ריחו"ל

אליוט פייג' בריאיון למגזין TIME: "טרנסג'נדרים הם אמיתיים לחלוטין"

השחקן מככב על שער מגזין TIME, ומספר בריאיון על תקופת הקורונה שאיפשרה לו להפנים את זהותו המגדרית, על התגובות המחבקות מחד והטרנספוביות מנגד, וגם על הרגע שבו קצץ את שערו והרגיש שלם

אליוט פייג' על שער מגזין Time (צילום מסך)
אליוט פייג' על שער מגזין Timeצילום מסך

 

השחקן אליוט פייג' (34) שסיפור לאחרונה כי הוא טרנסג'נדר, התראיין למגזין Time בריאיון ראשון מאז יצא מהארון בדצמבר האחרון.

 

אליוט הוא הגבר הטרנסג'נדר הראשון שאי פעם שמופיע על שער העיתון, לצד הציטוט: "אני לחלוטין מי שאני". המראיין כתב שפייג' החל להזיל דמעות עוד לפני שנשאלה השאלה הראשונה: "מצטער, אני מתרגש, אבל זה בסדר, נכון?", הוא שאל, וסיפר כי הוא חש "התרגשות אמיתית והוקרת תודה עמוקה על כך שהצלחתי להגיע לנקודה הזאת בחיי, בשילוב עם הרבה פחד וחרדה".

 

פייג' סיפר למגזין שלאחר שיצא מהארון זכה לתמיכה רבה אך גם ללא מעט תגובות שליליות: "הרבה אהבה וגם כמות עצומה של שנאה וטרנסופוביה", אמר, והמשיך: "אנשים בעלי השפעה רבה מאוד מפיצים מיתוסים ושקרים. מדי יום רואים את עצם קיומנו מוטל בספק. טרנסג'נדרים הם אמיתיים לחלוטין". פייג' גם הוסיף: "אנחנו יודעים מי אנחנו. אנשים נאחזים ברעיונות מוצקים לגבי מין האדם בגלל שזה מאפשר להם להרגיש בטוחים, אבל אם רק נוכל לחגוג את השוני הנפלא שבין כולנו, העולם יהיה הרבה יותר טוב".

 

מטרתו של פייג', כך הצהיר, היא להשתמש בפרופיל הציבורי שלו על מנת לעזור לטרנסג'נדרים אחרים: "ההצלחה שלי סיפקה לי את היכולת להתגבר ולהגיע למקום שבו אני נמצא היום, וכמובן שאני רוצה להשתמש בפריבילגיות ובפלטפורמה שלי על מנת לעזור בכל דרך אפשרית".

 

תקופת הקורונה אשר הביאה איתה בידוד חברתי, הוא סיפר, נתנה לו הרבה זמן לחשוב על חייו ולהפנים את זהותו המגדרית: "היה לי זמן להתמקד במחשבותיי, שבאופן לא מודע, נמנעתי מלהתעסק בהן במשך כל כך הרבה זמן. סוף-סוף השלמתי עם כך שאני טרנסג'נדר והפכתי למי שאני באמת".

 

אליוט פייג' (צילום: אינסטגרם)
אליוט פייג'צילום: אינסטגרם

 

פייג' המשיך וסיפר שכבר עבר את הניתוחים שרצה לעשות, שלהם חיכה מאז שהיה נער: "הם שינו את חיי. בזבזתי כל כך הרבה אנרגיה מכיוון שלא הרגשתי נוח בגופי. עכשיו האנרגיה הזו חזרה". עם זאת, הדגיש שלא כל הטרנסים רוצים או מרגישים צורך לעבור את הטיפולים האלו.

 

השחקן שיתף גם ברגע מילדותו שבו הרגיש תחושה לא מוכרת של שלמות ושמחה, כשבגיל תשע הרשו לו לקצוץ את שערו: "הרגשתי כמו בן. שאלתי את אמי אם אוכל להיות כזה ביום מן הימים". כמה חודשים לאחר מכן, הוא קיבל את תפקיד המשחק הראשון שלו – בתור בת, ונאלץ להאריך את שערו: "הפכתי לשחקן מקצועי כשהייתי בן 10, וכדי להגשים את החלום הזה, נאלצתי לעשות פשרה קשה". אמו, הוא מספר, ניסתה לגרום לו לאורך השנים להתנהג באופן יותר נשי, אך כיום מקבלת אותו לחלוטין. "היא רוצה שאהיה מי שאני ותומכת בי. זו הוכחה לכך שאנשים באמת משתנים", סיפר פייג' ואמו הגיחה לרגע ואמרה: "אני כל כך גאה בבן שלי". כעת הוא שוב עם התספורת הקצרה שחלם עליה כל השנים. על הזמן שבו ישב על כס הספר שגזז את שיערו הוא מספר: "הרגע המהנה ביותר שיכול היה להיות".

 

פייג', שפריצתו הגדולה הייתה בסרט "ג'ונו" (2007), וכיכב בסרטים מצליחים כמו "התחלה", סרטי "אקס מן" ובסדרה "אקדמיית המטרייה", לא מתכנן לתת לשינוי הגדול בחייו לעצור את הקריירה שלו: "אני מאוד נרגש לשחק, עכשיו כשאני מי שאני, בגוף הזה. לא משנה כמה קשים יהיו המכשולים, שום דבר לא משתווה להרגשה שאני חש כרגע".

 

ב-2014 פייג' סיפר כי הוא לסבית, והתחתן עם בת זוגו, אמה פורטנר. לפני כשלושה חודשים הוא הפתיע כשהודיע ברשתות החברתיות: "אני רוצה לשתף אתכם שאני טרנס. אפשר להתייחס אליי כהוא או הם, ושמי הוא אליוט... האמת היא שלמרות השמחה האדירה שאני חש, אני גם מפחד. מפחד מהחדירה לפרטיות, מהשנאה, מהבדיחות ומהאלימות... אני שמח שאני טרנס, אני שמח שאני קוויר. וככל שאני מקבל את עצמי יותר, כך אני פורח".

 

בחודש ינואר האחרון נודע כי פייג' ופורטנר התגרשו, והיא הביעה את תמיכתה בו: "אני כל כך גאה באליוט. טרנסים, קווירים ואנשים לא בינארים הם מתנה לעולם הזה... הקיום של אליוט הוא מתנה בפני עצמה. תמשיך לזרוח. אוהבת אותך כל כך".


"הקיום של אליוט הוא מתנה". אליוט פייג' ואמה פורטנר (צילום: אינסטגרם)
"הקיום של אליוט הוא מתנה". אליוט פייג' ואמה פורטנרצילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018