רכילות+

מיכל אמדורסקי: "כשאני עולה על הבמה, נאטמות האוזניים ונעצמות העיניים"

אחרי שנים בהן נחשבה לילדה הרעה של התעשייה וקיבלה לא פעם כתף קרה מהציבור ומהקולגות, מיכל אמדורסקי סוף סוף זוכה לפירגון והערכה על יכולות השירה שלה - וכל מה שהייתה צריכה לעשות עבור זה, היה להסתתר מתחת לתחפושת פטרייה ב"הזמר במסכה". עכשיו היא מספרת על ההתמודדות עם הסטיגמה ממנה סבלה, הקשיים הכלכליים בעקבות הקורונה והרצון לשים פוקוס על נושא האלימות נגד נשים בעזרת שיר חדש. צפו

 

"עברתי מ-700 קמ"ש לאפס קמ"ש ולאפס הכנסה. בעלי לקח עוד עבודה, כי אין באמת חסכונות עם שישה ילדים, זה לא ריאלי", אומרת מיכל אמדרוסקי על הקורונה שפגעה בכל היבט אפשרי בחיינו, אך נדמה שבעולם התרבות קצת יותר. "אני ירדתי מהבמה ב-12 למרץ, יום האישה בחיפה, ומאז לא חזרתי. אני מרגישה שהנפש שלי מתה", היא מוסיפה.

 

ואיך בכל זאת מצליחים להביא אוכל לשולחן?

"בעלי לקח עוד עבודה. הוא גם מאמן במכבי תל אביב, והוא גם הנדימן בהרצליה".

 

ולך היה איזה רגע שאמרת אולי אני גם צריכה למצוא עבודה?

"הוא רשם אותי בוולט, אני בסטנד ביי. אמר לי 'מה איכפת לך, את שמה את השקית והולכת, אף אחד לא רואה אותך'. אם לא תהיה ברירה אני אהיה הכל, לי באמת אין בעיה". 

 

לא מתפשרת על האמת שלה. מיכל אמדורסקי  (צילום: אור דנון )
לא מתפשרת על האמת שלה. מיכל אמדורסקי צילום: אור דנון

 

נראית כמו בפעם הראשונה שנפגשנו (צילום: אור דנון )
נראית כמו בפעם הראשונה שנפגשנוצילום: אור דנון

 

היא חגגה יום הולדת 45 באפריל האחרון, אך נדמה שדמותה לא השתנתה בשני העשורים האחרונים בעין הציבור. היא רוקדת, שרה ומשחקת, השתתפה בעשרות הצגות ומחזות זמר, כיכבה בפריים טיים כשופטת וכמנחה ונראית בדיוק כמו שהכרנו אותה בגיל 20. היא הייתה נשואה במשך 14 שנים לאסף אמדורסקי ולהם שתי בנות, מילה ונינה דבש. כיום היא נשואה לג'פרי ישי, אבא לשלושה ילדים ויש להם בת אחת משותפת בשם אריא. למרות ההספק הרב, השנים שעברו והמצב המשפחתי שהשתנה, אמדורסקי נשארה בול אותו דבר בנושא אחד – היא לא מפחדת להגיד את האמת בפנים, גם כשזה כואב. "האמת קשה מנשוא, קשה לשמוע אותה ואצלי הכל בפנים. אני לא יכולה אחרת, אני לא בנויה לזה", היא אומרת, ובאותה נשימה מודה שיכול להיות שהתכונה הזו הייתה לה לרועץ במשך שנים. "עד היום הטקסטים שלי לא הכי נעימים או בנאליים או מטאפוריים כמו שעושים פה בדרך כלל. הם דוך לפנים ואולי בגלל זה...", היא אומרת וחושבת עוד רגע, ואז מוסיפה בטון קצת יותר מרוכך: "אני חושבת שהתבגרתי, אני כבר לא בת 20 ואנשים קימפרסו אותי לשם. די, שחררו. אז עשיתי שטויות כשהייתי בת 20, הכל טוב. גם הילדות שלי עושות שטויות, זה בלתי נמנע".

