ריחו"ל

אסונות הפוטושופ של הקרדשיאנס

בנות משפחת קרדשיאן מכחישות שהן עושות פוטושופ, אומרות שהכל עניין של "תאורה נכונה ופילטר עדין", ואפילו כועסות על העוקבים שטוענים שהן מרטשות את עצמן. ובכן, רצף התמונות הבא בהחלט מוכיח אחרת. אז למה כל כך חשוב להן לשקר, מה הנזק האמיתי וכמה זה מסוכן?

פוטושופ זה החיים. קים, קלואי, קורטני וקריס (צילום: Gettyimages)
פוטושופ זה החיים. קים, קלואי, קורטני וקריסצילום: Gettyimages
 

 

בשבוע שעבר, כוכבת הריאליטי קלואי קרדשיאן, נצר לשושלת הטראשית בתבל, חטפה אש לאחר שתמונה לא מרוטשת שלה בביקיני דלפה לרשתות החברתיות – למרות ניסיונותיה הנואשים להעלים אותה. ימים ספורים לאחר פרסום התמונה והביקורות הקשות שהגיעו בעקבותיה, קלואי פרסמה סרטון וידאו וטקסט ארוך מאוד, בו הסבירה את הקשיים איתם היא נאלצת להתמודד – וכמו כן, הכחישה כל קשר לפוטושופ.

 

"היי חבר'ה, זו אני וזה הגוף שלי, ללא פילטר. התמונה שלי שפורסמה השבוע יפה, אבל עבור מי שנאבקת כל חייה בדימוי גוף - כשמישהו לוקח תמונה שלך שאינה מחמיאה, בתאורה גרועה שלא מציגה את הגוף שלך כמו שהיית רוצה, אחרי שעבדת כל כך קשה כדי להשיג את זה - ומפרסם את זה לעיני העולם כולו, אמורה להיות לך הזכות המלאה כדי לבקש שלא יפרסמו אותה, בלי שום קשר למי שאת".

 

קרדשיאן המשיכה: "למען האמת, הלחץ, הלעג הקבוע והעובדה ששופטים אותי כל חיי ומצפים ממני להיות מושלמת ולעמוד בסטנדרטים של איך אני אמורה להיראות בעיני אחרים היה יותר מדי עבורי. 'קלואי היא האחות השמנה', קלואי היא האחות המכוערת', 'אבא שלה הוא לא האבא האמיתי שלה בגלל שהיא שונה', הדרך היחידה בה היא הייתה יכולה לרדת במשקל זה בעזרת ניתוח'. להמשיך?".

 

 

עכשיו, מודים: בהחלט הרגשנו אמפתיה לקלואי ואפילו קצת רע עם עצמנו, על כך שאנחנו ישר קופצים למסקנות. בכל זאת – אין ספק שזה מלחיץ מאוד להיות כל הזמן תחת עיניהם הבוחנות של מאות מיליוני עוקבים ברחבי העולם. אבל רגע אחרי, נזכרנו שנשות המשפחה הפכו את תקריות הפוטושופ המביכות לקריירה וכמעט מדי יום מתפרסמות ברשתות החברתיות טעויות ריטוש שהגולשים חושפים. לא מאמינים לנו? אתם בצד של קוקו? הרשו לנו להוכיח את הטענה שלנו.

 

במבט ראשון היינו בטוחים שזו קים, ואז גילינו שמדובר בקלואי (צילום: אינסטגרם)
במבט ראשון היינו בטוחים שזו קים, ואז גילינו שמדובר בקלואיצילום: אינסטגרם
 

 

נתחיל עם קלואי, בכל זאת – היא הטריגר לכל הטוב הזה שעוד לפניכם. לפני שנה, במרץ 2020, הקרדשיאנית פרסמה סשן תמונות לאינסטגרם, שחשפו פנים חדשות ובלתי ניתנות לזיהוי, וכמובן שהתגובות מסביב לעולם לא איחרו לבוא.

 

"וואט דה פאק, האם זו קלואי קרדשיאן האמיתית? עם הפנים החדשות האלה היא רשמית מתמודדת מול קים קרדשיאן וקיילי ג'נר", הגיב אחד העוקבים של קרדשיאן, והוא לא היה היחיד. "אני אמורה להאמין שזו קלואי קרדשיאן? היא ממש יפה וכל זה אבל זה בן אדם אחר לגמרי", כתבה אחת המעריצות, ואחת אחרת הוסיפה: "אני מקווה שלקלואי קרדשיאן אין זיהוי פנים באייפון". אבל חכו, התגובות הקשות זה כלום לעומת הגילוי המרעיש של העוקבים, שהבחינו בתאונת פוטושופ מביכה.

 

אז עזבו את זה שהפנים של כוכבת הריאליטי באמת עברו שינוי דרסטי, התמונה המקורית דלפה לרשת, גם במקרה הזה, ואיך נאמר – אין שום דמיון בין גרסת המקור לגרסת האינסטגרם, וחדי העין שביניכם יבחינו כי נעשה פה פוטושופ די גרוע. אחרת – איך תסבירו לאן נעלמה חצי מהשרשרת שקלואי ענדה?

