ריחו"ל
צילום: gettyimages

"עשיתי סמים, שתיתי אלכוהול, הייתי פרועה. יכולתי לעשות מה שרציתי - וזה מה שעשיתי"

טיפי הדרן הייתה כוכבת סרטיו של היצ'קוק וספגה התעללות מהבמאי הנערץ, בתה מלאני גריפית' התחתנה עם מיטב כוכבי הוליווד והתמכרה לניתוחים פלסטיים ולסמים, והנכדה דקוטה ג'ונסון כיכבה בעירום בטרילוגיית "50 גוונים של אפור". משפחות הוליוודיות - פרק שלישי

שלושה דורות של כוכבות. מלאני גריפית', טיפי הדרן ודקוטה ג'ונסון (צילום: AP)
שלושה דורות של כוכבות. מלאני גריפית', טיפי הדרן ודקוטה ג'ונסוןצילום: AP
 

 

השחקנית טיפי הדרן חגגה השבוע את יום הולדתה ה-91. מלבד רזומה קולנועי מרשים שנפרס על פני שבעה עשורים, היא גם אמה של אחת השחקניות הידועות ביותר בהוליווד, מלאני גריפית' (63) וסבתה של דקוטה ג'ונסון (31).

 

כתבות נוספות בסדרה:

"יש לנו אחים שאנחנו אף פעם לא רואים"

"המותק של אמריקה היא כלבה": מג'וליה ועד אמה רוברטס

"הנישואים שלנו היו כמו 'החוש השישי'. היית מת כל הזמן"

 

גריפית' נולדה ב-1957 להדרן ולבעלה הראשון פיטר גריפית'. הם התגרשו ארבע שנים לאחר שנולדה. הדרן התחתנה עוד פעמיים, מבעלה השלישי התגרשה ב-1992, וגריפית' היה נשוי ארבע פעמים נוספות עד למותו ב-2001 ממחלת ריאות. מלבד מלאני היו לו שלושה ילדים נוספים, אחת מהן היא השחקנית טרייסי גריפית', הרבה פחות מצליחה מאחותה הגדולה אמנם, אבל כיכבה לצידה בסרטים "עיר הפחד" ו"טירוף באלבמה".

 

שבעה עשורים של קריירה. טיפי הדרן (צילום: GettyImages)
שבעה עשורים של קריירה. טיפי הדרןצילום: GettyImages

 

הדרן כיכבה בשניים מסרטיו המוכרים ביותר של אלפרד היצ'קוק, "הציפורים" ו"מארני". היא ניהלה איתו רומן שנפסק ביוזמתה - לא בגלל שהיה נשוי, אלא מכיוון שנהג להטריד אותה: "הוא היה רכושני מדי, שתלטן. אני לא מוכנה להיות שייכת לאחר", סיפרה. הוא שלח את חבריו לעקוב אחריה, אסר על עובדיו לדבר איתה, הסתובב ברכבו סביב ביתה ושלח לה סלסלות עמוסות אוכל מכיוון שדאג שהיא לא אוכלת מספיק.

 

כשהודיעה לו ש"מארני" יהיה סרטם המשותף האחרון – איים שיהרוס את הקריירה שלה וסירב לשחרר אותה מהחוזה שלה איתו. והוא אכן עשה זאת, במשך כמה שנים לא נתן לה להצטלם לאף סרט. "כולם, אבל כולם ידעו שהוא אובססיבי אליי", סיפרה, אך אף אחד לא נחלץ לעזרתה. היא אפילו ביקשה את עזרת אשתו, עלמה רוויל, שהייתה חסרת אונים: "אני כל כך מצטערת שאת עוברת את זה", רוויל אמרה לה, ובכך תם חלקה בעניין. ב-1964, שנת יציאתו של "מארני" הדרן נישאה בשנית וסרטה הבא יצא רק כשלוש שנים לאחר מכן.

