רכילות+

ליאור כלפון: "לא באתי ל'האח הגדול' בשביל המיליון"

אחרי 99 ימים ורגע לפני הגמר, כלפון הודח מבית "האח הגדול", אבל הוא בכלל לא מבואס, להפך: אשתו ניהלה קמפיין להוציא אותו משם. "היא קלטה שקשה לי". אז מי בכל זאת הפייבוריט שלו לניצחון ומה יש לו להגיד על יהודה יצחקוב? צפו

 

עברו רק חמישה ימים מאז שליאור כלפון יצא מבית האח הגדול, והוא עדיין לא מעכל. "עוד לא התאוששתי, זה סוג של הלם מסוים כי אחרי תקופה כל כך ארוכה עם מספר מצומצם של אנשים, אתה בחוסר מידע מוחלט על כל מה שקרה בחוץ, אז עכשיו יש לי אובר אינפורמציה".

 

למי שחי על פלנטה אחרת, נעדכן שכלפון בן ה-47, נכנס בדצמבר האחרון לבית "האח הגדול" בנווה אילן ויצא ביום שבת האחרון, אחרי 99 ימים בפנים ורגע לפני הגמר הגדול (ב' הקרוב, רשת). אבל להבדיל מהדעה הרווחת, הוא לא מאוכזב מכך שלא יחזור הביתה עם צ'ק על סך מיליון שקלים. "זה לא עניין אותי בכלל. זו לא הייתה הסיבה שבאתי למירוץ הזה. אם הייתי זוכה, סבבה, הייתי אומר 'איזה כיף', אבל לא כיוונתי לשם".

 

יצא אחרי 99 ימים מבית "האח הגדול". ליאור כלפון (צילום: גולן קריאו)
יצא אחרי 99 ימים מבית "האח הגדול". ליאור כלפוןצילום: גולן קריאו

 

אז מה גרם לך להגיד כן? כי אני יודע שכבר שנים פונים אליך ואתה מסרב להצעות ללכת לריאליטי.

"נכון. רק לעונה הזאת סירבתי כבר שלוש פעמים ואז כשהתקשרו שוב, אמרתי 'לא', ואז חשבתי עם עצמי - למה לא? והתשובה היא כי הייתי בקורונה. אני מזכיר לך שהייתי שישה שבועות לבד, כמו מיני 'האח הגדול' אבל רק עם עצמי, ועלו בי המון מחשבות בזמן הזה. ראיתי המון שנאת אחים בטלוויזיה, ראיתי שהעולם כואב ועייף. פעם היינו אחים, דיברנו יפה זה לזה. איך הגענו למקום שאנחנו נמצאים בו היום? הצטברו לי מלא אג'נדות שאני רוצה להגיד אותן ורציתי להיות השינוי שאני רואה בעולם. רציתי לחבר, לגשר בין אנשים, והפלטפורמה הזו של 'האח הגדול', בעיניי היא בדיוק הבמה שכל עם ישראל יושב לראות את מדורת השבט ורואה המון שיחות ומריבות ורציתי להראות שאפשר לעשות את זה אחרת".

 

ובאמת התנהלת אחרת, עד אותו הרגע שכבר לא יכולת יותר.

"זו הייתה התפרקות אחרי ששמרתי על מקומו של יהודה במשך המון זמן, וזה פשוט יצא. אבל חשוב לי להגיד שגם אז לא היו קללות, ולא היו צעקות, היה פשוט דיבור אסרטיבי. ועצרתי את השיח כדי לא להיכנס למקומות לא טובים".

 

עדיין בהלם. כלפון (צילום: גולן קריאו)
עדיין בהלם. כלפוןצילום: גולן קריאו

 

עבור מי שלא מעורה במה שקורה בבית "האח הגדול", נספר כי לאורך העונה הנוכחית, כלפון התקבע כדייר שנמנע מלהיכנס לוויכוחים עם הסובבים אותו. יותר מזה, הוא היה לצידו של יהודה יצחקוב, גם כשרוב הדיירים התרחקו ממנו כמו מאש. בערב בו יצחקוב הועזב, הריב התחיל בכלל בינו ובין רמי, לאחר שהאחרון ביקש שקט ויהודה החל לתקוף אותו ולאיים עליו ב"מה שיחכה לו מחוץ לבית". כלפון כהרגלו, ניסה להרגיע את הרוחות אך לראשונה לא צלח והוא נקלע לעימות חזיתי. הוא ניסה לדבר עם יהודה, להרגיע אותו, להסביר לו שאי אפשר לחיות עם התקפי הזעם שלו וברגע מסוים, כינה אותו "עשב שוטה".