 

אז למדה דווקא את מייצרת כזה אנטגוניזם?

"כשאני התחלתי, לא היה את הקשר האישי ברשת, מה שהתקשורת הפכה אותך - שמה היית. כל הזמן סחבו אותי לילדה הרעה. מצד שני גם הייתי כזאת. אבל אני לא מצטערת על כלום. אולי הייתי משנה פה ושם דברים בדרך, אבל זה מה יש. טייק איט אור ליב איט".

  

לא מתביישת לעבוד בוולט. אמדורסקי (צילום: אור דנון )
לא מתביישת לעבוד בוולט. אמדורסקיצילום: אור דנון

 

"אני אף פעם לא הייתי בובה על חוט, תמיד הכל יצא ממני. גם תמיד הכל אצלי הוא אוטוביוגרפי. כל שיר שלי הוא משהו שעברתי. אז אתה הולך לפלייליסט, ולפני עשור היית תלוי בהם, חבורה של אנשים שמחליטה אם תחיה או תמות. שלושה סינגלים שלי מתוך האלבום האחרון, 'אשתו של', נכנסו והוא ממש הצליח והייתי בהיי מטורף. אחר כך כנראה התחלפו אנשים - אתה לא יכול לדעת מי נמצא שם - ופתאום עשו עליי איקס. סתם יכול להיות שיש מישהו שלא בא לו טוב בעין, לא כי השירים לא טובים. וזה מוות, זה חורץ גורלות".

 

כאמור, אמדורסקי סבלה לא פעם מדעות קדומות שפגעו בה. בגלל זה, ההופעה שלה בתור הפטריה ב"הזמר במסכה", נחשבת עד עכשיו, להפתעת העונה. "בחיים לא קיבלתי כאלה מחמאות, תמיד אמרו על השואו וההופעה וכל החבילה, אבל שמישהו יגיד שאני זמרת אדירה? בחיים לא היה לי כזה".


"אף פעם לא הייתי בובה על חוט" (צילום: אור דנון )
"אף פעם לא הייתי בובה על חוט"צילום: אור דנון

 

והיום את מאמינה בעצמך?

"אני יודעת מה היכולות שלי ומה אני מסוגלת לעשות, פשוט לא הבנתי אף פעם למה אחרים לא רואים את זה. למה כשאני עולה על הבמה, נאטמות האוזניים ונעצמות העיניים".

 

איך את מסבירה את זה?

"סטיגמה, אנטגוניזם של שנים, חוסר יכולת להכיל אותי, מיליון ואחד דברים. מאז עברו הרבה מים בנהר".

 

"בחיים לא אמרו לי שאני זמרת אדירה" (צילום: אור דנון )
"בחיים לא אמרו לי שאני זמרת אדירה"צילום: אור דנון

 

זו לא הפעם הראשונה שאמדורסקי מדברת על סטיגמות. לפני כמה ימים העלתה פוסט חשוף במיוחד לאינסטגרם ובו כתבה: "לא ציפיתי שמישהו אי פעם יאמר עליי שאני זמרת ענקית, שאני זמרת נקודה. תעשו גוגל של ביקורות על השירים שהוצאתי, תמצאו כמעט בכולם 'זמרת היא לא'. הביקורות של פאנל 'הזמר במסכה' על השירה שלי ללא ידיעת זהותי, הפכו את עולמי והוכיחו לי סופית כמה משקל וכוח יש לסטיגמה!".

 

"עשיתי שטויות כשהייתי בת 20, שחררו" (צילום: אור דנון )
"עשיתי שטויות כשהייתי בת 20, שחררו"צילום: אור דנון

איך הרגשת כשראית את התוכנית?

