכשניסה לתרץ את מעשיו, הסביר שאותן נשים פשוט הגיעו לחדר המלון שלו ללא הזמנה וביקשו לקיים איתו יחסי מין. הוא כמובן, נענה להן בשמחה, טען שהן לא ביקשו תשלום וכי הוא לא שילם להם.

 

גאווה לאמא? ניל בוש ואמו, ברברה בוש (צילום: אינסטגרם)
גאווה לאמא? ניל בוש ואמו, ברברה בושצילום: אינסטגרם

 

פטי דיוויס: תמכה ביריבים של אביה

 

בתו של רונלד רייגן, הנשיא ה-40 של ארה"ב שכיהן בשנים 1981-1989, הסבה לאביה מבוכה לא קטנה כשסיפרה לכל מי שהסכים לשמוע שהיא לא מזדהה עם השקפותיו הפוליטיות, בעודו היה עדיין בבית הלבן. פאטי הייתה מאוד ווקאלית בנוגע לדעותיה ואף השתתפה בהפגנות שנערכו נגד אביה. ב-1992 היא הוסיפה שמן למדורה כשהוציאה ספר שבו לכלכה על הוריה, סיפרה על הריחוק של אביה ועל כך שאמה הייתה מכורה לכדורים ונהגה להכות אותה. ב-1994 חשפה הכל בצורה נוספת - כשגם הצטלמה ל"פלייבוי".

 

יחד עם זאת, מאז מותו של אביה ב-2004, דיוויס כבר נוהגת לדבר פחות על מעללי הוריה והספר המדובר לא מוזכר כלל באתר הרשמי שלה. לפני כשנתיים חשפה כי 40 שנה קודם לכן הותקפה מינית על ידי מפיק מוזיקלי איתו נפגשה בנוגע למוזיקה שעליה עבדה. דיוויס החליטה לחשוף את סיפורה בעקבות המתלוננות על ברט קוואנו, שופט בית המשפט העליון של ארצות הברית, שנטען כי הטריד מינית וזכה לתמיכתו של דונלד טראמפ.

 

כנראה שלא שמה "רייגן" בקלפי. פאטי דיוויס  (צילום: GettyImages)
כנראה שלא שמה "רייגן" בקלפי. פאטי דיוויס צילום: GettyImages

 

איימי קרטר: סולקה מהלימודים כי השתתפה בהפגנות

 

ג'ימי קרטר, נשיא ארה"ב בשנים 1977-1981, כבר היה מחוץ לבית הלבן בזמן שבתו איימי הייתה מספיק בוגרת כדי להיות פעילה פוליטית. ובכל זאת, עדיין לא נעים לקרוא את העיתונים אשר מדווחים שהבת שלך נעצרת פעם אחר פעם בהפגנות השונות בהן היא משתתפת. איימי נעצרה לפחות ארבע פעמים, שלוש מהן בהפגנות נגד האפרטהייד בדרום אפריקה ופעם נוספת כשהפגינה נגד נסיונות ה-CIA לגייס לשורותיו תלמידי אוניברסיטאות.

 

קרטר טענה בזמנו שלדעתה אביה גאה בה על פעילותה, אך הוא עצמו לא אישר את דבריה. בסופו של דבר התברר שהיא השקיעה יותר מדי זמן בפעילות פוליטית ולא מספיק זמן בלימודים – וב-1987 סולקה מאוניברסיטת בראון בה למדה, לאחר שנכשלה ביותר מדי מקצועות.

 

פעלה למען עקרונותיה, אבל סולקה מהלימודים תוך כדי. איימי קרטר ואביה, ג'ימי קרטר (צילום: AP)
פעלה למען עקרונותיה, אבל סולקה מהלימודים תוך כדי. איימי קרטר ואביה, ג'ימי קרטרצילום: AP

 

לוסי ג'ונסון: כמעט שרפה את הבית הלבן

 

כשלוסי בת ה-16, בתו של לינדן ג'ונסון, הגיעה לבית הלבן עם היבחרו ב-1963, היא התלהבה במיוחד מהאח הגדולה שהייתה בביתה החדש. התלהבה כל כך – עד שבניסיון להבעיר אותה, כמעט ששרפה את כל הבית. בסופו של דבר הנזק היה מינימלי, ונותר רק לדמיין איך היה נרשם אביה בדפי ההיסטוריה, אם בתו הייתה מצליחה להשמיד את הבית הכי חשוב בארצות הברית.

 

תרחיקו ממנה את הגפרורים. לוסי ג'ונסון ואמה קלודיה (צילום: GettyImages)
תרחיקו ממנה את הגפרורים. לוסי ג'ונסון ואמה קלודיהצילום: GettyImages

 

אליס רוזוולט: לא התביישה לעשות חיים

 

התנהגות פרועה היא לא רק נחלתם של ילדי הנשיאים המודרניים. אליס, בתו של תאודור רוזוולט שהיה נשיא ארה"ב בשנים 1901-1909, עשתה לאביה לא מעט כאב ראש והוא עצמו סיפר: "אני יכול לנהל את המדינה או להתמודד עם אליס. אני לא יכול לעשות את שניהם". ומה היה חטאה של בתו? היא עישנה, הימרה, לעסה מסטיקים והיה לה נחש כחיית מחמד. אם מדורי הרכילות היו קיימים באותה תקופה, סביר להניח שהיא הייתה מככבת בהם באופן שוטף.

