רכילות+

אילנית לוי: "נשים נרצחות ואנחנו רבים על חארטות"

השחקנית הצטלמה לפרסומת להעלאת המודעות למאבק באלימות כלפי נשים, ומאחורי הקלעים סיפרה לנו איך ילדיה המתבגרים, ליאם ואלין, מתמודדים עם חדשות כאלו, מה הסוד שלה ושל אלירז שדה לזוגיות בריאה והאם אחד מהם מתכוון לרוץ לפוליטיקה. צפו

 

 
אנחנו רגילים לראות את אילנית לוי בתפקיד מנחת הטלוויזיה הכריזמטית או כאמא ובת זוג מצחיקה באינסטגרם שלה, אבל הפעם היא בתפקיד דרמטי ורציני להחריד, וממש לא מדובר בסרט או סדרה.
 
ביום רביעי הקרוב, ה-25 בנובמבר, יציינו ברחב העולם יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים ואילנית לוי מבקשת שתסתכלו לה בעיניים. השנה נרצחו בישראל 20 נשים על ידי בני זוגן ולשחקנית נמאס לשתוק. "אני עצבנית! אני כועסת על כל הילדים שמפקירים במדינה הזאת. מפקירים עשרות אלפי ילדים במדינה הזו למזל, לאלוהים... לא יודעת למי מפקירים אותם", היא אומרת בכעס כשאנחנו פוגשים אותה על סט צילומי פרסומת שנועדה להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי. "משפחות שלמות נהרסות, דורות שלמים נהרסים ואני מרגישה שכולם שותקים. אנחנו מדברים על זה, עצוב לנו, כואב לנו ונקסט עד הרצח הבא". הסרטון הוא יוזמה של חברת חומרי הניקוי טאצ', שלוי היא הפרנזטורית שלהם.
 
השחקנית והדוגמנית מודה שעד לפני שנה לא חשבה שהמצב חמור כל כך. "חשבתי שאנחנו חיים בעולם הרבה יותר מתוקן, כי חייתי בעולמי. בבועה שלי אני קוראת לזה. עם החברים שלי, הנשים ובני הזוג, והכל בסדר ורבים ומתווכחים. ככל שהעמקתי בנושא הבנתי כמה הבור הזה שחור משחור. אם זה מתחיל בבתי משפט, בהחלטות הזויות של שופטים ושופטות על גברים מכים", היא אומרת ומתייחסת למקרה האחרון שעלה לכותרות, כשנודע שהשופט זיאד סאלח, שיחרר את בעלה לשעבר של וופאא כנאענה, שלפי החשדות רצח אותה.
 
במהלך הריאיון לוי מספרת כיצד היא מתווכת את הנושא לילדיה המתבגרים, ליאם ואלין, מה הסיכוי שהיא או בעלה, אלירז שדה, ילכו לפוליטיקה, ואיפה ראתה וחוותה אלימות בצעירותה. צפו בוידאו המלא בראש הכתבה.
 
 

מדברת מהלב. אילנית לוי בצילומי קמפיין המאבק למניעת אלימות נגד נשים (צילום: רפי דלויה)
מדברת מהלב. אילנית לוי בצילומי קמפיין המאבק למניעת אלימות נגד נשיםצילום: רפי דלויה

לא הייתה יכולה לעצור את הדמעות. לוי על הסט (צילום: רפי דלויה)
לא הייתה יכולה לעצור את הדמעות. לוי על הסטצילום: רפי דלויה

קוראת לכולם לצאת להפגין נגד אלימות כלפי נשים (צילום: רפי דלויה)
קוראת לכולם לצאת להפגין נגד אלימות כלפי נשיםצילום: רפי דלויה

"אין פה דרך נעימה. צריך לצאת להפגין". לוי (צילום: רפי דלויה)
"אין פה דרך נעימה. צריך לצאת להפגין". לויצילום: רפי דלויה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018