 

הטריד אותה וניסה להרוס לה את הקריירה. הדרן ואלפרד היצ'קוק (צילום: GettyImages)
הטריד אותה וניסה להרוס לה את הקריירה. הדרן ואלפרד היצ'קוקצילום: GettyImages

 

בת 14 עם בן 22

לאחר גירושי הוריה, מלאני חילקה את חייה ביניהם – חצי מהזמן חיה עם אביה בניו יורק, ובשאר הזמן בלוס אנג'לס, שם אמה הקימה שמורת בעלי חיים. היא הייתה בת 14 כשהופיעה כניצבת בסרט The Harrad Experiment, ושם פגשה את מי שיהפוך בהמשך לבעלה – דון ג'ונסון. הוא היה בן 22 – הפרש של 8 שנים משמעותיות בין נערה צעירה וגבר בוגר.

 

"חיכינו שיסדרו את הסט והתחלנו לפטפט", נזכר ג'ונסון וגריפית' סיפרה: "חשבתי שהוא האדם היפה ביותר שאי פעם ראיתי". הדרן לעומת זאת, לא ראתה את החיבור בעין יפה, אך לא אסרה עליהם להיפגש: "פתאום הבת שלי התחילה להתנהג בצורה שבה אף פעם לא ראיתי אותה, עם גבר בוגר יותר, והייתה לי תחושת פאניקה. איך מתמודדים עם זה? היה ביניהם חיבור חזק". גריפית' דווקא לא ראתה משהו מוזר בפעם הגילאים ביניהם: "כשהייתי בת 14, חצי מהחברות שלי כבר עברו הפלות", סיפרה.

 

הם עברו להתגורר יחד כשגריפית' הייתה רק בת 15, וחיכו שלוש שנים נוספות עד שהתארסו. הקשר ביניהם לא הפריע לה להצטיין בלימודים – היא עשתה חיל וסיימה תיכון כשהייתה בת 16.

 

הגיל לא הפריע לו. דון ג'ונסון  (צילום: AP)
הגיל לא הפריע לו. דון ג'ונסון צילום: AP
 

 

הם נישאו ב-1976 בהחלטה ספונטנית, ודווקא בזמן שהקשר לא היה בשיאו. ג'ונסון אפילו לא היה איתה בלילה לפני, הוא בילה עם מיס עולם לשעבר מרג'ורי וולאס. "מלאני התקשרה אליי ב-4 או 5 לפנות בוקר. אמרנו אחד לשנייה שאנחנו אוהבים וטסנו להתחתן בלאס וגאס", סיפר.

 

זוגיות בגיל כל כך צעיר ונישואי בזק בלאס וגאס הם לא בדיוק מתכון לקשר מוצלח וארוך, ואכן חצי שנה לאחר מכן הנישואים הגיעו לסיומם המהיר. אבל ההמשך עוד יבוא.

 

קריירת המשחק של גריפית' עלתה בינתיים על הגל. היא קיבלה תפקידים משמעותיים וחלקם עשו קצת רעש מסיבות שונות: בגיל 17 הופיעה בעירום בסרט "חקירה באפלה" וגם בסרט הישראלי "הגן" בו שיחקה נערה אילמת, שהניבו לה תדמית של לוליטה צעירה. כמה שנים לאחר מכן היא הותקפה על ידי אריה במהלך צילומי הסרט "שאגה". היא כמעט איבדה את עינה בתקרית, קיבלה 50 תפרים ועברה ניתוח.

 

"אי אפשר לשחרר אותו קצת? הוא לא יעשה כלום". מלאני גריפית' וטיפי הדרן (צילום: GettyImages)
"אי אפשר לשחרר אותו קצת? הוא לא יעשה כלום". מלאני גריפית' וטיפי הדרןצילום: GettyImages

 

חגגה כל הדרך אל הגמילה

בתחום הרומנטי, גריפית' המשיכה להפגין חיבה לגברים מבוגרים ממנה. היא יצאה עם וורן ביטי וג'ק ניקולסון המבוגרים ממנה ב-20 שנה ועם ריאן אוניל שהיה מבוגר ממנה ב-16 שנים וכבר אב לילדים שהיו יותר קרובים אליה בגיל. עם אחת מהם, טייטום אוניל, היא יצאה לחגוג ויותר מכך – טייטום סיפרה שבזמן שיצאה עם אביה, מלאני גררה אותה למסיבות סקס.

 

גריפית' סיפרה על בני הזוג המפורסמים: "היה לי משהו קטן איתם בזמנו. הם היו נהדרים, שלושתם. אני עדיין חברה טובה שלהם".