 

גם כיום, אחרי שיצא מהבית ולכאורה לא צריך לשמור על כבודו של יצחקוב יותר, כלפון לא משתכנע לדבר עליו בקלות. "זה מורכב", הוא אומר בכובד ראש. "יהודה הוא איש טוב, הוא בחור מאוד חכם. הוא בעצמו אמר שהרבה מריבות נמנעו בזכות השיחות שלנו".

 

את האמת - היה צריך להוציא אותו מהבית?

"אני חושב שכן. פשוט כי כאדם בקבוצה, צריך לשתף פעולה עם האנשים בבית. וזה לא היה".

 

"הצ'ק לא עניין אותי בכלל, לא כיוונתי לשם" (צילום: גולן קריאו)
"הצ'ק לא עניין אותי בכלל, לא כיוונתי לשם"צילום: גולן קריאו

 

כלפון חושב עוד רגע ומודה כי התאכזב מיהודה, אך מבהיר: "אין לי שנאה אליו חס וחלילה. בחוץ הוא בטח יותר רגוע ונעים, פשוט באווירה בבית, כשהכל סגור ואין לך שמץ של מידע מבחוץ, כל דבר קטן נהיה ענק".

 

בוא נדבר על רגע היציאה מהבית. ה"מעריצים" שלו חיכו לך.

"היו הפגנות, אני לא כל כך הבנתי מה זה כי לא הייתי מודע לכל הדברים האלה והייתה המון שנאה שגם לא הבנתי מאיפה היא באה. לא הבנתי כי הייתי בקשר מצוין עם יהודה לאורך כל העונה, היינו בתהליכים מדהימים. אז התווכחנו פעם אחת, קורה, אנשים מתווכחים. אנחנו יודעים לנהל ויכוח. ואם הוא היה נשאר בבית היינו עושים שיחה ביום שאחרי זה וזה היה נרגע בשנייה. אבל זה התנפח למקומות כאלה גדולים. אנשים משקיעים בזה מאמץ במקום לתרום, או להתנדב, או להפגין על משהו חשוב באמת".

 

כלפון כאמור לא נכנס לוויכוחים מיותרים עם אף אחד מהדיירים, ושמר על קשר טוב עם כולם, כך שגם להצביע על פייבוריט, קשה לו מאוד. "למי מגיע לזכות? זו שאלה קשה. אני לא יודע, אין לי שם אחד בראש. זהבה מדהימה, ג'וזי מדהים, רמי מדהים, כל אחד שם. באמת, יש שם אנשים טובים".

 

"יהודה הוא איש טוב, הוא בחור מאוד חכם" (צילום: גולן קריאו)
"יהודה הוא איש טוב, הוא בחור מאוד חכם"צילום: גולן קריאו

 

הייתה ביקורת כלפי זהבה שהיא אמנם מרגשת אבל לא מניעה את העלילה כמתבקש מכוכבת ריאליטי.

"היא לא הניעה עלילה כי היא השכילה לא להיכנס לכל מריבה ולכל האינטריגות שבפנים. היא הייתה מאוד אימהית, היא הייתה בבישולים ובמטבח. אבל היא הביאה שמחה לבית! היא ודרור עשו חאפלות ושירים, אין מוזיקה בבית, והיא הביאה את המקום הזה. ויש לה לב זהב. היא אוהבת את כולם וכולם אוהבים אותה. היא לא רבה עם אף אחד. אשת שלום".

 

אתה חושב שאם יהודה היה נשאר, הוא היה לוקח את המיליון?

"יכול להיות שהיה לו סיכוי, אני לא יודע מה היה בחוץ ומה ראו ומה לא ראו. עוד לא הספקתי להתעדכן כי רק יצאתי מהאח הגדול וקיבלתי סטירה מאוד גדולה".

 

כלפון מתכוון למצבו של אביו, שאושפז ביום שישי האחרון, נותח פעמיים, ונמצא במצב קשה בבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם. "איך שיצאתי ישר נסעתי אליו, לבית החולים, והיינו סביב זה כל המשפחה. לא ישנתי וכל מה שראיתי ביומיים-שלושה שבהם אני בחוץ, זה את בית החולים. גם לא קראתי כלום, לא עניין אותי מה הטוקבקיסטים יכתבו, באמת. גם עכשיו. אפילו לחברים הכי טובים שלי לא עניתי עדיין ואני מתנצל כבר עכשיו – סליחה שלא עניתי לאף אחד".

