ריחו"ל

קייטלין ג'נר הודיעה: אתמודד על תפקיד מושלת קליפורניה

הספורטאית האולימפית וכוכבת הריאליטי לשעבר הודיעה כי היא תתמודד על הזכות לייצג את המפלגה הרפובליקנית במירוץ להחלפת מושל קליפורניה הנוכחי. "אני בפנים!" הכריזה ברשתות החברתיות, והוסיפה: "אני מנצחת מוכחת והיחידה שיכולה לשים סוף לתקופה ההרסנית שלו כמושל"

בדרך לפוליטיקה. קייטלין ג'נר (צילום: Getty Images)
בדרך לפוליטיקה. קייטלין ג'נרצילום: Getty Images

 

היא הייתה ספורטאית אולימפית, כוכבת ריאליטי ואם תקבל את מבוקשה – קייטלין ג'נר (71) תהפוך בקרוב למושלת קליפורניה.

 

ג'נר הודיעה הערב (ו') באופן רשמי כי היא נכנסת למירוץ לתפקיד מטעם המפלגה הרפובליקנית, במטרה להחליף את המושל הדמוקרט הנוכחי גווין ניוסם. "אני בפנים, קליפורניה שווה מספיק כדי להילחם עליה", כתבה ג'נר באתר הרשמי שלה וברשתות החברתיות. בהודעה הרשמית מטעמה היא הוסיפה: "קליפורניה הייתה ביתי במשך קרוב ל-50 שנה. הגעתי לכאן מכיוון שידעתי שכל אחד, לא משנה מהיכן הוא מגיע או באיזה שלב הוא נמצא בחייו, יוכל להפוך את חלומותיו למציאות".


"קליפורניה שווה מספיק כדי להילחם עליה" (GettyImages)
"קליפורניה שווה מספיק כדי להילחם עליה"GettyImages

 

ג'נר ציינה כי היא מילאה את כל המסמכים הנדרשים והאתר הרשמי שלה כבר פתח דף מיוחד לגיוס תרומות מתומכיה. "אני מנצחת מוכחת והיחידה שיכולה לשים סוף לתקופה ההרסנית של ניוסם כמושל. זמן רב מדי שקליפורניה רוצה וזקוקה ליחס טוב יותר מהמושל שלהם. הפוליטיקאים הבטיחו הרבה וקיימו מעט", כתבה והוסיפה: "בעשור החולף, ראינו את מדינתנו נפגעת על ידי מפלגה שנותנת עדיפות לפוליטיקה ולאינטרסים מיוחדים על פני התושבים".

 

עוד הודיעה הכוכבת כי היא תדאג לטפל במספר נושאים, ביניהם המס הגבוה וקריסתם של העסקים הקטנים בעקבות הסגר: "זו לא קליפורניה שאנחנו מכירים. זו קליפורניה של גווין ניוסם, שמורה לנו להישאר בבתים אבל יוצא לארוחת ערב במסעדה עם חבריו השדלנים".

"אני מנצחת מוכחת" (צילום: Gettyimages)
"אני מנצחת מוכחת"צילום: Gettyimages

 

לג'נר אין אמנם ניסיון פוליטי, אך יש לזכור שמדינת קליפורניה כבר בחרה בעבר כמושלים שני ידוענים במצב דומה: רונלד רייגן (שכיהן בתפקיד בשנים 1967-1975) וארנולד שוורצנגר (בשנים 2003-2011), שניהם שחקנים בעברם וללא רקע בפוליטיקה, אשר השתייכו למפלגה הרפובליקנית. רייגן אף הפך בהמשך לנשיא ארה"ב בשנים 1981-1989.

 

יש לציין כי לג'נר ישנה עוד דרך ארוכה בדרך אל כיסא המושלת – קודם לכן עליה להיבחר בתור נציגת המפלגה בבחירות פנימיות. כרגע ישנם 3 אנשים נוספים שיתמודדו נגדה, שניים מהם עתירי ניסיון בתחום: קווין פולקונר, ראש העיר לשעבר של סאן דייגו, ודאג אוס שהיה בעברו חבר קונגרס. עדיין לא ברור מתי יתקיימו הבחירות עצמן, קודם לכן צריכים מתנגדיו של ניסום לאסוף מספיק חתימות התומכות בהדחתו מהתפקיד, ורק לאחר מכן ימשיכו הצדדים לשלב הבא של קיום הבחירות.


דרכה אל התפקיד הנכסף עוד ארוכה (צילום: Gettyimages)
דרכה אל התפקיד הנכסף עוד ארוכהצילום: Gettyimages

 

ג'נר היא תומכת ידועה של המפלגה הרפובליקנית וקיבלה לאורך השנים לא מעט ביקורת על כך שבתור טרנסג'נדרית, היא תומכת במפלגה שבאופן עקבי מצביעה נגד הקהילה ושוללת את זכויותיה. ג'נר אף הביעה בעבר את אכזבתה לאחר שתמכה באופן פומבי בדונלד טראמפ בבחירות 2016 כי הייתה בטוחה שיפעל למען הטרנסג'נדרים וגילתה לאחר שנבחר שלא כך המצב (יחד עם זאת, היא לא הצביעה לו, או לאף מועמד, באותה שנה). במידה ותיבחר, יהיה מעניין לראות אם ואיך תצליח לשנות את עמדות המפלגה מבפנים.

 

בריאיון שנתנה בשנה שעבר למגזין People, ג'נר הגדירה את עמדותיה כ"שמרנית מבחינה כלכלית, מתקדמת מבחינה חברתית".

"שמרנית מבחינה כלכלית, מתקדמת מבחינה חברתית" (צילום: Getty Images)
"שמרנית מבחינה כלכלית, מתקדמת מבחינה חברתית"צילום: Getty Images

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018