ריחו"ל

"כששחקניות לבנות מבצעות פשעים, הן מקבלות סדרות"

ג'נט הוברט, שגילמה את דודה ויויאן בסדרה "הנסיך המדליק מבל אייר", יוצאת נגד גזר הדין הקל שקיבלה לורי לוקלין (חודשיים בלבד) בפרשת השוחד לאוניברסיטאות: "אני מניחה שלורי לוקלין תקבל פרס אמי על זמנה בכלא. הו, להיות לבנה, בלונדינית ומיוחסת"

"לבנה, בלונדינית ומיוחסת". ג'נט הוברט נגד לורי לוקלין (צילום מסך, GettyImages)
"לבנה, בלונדינית ומיוחסת". ג'נט הוברט נגד לורי לוקליןצילום מסך, GettyImages

 

לורי לוקלין יכולה לנשום לרווחה, אחרי קרוב לשנתיים בהן עמדה במרכז שערוריית שוחד האוניברסיטאות, היא סוף סוף ריצתה את עונש המאסר שלה והשתחררה השבוע מהכלא. יחד עם זאת, לא כולם מחכים לה עם בלונים ושלטי "ברוך שובך".

 

השחקנית ג'נט הוברט, שגילמה במשך שלוש עונות את דודתו של וויל סמית' בסדרת הניינטיז "הנסיך המדליק מבל אייר", לא חסכה במילים, ולאחר שיחרורה של לוקלין צייצה: "אז כששחקניות לבנות מבצעות פשעים, הן מקבלות סדרות חדשות, פיילוטים וכו'. אני מניחה שלורי לוקלין תקבל אמי על זמנה בכלא. הו, להיות לבנה, בלונדינית ומיוחסת", כתבה הוברט והוסיפה: "לא תודה! אני מעדיפה להיות נועזת, שחורה ועם כבוד". הוברט חתמה את הציוץ בהאשטאג "רק באמריקה"' כשאת המילה אמריקה אייתה עם kkk, כדרך לרמוז על גזענותה של המדינה. לכל זה גם הוסיפה גיף של דמותה מ"הנסיך המדליק" מרימה גבה.

 

הציוץ זכה עד כה ליותר מ-17 אלף לייקים ו-4,000 שיתופים.

 

 

 

קריסטן קלארק, נשיאת ועדת עורכי הדין לזכויות האזרח, הגיבה גם היא עם שחרורה של לוקלין וערכה השוואה עצובה: "לורי לוקלין. מודה באשמה על פשעים פדרליים. פחות משני חודשים בכלא. קאליף ברודר. מואשם בגניבה על לא עוול בכפו. לא יכול לשלם ערבות. בילה 3 שנים במאסר בזמן שהמתין למשפט. התאבד לאחר שחרורו. הצדק נראה אחרת כשאתם עניים ושחורים".

 

הוברט וקלארק לא היו היחידות שהתלוננו על כך שגזר הדין שקיבלה לוקלין היה קל יחסית - כבר כשהוכרז עונשה נשמעו טענות על כך שהוא קל וקצר מדי, ולא תואם את חומרת מעשיה.

 

גולשים נוספים הזכירו עונשי מאסר כבדים שקיבלו אזרחים שחורים על פשעים הרבה פחות חמורים מזה של לוקלין: דרק האריס, חייל לשעבר שהפך לחסר בית, נתפס ב-2008 מוכר מריחואנה בשווי של 20 דולר ונשפט למאסר של 15 שנים בכלא, מתוכם ריצה תשע. טניה מקדואל הושוותה גם היא לא פעם ללוקלין, לאחר שנשלחה ב-2012 לחמש שנים בכלא מכיוון שניסתה לשלוח את בנה לבית ספר טוב יותר, מחוץ למחוז אליו הוא היה רשום (מקדואל גם הואשמה במכירת סמים, אך טענה שהשוטרים הפלילו אותה). קלי וויליאם בולר עשתה מעשה דומה, והשתמשה בכתובת של אביה כדי שבנותיה יוכלו ללמוד בבית ספר נחשב יותר. השופט גזר עליה חמש שנות מאסר, שצומצמו בסופו של דבר לעשרה ימים.

 

אחרים ציינו גם את קריסטל מייסון, אישה שחורה ואמא לשלושה, שמרצה בימים אלו חמש שנים בכלא מכיוון שהצביעה ב-2016 לנשיאות ארה"ב. מייסון היא עבריינית מורשעת ולא ידעה בזמן שהצביעה שלתושבים עם הרשעות קודמות אין זכות הצבעה.

 

"מעדיפה להיות נועזת, שחורה ועם כבוד". ג'נט הוברט (צילום מסך)
"מעדיפה להיות נועזת, שחורה ועם כבוד". ג'נט הוברטצילום מסך

 

כאמור, לוקלין תשאיר בקרוב את הסקנדל מאחוריה – לאחר שריצתה את עונש המאסר שלה ושילמה קנס של 150 אלף דולר, כל מה שנותר לה כעת הוא לבצע 150 שעות של עבודות שירות. בעלה, מסימו ג'יאנולי, עדיין מרצה את עונשו: חמישה חודשים בכלא, בנוסף לקנס של 250 אלף דולר ו-250 שעות של עבודות שירות.

 

פרשת השוחד הגדולה יצאה לאור בתחילת שנת 2019, אז התברר כי עשרות הורים בעלי הון היו מעורבים במתן שוחד לאוניברסיטאות יוקרתיות על מנת שיקבלו אליהן את ילדיהם. לוקלין ובעלה טענו בתחילה לחפותם, אך בסופו של דבר הודו ששילמו כ-500 אלף דולר. כתוצאה מההאשמות ועוד לפני שהוכרז גזר דינה, לוקלין פוטרה מהסדרה "הלב קורא" בכיכובה, וגם לא חזרה לעונה האחרונה של "צער גידול בנות: הדור הבא".

 

יצאה בזול? לורי לוקלין (צילום: AP)
יצאה בזול? לורי לוקליןצילום: AP

 

עוד שם גדול שנקשר בפרשה הוא של כוכבת "עקרות בית נואשות" פליסטי הופמן, שהודתה גם היא במתן שוחד של 15 אלף דולר על מנת להעלות את ציוני ה-SAT (המקבילה האמריקאית לפסיכומטרי) של בתה. בניגוד ללוקלין ולבעלה, הופמן קיבלה על עצמה את האשמה מיד וריצתה עונש מאסר של שבועיים.

פליסיטי הופמן (צילום: Getty Images)
פליסיטי הופמןצילום: Getty Images

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018