 

מצא את ההבדלים: מימין התמונה המקורית, משמאל פוטושופ מוגזם (צילום: אינסטגרם)
מצא את ההבדלים: מימין התמונה המקורית, משמאל פוטושופ מוגזםצילום: אינסטגרם
 

 

לא השתכנעתם? בבקשה, עוד דוגמה: מימין התמונה שדלפה, משמאל תמונה שקלואי פרסמה במודע (צילום: אינסטגרם)
לא השתכנעתם? בבקשה, עוד דוגמה: מימין התמונה שדלפה, משמאל תמונה שקלואי פרסמה במודעצילום: אינסטגרם

 

ושלא תחשבו שהיא לבד במשחק הזה: לקים קרדשיאן, AKA האישה והישבן, יש לא פחות טעויות מביכות. אז אם באמת דיברנו על הישבן המפואר שלה, בואו נקדיש לו סעיף: בזמן שתמונות האינסטגרם שהיא מעלה מציגות ישבן למשעי, תמונות הפפראצי מוכיחות אחרת.

 

בשנת 2017 נתפסה קים בעדשת הפפראצי בזמן חופשה במקסיקו. כמובן שלטובת החופשה הצטיידה קרדשיאן בחוטיני שחור קטן, שלא הסתיר במאומה את האחוריים המפורסמים, אבל בזמן שהתמונות שהיא העלתה הציגו נראות מסויימת, התמונות שפורסמו באתרי הרכילות נראו אחרת לגמרי.

 

 
השמועות גרסו כי קים עשתה שמיניות באוויר כדי להעלים את תמונות הפפראצי, אבל אתם יודעים איך זה עובד - האינטרנט לא שוכח כלום. מצד שני, אל דאגה - זה לא מה שימנע מקים להמשיך לפרסם תמונות שלא קרובות למציאות.
 
"בשבילי הרבה פוטושופ ושמפניה"  (צילום: אינסטגרם)
"בשבילי הרבה פוטושופ ושמפניה" צילום: אינסטגרם

"אני אמשיך עד שתאמינו" (צילום: אינסטגרם)
"אני אמשיך עד שתאמינו"צילום: אינסטגרם
 
אבל חכו, עוד לא סיימנו עם קים: בשנת 2018 פרסמה מלכת הטראש תמונה יחד עם אחותה הקטנה והמוצלחת, קיילי ג'נר. בתמונה נראו השתיים כשהן לובשות את אותו הבגד - סוג של בגד גוף שמכסה את כל הגוף ורק רגל אחת. חדי העין שראו את התמונה לא פספסו את תקרית הפוטושופ המאוד מביכה של קים, שכנראה ניסתה לייפות מעט את כפות הרגליים שלה אך במקום זאת הוסיפה אצבע שישית.
 
סיפורה של אצבע שישית. קיילי וקים (צילום: אינסטגרם)
סיפורה של אצבע שישית. קיילי וקיםצילום: אינסטגרם
 
נציין כי כמה מהעוקבים התמימים חשבו שאולי זה לא פוטושופ וייתכן וקים נולדה עם שש אצבעות ברגל השמאלית, מה שגרם לכוכבת הריאליטי לפרסם סרטון הבהרה בו היא סופרת את אצבעותיה ומראה על חלק בכף הרגל שלה שנראה כמו אצבע נוספות בתמונות בהן היא נועלת סנדל פתוח. השתכנעתם? אנחנו פחות.
 
 

אין כמו לפרסם תמונות פתייניות מהאמבטיה, חשבה לעצמה קורטני קרדשיאן אי שם בשנת 2018 - ואכן מימשה - רק חבל שהיא לא השקיעה עוד דקה מזמנה לבדוק איך הפוסט יצא. אם היא הייתה עושה את זה, היא הייתה רואה שרגל שמאל ארוכה משמעותית (אבל משמעותית!) מרגל ימין.

 

לאחר פרסום התמונה קרדשיאן נאלצה להתמודד עם מאות תגובות של טוקבקיסטים מודאגים שלא הבינו מה קרה לרגליים של הכוכבת. "מספיק עם הפוטושופ", הגיב עוקב טרוד, ואחת אחרת שאלה: "מה קרה פה? מה קורה עם הרגליים של קורטני?". תשובה: פוטושופ גרוע. שמחנו לעזור!

 

מה ניש עם הרגל שלך? קורטני (צילום: אינסטגרם)
מה ניש עם הרגל שלך? קורטניצילום: אינסטגרם

 

נעבור לקנדל ג'נר, דוגמנית על מצליחה, מלאכית בצוות של ויקטוריה'ס סיקרט ואישה שכל אחת כמעט הייתה רוצה את הגוף שלה - פרסמה בחודש פברואר האחרון סשן תמונות בחשבון האינסטגרם כשהיא לובשת ביקיני קטן ואדום. ג'נר, שנתונה ללחץ רב כמו שאר בנות משפחתה (ונשים באשר הן), החליטה להוסיף טאץ' של פוטושופ כדי להצר את רגליה הדקיקות ממילא.

