רכילות+

"אין לי ספק שהיא תהיה חברת כנסת מצויינת"

מיכל ינאי, עודד מנשה, טל מוסרי ודנה דבורין הם רק חלק מהשמות שהיו מוכרים בכל בית בשנות ה-90, כשכיכבו כמנחים בערוץ הילדים לצד רייטן. בעקבות הבחירה שלה למספר חמש ברשימת העבודה, שמענו מה יש להם להגיד על הקולגה לשעבר, וכמה הם היו מופתעים מהצעד הפוליטי

אז והיום. אפרת רייטן (צילום: שמואל יערי, ענת מוסברג)
אז והיום. אפרת רייטןצילום: שמואל יערי, ענת מוסברג

 

עורכת הדין אפרת רייטן זכורה לכולנו כמנחה בערוץ הילדים המיתולוגי, שדור שלם "גדל עליה" - כפי שאוהבים להגיד. היא הגיעה לערוץ ב-1994 ובשש השנים שאחרי כיכבה על במות הפסטיגלים, בהצגות וכמובן על המסך שלנו מדי יום. בתחילת המילניום עזבה רייטן את ההנחיה ואת עולם הילדים, החלה ללמוד משפטים והפכה לעורכת דין - שלאחרונה ייצגה את משפחות הנספים בשיטפון בנחל צפית.

 

אלא שזה לא שינוי הפאזה היחיד של רייטן, שלפני שלושה ימים הודיעה ברשתות החברתיות כי היא מחליטה להתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה. אמש (ב'), נודע כי עורכת הדין הצליחה להתברג למקום החמישי במפלגה ויש סיכוי גדול כי תהיה חברת כנסת בהמשך השנה. "כמי שמלווה הליכים משפטים ותהליכים המשיקים לזירה הציבורית, המנהלית והרגולטורית במהלך עשר השנים האחרונות, ואחרי כעשרים שנה של קריירה בתקשורת, החלטתי להצטרף לרוח השינוי שמובילה חברת הכנסת מרב מיכאלי במפלגת העבודה המתעוררת", כתבה רייטן והוסיפה: "אני מגיעה עם נחישות, אמונה והבטחה ברורה לעשות כמיטב יכולתי להחיות מחדש את הנורמות והערכים של מדינת ישראל".

 

אפרת רייטן ומרב מיכאלי לפני אי אלו שנים. האינטרנט לא שוכח (צילום: איציק בירן)
אפרת רייטן ומרב מיכאלי לפני אי אלו שנים. האינטרנט לא שוכחצילום: איציק בירן

 

את ערוץ הילדים רייטן עזבה כאמור אחרי שש שנים בלבד, אך היא השאירה חותם - לא רק על הילדים שראו אותה על המסך מדי יום, אלא גם על חבריה להנחיה. באותן השנים, ערוץ הילדים היה מדורת השבט של בישראל וחבורת המנחים שכללה את איתי שגב, מיכל ינאי, עודד מנשה ודנה דבורין, היו קבוצה מלוכדת במיוחד. אז מה יש להם להגיד לקולגה שעוד רגע מחליפה את הכדור הפורח בכנסת ישראל?

  

אפרת רייטן על שער מגזין "פנאי פלוס" בשנת 1994 (צילום: שמואל יערי)
אפרת רייטן על שער מגזין "פנאי פלוס" בשנת 1994צילום: שמואל יערי

 

"אפרת רייטן אלופה", אומר לנו טל מוסרי. "אפרת תמיד הייתה הכי הכי שיש ואני שמח מאוד על הדרך החדשה שהיא בחרה, ותראו באיזו קלאסה היא עושה את זה. בלי מאמץ, כמעט בלי זיעה, בוחרת היטב. תמיד היה לה את הטיימינג להמר על הדבר הנכון והנה, כל כך הרבה אנשים מתאמצים ללכת למפלגות וללכת לפוליטיקה והיא פתאום ביום אחד במקום החמישי במפלגת העובדה".

 

מוסרי המשיך ואמר: "אני שמח בשבילה, היא הייתה אחת המנחות הכי מדהימות בערוץ הילדים. כשאני נכנסתי לערוץ היא הייתה ממש מורה בשבילי, על איך לבוא מוכן לשידור, איך לקרוא תחקירים, איך לדבר עם ילדים בגובה העיניים, איך להיטען באנרגיות חיוביות כשהמצלמות נדלקות ולא לאבד את העומק והמקצועיות". להבדיל מכוכבי ילדים אחרים, מוסרי ורייטן נשארו בקשר והוא עוקב מקרוב אחר ההתפתחות המקצועית שלה: "היא עושה חיל בתור עורכת דין, עושה דברים מאוד חשובים בתחום הזה ועצם זה שהיא עזבה קריירה באור הזרקורים - בעיניי זו בחירה אמיצה". לסיכום, אמר כוכב הילדים הנצחי: "זה מאוד מרגש ומשמח אותי. אני בטוח שהיא תהיה מעולה. אנחנו זקוקים לאנשים טובים בפוליטיקה ואפרת היא קודם כל בן אדם, היא אישה טובה, עם שתי רגליים על הקרקע, שאוהבת לעבוד קשה. עכשיו אני יודע שאנחנו מכניסים לפחות בן אדם אחד מעולה לכנסת ישראל והלוואי ובעקבותיה יבואו עוד אנשים טובים".

