למרות המוטציה: הנסיך וויליאם וקייט מידלטון הפרו את תקנות הקורונה

בזמן שמוטציה חדשה ומדאיגה מתפשטת בבריטניה, הדוכסים מקיימברידג' נתפסו על חם כשהפרו את הנחיות משרד הבריאות ויצאו לטייל יחד עם הנסיך אדוארד ובני משפחתו. "הם מפרים חוקים שתקפים לכולנו, ללא יוצא מן הכלל", אמר אזרח זועם

ההנחיות תקפות גם עבורכם! הדוכסים וילדיהם (צילום: רויטרס)
ההנחיות תקפות גם עבורכם! הדוכסים וילדיהםצילום: רויטרס

 

בימים האחרונים התגלתה מוטציה חדשה בנגיף הקורונה שמופצת, נכון לעכשיו, בבריטניה - מה שגרם לכאוס במדינה ולהידוק ההנחיות לגבי ההתמודדות עם הנגיף. בעקבות החשש העולמי מהמוטציה החדשה שהתפשטה בלונדון ובדרום מזרח אנגליה, סגרו מדינות רבות את השער לנוסעים מבריטניה אך נראה שכל זה לא מדבר כלל לנסיך וויליאם וקייט מידלטון, שהחליטו להפר את ההנחיות ונתפסו על חם.

 

הדוכסים מקיימברידג' הואשמו כי הפרו בבוטות את ההנחיות המורות שלא להתאסף בקבוצות של למעלה משישה אנשים, כשיצאו ביום ראשון האחרון עם שלושת ילדיהם, הנסיכים ג'ורג', שרלוט ולואי, לטיול לילי ביער נורפוק עם הנסיך אדוארד ובני משפחתו, הרוזנת סופי רייס-ג'ונס ושני ילדיהם, ליידי לואיז וינדזור וג'יימס, ויקונט סוורן. לפני הסיור מקורות מלכותיים דאגו להבהיר כי אין בכוונתן של שתי המשפחות להיפגש, אך לרוע מזלם עוברי אורח שהיו באזור תיעדו את החבורה.

 

 

למען הסר ספק, ההנחיות קובעות בברור כי גם בחצר ביתה של המלכה אליזבת בנורפוק ניתן להתאסף רק בקבוצות של שישה, כולל ילדים. "התקנות מאוד ברורות, ניתן להיפגש עם חברים ומשפחה בקבוצות של לא יותר משישה אנשים, המגבלה תקפה לכל הגילאים", סיפר אזרח זועם ל"דיילי מייל". עוד דווח כי במקרה של הפרת ההנחיות, המשטרה המקומית יכולה לנקוט בצעדים הכוללים קנס על סך 200 ליש"ט לעבירה הראשונה וקנסות נוספים היכולים להגיע עד לסכום של 6,400 ליש"ט.

 

אחד מאזרחי בריטניה שהיה במקום וצילם את בני המלוכה במכשיר הסלולרי שלו סיפר ל"דיילי מייל" כי זו לא הפעם הראשונה שבעלי הדם הכחול "מתערבבים" יחד. "ברור לחלוטין שהם הפרו את ההנחיות שניתנו לגבי נגיף הקורונה, היו שם תשעה אנשים משתי משפחות שונות. אין ספק שכולם בילו ערב מהנה, ניתן היה לראות שהילדים מאוד נהנו, אבל לא יכולתי שלא לחשוב על זה שהם מפרים חוקים שתקפים לכולנו, ללא יוצא מן הכלל. זה היה מאוד בוטה", אמר.  

 

למרות התמונות וההאשמות, מקורות יודעי דבר מהארמון טענו כי מדובר היה בצירוף מקרים. "שתי המשפחות קיבלו חלונות זמן נפרדים לבקר במסלול, רגע לפני שנפתח לקהל הרחב, הם הגיעו ויצאו בנפרד. כמובן שכמו בכל משפחה הכוללת ילדים קטנים, לעיתים היה קשה להפריד בין שתי הקבוצות לאורך הצעידה שנמשכה כ-90 דקות, במיוחד בצוואר הבקבוק של השביל".

 

ניסיון נואש נוסף להגן על החלטתם חסרת האחריות של בני המלוכה הגיעה מצידה של שרת הפנים, הגברת פריטי פאטל, שהבהירה כי "הכלל של מפגש הכולל שישה אנשים ולא יותר נועד לוודא שאנשים לא מסכנים את בריאותם ובריאות הסובבים שלהם, אך אין זה אומר שאסור לעצור ולדבר עם בני משפחה נוספים במידה ונתקלתם בהם במקרה ברחוב". במקרה, אה?

 

חושבים שהכל מותר להם (צילום: Matt Porteous)
חושבים שהכל מותר להםצילום: Matt Porteous

עוברים על החוקים. הנסיך אדוארד ובני משפחתו (צילום: Gettyimages)
עוברים על החוקים. הנסיך אדוארד ובני משפחתוצילום: Gettyimages

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018