רכילות+

מיכל הקטנה: "מרגישה שזה נהיה הספורט הלאומי להיכנס בי"

את תקופת הקורונה שהשביתה את עולם הבידור, מיכל הקטנה ניצלה לפרויקט אישי: היריון נוסף, ומבחינתה, כל המרבה הרי זה משובח. בריאיון החג היא מספרת על ההתמודדות עם הטוקבקיסטים שלא חסים עליה וגם לא על ילדיה - לאחר שבתה בת ה-12 הייתה קורבן לבריונות ברשת. למרות זאת, היא מתמקדת בצד החיובי: "כשהורים קוראים להחרים אותי, מספר הכרטיסים רק עולה". צפו

 

 

את ליל הסדר, מיכל (הקטנה) ויצמן מתכננת לחגוג מעבר לים. אבל גם אם לא יעלה בידה לטוס לחו"ל - היא לא תתאכזב. "בעזרת השם נשב בליל הסדר - אפילו אם זה יהיה רק המשפחה הגרעינית, סידרתי לעצמי תעסוקה לכל החיים", היא אומרת על חמשת ילדיה – ולא שוכחת את זו שבבטן. "אני רוצה כמה שיותר, מה שהקדוש ברוך הוא יביא לי".

 

והוא אכן מביא לה: ביוני הקרוב אמורה להיוולד בתה התינוקת, רק שנה וארבעה חודשים אחרי שבתה אלי הגיעה לעולם. "ברגע שהבנתי שהמציאות שנכפתה עלינו היא שאני לא יכולה למנף שוב דבר מהפן העסקי אז הלכתי לפן האישי", היא צוחקת ומסבירה מדוע החליטה להיכנס להיריון מהר כל כך.

 

כוכבת השער! (צילום: גולן קריאו)
כוכבת השער!צילום: גולן קריאו

 

הקריירה נעצרה?

"זה לא מדוייק, בדיוק ילדתי, הגעתי הביתה וקיבלתי סוג של חופשת לידה בכפייה שמאוד נהניתי ממנה. פתאום להוריד רגע הילוך".

 

סליחה? את אותה אישה שחזרה לבמה חמישה ימים אחרי שילדה תאומים?

"כן, בשנה שעברה התבטלו לי כל הופעות פורים בחודש מרץ ונהניתי מהקטנה, מהמשפחה שלי. אחרי חודשיים הבנתי שמשהו השתבש, שיש כאן מציאות אחרת".

 

ואיך הילדים שלך מקבלים את העובדה שפתאום אמא בבית 24/7?

"אני חייבת לומר שמאוד נהניתי. גיליתי צד בילדים שלי שלא הכרתי - לא בעצמי כאמא ולא בילדים שלי, וזו תקופה שלא תחזור. היו רגעים שבהם חשבתי שאני אשבר - בכל זאת חמישה ילדים זה לא פשוט ויש לציין שיש לי ילדה שהיא בלב גיל ההתבגרות, אבל גיליתי שיש לי סבלנות. גם לעשות עם הילדים הקטנים פעילויות, יצירה, דברים שביום יום, בשגרה שלי, לא היינו מצליחים לעשות".

 

רוצה כמה שיותר ילדים (צילום: גולן קריאו)
רוצה כמה שיותר ילדיםצילום: גולן קריאו

 

כשויצמן מדברת על בתה הבכורה, היא מתכוונת ליולי בת ה-13, שאם לא די לה בבעיות שחווים טינאייג'רים באשר הם, היא גם זכתה "להתפרסם" במאי האחרון, כשפירסמה בטיקטוק סרטון בו רקדה עם אורטל עמר במסיבת בריכה. הטוקבקיסטים לא חסכו את דעתם על הילדה (שנזכיר שהייתה בת 12 בשעתו) בשלל תגובות מכוערות. אם לרוב ויצמן מצליחה להישאר אדישה לטוקבקיסטים, הפעם היא מודה שזה נגע קרוב מדי.

