רכילות+

מעיסוי פרינאום ועד טפשת היריון: מירב פלדמן לומדת כל מה שצריך לדעת על היריון

כשמירב פלדמן גילתה שהיא בהיריון, היא הבינה כמה בעצם היא לא יודעת על התקופה שאליה היא נכנסת. פגשנו את הכוכבת לשיחה על סדרת הרשת שבה היא חוקרת לעומק כל מה שאישה הרה צריכה לדעת, בדקנו איתה אילו קלישאות יצא לה לחוות ואיזה מנהג טרום לידה היא מקיימת, רק ליתר ביטחון. צפו

 

 

"ממש לפני הצילומים עשיתי עיסוי פרינאום, אז אפשר להתחיל", כך פתחה מירב פלדמן את המפגש בינינו. כשניסינו להבין קצת יותר פרטים על סוג העיסוי - היא שלחה אותנו לגוגל, אבל אנחנו דווקא נשלח אתכם לעמוד האינסטגרם של השחקנית ההריונית, שם תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש לגבי היריון. "זו תקופה וואו, זו חוויה חדשה ובכל יום קורה משהו. כל יום אני מתעוררת למשהו חדש, בין אם זה באיזור האגן ובין אם זה באיזור הזה", אמרה פלדמן והצביעה על החזה. "למשל, מסתבר שאזור האגן כל הזמן מתרחב".

 

פלדמן בת ה-35 התחילה את קריירת המשחק שלה בשלב יחסית מוקדם, כשהייתה בת 11, אז שיחקה בסדרת הילדים "החברים של שוש", אך הפריצה הגדולה הגיעה בשנת 2006, כשהצטרפה לצוות המנחים של "ערוץ הילדים". באותה שנה גם קטפה את התפקיד הראשון והמשמעותי שלה בטלוויזיה כשהצטרפה לעונה השלישית של סדרת הנוער המצליחה "השמינייה".

 

גילתה דברים חדשים ומדהימים בהיריון. מירב פלדמן (צילום: עדי אורני)
גילתה דברים חדשים ומדהימים בהיריון. מירב פלדמןצילום: עדי אורני
 

 

מאז הספיקה להשתתף בסדרות נוספות, בהן "ראש גדול", "הבורר" לצידו של יהודה לוי, "ניו יורק" וכמובן שגם להיכנס לעולם התיאטרון. בנוסף לכל זה אפשר לזקוף לזכותה גם קריירה מוזיקלית קצרה הכוללת שלושה סינגלים וסיבוב הופעות תחת השם "הכל טוב – המופע". בימים אלה ניתן לראות את מירב בסדרה "נבסו", שם היא משחקת את דמותה של תמר אגסי-צ'לצ'או, אשתו האשכנזית של גילי האתיופי (בגילומו של יוסי ואסה שגם כתב אותה). "'נבסו' באמהרית זה נשמה – אני מפיצה אור על נושא שמוטל עליו הרבה מאוד חושך", אמרה בריאיון ל"ידיעות אחרונות" בחודש יוני האחרון.

 

בחודש אוגוסט האחרון הכריזה פלדמן, קבל עם ואינסטגרם, שהיא ובעלה, אסף לייבוביץ', מצפים לילד ראשון יחד. "אנחנו מצפים. בתמונה דמעות של שמחה והתרגשות, כשהתבשרנו שבעזרת השם החלום שלנו עומד להתגשם. הלב מתפוצץ מהתרגשות. הורמונלית עליך אסף", כתבה באינסטגרם. פלדמן סיפרה לנו: "זה באמת משהו שתמיד חלמנו ורצינו. משתמשים בביטוי 'בשעה טובה', אמרו לי 'זה הזמן הכי נכון', אבל אני רוצה להאמין שכל שעה היא טובה, כל שבוע הוא טוב, כל זמן הוא נכון".

