ריחו"ל

פריס הילטון: "אני ההוכחה שכסף לא מגן מפני התעללות"

הכוכבת העידה בבית המשפט נגד הפנימייה בה למדה כנערה, וסיפרה כי היא ושאר התלמידים היו קורבנות להתעללויות נפשיות ופיזיות: "ילדים נקשרו, הוכו, הושלכו לעבר קירות, נחנקו ועברו התעללויות מיניות באופן שגרתי", סיפרה

דורשת לסגור את הפנימייה בה למדה. פריס הילטון (צילום: GettyImages)
דורשת לסגור את הפנימייה בה למדה. פריס הילטוןצילום: GettyImages

 

קל לבטל את פריס הילטון (39) בתור אישה עשירה, שטחית וחסרת דאגות – תדמית שהיא עצמה תרמה לה במשך שנים. אבל למרות הכסף הרב והמשפחה המפורסמת ממנה הגיעה, חייה לא היו נופת צופים: כשהייתה נערה, הכוכבת סבלה מהתעללות פיזית ונפשית בזמן לימודיה בפנימייה ביוטה. אתמול (ב') היא העידה נגד המקום בבית המשפט, כשהיא דורשת להביא לסגירתו, כמו גם מוסדות נוספים שאנשי הצוות בהם מואשמים במעשים דומים.

 

כך אמרה הילטון על דוכן העדים: "אני ניצולת ההתעללות של המוסד ומדברת היום בשם מאות אלפי ילדים במדינה. במהלך 20 השנים האחרונות, סבלתי מסיוטים חוזרים בהם אני נחטפת באמצע הלילה על ידי שני זרים, עוברת חיפוש בעירום וננעלת במוסד. הלוואי שהייתי יכולה להגיד לכם שהסיוט הזה הוא רק חלום, אבל הוא לא".

 

כשהייתה בת 16, הוריה של הילטון שלחו אותה אל הפנימייה המדוברת בניסיון להרגיע את אורח חייה הפרוע, ושם היא שהתה במשך קרוב לשנה. הילטון סיפרה לבית המשפט שמדי יום התמודדה עם צוות "מרושע וסאדיסטי", ממנו ספגה התעללות מילולית, פיזית ונפשית: "ניתקו אותי מהעולם ושללו ממני את זכויותיי האנושיות. אילצו אותי לקחת תרופות שהפכו אותי לעייפה וחסרת תחושה. לא נשמתי אוויר צח או ראיתי אור יום במשך 11 חודשים. הייתה אפס פרטיות – בכל פעם שהלכתי לשירותים או התקלחתי, צפו בי. הייתי נערה בת 16 והרגשתי את עיניהם החודרות צופות בגופי העירום. הייתי רק ילדה והרגשתי מחוללת מדי יום".

 

"הרגשתי מחוללת". פריס הילטון מעידה בבית המשפט (צילום: AP)
"הרגשתי מחוללת". פריס הילטון מעידה בבית המשפטצילום: AP

 

הילטון גם סיפרה שמדי פעם הוכנסה לבידוד ללא סיבה, בחדר "מלא בשריטות ודם, בלי שירותים. זה אחד הזיכרונות המובהקים והטראומתיים ביותר שחוויתי בחיי". היא הוסיפה: "ילדים נקשרו, הוכו, הושלכו לעבר קירות, נחנקו ועברו התעללויות מיניות באופן שגרתי... הייתי בוכה כל לילה, מתפללת שאתעורר מהסיוט הזה".

 

הילטון שיתפה את סיפורה בשנה שעברה בתוכנית היוטיוב הדוקומנטרית בכיכובה This Is Paris, וסיפרה לבית המשפט שהיא מאמינה שבית הספר המשיך להתייחס כך אל התלמידים במשך שנים, לפחות עד ששודרה הסדרה שלה. יש לציין כי בשנת 2000 עבר בית הספר להנהלה אחרת.

 

על דוכן העדים סיפרה אתמול שאינה מחפשת רחמים, אלא מבקשת לשפוך אור על הדברים שקרו ועדיין מתרחשים. "לדבר על משהו כל כך אישי, היה ועודנו מבעית. אבל אני לא יכולה ללכת לישון בלילה בידיעה שיש ילדים שסובלים מאותה ההתעללות שאני חוויתי, ושרבים אחרים נפגעו ממנה גם. אני ההוכחה שכסף לא מגן מפני התעללות".


"כסף לא מגן מפני התעללות" (צילום: AP)
"כסף לא מגן מפני התעללות"צילום: AP

 

הילטון הייתה אחת משלושה עדים שהוזמנו לדבר אתמול בבית המשפט, במסגרת ניסיונותיו של הסנטור של יוטה, מייקל מקיל, לערך רפורמה בכל הקשור למוסדות הלימוד במדינה, כמו זה שבו למדה הילטון, המטפלים בנוער המתמודד עם התמכרויות או בעיות התנהגותיות.

 

כאמור, היא דיברה לראשונה על ההתעללות שחוותה בשנה שעברה, במסגרת תוכנית הדוקו שלה ששודרה ביוטיוב בה שוחחה עם תלמידים נוספים מהפנימייה שחשפו סיפורים דומים לשלה. עם עליית התוכנית לאוויר, היא סיפרה לאתר People: "קברתי את האמת שלי במשך כל כך הרבה זמן, אבל אני גאה באישה שהפכתי להיות. אנשים מניחים שקיבלתי הכל בקלות בחיים, ואני רוצה להראות להם מי אני באמת".


חשפה הכל בתוכנית הדוקו שלה. פריס הילטון (צילום: אינסטגרם)
חשפה הכל בתוכנית הדוקו שלה. פריס הילטוןצילום: אינסטגרם

פריס הילטון (צילום: Gettyimages)
פריס הילטוןצילום: Gettyimages

פריס הילטון (צילום: Gettyimages)
פריס הילטוןצילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018