ריחו"ל

בגדו ונשארו: למה כוכבות הוליווד סולחות לבני זוגן?

למרות השמועות על בגידותיו של אלכס רודריגז, ג'ניפר לופז לא ממהרת לזרוק אותו והשניים הצהירו שהם "עובדים על הזוגיות". הוליווד מלאה בבני זוג בוגדניים - אך גם בבנות זוג סלחניות במיוחד שנשארו לצדם למרות הסקנדל. מה הסיבות לכך, ולמה בעצם הגברים בהוליווד לא מצליחים להתאפק מלבגוד, למרות שבבית מחכות להם הנשים הכי יפות בעולם?

עדיין ביחד. ג'ניפר לופז ואלכס רודריגז (צילום: gettyimages)
עדיין ביחד. ג'ניפר לופז ואלכס רודריגזצילום: gettyimages

 

הדיווחים בסוף השבוע האחרון על הפרידה של ג'ניפר לופז ואלכס רודריגז (שמאז הפכה ל"משבר" והשניים "עובדים על היחסים"), לא באמת הפתיעו את אלו שעקבו אחר קורותיהם של בני הזוג, בהתחשב בכך שמאז אירוסיהם לפני כשנתיים, הסתובבו לא מעט שמועות על כך שרודריגז בגד בלופז עם נשים שונות.

 

כאמור, לאחר שאתרי הבידור בישרו על פרידתם של הפאוור קאפל, השניים מיהרו לשחרר הצהרה קצרה ובה הודו שיש להם בעיות בזוגיות שהם מנסים לפתור: "הדיווחים אינם נכונים. אנחנו מנסים להתגבר על כמה דברים", סיפרו. ובכן, ההשערות היו כמובן שאותם "כמה דברים" קשורים לבגידות לכאורה של רודריגז.

 

אם היה משהו שכן הפתיע את הציבור הרחב היה עצם הרעיון שרודריגז חיפש נשים אחרות בזמן שלופז הלוהטת מחכה לו בבית. ויותר מכך תמוה למה לופז, אישה חזקה וסופרסטארית ענקית, לא זורקת את רודריגז מכל המדרגות אחרי כל השמועות.

 

עובדים על הקשר. לופז ורודריגז (צילום: Gettyimages)
עובדים על הקשר. לופז ורודריגזצילום: Gettyimages

 

לופז כנראה לא תתנחם בעובדה שבגידות הן עניין שבשגרה בהוליווד, וקצרה היריעה מלספר ולהזכיר את כל הזוגות שאחד הצדדים בהם, ולעיתים גם שניהם, נתפסו בקלקלתם.

 

למאר אודום למשל, הודה שבגידותיו הן הסיבה לפרידה מאשתו דאז, קלואי קרדשיאן: "אם יש משהו אחד שאני מתחרט עליו, זה שניהלתי מערכות יחסים עם מספר נשים בזמן שהייתי נשוי", סיפר ב-2017. קרדשיאן לא רוותה נחת גם מבן זוגה הנוכחי, טריסטן תומפסון – אבל עוד נגיע אליו בהמשך.

 

מריה שרייבר זרקה את ארנולד שוורצנגר ברגע שגילתה שהביא לעולם בן עם עוזרת הבית שלהם, ג'וד לאו בגד בסיינה מילר עם האומנת של ילדם, סנדרה בולוק התגרשה מג'סי ג'יימס לאחר שבגד בה עם נשים שונות והודה שהוא מכור למין וגם טייגר וודס הודה שבגד - מה שהוביל להליך גירושים ארוך, מכוער ופומבי מאשתו.

 

איגי אזלייה סירבה להאמין שבעלה, ניק יאנג, בגד בה – אף שדלפה הקלטה שבה הוא מודה בכך. היא הייתה צריכה כנראה לראות זאת במו עיניה, וזה אכן מה שקרה – כשהוא נתפס במצלמות האבטחה מכניס נשים זרות לביתם, ויותר מכך – התברר גם שהכניס את בת זוגו לשעבר להיריון בזמן שעוד היה עם אזלייה.