 

לא ידעה על כל (!) השינויים הפיזיים בגוף (צילום: עדי אורני)
לא ידעה על כל (!) השינויים הפיזיים בגוףצילום: עדי אורני

 

את מין העובר אגב, מירב מסרבת לחשוף, בעיקר הודות לאמה ולאמונות התפלות שהיא מאמינה בהן: "אנחנו משתמשים בלשון זכר מכיוון שזה עובר. יש פשוט איזה מנהג פולני שאימא שלי מכרה לי, לא לספר את המין עד ש... אבל היא לא אמרה עד מתי. בסוף יתקשרו אליי מרומניה, מישהו מעיריית סוצ'יאווה ויגיד שאין מנהג כזה. אבל דווקא נחמד לי, זה מוזר אבל נחמד כל הסודיות הזו". לכל זה מירב כמובן הוסיפה את מה שהכי חשוב: "אצא קלישאה ואגיד שזה באמת לא משנה מה המין, רק חמסה חמסה שיעבור בשלום ויהיה בריא".

 

איזה חששות יש לך מהאמהות?

"אחד הדברים שלמדתי הוא שתוכניות בצד. אני יכולה לבוא עם כל התוכניות וכל ההכנה האפשרית ללידה ולהמשך אבל בסופו של דבר תוכניות בצד ומציאות בצד. בטח שיש חששות אבל שוב, אני מאוד מאמינה בלדבר על הדברים ולהגיד אותם. בוודאי שאני חוששת, זה דבר שהוא חדש והוא גדול ויש לך גם הרבה ציפיות מעצמך והאם תגשים אותן וכמו שאתה אומר, האם תיתן לילד שלך את העתיד הכי טוב שאפשר?".

 

באיזה שבוע את?

"התפרצת לדלת פרוצה. תראה אני לא כל כך מבינה את הקונספט הזה של הספירה, אולי יש כאלה שמבינות, ואני אשמח שתסבירו לי". כאמור, מדובר בהיריון הראשון של פלדמן, שלא מתביישת (ובצדק) להודות בכך שאין לה שום ידע בנושא והפכה את חוסר הוודאות לסדרת רשת בה היא ניגשת בכל פעם למומחה אחר כדי לקבל מענה. "המטרה היא בעיקר להכשיל עמיתים כמוך", היא מסבירה.

 

"בוודאי שאני חוששת, זה דבר שהוא חדש והוא גדול" (צילום: עדי אורני)
"בוודאי שאני חוששת, זה דבר שהוא חדש והוא גדול"צילום: עדי אורני

 

במהלך סדרת הרשת שהתחילה, מירב מגיעה למומחים עד הבית ושואלת אותם את כל השאלות הקשות ביותר על הדברים שהיא לא יודעת. "המחשבה הייתה לפגוש את הרופאים במקום הכי נינוח שלהם, בסיטואציה קז'ואלית. שוב, אני לא בטוחה שזה דווקא יועיל לי כל השיתוף הזה. למשל, באחד מהחודשים הראשונים ירדתי לאוטו - והוא לא היה שם. ההנחה המיידית הייתה שהוא נגנב או נגרר אבל בפועל הוא פשוט היה בקומה אחרת, ואז הבנתי שלאחרונה, בעקבות הסטטוס החדש, אני חווה קצת חוסר ריכוז, קצת בלבול".

 

יש מי שיגיד טפשת.

"אני יכולה להגיד לך שבסוף הפרק הגענו למסקנה שזו לא טפשת, זו חכמת. נשים מחכימות בתקופה הזו ואני אסביר לך למה. העניין הוא שחוסר הריכוז והעייפות נובעים מכך שהאנרגיה שלנו מנותבת כרגע ליצירת חיים. אנחנו מפתחות את הכישורים והאינסטינקטים האמהיים שלנו, ולשם גם הולך מרכז האנרגיה. בעקבות זה ובעקבות העובדה שהזכירו בלי סוף את המיתוס הזה של טפשת היריון אמרתי שאני הולכת לבדוק למה לצפות כשאני מצפה. תקשיב", היא מבהירה, "יש המון דברים שלא מדברים עליהם!".

 

טפשת היריון? חכמת! (צילום: עדי אורני)
טפשת היריון? חכמת!צילום: עדי אורני

 

את רוצה לדעת כל כך הרבה? זו תקופה שמלחיצה גם ככה.

