ריחו"ל

תפסו אותה: הבלוף של הילריה בולדווין

לאחר שגולשים האשימו אותה שהתחזתה במשך שנים לספרדייה למרות שנולדה בארצות הברית, הילריה בולדווין, אשתו של אלק בולדווין, מודה: "כן, אני בחורה לבנה". ואיך איימי שומר קשורה?

 

כמו הרבה בלאגנים ברשת, הכל התחיל מציוץ אחד בטוויטר. לאחר שהילריה בולדווין, אשתו של השחקן אלק בולדווין המדברת בדרך כלל במבטא ספרדי, פרסמה סרטון ובו יצאה נגד הגולשים שטענו שהיא רזה מדי יחסית לאישה שילדה לא מזמן, גולש בשם דיוויד גולן הסיט את השיחה לנושא אחר לגמרי: הוא טען שלמד בצעירותו עם בולדווין, שנקראה אז הילרי ודיברה ללא מבטא ספרדי: "הלכתי לתיכון בבוסטון עם הילרי הייוורד תומס, ולא היה לה שום מבטא. היא הייתה תלמידה מקומית טיפוסית. כולנו קצת מגזימים לגבי עצמנו, אבל העובדה שהיא מעמידה פנים שהיא ספרדייה, מוגזמת ברמה אחרת ונראית מעט בעייתית", כתב גולן.

 

בתגובה, אחרים שלמדו עם בולדווין גם הם תמכו בטענתו: "היא מקסימה, אבל לחלוטין בחורה לבנה מקיימברידג'", כתבה מכרה מהעבר. אחר כתב: "למדתי איתה בתיכון. מאוד נחמדה. שמה אכן היה הילרי תומס והיא לא דיברה במבטא הנוכחי שלה".

 

הסיפור תפס תאוצה והגולשים, כצפוי, הסתערו והאשימו את בולדווין שבמשך שנים שיקרה והעמידה פנים לגבי זהותה האמיתית. הם העלו מהאוב ראיונות ישנים שלה, בהם דיברה במבטא בולט ולעיתים אף שכחה מילים פשוטות באנגלית כמו מלפפון, לצד סרטונים אחרים בהם היא לפתע עוברת לדבר לכמה רגעים ללא המבטא. "חייבים להעריץ את הילריה על ההתמדה שלה בהעמדת פנים שהיא ספרדייה", כתבה גולשת משועשעת. אחרים עשו תחקיר וגילו שהוריה של בולדווין הם פרופסורים אמריקאיים שגרו רוב חייהם בארה"ב, עד שעברו לספרד ב-2011.

 

ספרדיה או אמריקאית? הילריה בולדווין (צילום: Getty Images)
ספרדיה או אמריקאית? הילריה בולדוויןצילום: Getty Images

 

אתמול (א') בולדווין הגיבה על ההאשמות והודתה: "כן, אני אישה לבנה". בסרטון אינסטגרם באורך שבע דקות שנצפה עד עתה יותר מ-800 אלף פעמים, בולדווין אומרת: "יש כמה דברים שצריך להבהיר. ניסיתי להיות ברורה בעבר, אבל לא תמיד אנשים מבינים". בולדווין מספרת שנולדה בעיר בוסטון במסצ'וסטס ושגדלה שם ובספרד, בה מתגוררת כעת רוב משפחתה, כולל הוריה ואחיה. בריאיונות קודמים לעומת זאת, היא סיפרה שנולדה בספרד ועברה לניו יורק רק כשהייתה בת 19.

 

בולדווין מספרת שמילדות היא דוברת אנגלית וספרדית, והסבירה: "כשאני מדברת הרבה ספרדית אני נוטה לערבב אותה עם אנגלית, וכשאני מדברת הרבה אנגלית אני מערבבת גם אותה. זה גורם לי לחוסר ביטחון ואם אני נלחצת אני נוטה להתבלבל ביניהן. זה משהו שתמיד הייתי חסרת ביטחון לגביו אבל מקווה שב-2021 אתגבר על זה".


