רכילות+

שלום אסייג: "הפסדתי הרבה כסף, אבל מה נעשה, נשב ונגז'דר?"

הוא אחד הסטנדאפיסטים הוותיקים והמצליחים בארץ, ולמרות שהקורונה פגעה בו כמו בכולם, שלום אסייג מסרב לשבת בבית ולבכות על מר גורלו: "אני אופטימי, אולי החיסונים יפתרו לנו את הבעיות". פגשנו אותו לשיחה על תכנית הסטנדאפ החדשה, על המבקרים שפתאום מפרגנים ועל איך זה להיות אבא לתינוק בגיל 50. צפו

 

 

 

"הסטנד אפ מת מזמן", אומר בהשלמה שלום אסייג, "זה קשה מאוד. יש לי הרבה חברים שבקנטים".

 

היו הרבה סטנדאפיסטים שמחו. גורי אלפי ושלישיית "מה קשור". אתה גם הרגשת צורך?

"עזוב אותך משטויות, זה יעזור למישהו? זה לא עוזר. בזמנו נסעתי לפגישה אצל ראש הממשלה שבעקבותיה פתחו את המופעים לקפסולות. הספקתי אפילו להופיע בקריות ובירושלים, אבל עוד פעם המצב הדרדר ודי מהר נסגר".

 

אסייג הוא מוותיקי הסטנדאפיסטים בארץ ואחד המזוהים ביותר עם המקצוע. אלא שגם עליו, כמו על רבים אחרים, הקורונה לא פסחה. "אני לא רוצה לזרוק מספרים ולהגיד 'כל יום שאני בבית, אני מפסיד 400 אלף שקל'. הפסדתי הרבה כסף, ברור, אני לא עובד ולא מרוויח ואני כן מוציא. המדינה עוזרת קצת לכולם אבל בסדר, מה נעשה, נשב ונגז'דר?".

 

כוכב השער שלנו. שלום אסייג (צילום: פיני סילוק)
כוכב השער שלנו. שלום אסייגצילום: פיני סילוק

 

יש לך תלונות לממשלה?

"בסוף, הממשלה היא אחראית להכל, לטוב ולרע, אבל אני חושב שהמצב במדינה ובעולם בכלל הוא לא פשוט עם הקורונה, אין פתרונות קסם. אני לא מתעסק בפוליטיקה, בשמאל ובימין. יש דברים שטובים בממשלה ויש דברים שרעים בממשלה וזה חד משמעי. קשה לי עם זה שאנשים יכולים לטוס במטוס ואנחנו לא יכולים להופיע. אלה דברים שבהחלט מעוררים תימהון אבל גם ככה יש סגר. אולי באמת אחרי זה המצב ישתפר. אני אופטימי, יש חיסונים, נראה שאנשים מתחסנים בקצב טוב, אולי זה יפתור לנו את הבעיות".

 

אסייג (51) כאמור לא מופיע על הבמות כבר חודשים ארוכים, כמו שאר חבריו, אבל למזלו יש לו קלף בשרוול בדמות תוכנית חדשה – ואנחנו לא מדברים רק על עונה נוספת ל"שנות ה-80", אותה הוא כותב עם בנו דניאל. בשבוע הבא תעלה "סטנד אפ nation", אותה ינחה עם ליטל שוורץ ("היא האחות האבודה שלי"), ובהשתתפות קובי מימון, שלומי קוריאט ומני עוזרי.

 

פרט למערכונים ולסטנדאפ "הרגיל", התוכנית שתעלה בשלישי הקרוב (רשת), תארח מדי שבוע כוכבים גדולים שיתנסו לראשונה בחייהם בסטנדאפ ותשיק תחרות בקרב ילדים. "אני חושב שבתוכנית הזאת אנחנו מצליחים לפצח מנגנונים מצחיקים ומשחקים והמון המון סטנדאפ, שזה מה שחסר בטלוויזיה מבחינתנו", אומר אסייג. "גם תוכניות בידור אחרות לא מתעסקות בסטנדאפ הארדקור, שהוא אגב הבילוי המועדף על עם ישראל בשוטף".

 

לא יודעים את מי אנחנו אוהבים יותר, פרוספר או איזי (צילום: פיני סילוק)
לא יודעים את מי אנחנו אוהבים יותר, פרוספר או איזיצילום: פיני סילוק

 

אתה חושב שהסוג הזה של הפורמטים עדיין עובד?