"קודם כל אל תלחיץ אותי. באתי ברגוע, באתי בטוב. אבל באמת חשוב לי לדעת לקראת מה אני באה ואני יכולה לגיד לך שכן, יש בפורמט הזה משהו שאני מאוד סוגרת חשבון עם עצמי, מאמתת את עצמי עם הסיטואציה ובוחנת ומסתכלת. חשוב לי להיות מאוד ערה מול מה שאני עוברת, אבל על הדרך יש גם צ'ופר - עוקבות וצופות שפתאום שיתפו אותי בזה שזה גורם להן להרגיש פחות לבד, שיש הרבה שאלות שהן חושבות עליהן ולא תמיד יש אומץ לשאול, וחשוב לדעת, יש הרבה דברים שלא מספרים לנו וצריך לדבר עליהם".

 

 

תני דוגמא למשהו שגילית וטלטל את עולמך.

"יש הרבה מאוד דברים. שוב, מה עומד לקרות לוואגינה שלנו. אני הרבה פעמים שואלת את זה. שאלתי בכל הפרקים שהיו עד כה. האם זה חוזר וכיצד אפשר לעזור לזה עם השינויים ההורמונליים".

 

יש איזה משהו כזה שגוזרים...

"זה נקרא לידה".

 

אה. בכל לידה גוזרים?

"עוד לא חוויתי, אני אתקשר אליך משם ואגיד לך 'אחי שומע?!'".

 

"חשוב לי להיות מאוד ערה מול מה שאני עוברת" (צילום: עדי אורני)
"חשוב לי להיות מאוד ערה מול מה שאני עוברת"צילום: עדי אורני

 

ולא רק נשים היריוניות צופות בסדרת הרשת של מירב, גם בעלה התגלה כצופה אדוק: "אסף צופה, מעודד ומאשר, כמובן. מדובר בעורך".

 

ואם כבר אסף, אומרים שהאישה אוהבת את הגבר עד ההיריון ואז יש תקופה שהיא לא יכולה לסבול אותו.

אני רוצה להגיד לך שזה באמת יכול לנוע מיום או חודש שאני אוהבת אותו הכי בעולם ל'לא לפנות אליי, לא להסתכל עליי ולא לדבר אליי'". ומה קורה אם הוא בכל זאת מעז לדבר? מירב מבהירה שבאותו הרגע הוא יוצא החוצה לעשן את הסיגריה האלקטרונית שלו מחוץ לדלת, אחד מנקודות החולשה שלה במהלך ההיריון. "אסף מעשן סיגריה אלקטרונית ויש לזה ניחוחות כאלה, ומכל הדברים בתבל אני לא יכולה להריח את זה", אמרה, והסבירה שזה חלק מהשינויים ההורמונליים אותם היא עוברת.

 

"יש חשקים לאוכל ויש חשקים מיניים שמשתנים. ביסלי פיצה זה כרגע. הכל זה כרגע, דרך אגב. הייתה תקופת החומוס, הייתה תקופת הפופקורן, הייתה תקופת הכל ביחד. זה כל יום משהו חדש. אני כן יכולה לשתף אותך, למעשה אסף מאוד ישמח שאני משתפת אותך. אגב, גם עניין השיתוף לדעתי נובע... אם לא שמת לב כמה זמן עבר ועוד לא הפסקתי לדבר".

 

ועוד קצת שינויים הורמונליים, את בחורה קטנה ורזה, ועכשיו זה להחליף מידות, הכל חדש.

"אני יכולה לומר שאני מרגישה כל כך נשית...", אמרה ומיד דמיינה בנימה מתלוצצת את הקאט לחודש השמיני בו היא תשב ותבכה על מידותיה, אך מיד חזרה לעצמה: "לא הייתה תקופה שהרגשתי בה כל כך נשית ומחוברת לגוף שלי ואני באמת משתדלת לעוף על עצמי בתקופה הזאת. אני לא יודעת לאן אתה מנסה להוביל עם השאלה הזו, הכי ביסלי פיצה וחומוס, תעזוב אותי".

