ריחו"ל

אנלין מק'קורד סובלת מהפרעת זהות דיסוציאטיבית

כוכבת הסדרה "90210" סיפרה כי לאורך השנים היו לה מספר זהויות שצצו בתוכה מדי פעם: "רגע אחד הייתי קשוחה עם פאה שחורה, ובפעם אחרת הייתי ילדת פרחים", אמרה. בעבר חשפה מק'קורד כי בילדותה עברה שרשרת תקיפות מיניות, וכי נאנסה כשהייתה בת 18

מתמודדת עם הפרעת זהות דיסוציאטיבית. אנלין מק'קורד (צילום: GettyImages)
מתמודדת עם הפרעת זהות דיסוציאטיבית. אנלין מק'קורדצילום: GettyImages

 

השחקנית אנלין מק'קורד (33), כוכבת הסדרות "90210" ו"דאלאס" המחודשת, חשפה השבוע כי היא מתמודדת עם הפרעת זהות דיסוציאטיבית - הפרעה בה יותר מאישיות אחת מתקיימת באדם בתקופת חיים מסוימת, אשר בעבר היה נהוג לכנות אותה "פיצול אישיות".

 

מק'קורד התארחה השבוע בערוץ היוטיוב של הפסיכיאטר האמריקני ד"ר דניאל אמן, והשניים שוחחו על מצבה. היא סיפרה כי היו לה מספר זהויות שונות בעבר: "הייתי מגיעה עם פאה שחורה ואישיות חדשה, קשוחה כזו, ובפעם אחרת הייתי בוהמית, ילדת פרחים. בתור שחקנית כל התפקידים שלי היו פיצולי זהויות, ולא הבנתי שאלו מה שהן".


"עם פאה שחורה ואישיות קשוחה, ורגע אחרי ילדת פרחים" (צילום: GettyImages)
"עם פאה שחורה ואישיות קשוחה, ורגע אחרי ילדת פרחים"צילום: GettyImages

 

הכוכבת נזכרת במקרה אחד בו אחת הזהויות השתלטה עליה, לאחר שסיימה לצלם סרט אימה פסיכולוגי קודר במיוחד: "סיימנו את הצילומים, וביום שלמחרת כבר הייתי אמורה לחזור לשחק את הדמות של הפצצה הבלונדינית השמחה והמשוגעת. לא הצלחתי למצוא אותה, היא לא הייתה שם. הייתי במקום אפל מאוד ולא הצלחתי לצאת".

 

החל מגיל 13 הייתה לה זהות נוספת שנשארה איתה במשך שנים רבות: "היא הייתה משוגעת, שלחה אצבע משולשת לכל עבר, אנרכיסטית מהגיהינום, שתדקור אותך עם הטבעת הדוקרנית שלה, ואתה תהנה מכל רגע. היא הייתה יצור קטן ומרושע, אבל הערכתי אותה כי היא הוציאה אותי מהגיהינום בו הייתי".

 

לכוכבת, שב-2017 אובחנה בשגגה כי היא סובלת מהפרעה דו קוטבית, היה חשוב להבהיר שיותר מכל היא רוצה לנפץ את הסטיגמה השלילית שיש לסובלים מהפרעת הזהות הדיסוציאטיבית, וכי היא לא מעוניינת להסתיר יותר את ההתמודדות שלה עם מצבה: "אני לא מעוניינת בבושה. אין אף חלק במסע שלי שכולל בושה, וככה נוכל להגיע לנקודה בה נרד לעומק הטראומות והדברים איתם התמודדתי, אף שהם נוראיים".

"לא מעוניינת בבושה" (צילום: GettyImages)
"לא מעוניינת בבושה"צילום: GettyImages

 

מק'קורד מתייחסת לכך שנאנסה כשהייתה בת 18. כשהחלה ללכת לטיפול נפשי בעקבות המקרה, הוא עורר אצלה זיכרונות מודחקים מילדותה, והתברר לה שבתור ילדה עברה שרשרת של תקיפות מיניות, שנמשכו מספר שנים עד שהפכה לנערה.

 

בשיחה עם ד"ר אמן, מק'קורד מספרת שהיא כמעט ולא זוכרת את התקיפות עצמן: "אין לי זיכרונות מלפני גיל 5. מהמקרים שקרו עד שהייתי בת 11 יש לי זיכרונות מטושטשים ועוד זיכרון אחד חזק מגיל 13".

 

אמן הפתיע את מק'קורד כשסיפר לה שמחקרים חדשים מצאו כי יותר מ-51 אחוזים מאוכלוסיית ארה"ב התמודדו במהלך חייהם עם בעיות נפשיות: "יותר נורמלי להיות עם בעיה", אמר לה והוסיף בחיוך: "אם את חושבת שמישהו הוא נורמלי, סביר להניח שהוא לא". היא סיכמה בנימה אופטימית: "כעת אני אסירת תודה על המסע שלי"."אסירת תודה על המסע שלי" (צילום: GettyImages)
"אסירת תודה על המסע שלי"צילום: GettyImages

רוב האוכלוסייה מתמודדת עם בעיות נפשיות (צילום: GettyImages)
רוב האוכלוסייה מתמודדת עם בעיות נפשיותצילום: GettyImages

אנלין מק'קורד (צילום: GettyImages)
אנלין מק'קורדצילום: GettyImages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018