"לדעתי אין שום סיבה שלא. כשאתה חושב על זה ברמת ההיגיון, בסוף השבוע אתה רוצה ללכת לראות סטנדאפ, משלם על כרטיסים, נוסע, מוצא חנייה, מביא בייביסיטר, הכל, ופה אתה מקבל אותו בחינם, אז למה לא? שב ותראה מול המסך".

 

לפני שנה בערך עלתה "קומדי סטאר" של צביקה הדר וירדה אחרי שלוש תכניות. איפה אתם תצליחו במקום שהיא נכשלה?

"זה היה משהו אחר, אני לא חפרתי בזה יותר מדי אבל הבנתי שזה היה ניסיון לעשות ריאליטי סטנדאפ, ואנחנו לא. אנחנו מביאים בדרנים, כל אחד תותח בפני עצמו, שיודעים את העבודה, ואני מאוד סומך על הקאסט שלנו. ותיקי 'צחוק מהעובדה', שעשתה שמונה עונות והייתה אחת התכניות המצליחות בתולדות ערוץ 2".

 

ליטל שוורץ היא אחותו האבודה. אסייג (צילום: פיני סילוק)
ליטל שוורץ היא אחותו האבודה. אסייגצילום: פיני סילוק

 

להבדיל מרבים מחבריו למקצוע, ביניהם גם החברה הטובה שוורץ, אסייג לא "נפל" לאינסטגרם ומודה שהרשתות החברתיות לא קורצות לו בכלל. מהבחינה הזו, הוא נשאר עמוק בשנות ה-80 (ראיתם מה עשינו פה?). "אני מה זה חלש בזה", הוא מודה, אבל מבהיר: "יש לי אינסטגרם. אני פשוט מעלה פעם ב...".

 

התמונה האחרונה שעלתה הייתה באוגוסט.

"כן, אני מעדיף את החיים, את הילדים, מעדיף לשמור את מי שלא על המסך – מאחוריו. לתת להם לגדול קצת".

 

וכשאתה מסתכל על האנשים האחרים באינסטגרם שכן מעלים, מה אתה חושב?

"אני לא שופט את זה, כל אחד עושה מה שמתאים לו. עבורי, באינסטגרם יש הרבה פייק, החיים של כולם שם נראים חלום. אנשים שאני מכיר, שמסכנים, שבקנטים - אתה רואה את האינסטגרם שלהם ואומר 'וואלק זה, איך אני מקנא בו'. מוכרים חלום, זה כנראה עושה להם טוב על הלב אז סבבה. ולא רק זה, יש לי הרבה חברים שמעלים תמונות עם הילדים בשיא הטבעיות, אני פחות מרגיש בנוח עם זה".

 

נראה לי שהקהל ישמח לראות איזו תמונה משפחתית.

"בסדר... שידמיין את כל היופי הזה מתפצל להרבה קטנים ובגדלים שונים".

 

"קשה לי שאנשים יכולים לטוס במטוס ואנחנו לא יכולים להופיע" (צילום: פיני סילוק)
"קשה לי שאנשים יכולים לטוס במטוס ואנחנו לא יכולים להופיע"צילום: פיני סילוק
 

 

אם במשפחתו של אסייג עסקינן, נזכיר שבנו הבכור, דניאל, כבר בן 27. הוא נולד לאסייג ולאשתו הראשונה כשהסטנדאפיסט היה בן 24 ובני הזוג נפרדו כשדניאל היה בן חצי שנה בלבד. את שנות ילדותו דניאל העביר בטירת הכרמל עם הוריו של שלום, וכשבגר, עבר לחזקתו. בשנת 2013 שלום התחתן עם אירינה שטיין ויש להם שני ילדים (מאיה בת 6 ונדב בן שנה). לדניאל נולד בגיל 21 בן בשם אושר, והוא נשוי בשנית.

 

כאמור, נדב נולד כשאסייג חגג 50, ואם תשאלו אותו, מדובר בסטרטאפ וצריך להפיץ את הבשורה. "מצד אחד אתה עייף אבל אתה מגיע בשל יותר, אין לך שטויות, הכל באהבה. יש בזה משהו מאוד כיפי, מאוד בוגר בגיל הזה ומאוד מאוד מעייף", הוא צוחק.

 

עושה תיקון עם הילדים הצעירים שלו (צילום: פיני סילוק)
עושה תיקון עם הילדים הצעירים שלוצילום: פיני סילוק

 

אתה אבא פעיל, בתקופת הקורונה למשל?