 

"זה היה מאוד קשה, זה עדיין קשה לי ואני כאן בשבילה לתמוך בה. היא ילדה מאוד חכמה ומבינה שאנשים מנסים להקטין ואנשים חכמים מאחורי המקלדת. בפעם הראשונה, היא הייתה בהלם ואני גם בהתחלה לא ידעתי איך להתמודד עם זה, אף אחד לא מעביר לך קורס בנושא, אז אמרתי לה לעזוב את זה. אבל התגובות הלכו והחמירו והיא באה אלי ואמרה לי את המשפט הבא: 'אם זה היה קורה לבת של אופירה אסייג בטוח היא הייתה מתמודדת עם זה אחרת'. הבנתי שהיא נורא רוצה שאני אצא להגנתה ובשיתוף איתה כתבתי את הפוסט".

 

"כבר שלושה ימים שהגוף שלי רועד ואני עוצרת את עצמי, לוקחת נשימות עמוקות. כבר שלושה ימים שהילדה שלי, האור שלי, פגועה, עצובה ואני מנסה לשכנע אותה להרים את העיניים מהריצפה. תגידו לי רגע גיבורי מקלדת חסרי כל אמפתיה, באיזה עולם אתם חיים?! מה עוד צריך לקרות כדי לאפס אתכם?", כתבה ויצמן בפוסט שעלה במאי האחרון. "מי אתן אותן אימהות שמעבירות ביקורת עלי ועל דרך החינוך שלי? ולמה אנחנו לא כאן האחת בשביל השניה? לא מספיק העולם הזה מלא בביקורת, ואנחנו מפנות האחת לשניה אצבע מאשימה? איך אתם מעזים לערער ככה את הביטחון של הילדה שלי, במהותה, בגופה ובחופש שלה להיות כל מה שבא לה להיות? אני רוצה רגע לעצור הכל ולהבהיר למי שעוד לא מצליח להבין, ילדה בת 12, היא ל-א אובייקט מיני! לא משנה איך תסתכלו על זה! ומה שאתם עושים, אין מילה יותר טובה לתאר את זה מאשר בריונות!".

 

אמא לביאה (צילום: גולן קריאו)
אמא לביאהצילום: גולן קריאו

 

מצליחה להבין את המניע של אנשים לכתוב דברים כאלו על הבת שלך?

"אני לא מצליחה להבין, לכן אני לא חיה חיים של אנשים אחרים. אני באמת חיה את החיים שלי, של המשפחה שלי. אני לא קוראת טוקבקים, אני לא שם. זה תמיד אותם האנשים ואותן התגובות".

 

מרגיש לי לפעמים שזה נהיה הספורט הלאומי להיכנס במיכל הקטנה.

"נכון, גם לי, זה מרגיש לפעמים שאני שק חבטות. אני לא יודעת למה דווקא אני. לא משנה מה אני אעשה יהיה לאנשים מה להגיד. כשהכרזתי על ההיריון הנוכחי אמרו לי 'מה, את לא מתביישת? יש נשים שלא מצליחות להכנס להריון בכלל'. מישהי כתבה על זה פוסט ותייגה אותי, איך אני לא מתביישת להביא כל-כך הרבה ילדים כשיש נשים שלא מצליחות להיכנס להריון. אז מה אני יכולה להגיב? כשאתה דמות ציבורית אתה מבין שזה חלק מההשלכות. אין מישהו בעין הציבורית שלא מקבל את הרוע הטהור הזה".

 

האישה והחיוך הכובש (צילום: גולן קריאו)
האישה והחיוך הכובשצילום: גולן קריאו

 

מהבחינה הזו ויצמן צודקת וממש לא לבד, הטוקבקיסטים לא חסים על אף אחד, במיוחד אם מדובר בנשים אחרי לידה: אצל קורין גדעון זה היה החלון בחדר, אצל דניאל גרינברג האיפור בחדר הלידה וכמובן, ה"סקנדל" של כוכבת הילדים עצמה, שקרה שעות ספורות אחרי שילדה והעלתה תמונה לאינסטגרם ממסעדה עם בעלה. "הייתה לי לידה מדהימה, באמת, אני מאחלת לעצמי לשחזר את הלידה הזאת גם הפעם. התקלחתי, הנקתי, שמתי את הקטנטונת בתינוקייה וחזרנו לחדר במלונית. וניר אומר לי 'נו מה את רוצה שנעשה פה? השעה 9 בערב, את מרגישה טוב, אז שימי בגדים ובואי נצא למסעדה, בואי נצא לחגוג'. ובאמת, אם אני מרגישה טוב, למה לא לצאת?".

 

וכך היה?