 

גילתה שהכניס להיריון את עוזרת הבית. מריה שרייבר וארנולד שוורצנגר (gettyimages)
גילתה שהכניס להיריון את עוזרת הבית. מריה שרייבר וארנולד שוורצנגרgettyimages

 

"הם לא יכולים לשלוט בעצמם"

כל אלו דוגמאות לבני זוג שבגדו ונזרקו, אבל מעניין לגלות, ואולי ג'ניפר לופז תשמח לדעת זאת, שהוליווד גם מלאה בזוגות ששרדו את משבר הבגידה – שרה ג'סיקה פרקר, קייט מידלטון וביונסה הן רק שמות אחדים ברשימה ארוכה של בנות זוג שגילו על מעלליהם של בני הזוג, אבל בחרו להשאיר את הזוגיות בשלמותה.

 

הסיבות לכך שונות, ולרוב מסתכמות בכסף או בילדים שבתמונה, אבל קודם כול נשאלת בכלל השאלה – למה כל כך הרבה בני זוג בהוליווד לא מצליחים לעמוד בפיתויים? בנות הזוג של הכוכבים האלו הן כמה מהנשים הנחשקות בהוליווד, והם עדיין לא מסתפקים בכך. תוסיפו לזה את העובדה שבימינו, בכל מקום כמעט יש מצלמה שעלולה לתעד את הבגידה.

 

קודם כל, יש לקחת בחשבון שלמרות שמערכות היחסים האלו נראות נוצצות ומושלמות למראית עין, לעיתים האמת העצובה היא שהן מכילות בתוכן הרבה בעיות. האם זו סיבה מספיק טובה כדי לבגוד? לחלוטין לא. אבל זה משהו שצריך לחשוב עליו.

 

שרדו את הבגידה. שרה ג'סיקה פרקר ומת'יו ברודריק (צילום: gettyimages)
שרדו את הבגידה. שרה ג'סיקה פרקר ומת'יו ברודריקצילום: gettyimages

 

ויש גם תשובה אחרת, פשוטה יותר: הם פשוט לא יכולים לעצור את עצמם.

 

לורל האוס, קואצ'רית לדייטינג מלוס אנג'לס מנסה להסביר, ועל הדרך גם נותנת תירוץ מדעי לכל הבוגדים למיניהם: "כימיה ותשוקה יכולות לבלבל ולגרום לך להרגיש ששווה לקחת את הסיכון. הכימיה משפיעה על אותו המקום במוח כמו קוקאין למשל, וגם לה יש השפעה הדומה לזו של סם". לכן היא אומרת: "הם לא יכולים לשלוט בעצמם, מכיוון שהם מושפעים לחלוטין מהסם הקרוי כימיה". יחד עם זאת, היא מסייגת: "זו בחירה של אותו אדם להגיע למצב הזה ולתת לסיטואציה להשתלט עליו".

 

ג'וליה ספירה, מומחית למציאת שידוכים דרך הרשת, מספרת שהביטוי "פעם בוגד, תמיד בוגד" מבוסס מציאות: "אם לאדם יש היסטוריה של חוסר נאמנות במערכות יחסים, רוב הסיכויים שזה יקרה שוב, בין אם אתה אדם מהשורה או כוכב עם אישה מדהימה כבת זוג".

 

ד"ר גארי לואנדוסקי, ראש מחלקת הפסיכולוגיה של אוניברסיטת מונמאות', תומך בדבריה של ספירה, ונותן כדוגמה מחקר שערך ובו בדק סטודנטים שבעברם לא היו נאמנים במערכות היחסים שלהם, לעומת כאלו ששמרו על נאמנות. הוא מספר: "אלו שהתחילו את הסמסטר עם סף נאמנות נמוך, התפתו יותר לבגוד בבני זוגם במהלכו".