 

אלו היו שנים לא פשוטות עבורה, במהלכן התמודדה עם התמכרויות שונות. "עשיתי סמים, שתיתי אלכוהול הייתי פרועה. יכולתי לעשות כל מה שרציתי, וזה מה שעשיתי". כמה שנים לאחר מכן עברה תאונה נוספת כשנדרסה על ידי מכונית וסבלה מיד שבורה ואמנזיה במשך כמה ימים. "הכל התפרק ביחד, הייתי בטוחה שהתאונה היא הדרך של אלוהים להגיד לי להאט ולהחליט מה אני רוצה לעשות עם חיי".

 

בסוף היא נגמלה, אבל זה לא היה פשוט: "נאבקתי בעצמי במשך תקופה ארוכה, אמרתי לעצמי שאין לי בעיה", סיפרה. "ברגע שאת עולה על ההליכון, קשה לרדת ממנו. מעטים מצליחים. אני הייתי אחת מבנות המזל". כשנזכרה בתחושותיה באותם הימים, הודתה: "היו לי גוף של אישה ורגשות של אישה, אבל בעצם הייתי תינוקת עקשנית", סיפרה. "כשאת ככה, אנשים נוטים לוותר לך, אבל בסוף את משלמת על הכל".

 

"היו לי גוף ורגשות של אישה, אבל בעצם הייתי תינוקת עקשנית" (צילום: Ap)
"היו לי גוף ורגשות של אישה, אבל בעצם הייתי תינוקת עקשנית"צילום: Ap

 

שחקנית עובדת

 

ב-1981 היא נישאה לשחקן סטיבן באואר, אותו פגשה במהלך צילומי סרט טלוויזיה משותף. היא נותנת לו קרדיט על כך שעזר לה לעלות על דרך הישר ולקחת את עצמה ואת הקריירה שלה יותר ברצינות. ב-1985 הם הפכו להורים לבנם אלכסנדר, בזמן שהיא ביססה את מעמדה בתור אחת הכוכבות הבולטות בהוליווד, בזכות סרטים כמו "משהו פראי" שהניב לה מועמדות לגלובוס הזהב, ו"נערה עובדת", אחד מלהיטיה הגדולים, בו שיחקה לצד הריסון פורד וסיגורני וויבר. הפעם היא כבר זכתה לקחת את פסלון גלובוס הזהב הביתה, וגם הייתה מועמדת לאוסקר.

 

לרוע המזל, נסיקת הקריירה שלה הלכה בד בבד עם הדרדרות נישואיה, וב-1987 היא ובאואר התגרשו. הפרידה הייתה קשה והיא חזרה לאלכוהול ולסמים: "שתיתי כל לילה עד שנרדמתי... אם לא הייתי עם מישהו, לא הייתי מאושרת". סיפרה. אבל היא לא נתנה לעצמה להתרסק - לקחה את עצמה בידיים ואשפזה את עצמה במכון גמילה.

 

התרסקה אחרי הפרידה. גריפית' וסטיבן באואר  (צילום: GettyImages)
התרסקה אחרי הפרידה. גריפית' וסטיבן באואר צילום: GettyImages

 

גריפית' וג'ונסון: סיבוב שני

זמן קצר לאחר מכן היא חזרה לקשר עם ג'ונסון והשניים התחתנו שוב ב-1989. "זה כאילו שאנחנו נשמות תאומות, תמיד היינו", אמרה אז גריפית'. "אולי היינו צריכים לעבור את כל זה כדי להגיע למקום שבו אנחנו כרגע . אני מאמינה שיש קשרים שהם עניין של גורל, ושלנו הוא גם כזה. תמיד אוהב אותו. הוא היה אהבה הראשונה שלי". חודשים ספורים לאחר שנישאו שוב, נולדה בתם דקוטה (31) - אליה נחזור מיד.

 

הפפראצי הראשון שלה? דון ודקוטה ב-2002 (צילום: GettyImages)
הפפראצי הראשון שלה? דון ודקוטה ב-2002צילום: GettyImages

 

ג'ונסון ידע גם הוא חיים סוערים, שכללו אלכוהול, סמים ונשים. עוד לפני נישואיו הראשונים לגריפית' כבר הספיק להתחתן פעמיים – ולבטל את שני הנישואים תוך ימים ספורים.