"זה צולם לפני הרבה זמן ולא זכרתי בכלל מה אמרתי, זה היה שצף של דברים שיצאו לי מהבטן. שכחתי שאני בתוך מסכה ולא ידעו מי אני. הוצאתי את מה שהיה לי בראש, מה שהרגשתי בלב יצא לי מהפה בלי מחשבות. אחר כך הצטערתי על זה, אמרתי 'שוב פעם אני מנמיכה את עצמי, עוד פעם אני מקטינה את עצמי?'".

 

איזה תגובות קיבלת אחרי הפרק המדובר?

"הטלפון התפוצץ, זה היה מטורף. לא ציפיתי לזה, כי לקחתי את זה מהמקום האישי מאוד, ששוב אני על הבמה, שוב אני שרה ואני בחזרות, אני עושה דברים ולא כל היום בבית מנקה, יש למה לקום בבוקר.... חשוב לי להספיק לענות לכולם שלא יחשבו שאני סנובית, אני על זה".

 

על הנאום ב"הזמר במסיכה": "עוד פעם אני מקטינה את עצמי?" (צילום: אור דנון )
על הנאום ב"הזמר במסיכה": "עוד פעם אני מקטינה את עצמי?"צילום: אור דנון

 

כעת היא מוציאה שיר חדש, לראשונה מזה עשור, בשם "קומי ולכי". "זה שיר שכתבתי בעקבות מה שקרה לשירה ממצפה רמון, שבעלה כמעט רצח אותה במכות", היא אומרת והזעזוע עדיין ניכר על פניה. "אני לא קרובה לנושא הזה, מעולם לא נתקלתי בסביבה שלי באלימות פיזית, אז זה לא הסתדר לי, זה לא הגיוני. קיבלתי סכין בבטן".

 

שירה יודעת שכתבת עליה שיר?

"לא כתבתי עליה, המקרה היה ההשראה. פשוט באמת הרגשתי כאילו מישהו דוקר אותי בסכין ובא לי ללכת כמו שדניס ומישל עושים. אם הייתי יודעת על מישהי במצב כזה, הייתי הולכת עם קבוצה של אנשים ובמיוחד נשים, עומדת מחוץ לבית ודופקת בדלת עד שהייתי מוציאה אותה, את הילדות, את החתול, את הכלב וגם את העציצים. שהוא יישאר בבית ויתמודד עם עצמו".

 

לריאיון הווידאו המלא עם מיכל אמדורסקי - לחצו על הסרטון בראש הכתבה.

 

לא חוותה אלימות מעולם, אך כתבה שיר על שירה ממצפה רמון (צילום: אור דנון )
לא חוותה אלימות מעולם, אך כתבה שיר על שירה ממצפה רמוןצילום: אור דנון

 

"הייתי עומדת מחוץ לבית ודופקת בדלת עד שהייתי מוציאה אותה" (צילום: אור דנון )
"הייתי עומדת מחוץ לבית ודופקת בדלת עד שהייתי מוציאה אותה"צילום: אור דנון

 

מיכל אמדורסקי לייצוג בלעדי וניהול אישי: שי בכר ורועי מור LMA MUSIC

יחסי ציבור ודוברות: בר רימוני

צלם: אור דנון

סטיילינג: יולי סגרדה

איפור: מור זיויליק

שיער: אסי שדה

תוספות שיער: חיה ברנפמן

הפקה: שרון אלימלך

 

לוק אדום:

שמלת עור - בוטיק מיכל ומורן

עגילים - אפרת קסוטו, Merce, by Mercedes Gazzano

 

לוק שמלה שחורה:

קולקציית קטיפה, עיצוב אישי, יולי סגרדה 0547420424

עגילים - אפרת קסוטו

Merce, by Mercedes Gazzano

 

שמלה לבנה:

קולקציית קטיפה, עיצוב אישי יולי סגרדה 0547420424

 

לוק מעיל בז':

טראנצ' - Burberry לפקטורי 54

מגפונים - דיסקו רוסו

עגילים - קרני קראפט

מחטב - ג'ק קובה

 

לוק ירוק:

בלייזר - הלגה, בלמן

מגפיים - דיסקו רוסו

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018