 

בנוסף מסביר לואנדוסקי שהסיבה לכך שבגידות בהוליווד הן עניין שבשגרה, היא פשוטה: בעיר נוצצת, מלאת דוגמנים ושחקנים נאים למראה, יש גם מבחר גדול מאוד של אנשים אטרקטיביים לבגוד איתם: "אם הם לא היו עם הפרטנר הנוכחי שלהם, אז הבחירה הבאה בתור עדיין הייתה די נהדרת. בגדול, אם הם יתרסקו עם המרצדס שלהם, הם פשוט יחליפו אותה לבנטלי", הוא אומר על בני הזוג הבוגדניים. "יש להם הרבה דגים בים שלהם, וזה אומר שהמחויבות והנאמנות שלהם לא מובטחות, לא משנה כמה מדהים בן או בת הזוג וכמה נהדרת מערכת היחסים שלהם".

 

"הנאמנות שלהם לא מובטחת, לא משנה כמה מדהימה בת הזוג". סנדרה בולוק וג'סי ג'יימס (gettyimages)
"הנאמנות שלהם לא מובטחת, לא משנה כמה מדהימה בת הזוג". סנדרה בולוק וג'סי ג'יימסgettyimages

 

כאמור, גילוי הבגידות המדוברות לא מביא באופן אוטומטי לפירוק מערכת היחסים ויש זוגות רבים שנשארים יחד, או לפחות מנסים לעבוד על הזוגיות למשך זמן מה. אתם בטח אומרים לעצמכם – הן כוכבות, הן מהממות – למה הן פשוט לא זורקות את הגברים הבוגדים שלהם לאנחות וממשיכות הלאה לגבר טוב יותר? ובכן, זה לא תמיד כל כך פשוט, ולמען האמת – לא תמיד זה משתלם להן.

 

להיות אשתו עדיף מלהיות גרושתו

קחו לדוגמה את מלניה טראמפ שהבליגה על השמועות על כך שבעלה, נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, בגד בה. תוסיפו לכך את ההערות המיניות שנתפס מעיר על נשים אחרות ובכלל, את התנהגותו השנויה במחלוקת לאורך תקופת קמפיין הבחירות ובמהלך נשיאותו, והשאלה למה היא נשארת איתו הופכת לתעלומה אחת גדולה.

 

או שאולי בעצם לא? מעמדה של מלניה קיבל שדרוג משמעותי בתור אשתו של טראמפ, עוד לפני שנבחר לנשיא. מדוגמנית לא מצליחה במיוחד, היא הפכה לאחת הנשים החזקות והמשפיעות בעולם וייתכן מאוד שהבינה כי מעלליו מתגמדים לעומת הרווח שהיא מקבלת בתור אשתו.

 

לא מעט ספקולציות ובדיחות נעשו על כך שכעת, כשהוא כבר לא נשיא, היא מתכננת את הגירושים הקרבים, אבל נכון לעת כתיבת שורות אלה, היא עדיין מתהדרת בטייטל "גברת טראמפ".

 

היתרונות עולים על החסרונות. מלניה ודונלד טראמפ (צילום:  GettyImages)
היתרונות עולים על החסרונות. מלניה ודונלד טראמפצילום: GettyImages

 

צריך לזכור שבמקרים של זוגות הוליוודיים, לא רק בני הזוג הם חלק ממערכת היחסים, אלא שסביבם גם יש מכונה משומנת של סוכנים, יחצנים, אולפני הסרטים ואנשי התעשייה שלכולם יש נתח כזה או אחר בהצלחת הסלב. לכן מעשיו של כוכב שנתפס בסקנדל עלולים להשפיע על כל הסובבים אותו ולכולם יש אינטרס לטאטא את הבלגן שעשה מתחת לשטיח.