מתבלבלת בין השפות (צילום: Getty Images)
מתבלבלת בין השפותצילום: Getty Images

 

בולדווין התייחסה גם לכך שהיא מזדהה בשם הילריה, למרות שנולדה כהילרי: "כשהייתי כאן השתמשתי בהילרי ובספרד הייתי הילריה, כך קראו לי ההורים שלי", היא מסבירה. 

 

"תמיד הטריד אותי שאף אחד מהשמות לא נשמע טוב בשפה השנייה. כמה שנים לפני שפגשתי את אלק, החלטתי לשלב בין שניהם כי היו יותר מדי מסמכים עם שמות שונים. אפילו כשהלכתי לאסוף מרשם, לא הייתי בטוחה על איזה שם הוא רשום. אז הזדהיתי בתור הילריה, כי כך ההורים שלי קוראים לי. אני רק רוצה להבהיר שזה אותו השם, רק עם הבדל של כמה אותיות, אז אין צורך לכעוס לגבי זה ואיך שלא תרצו לקרוא לי, אני אגיב לשני השמות".

 

בולדווין סיימה את דבריה: "אומרים שאני בכלל לבנה. כן, אני בחורה לבנה. צריך להבהיר שבאירופה יש הרבה אנשים לבנים, המשפחה שלי לבנה. מבחינה אתנית, אני שילוב של המון דברים ותרבותית, גדלתי עם שתיים. פשוט ככה. אי אפשר לשנות את מי שאת, וגם לא הייתי רוצה, אני גאה במורשת שלי. זה השילוב המוזר של מי שאני".

 

לצד הסרטון בולדווין הוסיפה וכתבה: "אלק ואני מגדלים את ילדינו באופן דו לשוני, בדיוק כפי שאני גדלתי. זה משהו שחשוב לי מאוד. אני מבינה שהסיפור שלי מעט שונה, אבל הוא שלי ואני גאה בו מאוד". לאחר מכן שיתפה בולדווין מספר סטוריז עם תמונות ילדות וגם התכתבות בספרדית עם אחיה ולסיכום, פרסמה סרטון נוסף בו הסבירה שהיא עייפה, התעסקה בנושא יותר מדי ותיקח פסק זמן ארוך מהרשתות החברתיות.

מגדלים את ילדיהם באופן דו לשוני. הילריה ואלק בולדווין (צילום: Getty Images)
מגדלים את ילדיהם באופן דו לשוני. הילריה ואלק בולדוויןצילום: Getty Images

 

מספר שעות לאחר שבולדווין שיתפה את הסרטון, בעלה, אלק בולדווין, נחלץ להגנתה ופירסם גם הוא סרטון משלו בו תקף אתרים כמו TMZ ו"ניו יורק טיימס" שדיווחו על הסיפור, וקרא לפרסומים "שקריים לחלוטין". הכוכב הוסיף: "הם אמרו את זה על אנשים שאני אוהב. שקרים, דברים לא נכונים". הוא הפציר בגולשים: "שימו לב מי המקור" והסביר: "כשאתה אוהב מישהו, אתה רוצה להגן עליו".

 

ואם יש מישהי שייתכן וגם צריכה להרגיש אשמה זו איימי שומר שהחלה את תגובת השרשרת הסבוכה הזו, לאחר שמה את בולדווין שלא במתכוון במרכז העניינים. שומר שיתפה תמונה של בולדווין מחזיקה את בנה התינוק כשהיא בלבוש תחתון בלבד, והתלוצצה שמדובר בה ובבנה הקטן. בולדווין פחות השתעשעה ופרסמה סרטון בו נזפה בגולשים שטענו שהיא רזה. העוקבים של בולדווין שמו לב שהמבטא שלה לא אחיד, העלו ספקולציות לגבי הסיבה - ומשם הכל התגלגל.

הילריה ואלק בולדווין (AP)
הילריה ואלק בולדוויןAP

הילריה בולדווין (צילום: Getty Images)
הילריה בולדוויןצילום: Getty Images

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018