 

"לא הייתה תקופה שהרגשתי בה כל כך נשית ומחוברת לגוף שלי" (צילום: עדי אורני)
"לא הייתה תקופה שהרגשתי בה כל כך נשית ומחוברת לגוף שלי"צילום: עדי אורני

 

לסיום, אי אפשר שלא להתייחס לנגיף הקורונה ששינה את חוקי המשחק, תרתי משמע. "אני מאוד משתדלת, בטח בתקופה הזו, לשמור על איזושהי אופטימיות ומזג נינוח".

 

את בתקופה שיש לך קצת הפסקה מהתיאטרון.

"אהבתי שאמרת הפסקה. נקווה, בעזרת השם. בעולם שלפני אני משחקת בתיאטרון בית ליסין, בהצגה 'הגלולה'. זו הצגה שרצה בהצלחה רבה ואז חיינו נקטעו, מה שנקרא, וכמובן שאני מאוד מחכה לחזור לחיק המשפחה שלי, בתיאטרון".

 

את מרגישה את הפגיעה של הקורונה?

"כן, בוודאי. אנחנו אומרים 'תרבות', אני חושבת שבסגר הראשון היינו עם איזושהי תמימות כזו שהיה מקום ופנאי לדבר על תרבות ודיברנו על מתווים אבל בוא, כל המדינה שלנו סגורה, הכל סגור".

 

"אני מאוד משתדלת, בטח בתקופה הזו, לשמור על איזושהי אופטימיות ומזג נינוח" (צילום: עדי אורני)
"אני מאוד משתדלת, בטח בתקופה הזו, לשמור על איזושהי אופטימיות ומזג נינוח"צילום: עדי אורני

זו גם פגיעה כלכלית, אני מניח. את מרגישה את זה בכיס?

"אין פה שאלה בכלל, זה סקטור שלם שלא קיים כרגע ואני עוד זכיתי בתקופה הזאת, עוד התמזל מזלי שאני מתעסקת בטלוויזיה אז אני פה ושם עוד לוקחת חלק בהפקות כאלה ואחרות".

 

ומה לגבי פוליטיקה, את חוששת לומר את דעתך?

"אנחנו בתקופה שיש בה איזו תחושה שמנסים להתסיס אותנו זה כנגד זה. תראה אני אחלק את זה לשניים. הסיבה שהתכנסנו, אתה ואני, היא ליצירת חיים. שאלו אותי לא פעם איך זה ללדת בתקופה הזאת, האם יש לי חששות בהקשר של הקורונה וההיריון, ובסופו של דבר עולם כמנהגו נוהג ואנחנו מוצאים את הדרך להתנהל בתוך הסיטואציה החדשה הזאת. המתנה הזו כן אוספת אותי לשמור על אופטימיות ואני גם אדם אופטימי באופן כללי, אבל אם נשים את זה בצד אני חושבת שרובנו חווים תחושה מאוד כללית של ייאוש וחוסר אמון וחוסר ניהול ותחושה של אזרחים שנשכחים ושל כאוס ושל ניתוק, אז בתוך זה לא פשוט לשמור על אופטימיות".


"תקופה שיש בה איזו תחושה שמנסים להתסיס אותנו זה כנגד זה" (צילום: עדי אורני)
"תקופה שיש בה איזו תחושה שמנסים להתסיס אותנו זה כנגד זה"צילום: עדי אורני

מירב פלדמן (צילום: עדי אורני)
מירב פלדמןצילום: עדי אורני
 

 

מירב פלדמן ל "ייצוג 1"

צלמת: עדי אורני

סטיילינג: House of Style, רנה גליקסמן ולימקה

איפור: נועה לוי

שיער: שרה השנטי

הפקה: שרון אלימלך

 

לוק 1: שמלה שחורה

שמלה – DIESEL

עגילים – מאיה נח

 

לוק 2: שמלה לבנה

שמלה – MISS GEISHA

עגילים – SAGIA KALISKY

 

לוק 3: שמלה חומה

שמלה – DIESEL

עגילים – אופיר איבגי

 

לוק 4: שמלה ומעיל

שמלה – ברק להב

מעיל – AIMEE

טבעות – GALIT RONDIN

עגילים – SAGIA KALISKY

 

לוק 5: מעיל חום

מעיל – AIMEE

 

לוק 6: חליפה

חליפה – Tommy Hilfiger ל Factory 54

טבעות – GALIT RONDIN

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018