 

אחד ממקרי הבגידות הזכורים במיוחד בהוליווד התרחש ב-1995, כשיו גרנט נתפס מארח במכוניתו יצאנית בזמן שעוד היה בזוגיות עם אליזבת הארלי. המקרה עשה מן הסתם כותרות בכל העולם, אך גרנט יצא ממנו ללא פגע – לא מעט הודות לקסם ולכריזמה שלו וגם בזכות הופעת אורח זכורה במיוחד אצל ג'יי לנו שעזרה מאוד לשמר את תדמיתו כצ'ארמר מלא חן שמעד בשוגג. הארלי אמנם נטשה את גרנט לזמן קצר אך חזרה לזרועותיו, מה שנתן לציבור את האישור הרשמי לסלוח לכוכב הבוגדני, ולה נתן את האפשרות לשמור על מעמדה בתור בת זוגו של אחד הכוכבים האהובים של שנות ה-90. השניים נפרדו באופן סופי רק חמש שנים לאחר מכן, בשנת 2000.

 

חזרה לזרועותיו. אליזבת הארלי ויו גרנט (צילום: Getty Images)
חזרה לזרועותיו. אליזבת הארלי ויו גרנטצילום: Getty Images

 

נשארות למען המולדת

לעיתים גירושים פשוט לא באים בחשבון – כמו במקרה של קייט מידלטון והנסיך וויליאם. חשבתם שהריאיון של מייגן מרקל והנסיך הארי עם אופרה ווינפרי חולל שערורייה בממלכה? רק דמיינו לעצמכם את גודל הבלאגן שהיה מתרחש שם לו מידלטון הייתה עוזבת את בעלה ומאשרת כי השמועות על כך שבגד בה נכונות. בין אם וויליאם עשה זאת או לא – למידלטון ברור שהיא לא תוכל לצאת מהנישואים האלה כל כך בקלות, גם אם ממש תרצה. למען האמת, אחרי עזיבתם בטריקת דלת של מייגן והארי, עיניהם של כל הבריטים נשואים לוויליאם וקייט, שיודעים שעליהם לשמר את תדמיתם כזוג מושלם ויהי מה, לא משנה מה קורה בחדרי חדרים.

 

לא תעזוב כל כך בקלות. הנסיך וויליאם וקייט מידלטון (צילום: Gettyimages)
לא תעזוב כל כך בקלות. הנסיך וויליאם וקייט מידלטוןצילום: Gettyimages

 

המקרה מזכיר לא מעט את זה של הילארי וביל קלינטון. הוא בגד בה עם מוניקה לווינסקי בזמן שהיה נשיא, היא בחרה להישאר לצידו וכל העולם הרים גבה. אבל בחירתה בעצם הייתה ההחלטה הצפויה ביותר, שכן להתגרש מנשיא המעצמה הגדולה בעולם, ועוד בזמן כהונתו, לא פחות, הוא מעשה קיצוני מאוד, בלשון המעטה. היה ברור לכל המעורבים בדבר שהנשיא עשה מספיק בלאגן ופגע לא רק בסובבים אותו אלא במדינה כולה, גם מבלי להוסיף לכך גירושים שערורייתיים.

 

נשארות למען הקריירה

יחד עם זאת, השמועות סיפרו שהילארי לא ממש סלחה ושכחה אלא נשארה רק לאחר שקלינטון הסכים לתנאים שהציבה – בהם דרשה ממנו לתמוך בקריירה הפוליטית שבה תכננה לפצוח לאחר תום תקופת נשיאותו. זה אכן מה שקרה, ביל עמד מאחוריה לאורך כל הדרך, וכמעט הפך לבעל הראשון בבחירות לנשיאות של 2016, אז אשתו הייתה קרובה מאוד לשבור את תקרת הזכוכית.

 

תמכה בו, והוא בתמורה - תמך בה. הילארי וביל קלינטון עם בתם צ'לסי (צילום: EPA)
תמכה בו, והוא בתמורה - תמך בה. הילארי וביל קלינטון עם בתם צ'לסיצילום: EPA

 