 

רצה פלטפורמה להביא את האג'נדות שלו. כלפון (צילום: גולן קריאו)
רצה פלטפורמה להביא את האג'נדות שלו. כלפוןצילום: גולן קריאו

לא מתייחס למה שהטוקבקים כותבים (צילום: גולן קריאו)
לא מתייחס למה שהטוקבקים כותביםצילום: גולן קריאו

 

את הרגעים הבודדים שהוא לא בבית החולים עם אביו, כלפון מעביר עם משפחתו, אשתו רויטל וארבעת ילדיהם (יסמין, מיקה, יאיר ונוגה). בעוד שמשפחות אחרות עושות קמפיינים עבור יקיריהן שנמצאים בבית האח הגדול, רויטל, ניהלה קמפיין הפוך וביקשה מאנשים לא להצביע לו. כלפון עומד מאחורי ההחלטה שלה. "היא ראתה שקשה לי מאוד. שמע, זה לא אני, אני לא מתנהל בדרך כלל בחיים שלי במריבות, ויכוחים או אינטריגות. אני מקדם שלום ואהבה ורוצה להפיץ שמחה, ופתאום אתה במקום שיש בו לחשושים 24 שעות. אני לא התווכחתי עם אף אחד 15 שנה. אמיתי. ופשוט היו לי המון פעמים ששאלתי את עצמי, אפילו שרתי לעצמי 'מה אני עושה פה, אני לא יודע', כי זה בדיוק מה שהרגשתי, וכנראה שהיא קלטה את זה. היא הבינה שקשה לי ואמרה 'יאללה, הביתה. היית שם, הסברת, אהבת, עשית כל מה שיכולת לעשות. די, אל תצביעו לו, עזבו. הוא לא רוצה להגיע לגמר'".

 

היה לך באמת כל כך קשה? יותר ממה שדמיינת?

"הרבה יותר. אני טיפסתי על פסגת הקילימנג'רו והיה לי מאוד קשה פיזית ומנטלית, ואני עברתי את הקורונה שהייתה לי קשה פיזית ומנטלית, וזה היה הדבר הכי קשה שעשיתי בחיים שלי. 'האח הגדול' יותר קשה משניהם ביחד. מנגד, אני חושב שהדברים שקיבלתי מהחוויה הזאת הם גדולים מאוד ולא הייתי מקבל אותם בשום מקום אחר. עברתי דברים מדהימים ואני יוצא עם תשוקה לחיים. פתאום אתה מעריך כל דבר קטן".

 

עדיין לא אמרת לנו מי הפייבוריט שלך (צילום: גולן קריאו)
עדיין לא אמרת לנו מי הפייבוריט שלךצילום: גולן קריאו

 

אחד הדברים שכלפון מתכוון אליהם, היא האמנות שלו. "אני מצייר כבר תשע שנים, ועם הזמן - בעיקר בקורונה, כשהייתי במלון לבד - היה לי את האייפד שלי איתי, עם עט מיוחדת, וציירתי. זה שיחרר ממני המון, השכיח את הכאבים ואת הדיכאון והתפתחה לי איזושהי שפה ציורית מאוד מעניינת וצבעונית שעשתה לי שמח. העליתי את זה לאינסטגרם שלי - ואני לא מבין ברשתות, לא עושה יותר מדי, ופתאום זה תפס. המשכתי לפתח את זה וחלמתי שכשאצא מהמלון ומהקורונה אני אהפוך את הציורים לפסלים. וכשיצאתי מהקורונה, אשתי עשתה לי הפתעה והביאה לי ציור אחד כפסל ברזל כזה. היום, היא הראתה לי את הסטודיו שבו עושים את זה - היא הפכה את הציורים שלי לפסלים! ולשם אני מכוון, כקומיקאי אני מעלה חיוך על פנים של אנשים וכיוצר אני גם רוצה להעלות חיוך על הפנים שלהם".

 

פתאום הריבים של הילדים שלו נראים חמודים (צילום: גולן קריאו)
פתאום הריבים של הילדים שלו נראים חמודיםצילום: גולן קריאו

"זהבה הייתה הלב של הבית" (צילום: גולן קריאו)
"זהבה הייתה הלב של הבית"צילום: גולן קריאו

"אני חושב שיהודה היה צריך לצאת מהבית" (צילום: גולן קריאו)
"אני חושב שיהודה היה צריך לצאת מהבית"צילום: גולן קריאו
 

 

צילום: גולן קריאו

סטיילינג: כינרת מנור

איפור: ענבל שומר

הפקה: ערן רחמני

עוזרת צלם: נופר ביטון

 

לבוש :

לוק 1 - חליפה: באמוס סקוור, טי שירט: f.code

לוק 2 - חולצה + מכנס שחור + סניקרס: f.code

לוק 3 - חולצה + מכנס: f.code, נעליים: אוסף פרטי

לוק 4 - חולצה + ג'ינס: f.code , נעליים: אוסף פרטי

לוק 5 - חולצה: באמוס סקוור, ג׳ינס: f.code, נעלי סניקרס: אוסף פרטי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018