ריחו"ל

גרושתו של המילארדר ג'ף בזוס התחתנה עם מורה למדעים

שנתיים אחרי הגירושים, מקנזי סקוט, אשתו לשעבר של מייסד חברת אמזון, נישאה בשנית – למורה שלימד את ילדיה. היא נחשבת לאחת הנשים העשירות בעולם והצהירה בעבר שתתרום את רוב הונה לצדקה, ובעלה הטרי מצטרף להתחייבות

פרק ב', הפעם עם מורה. מקנזי סקוט (צילום: AP)
פרק ב', הפעם עם מורה. מקנזי סקוטצילום: AP

 

המיליארדרית מקנזי סקוט, אשתו לשעבר של מייסד חברת אמזון ג'ף בזוס, החלה פרק ב' בחייה ובעלה הטרי, דן ג'ואט, מגיע מתחום עבודה שונה לחלוטין מזה של בעלה הקודם: הוא מורה. השניים לא נפגשו במקרה, ג'ואט היה המורה למדעים בבית הספר הפרטי בסיאטל בו לומדים ילדיהם של סקוט ובזוס.

 

אין ספק שעבור ג'ואט, שהסתפק עד כה במשכורת של הוראה, מדובר בעלייה קלה בכל הנוגע לאורח חייו: סקוט נחשבת לאחת הנשים העשירות בעולם – היא מדורגת במקום ה-22 ברשימת האנשים הכי עשירים בעולם והונה מוערך בסכום של 53 מיליארד דולר. בעלה לשעבר אגב, נמצא בדרך כלל בראש הרשימה עם הון של 177 מיליארד דולר.

הזוג הטרי. מקנזי סקוט ודן ג'ואט (צילום מסך)
הזוג הטרי. מקנזי סקוט ודן ג'ואטצילום מסך

 

בני הזוג בישרו על נישואיהם בסוף השבוע באתר Giving Pledge, המיועד לבעלי הון המתחייבים לתרום במהלך חייהם את רוב כספם לצדקה. סקוט היא בין המתחייבים האלו ואכן נוהגת לתרום סכומים גבוהים במיוחד לאגודות הצדקה החביבות עליה – בשנת 2020 בלבד היא תרמה סכום של 5.8 מיליארד דולר לארגונים שונים.

 

באופן מפתיע, היה זה דווקא ג'ואט שפירסם באתר מכתב המודיע על החתונה, ובו כתב שגם הוא מתחייב לתרום את מרבית כספו לזולת: "אני נשוי לאחת הנשים הנדיבות וטובות הלב שאני מכיר, ומצטרף אליה בהתחייבות לתרום סכום גדול כדי לעזור לאחרים".

 

העובדה שאחרי שנים של מחייה על משכורת של מורה הוא כעת בעלה של מיליארדרית, לא נעלמה מעינו של ג'ואט שהודה: "מוזר להצהיר שאני מתכנן לתרום את רוב הוני, בהתחשב בכך שמעולם לא צברתי סכום גדול מספיק כדי שאוכל להצהיר דבר כזה ולהתכוון לכך".


הוא בראש רשימת המיליארדרים, היא מעט מאחוריו. ג'ף בזוס ומקנזי סקוט (צילום: Gettyimages)
הוא בראש רשימת המיליארדרים, היא מעט מאחוריו. ג'ף בזוס ומקנזי סקוטצילום: Gettyimages

 

בזוס וסקוט נישאו ב-1994 וסקוט אף הייתה מעורבת בהקמתה של אמזון, שהחלה את דרכה כחנות ספרים וירטואלית. במהלך השנים הם הביאו לעולם ארבעה ילדים, והתגרשו לפני כשנתיים בעקבות רומן שניהל בזוס עם מגישת הטלוויזיה לורן סנצ'ז, שהייתה שכנתם של בני הזוג ונשואה בעצמה.

 

לאחר גירושיהם, סקוט קיבלה ארבעה אחוזים ממניות החברה במסגרת הסכם הגירושים, שהסתכמו בשווי מוערך של 36 מיליארד דולר. בזוס כבר שלח לזוג המאושר את ברכותיו ומסר לתקשורת: "דן הוא בחור נהדר, ואני מאושר ונרגש עבור שניהם". 


מסר את ברכותיו. ג'ף בזוס ומקנזי סקוט (צילום: Gettyimages)
מסר את ברכותיו. ג'ף בזוס ומקנזי סקוטצילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018