 

לאחר גירושיו הראשונים מגריפית', יצא עם שרשרת נשים שכללה את הדוגמנית פטי דארבנוויל, ממנה נולד לו גם בן ב-1982, ברברה סטרייסנד, אומה תורמן שהייתה צעירה ממנו ב-20 שנה ופנלופה אן מילר הצעירה ממנו ב-15 שנה. אגב, ב-1996 הוא יצא עם השחקנית ג'ודי לין אוקיף, שהייתה בת 18 כשיצאו (הוא היה בן 47) והיא גילמה את בתו בסדרה "נאש ברידג'ס". 100 אחוז במדד הקריפיות. 

 

נשמות תאומות? גריפית' וג'ונסון (צילום: GettyImages)
נשמות תאומות? גריפית' וג'ונסוןצילום: GettyImages

 

סמים, בוטוקס ואנטוניו בנדרס

 

שנות ה-90 כבר היו פחות מוצלחות לקריירה של גריפית' והיא כיכבה בעיקר בכישלונות קופתיים. למרות הדיבורים על נשמות תאומות וגורל, גם נישואיה לג'ונסון לא החזיקו מעמד, למרות שהפעם הם נמשכו זמן רב יותר – שבע שנים. ב-1996 היא פצחה ברומן חדש, גם הפעם עם שחקן לוהט שכיכב לצידה: אנטוניו בנדרס. הסרט, "זוגות בהחלפה", כשל, אבל הרומן הצליח והשניים התחתנו כבר באותה השנה.

 

גם ג'ונסון התחתן שוב, עם גננת בשם קלי פלגר והשלושה הביאו שלושה ילדים ונשואים עד עצם היום הזה. למרות חיי המשפחה השלווים, חייו לא חפו משערוריות – הוא הואשם בשני מקרים של הטרדות מיניות ובהלבנת הון, אך זוכה בכל המקרים.

 

גריפית' לא הצליחה להשאיר את הסמים לגמרי מאחוריה, ונכנסה ויצאה ממכוני גמילה לאורך שנות התשעים והאלפיים. למרות זאת, היא הבהירה שדאגה שלא לחשוף את ילדיה לבעיות שלה. "הייתי אמא מתפקדת, לא שיכורה על הריצפה שלא יודעת מה קורה סביבה. אולי לא עשיתי את כל מה שהייתי צריכה, אבל לרוב הייתי שם עבורם. עשיתי כמיטב יכולתי".

 

כישלון הסרט לא השפיע על הרומנטיקה. גריפית' ואנטוניו בנדרס (צילום: GettyImages)
כישלון הסרט לא השפיע על הרומנטיקה. גריפית' ואנטוניו בנדרסצילום: GettyImages

 

היא הייתה פתוחה עם הציבור לגבי ההתמודדויות שלה ובשנת 2000 אפילו פתחה בלוג בו תיארה את מה שעובר עליה במהלך הגמילה. "התמכרות לכדורים במרשם יכולה לקרות לכל אחד, ואתם צריכים להיזהר", כתבה בו. בפוסט הבא כבר בישרה: "היום הוא יום טוב! אני שמחה ואסירת תודה להיות נקייה ופיכחת".

 

המאבק לא נגמר וב-2009 היא התאשפזה שוב למשך שלושה חודשים. זו הייתה שנה משמעותית עבורה, שכן גילתה שהיא חולה בסרטן העור ועברה ניתוח להסרת הגידול.

 

כמובן שמדורי הרכילות נהנו לדון בהתמכרויותיה המרובות ובאינספור הטיפולים הקוסמטיים שעברה לאורך השנים. לפני כמה שנים הודיעה שהפסיקה עם הבוטוקס, וסיפרה שהיא מודעת למה שאומרים עליה: "אנשים כל הזמן אמרו 'אלוהים, מה היא עשתה לעצמה?'. כל כך נפגעתי, הלכתי לרופא שהמיס את כל הזבל שהרופא השני שם לי בפנים. עשיתי את זה גם בשפתיים. נורא. אני מקווה שאני נראית נורמלית יותר היום".