קלינטון לא היחידה שניצלה את אי הנאמנות של בעלה למינוף הקריירה האישית שלה. ביום ראשון בלילה, הפכה ביונסה לזמרת עם הכי הרבה זכיות בתולדות טקס הגראמי. היא זכתה להצלחה ענקית עוד מראשית ימיה בלהקת דסטיני'ז צ'יילד, אבל את ההערכה הגדולה ביותר מצד הקהל והמבקרים, היא קיבלה לאחר ששחררה את האלבומים "ביונסה" (2013) ו"לימונדה" (2016) שעסקו רבות בבגידתו של ג'יי זי ובשיקום מערכת היחסים שלהם. המילים הכנות והאישיות, לצד הלחנים השובים והקול הענק, ייצרו אלבומים שחשפו צד אחר ומעניין בכוכבת והעלו אותה מעלה בכמה דרגות. העובדה שלקחה את המשברים האישיים והוציאה מהם את המיטב, כלומר – אמנות מוזיקלית משובחת, העלתה אותה באופן רשמי לסטטוס של אחת היוצרות המוערכות בתעשייה.

 

מהמשבר צמחה מוזיקה לוהטת. ביונסה וג'יי זי (צילום: Mega)
מהמשבר צמחה מוזיקה לוהטת. ביונסה וג'יי זיצילום: Mega

 

נשארות למען חשבון הבנק

כמובן שכשמדובר בבני זוג עשירים כל כך, ובמיוחד כשיש בעסק גם ילדים משותפים – שני הצדדים יודעים שהליך גירושים עלול להביא עימו בעיקר חסרונות ומעט מאוד יתרונות. התכתשויות אינסופיות בבתי המשפט, הליך חלוקת רכוש מתיש וריבים על מי יקבל את הילדים – יביאו איתם בעיקר כותרות שליליות ויבזבזו להם הרבה מאוד כסף. בכל זאת, לא כולם יכולים להתגרש על מי מנוחות, כמו שעשו לאחרונה אדל ובעלה.

 

טורי ספלינג ובעלה, דין מקדרמונט, למשל – נמצאים גם ככה על סף פשיטת רגל תמידית והעובדה שיש להם חמישה ילדים בטח לא תורמת למצבם הכלכלי. מקדרמונט בגד בספלינג והיא סלחה לו, ולא שאנחנו מפקפקים בכך שהיא באמת אוהבת אותו ורוצה להיות איתו למרות מה שעשה, אבל גם לא נופתע לגלות שהשניים הבינו שלהתגרש יעלה להם ביוקר רב. בנוסף – זה הוסיף דרמה לסדרת הריאליטי שבה כיכבו בזמנו, ושם התייחסו למקרה. מקדרמונט הודה שעשה מעשה נוראי, אך באותה נשימה גם הוסיף: "אתם יודעים, אני לא הגבר הראשון שבוגד באשתו". מקסים.

 

"לא הראשון שבוגד באשתו". טורי ספלינג ודין מקדרמונט (צילום: Getty images)
"לא הראשון שבוגד באשתו". טורי ספלינג ודין מקדרמונטצילום: Getty images

 

נשארות למען הילדים

לאחר שג'סטין טימברלייק נתפס על ידי מצלמות הפפראצי כשהוא מפלרטט עם השחקנית אלישה ויינרייט בפאב בניו אורלינס, הרחק מאשתו ג'סיקה בייל, העולם חיכה למוצא פיה – שלא הגיע. בחודש יולי 2020, כשמונה חודשים לאחר מכן, נפל האסימון כשבייל ילדה את ילדם הראשון – מה שאומר שבעת המקרה, היא כבר הייתה בהיריון, עובדה שכנראה שיחקה תפקיד לא קטן בהחלטתה להישאר לצידו.

 

קווין הארט הודה ב-2017 שבגד באשתו בזמן שהייתה בהיריון ואף דיבר על כך בפומבי: "אני מקווה שהיא תוכל לסלוח לי, להבין שזה לא יחזור על עצמו ותרשה לי לפצות על הטעות הענקית שעשיתי". היא אכן נענתה לבקשתו, אם בגלל התנצלותו ואם למען ילדם, שבזמנו עוד טרם נולד.