 

פייר, איכזבת. קנדל ג'נר (צילום: אינסטגרם)
פייר, איכזבת. קנדל ג'נרצילום: אינסטגרם

 

אגב, הלחץ החברתי להיראות רזה במיוחד עובד שעות נוספות, וכמה ימים אחרי תמונת הביקיני האדום, היא פרסמה תמונה שלה בביקיני פרחוני ושוב חטפה ביקורות על תאונת פוטושופ מביכה. שני חשבונות אינסטגרם נחושים, celebplastic ו-igfamousbydan, מיהרו להצביע על פדיחת הפוטושופ היומית ובעזרת וידאו קצר הדגישו את עבודת הריטוש שהיא עשתה לעצמה במותניים. צפו בעצמכם:

 

 

במאי 2020 מגזין "פורבס" פרסם וחשף כי קיילי ג'נר, האחות הקטנה לבית משפחת הטראש, זייפה מסמכים כספיים כדי להיכנס לרשימת המיליארדרים ואף לקטוף את הטייטל "המיליארדרית הצעירה ביותר בעולם". כאמור, נראה שעניין הזיוף במשפחה ממש לא בלעדי רק לתחום הפיננסי.

 

בניגוד לאחיותיה הגדולות, קיילי נוטה להעלים את פדיחות הפוטושופ שלה מהרשתות החברתיות, אבל כבר הספקתם להבין איך זה - מה שמתפרסם נשאר שם לנצח, ותודה לאל על צילומי המסך. במשך השנים היו לקיילי מספר תקריות פוטושופ, שהעוקבים ממש לא פספסו. 

 

 

אוי, מה קרה לבריכה?  (צילום: אינסטגרם)
אוי, מה קרה לבריכה? צילום: אינסטגרם
 

 

ומה עם המלכה האם, קריס ג'נר? שלמרות שהיא פחות בענייני תמונות בביקיני, גם אצלה למצוא לעיתים פדיחות עיצוביות, ואם תשאלו אותנו - היא בהחלט ניצחה בקטגוריית הפדיחה הגדולה ביותר. במאי 2018 פרסמה ג'נר תמונה יחד עם מעצב השיער ריקרדו רוחאס. התמונה צולמה במונקו, לשם הגיעה ג'נר לטובת ה"גרנד פרי מונקו" - מרוץ שנתי הנערך מדי שנה כחלק מאליפות הפורמולה 1.

 

קריס פרסמה תמונה מהחדר במלון ונראה שהיא פחות אהבה את התוצאות, או אם נהיה מדויקים את הרגליים שיצאו לה בתמונה וכתוצאה מכך החליטה להשתמש בפלאי הפוטושופ, רק חבל שהיא לא נתנה הצצה נוספת על התמונה לפני שפרסמה, אנחנו בטוחים שאם היא הייתה מסתכלת היא הייתה מבחינה בכך שהיא העלימה מהתמונה רגל אחת. התמונה צברה מעל 2,000 תגובות, רובן כאלה שתוהות לאן נעלמה הרגל של קריס.

 

ובתפקיד החסידה: קריס ג'נר (צילום: אינסטגרם)
ובתפקיד החסידה: קריס ג'נרצילום: אינסטגרם

 

כמו שאפשר להבין, עבודות הפוטושופ הרבות של בנות המשפחה נעות בין גרוטסקיות ומוגזמות לעדינות וכאלו שכמעט ולא מורגשות. דווקא הסוג השני, העדין יותר - הוא גם הבעייתי והמסוכן בין השניים. הסיבה לכך פשוטה: כשהפוטושופ נראה באופן מובהק לעין, ברור לכל מי שמביט בתמונה שהאותנטיות היא ממנה והלאה. קל יותר לפטור את עצמנו מהסטנדרטים המחמירים של מודל היופי, כשאנחנו רואים שגם קים, קלואי, קיילי או כל אחת אחרת, מרטשות את עצמן על ימין ועל שמאל. אבל כשעבודת הריטוש עדינה ונוכחות המברשת פחות בולטת - יש סיכוי לפגיעה הרבה יותר חמורה והכוונה היא לא לאגו שלהן. כשהפוטושופ בלתי מורגש, צופים לא מיודעים יכולים לחשוב שהמראה של אותן נשים הוא אמיתי ויש לשאוף אליו.

 

נשות המשפחה אמנם מתגאות בהרגלי אכילה נכונים, הקפדה על ספורט ומשדרות ברשתות החברתיות שלהן אורח חיים בריא בסך הכל, אבל כמו הביטוי הידוע, "עם כוח גדול באה אחריות גדולה". הן אמנם יכולות לפרסם איזו תמונה שהן רוצות, אבל למאות מיליוני העוקבים שלהן מגיע יותר מעוד תמונה מרוטשת עם כיתוב בנאלי על קבלה עצמית. מגיע להם אותנטיות אמיתית, גם אם היא מגיעה עם קצת צלוליט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018