ריחו"ל

ברוק שילדס שברה את עצם הירך - ולמדה ללכת מחדש

בזמן אימון במכון הכושר, הכוכבת נפלה ושברה את עצם הירך. כעת היא מספרת למגזין People על הנפילה הכואבת, הניתוחים המסובכים שעברה בעקבותיה ועל תהליך השיקום שעזר לה ללמוד איך ללכת שוב

נפילה כואבת. ברוק שילדס (צילום: GettyImages)
נפילה כואבת. ברוק שילדסצילום: GettyImages

 

לפני כחודשיים, ברוק שילדס עברה חוויה כואבת ומלחיצה שנותנת בה את אותותיה עד היום: השחקנית בת ה-55 נפלה במכון הכושר שלה בניו יורק ושברה את עצם הירך. בעקבות המקרה היא נאלצה לעבור מספר ניתוחים והליך שיקום ממושך בעזרתו למדה מחדש איך להפעיל את הרגל השבורה - וללכת שוב. 

 

כעת שילדס מספרת למגזין People על הנפילה, שקרתה בזמן שעמדה על גלשן וניסתה לשמור על שיווי משקל: "בטיפשותי, איבדתי ריכוז, עפתי באוויר ונחתי על הרצפה. הרגשתי כאילו הכל קורה בהילוך איטי, ואז התחלתי לצרוח. יצאו קולות שמעולם לא שמעתי לפני כן". שילדס מספרת שכשהאמבולנס הגיע לקחת אותה לבית החולים, היא החלה לחשוש שלא תוכל ללכת שוב: "אמרתי להם שוב ושוב שאני מרגישה את הבהונות שלי, מכיוון שכל כך פחדתי שאשאר משותקת".

 

שילדס נאלצה לעבור ניתוח במהלכו הוכנסו לירכה שני מוטות מתכת, אך כשלאחר מכן חלק מהעצם יצאה ממקומה, היא נותחה שוב ולגופה הוכנסו מוטות מתכת נוספים על מנת לקבע את האזור.

"ואז התחלתי לצרוח. יצאו קולות שמעולם לא שמעתי לפני כן" (צילום: GettyImages)
"ואז התחלתי לצרוח. יצאו קולות שמעולם לא שמעתי לפני כן"צילום: GettyImages

 

לרוע מזלה, שם לא הסתיימו הבעיות. לאחר ששוחררה מבית החולים לביתה, האזור פיתח דלקת חמורה שהחזירה אותה לחדר המיון לניתוח חירום, במהלכו קיבלה שלושה עירויי דם. "בהתחלה הם פחדו שמדובר בבקטריה שעמידה לאנטיביוטיקה. למרבה המזל זה לא היה המצב, אחרת היינו נאלצים להיכנס למירוץ נגד הזמן, לפי מה שהרופא אמר לי. ככה הופכים להיות פסימיים, זה נשמע כל כך לא הגיוני". לסיטואציה הקשה ממילא לא תרמה העובדה שבמשך כל הזמן הזה שילדס הייתה לבדה בבית החולים, מכיוון שבעלה ושתי בנותיה בנות ה-17 ו-14 לא יכלו לבקר אותה עקב הגבלות הקורונה.

 

לאחר מכן החל שלב ההתאוששות, ושילדס הבינה במהרה שהיא תאלץ לקחת את עצמה בידיים על מנת לעזור לעצמה: "הבנתי שהשאר תלוי רק בי". שילדס תכננה לעשות פיזיותרפיה פעמיים ביום במקום פעם אחת כפי שנהוג, אבל גילתה שגם אם יש רצון ומטרה, הגוף לא בהכרח משתף פעולה: "לראשונה בחיי חשבתי לעצמי: 'אני לא יכולה להמשיך'. לא הצלחתי אפילו לעמוד על הרגל או לעלות מדרגה. הייתי צריכה ללמוד מחדש איך ללכת. תחושת חוסר האונים נוראית".

 

 

יחד עם זאת, היא לא נתנה לקשיים לעצור אותה: "אני פייטרית", היא אומרת. "אני היחידה שיכולה לעשות את זה. זה המסע שלי ואם הייתי צריכה לשבור את העצם הגדולה ביותר בגוף שלי, אז ההחלמה היא משהו שאני רוצה לחלוק". ואכן, היא שיתפה ברשתות החברתיות מספר סרטונים מטיפולי הפיזיותרפיה שלה וקיבלה תגובות מעודדות מכמה חברות מפורסמים, ביניהן גלן קלוז, נעמי קמפבל ומלאני גריפית'. שילדס אומרת: "אנחנו חייבים להאמין בעצמנו ולעודד זה את זה, אין דרך אחרת לעבור את החיים, נקודה".

"אנחנו חייבים להאמין בעצמנו ולעודד זה את זה" (צילום: GettyImages)
"אנחנו חייבים להאמין בעצמנו ולעודד זה את זה"צילום: GettyImages

רק בריאות! (צילום: GettyImages)
רק בריאות!צילום: GettyImages

ברוק שילדס (צילום: GettyImages)
ברוק שילדסצילום: GettyImages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018