 

"אנשים אמרו עליי 'אלוהים, מה היא עשתה לעצמה?'" (צילום: GettyImages)
"אנשים אמרו עליי 'אלוהים, מה היא עשתה לעצמה?'"צילום: GettyImages

 

רווקה – וטוב לה

הקריירה של גריפית' לא שבה לגבהים שידעה בסוף שנות השמונים. היא המשיכה לשחק בסרטים בעלי פרופיל נמוך, שיחקה בתיאטרון ועשתה הופעות אורח בסדרות טלוויזיה. נישואיה לבנדרס תמו ב-2014, אך ברוח טובה ויותר מכך – הם בילו את תקופת הליך הגירושים יחד, בצילומי סרט משותף. גריפית' סיפרה על ההחלטה להיפרד, שזה לא היה הוא – אלא היא: "אחת הסיבות שהנישואים התפרקו הייתה שהרגשתי תקועה. אף אחד אחר לא אשם. אני זו שהייתה תקועה, ולא אתן לזה לקרות שוב".

  

 

לפני כשנתיים סיפרה שעברה ניתוחים אחרונים להסרתו המוצלחת של סרטן העור וגם חשפה שלקחה צעד אחורה בכל הקשור לגברים: "אני ביישנית איתם עכשיו. מאוד מהוססת... אני לא יוצאת לדייטים, אך אחד לא מציע לי. אני יוצאת עם החברות שלי". והיא מתארת לעצמה שחתונה נוספת אין לה באופק: "כשאת בשנות ה-60 לחייך, עם שלושה ילדים וחיה את החיים שתמיד רצית, למה צריך להתחתן? אני אשמח להתאהב ולהיות בזוגיות, אבל זה לא קורה. אני מחפשת".

 

לא לחוצה על בן זוג חדש  (צילום: GettyImages)
לא לחוצה על בן זוג חדש צילום: GettyImages

 

50 גוונים של כוכבת אפורה

 

בניגוד להוריה שחיו חיים פרועים וסיפקו לא מעט עניין למדורי הרכילות, בתם דקוטה ג'ונסון שומרת על פרופיל נמוך בכל הקשור לחייה האישיים, ומקפידה שהשערוריות שלה יהיו על המסך הגדול בלבד - כמו השתתפותה בטרילוגיית סרטי "50 גוונים של אפור" כמובן.

 

הסרטים, בהם כיכבה לצד ג'יימי דורנן, זכו אמנם לקיתונות של רפש מהמבקרים ומהקהל, אבל העירום המלא והלא ממש מרומז סיקרן את הקהל מספיק כדי לצפות ושלושתם יחד גרפו הכנסות של יותר ממיליארד דולר ברחבי העולם.

 

שומרת על חיים שקטים. דקוטה ג'ונסון (צילום: GettyImages)
שומרת על חיים שקטים. דקוטה ג'ונסוןצילום: GettyImages

 

בתחום הרומנטי, נראה שהיא חובבת בעיקר מוזיקאים. היא יצאה עם הזמרים נואה גרש ומת'יו היט לפני שפצחה בזוגיות ארוכת טווח עם סולן "קולדפליי" כריס מרטין (43). השניים החלו לצאת ב-2017 ואפילו ביקרו יחד בישראל ממש בתחילת הקשר. הם נפרדו לזמן קצר ב-2019 אבל עשו קאמבק זוגי זמן קצר לאחר מכן ואם השמועות נכונות – הם בדרך לחתונה. ג'ונסון אמנם לא מכחישה ולא מאשרת דבר, אך לפני כחודש נצפתה על ידי הפפראצי כשהיא עונדת טבעת גדולה שעושה רושם ששייכת לז'אנר האירוסים.

 

מה זה שם על האצבע שלך? ג'ונסון וכריס מרטין (צילום: Backgrid)
מה זה שם על האצבע שלך? ג'ונסון וכריס מרטיןצילום: Backgrid

תמונה משפחתית (צילום: GettyImages)
תמונה משפחתיתצילום: GettyImages

טיפי הדרן, מלאני גריפית', אנטוניו בנדרס ודקוטה ג'ונסון (צילום: GettyImages)
טיפי הדרן, מלאני גריפית', אנטוניו בנדרס ודקוטה ג'ונסוןצילום: GettyImages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018