 

שנות ה-90 היפות. עודד מנשה ואפרת רייטן (צילום: איציק בירן)
שנות ה-90 היפות. עודד מנשה ואפרת רייטןצילום: איציק בירן

 

מיכל ינאי, כוכבת הילדים הבלתי מעורערת, זוכרת גם היא את רייטן לחיוב. "פגשתי אותה בערוץ הילדים לפני 25 שנה בערך, היא תמיד היתה סופר אינטליגנטית ועם חוש צדק. כיף להסתכל עליה לאורך השנים מרחוק ולראות את הבחירות ואת ההחלטות המקצועיות שעשתה ברגישות, בחוכמה ובאומץ". לסיכום, אמרה לנו ינאי: "נפלא לראות עוד נשים כאלה מצטרפות לפוליטיקה".

 

 

 

גם לעודד מנשה היו רק מילים טובות להגיד על רייטן: "היא הייתה מנחה מצויינת ואינטליגנטית, גם זמרת נהדרת - אם אתם רוצים שהיא תשיר. היא אישה שבאמת יש לה מה להגיד, יש לה תוכן, יש לה ערכים". מנשה המשיך ואמר בצחוק: "אני הרי חצי דוס, אני לא מעודכן, ועכשיו כשאני יודע שהיא הולכת להיות חברת כנסת - זה נראה לי מתאים לה מאוד, היא יכולה להצליח ולהתקדם מאוד".

 

לסיכום עודד, מה יש לך להגיד לאפרת?

"שהיא מהסוג המוצלח שיכול ללכת עם החזון עד הסוף ולהביא ערכים, שמחה ורק טוב למפלגה, לעצמה וכמובן לעם ישראל. בשורות טובות, מזל טוב ושיהיה רק טוב".

הילדות שלנו בתמונה (צילום: איציק בירן)
הילדות שלנו בתמונהצילום: איציק בירן

 

"אפרת אחת הנשים החכמות שאני מכירה", אומרת לנו דנה דבורין. "היא אשה כריזמטית, פרזננטטיבית, חריפה ובעלת אינטילגנציה רגשית גבוהה. אין לי ספק שהיא תהיה חברת כנסת מצויינת ואני מאחלת לה להיות נאמנה לעצמה לאורך הדרך. הלוואי שתביא עימה רוח חדשה של שינוי, אנחנו צריכים עוד א.נשים טובים וערכיים כמוה". איתי שגב סיפר לנו שהוא עצמו חבר מפלגת העבודה ו"הצבעתי לה אפילו", הוא אומר בשמחה. "אני בעדה, אני מת עליה, אני ממש רוצה שהיא תגיע רחוק, היא ראויה". 

 

מה זה אומר שאתה חבר מפלגת העבודה?

"כבר שנים! אני חבר מרכז מפלגת העבודה, אני לא יכול אחרת כי אם אני אצביע משהו אחר אבא שלי ינשל אותי מהירושה. אני גם יישמתי והצבעתי לה בפריימריז. כשראיתי שאפרת מועמדת התרגשתי - לא רק מבחינה שכלתנית, התרגשתי בשבילה, אפרת, חברה, אני באמת אוהב אותה, היא מדהימה. שנינו הגענו לערוץ הילדים ביחד, השידור הראשון שלי היה גם השידור הראשון שלה. אני זוכר שאמרו 'המנחים החדשים אפרת ואיתי'. גם אם אני מנקה את הרגש וגם ללא גילוי נאות, אני יכול להגיד שהיא באמת ראויה, בלי חוכמות. אינטליגנטית בצורה בלתי רגילה והיא באה לעבוד".

 

הגיעו יחד לערוץ. עם איתי שגב (צילום: רפי דלויה)
הגיעו יחד לערוץ. עם איתי שגבצילום: רפי דלויה

אז יש למפלגת העבודה סיכוי?

"גם בערוץ הילדים היא באה ועבדה והייתה כל כולה בעשייה וזה לא דבר שמשתנה. בתקופה שלנו בערוץ הילדים, למנחים היה עניין של שליחות, זה היה מעבר לסלבס, מפורסמים והשקות, באמת הרגשנו שליחות ואת השליחות הזאת אני מאמין שאפרת תביא איתה לכנסת והיא גם מאלה שיכולים להביא קהל. מרגש אותי שממפלגה שהייתה גוססת, פתאום יש סיכוי. אני מאחל לה בהצלחה ומשוכנע היא תעשה את העבודה שלה. אני מעדיף אנשים חסרי ניסיון מאשר אנשים שבעים".

 

כמובן שפנינו גם לרייטן עצמה לשמוע מה שלומה ביום שאחרי הבשורה. היא מצידה, מתמודדת עם הטייטל החדש והאחריות הכבדה שמתלווה אליו: "תודה מקרב לב, מקווה שלא אאכזב".


בטקס "מסך הזהב" 2002 עם עדי עזרוני (צילום: רפי דלויה)
בטקס "מסך הזהב" 2002 עם עדי עזרוניצילום: רפי דלויה

ילדודס (צילום: רפי דלויה)
ילדודסצילום: רפי דלויה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018