"ניר בכלל רצה שנצא למסיבה, מזל שסירבתי ויצאנו רק למסעדה. הרמנו כוסית לחיים והיו מלא שהתקשרו תוך כדי להגיד מזל טוב, אז ניר אמר בואי נפרסם תמונה שלנו מהמסעדה שהכל בסדר, שהכל סבבה, לחיי הילדה שהצטרפה למשפחה".

 

מלכת הילדים! (צילום: גולן קריאו)
מלכת הילדים!צילום: גולן קריאו

 

והרשת גועשת ורועשת.

"למחרת הסתכלו עלי בתינוקייה כאילו שדדתי בנק, לא הבנתי מה קרה ואז הגיע אליי המבול, זה הצחיק אותי".

 

זה באמת מצחיק אותך?

"כשזה מגיע לילדים שלי זה לא מצחיק אותי. למה הם צריכים לסבול מזה שאמא שלהם מפורסמת? כל השאר, מצחיק ואפילו מביך".

 

ויצמן אומרת שזה עובר לידה, אבל כשמקשים עליה, ו"מחטטים בפצע", היא מודה שקשה לעבור על זה בשתיקה. "דני קושמרו פותח את המהדורה עם הידיעה ש'מיכל הקטנה ובעלה איש העסקים נמצאו מאומתים לקורונה', הייתי בהלם. הרגשתי רדופה, כאילו אני הבאתי את הקורונה לעולם. זה היה קשוח מאוד. כי הקורונה דפקה אצלי בבית, ואני בהיריון ואף אחד לא יודע מה קורה עם נשים בהיריון וכולם תקפו אותי בכל החזיתות: המורים והגננות".

לוהטת גם בשחור לבן (צילום: גולן קריאו)
לוהטת גם בשחור לבןצילום: גולן קריאו

 

מה את חושבת על הורים לילדים שקוראים להחרים אותך? שאומרים שאת לא דמות חינוכית?

"אני מחנכת רק את ילדיי. אבל מה שאני כן עושה זה נותנת לילדים ערכים מאוד חשובים כמו חום ואהבה. וכשהורים קוראים להחרים אותי אז אני יכולה להגיד לך שבאותם רגעים מספר הכרטיסים רק עולה. ביחסי ציבור כל עוד כותבים את השם שלך נכון כנראה שאתה מעניין".

 

מיכל הקטנה היא דמות שרצה כבר למעלה מעשור, עדיין אוהבת אותה כמו בהתחלה?

"יותר. ככל שזה הולך ומתגבר אז האהבה היא גדולה יותר. אני מאוד אוהבת את זה. החלום שלי הוא להגיע ולצבור שנים כמו ציפי שביט".

 

לא מדגדג לך עולם המבוגרים?

"אני מאוד מאמינה בלהתמקד במה שאת טובה בו, ולהצליח. כי לפעמים כשמתפזרים, זה תפסת מרובה לא תפסת. אני אוהבת ונהנית מהמקום שאני נמצאת בו".

 

חוגגת את החיים ונהנית מכל רגע (צילום: גולן קריאו)
חוגגת את החיים ונהנית מכל רגעצילום: גולן קריאו

 

מה נאחל לך לחג הפסח?

"חג שמח, חג אביב פורח. בריאות הגוף, הלב והנפש. בעיקר שתהיה לי לידה קלה וידיים מלאות".

 

ופחות שנאת חינם?

"זה פוגש אותי לפעמים, אבל בבית אני לא מרגישה את זה. חג שמח".

מיכל הקטנה (צילום: גולן קריאו)
מיכל הקטנהצילום: גולן קריאו

 

צילום: גולן קריאו

סטיילינג: אייל חגבי לסוכנות סולו

איפור: טלי מואס

שיער: לידור חדידה

הפקה: ערן רחמני

 

לוק 1

מעיל: בוטיק עמנואל

חולצה מכופתרת: pull and bear

 

לוק 2

מכופתרת: פקטורי 54

 

לוק 3

מעיל: בוטיק עמנואל

חולצה: pull and bear

מכנסיים: בוטיק עמנואל

נעליים: אלדו

 

לוק 4

מכופתרת: פקטורי 54

מכנסיים: בוטיק עמנואל

 

לוק 5

מעיל עור: ayuchka

 

לוק 6

מעיל: אמריקן וינטג׳

 

לוק 7

שמלה: בוטיק עמנואל

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018