 

גם קלואי קרדשיאן גילתה שטריסטן תומפסון בוגד בה בזמן שהייתה בהיריון ממנו. היא הבליגה, למען התינוקת העתידית שלהם ונזפה בציבור הרכלן: "אין לכם מושג מה קורה בביתנו, או מה העבודה הקשה שאנחנו משקיעים בלהיות יחד". יחד עם זאת, כשגילתה ב-2019 שהוא ממשיך לבגוד בה גם לאחר שבתם נולדה, היא זרקה אותו סוף-סוף לאנחות. לזמן קצר בכל אופן: באוגוסט 2020 נודע שהם שוב ביחד, ולאחרונה היא אף כינתה אותו "החבר הכי טוב שלי".

 

גם אחותה למחצה אגב, קיילי ג'נר, סלחה לאבי בתה טראוויס סקוט, על בגידותיו ושבה לאחרונה לזרועותיו. "היא עדיין אוהבת אותו", סיפר אחד ממקורביה.

 

למען סטורמי? קיילי ג'נר וטראוויס סקוט (צילום: Gettyimages)
למען סטורמי? קיילי ג'נר וטראוויס סקוטצילום: Gettyimages

 

החיים נוחים מדי מכדי להכניס בהם דרמות מיותרות

קארי ברדשאו, דמותה של שרה ג'סיקה פרקר ב"סקס והעיר הגדולה" עזבה את מיסטר ביג בגלל בגידותיו, אבל פרקר עצמה ידעה שבעלה מת'יו ברודריק בוגד בה, ולא רק שלא היה לה אכפת, אלא שהיא גם מצאה את העניין די משעשע: "אני מרגישה רע עבורו שהוא לא בשוק", סיפרה, ספק בהומור ספק ברצינות. "הוא בשיאו עכשיו, ואני עוצרת בעדו. לפעמים אני רואה אותו עם מישהי אחרת, והיא ממש יפה וחכמה, ואני חושבת לעצמי: 'יש ביניהם כימיה נהדרת, הם יהיו נהדרים ביחד".

 

גם קארדי בי לא לקחה קשה את השמועות על בגידתו של בעלה ואבי בתה, הראפר אופסט, ארבעה חודשים בלבד לאחר חתונתם ב-2017. "השיט הזה קורה לכולם", היא צייצה, "כל אחד מנהל את מערכת היחסים שלו בצורה שונה".

 

"השיט הזה קורה לכולם". קארדי בי ואופסט (צילום: GettyImages)
"השיט הזה קורה לכולם". קארדי בי ואופסטצילום: GettyImages

 

תחתום פה, כאן, וכאן, בראשי תיבות

יש לציין שכשמעורבים כל כך הרבה כסף וחשיפה תקשורתית, אלו מביאים עימם גם חוזי ענק סודיים עם הרבה סעיפים והרבה תנאים שמקשים על הסלבס להפריד כוחות, גם אם הם ממש רוצים בכך. חוזה טרום הנישואים שבין ביונסה וג'יי זי למשל, מבטיח לה במקרה שהם מתגרשים חמישה מיליון דולר על כל ילד (יש להם כבר שלושה), ובנוסף 10 מיליון דולר אם היו מתגרשים לאחר שנתיים, פלוס מיליון דולר נוספים על כל שנת נישואים נוספת לאחר מכן. בני הזוג יחגגו בחודש הבא 13 שנות נישואים. תעשו את החישוב לבד.

 

החוזה שבין טימברלייק ובייל מתייחס במפורש לנושא הבגידה ומציין שאם הכוכב יבגוד – הוא ייאלץ לשלם לבייל חצי מיליון דולר. לא ברור אם התלטפויות פומביות עם אישה אחרת נכללות גם הן בעניין. מיותר לציין ש-500 אלף דולר הם כסף קטן עבור הכוכב, אבל אי אפשר שלא לתהות אם בייל מלכתחילה לא ממש סמכה על כך שיישאר נאמן לה, אם ביקשה לכלול סעיף כזה בחוזה. 

  

בגידה שווה חצי מיליון דולר. ג'סטין טימברלייק וג'סיקה בייל (צילום: Getty Images)
בגידה שווה חצי מיליון דולר. ג'סטין טימברלייק וג'סיקה ביילצילום: Getty Images

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018