 

האגדה מספרת שאביה רצה לנסות להחיל עליה קצת השפעה טובה, ולכן שלח אותה לשיט שנכחו בו חברי קונגרס שונים. היא נשארה נאמנה לעצמה והפתיעה את הנוכחים כשקפצה לבריכה בספינה בעודה לבושה לגמרי, ועודדה את האחרים לעשות כמוה. לא נמסר אם הם זרמו עם הרעיון.

 

שמועה אחרת מספרת כי שרפה פעם בובת וודו בדמות אשתו של הנשיא ויליאם הווארד טאפט, שנכנס בעקבות אביה אל הבית הלבן. אבא שלה אולי לא היה מרוצה מהתנהגותה, אבל לדעתנו היא נשמעת כמו מישהי שלגמרי כיף איתה במסיבות.

 

נשמעת כמו בחורה כלבבנו. אליס רוזוולט ב-1964 (צילום: AP)
נשמעת כמו בחורה כלבבנו. אליס רוזוולט ב-1964צילום: AP

 

אגב, גם אחיה קוונטין לא עשה לבני הזוג רוזוולט חיים קלים. הוא וחבריו, ילדיהם של בכירים אחרים בבית הלבן, הקימו חבורה שהשתובבה ועשתה חיים כמו שרק ילדים יודעים: ארגנו קבוצת בייסבול ושיחקו בחדרי הבית, פצחו בתחרויות יריקות לעבר תמונות של נשיאי עבר והכניס נחשים לחדרים בהם ערך הנשיא פגישות. כשהתבגר כבר הסב לאביו יותר גאווה, אך גורלו היה עצוב – אחרי שלמד בהארוורד הוא התגייס לחיל האוויר, ונהרג במלחמת העולם הראשונה, כשמטוסו הופצץ מעל שמי פריז.

 

ווילי וטד לינקולן: כאוס ובלאגן בכל מקום

ילדים פריבילגיים לא פעם מועדים לפורענות, לא משנה באיזו תקופה הם חיים – רק תשאלו את המכרים של אברהם לינקולן, נשיא ארה"ב בשנים 1861-1865, שכינו את ילדיו, ווילי וטאד, "השטנים הקטנים", מכיוון שנהגו להשתולל ולגרום לכאוס בכל מקום אליו הגיעו. הם לא האריכו חיים, שניהם מתו ממחלות – ווילי בגיל 11 וטאד כשהיה בן 18. לפחות הצליחו להנות כמו שצריך בחייהם הקצרים.

 

ג'ון פיין טוד: כמעט רושש את המשפחה

 

בנו החורג של ג'יימס מדיסון, נשיא ארה"ב בשנים 1809-1817 היה מכור להימורים ואלכוהול, והצליח להביא את משפחתו לסף פשיטת רגל. הנשיא ודולי, אמו של ג'ון, עשו ככל יכולתם כדי להחזיר את הבן הסורר לדרך הישר – שלחו אותו ללימודים וניסו למצוא לו עבודה מסודרת, אך ללא הועיל. לאחר שג'יימס הלך לעולמו, דולי נאלצה למכור מסמכים של בעלה לקונגרס, שהסכים לשלם לאלמנה באופן ישיר ובתשלומים קבועים, על מנת שבנה לא יוכל לקחת ממנה את הכסף.

 

ולא הוגן שרק הילדים השובבים יקבלו פוקוס – היו גם את אלו שהתנהגו למופת (בערך):

 

בניגוד לאביה הסורר ביל, צ'לסי קלינטון לא הסתבכה בשערוריות, אבל זה לא אומר שעשו לה חיים קלים – להפך, היא למדה על בשרה את אכזריות התקשורת, בטח בימים בהם הייתה הרבה פחות מודעות לבריונות ולהיטפל לנערה בת עשרה היה צעד לגיטימי ללגיטימי. התקשורת נהגה לפרסם על קלינטון הצעירה אייטמים לא מחמיאים, במיוחד על המראה שלה, עד שאמה הילארי נאלצה לפנות אל התקשורת ולבקש שיפסיקו להטריד את בתה והנשיא סיפר אז: "אנחנו עובדים קשה כדי ללמד את צ'לסי לא לתת לאחרים להגדיר אותה ואת הדרך בה היא מעריכה את עצמה. קשה כשמדובר בנערה, אבל אני חושב שהיא תהיה בסדר".

 

גם ברק ומישל אובמה יכולים להיות רגועים - כשהסקנדל הכי גדול של הבנות שלכם הוא שמליה, תלמידת הקולג', נצפתה מעשנת, שותה יין ומתנשקת עם בחור, אתם יודעים שמצבכם כנראה טוב. בטח יחסית לשאר ההורים ברשימה.

 

אבא עושה בושות. ביל, הילארי וצ'לסי קלינטון (צילום: GettyImages)
אבא עושה בושות. ביל, הילארי וצ'לסי קלינטוןצילום: GettyImages

משפחה למופת. ברק, מישל, מליה וסשה (צילום: רויטרס)
משפחה למופת. ברק, מישל, מליה וסשהצילום: רויטרס

 

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018