"ברור, יש הרבה זמן משפחה. עושה עם הילדה סליים - אתה יודע, שעה עושה סליים ואז עוד ארבע שעות מנקה סליים מכל הבית. ויש לי ילד קטנצ'יק בן שנה ושלושה חודשים, אני משחק איתו ואחרי זה מורח וולטרן. זה תהליך קשוח אבל באמת כיף".

 

מרגיש שאתה מפצה על הילדות של דניאל?

"לגמרי. דניאל היה משהו אחר לחלוטין. אמא שלו ואני נפרדנו כשהוא היה בן חצי שנה ואני גידלתי אותו מגיל שש בערך. יש דברים שלמדתי עם השנים. פה אני מגדל את הילדים עם אשתי, זו התנהלות אחרת לגמרי".

 

"הסטנד אפ מת מזמן" (צילום: פיני סילוק)
"הסטנד אפ מת מזמן"צילום: פיני סילוק

 

בשנה האחרונה, לצד המשפחה המתרחבת, אסייג גם הפך ליקיר המבקרים - טייטל שהוא מעולם לא אחז בו - בזכות תפקידו בסדרה "מנאייכ" (כאן). אסייג לא מסכים עם הקביעה כי המבקרים קטלו, אבל יודע שתפקידו כ"איזי" היה משמעותי במיוחד. "קודם כל ב'שנות ה-80' בהתחלה הביקורות באמת היו לא טובות, אבל אחרי זה עם העונות התחילו להיות ביקורות טובות יותר ויותר. ב'מנייאכ' זה היה קונצנזוס, חד משמעית מכל הגוונים מכל הכיוונים".

 

מה אתה חושב שהשתנה פתאום?

"זה דרמה. בדרמה מסתכלים קצת אחרת וזה היה משחק נטו. תשמע, להצחיק זה עניין של טעם, אבל ביקורות לא מטרידות אותי כבר כל-כך הרבה שנים. כמובן שאם הביקורת טובה אז כיף לקרוא אותה, ועל ביקורת רעה אתה אומר 'מה אלה מבינים מהחיים שלהם'. אבל אני לא עובד בשביל ביקורות".

 

"הורות מאוחרת זה סטרטאפ" (צילום: פיני סילוק)
"הורות מאוחרת זה סטרטאפ"צילום: פיני סילוק

 

אתה כל החיים בקומדיה ואז פתאום בדרמה מגיעים כל השבחים, מבאס שזה לא הגיע קודם?

"לא נורא, בקומדיה הציבור הולך אחרינו באש ובמים. העובדה היא שב'שנות ה-80' עשינו כבר 81 פרקים ועכשיו אנחנו כותבים עוד 21 פרקים. זה חסר תקדים. וזה לא סיטקום, זו דרמה קומית, אתה מבין את ההבדלים? אין כמעט דרמות קומיות שממשיכות לכל-כך הרבה עונות ומבחינתי זה הניצחון בתכלס. גם 'מנאייכ' ממשיכה לעוד עונה, והקהל מאוד אוהב אותה. זה כיף גדול וזה ממש עשה לי חשק לעשות דרמה".

 

מה דבר הכי טוב ששמעת שאמרו לך על התפקיד הזה?

"האמת שאני לא יודע להגיד מה הכי טוב, כי היו באמת כל כך הרבה תגובות טובות. אני חושב שבעיקר שאנשים שכחו שאני קומיקאי. אומרים לי: 'בכלל שכחתי אתה בדרן, שכחתי שאני מכיר אותך'. פתאום אתה איזי".

 

לא עובד בשביל ביקורות. אסייג (צילום: פיני סילוק)
לא עובד בשביל ביקורות. אסייגצילום: פיני סילוק

"בקומדיה הציבור הולך אחרינו באש ובמים" (צילום: פיני סילוק)
"בקומדיה הציבור הולך אחרינו באש ובמים"צילום: פיני סילוק

 

קרדיטים:

שלום אסייג ל"גאגא בוקינג"

צלם: פיני סילוק

סטיילינג: מתן רפאל ל"סולו"

איפור ושיער: נוי סויסה

הפקה: רחלי גאוי ויפית הנדרי

ע. הפקה: אבי אייך

 

לבוש: קסטרו, COS

מסיכות: יהודית גרינשפן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018