רכילות+

כוכב "המירוץ למיליון": "מאמין שבתוך 60 יום יאכפו את הגירוש"

אשריאל מור חשף בפוסט ברשתות החברתיות כי הוא, בני משפחתו, וחבריו לקהילת העבריים מועמדים לגירוש. בריאיון ל-ynet הוא סיפר על התחושות הקשות: "עלינו לארץ ישראל לא מתוקף זה שאין לנו מה לעשות במדינה אחרת, עלינו לפה בגלל הזיקה שלנו לארץ"

 

 

כוכב "המירוץ למיליון" אשריאל מור העלה אמש (שבת) פוסט לחשבון האינסטגרם כשהוא מחזיק שלט עליו כתוב "אני מועמד לגירוש ממדינת ישראל". לצד התמונה הסביר מור את המצב, וכתב: "משרד הפנים יתחיל בתהליך גירוש של חברי קהילת העבריים בתוך 60 יום. ‎לאחר 53 שנה של שהות במדינה, ותרומה אדירה במגוון תחומים כולל שירות בצה״ל, ייצוג המדינה בכנסים בינלאומיים, העלאת המודעות לטבעונות במדינה, פיתוח השממה בדימונה והפיכתה לעיר תיירות שפוקדים אותה מאות מבקרים בשבוע ללמוד על תרבות ומסורת הקהילה, ושמושכת אליה מפורסמים רבים ביניהם הזמרת וויטני יוסטון, לוחמת החירות וויני מנדלה, הכדורסלן אמרה סטודמייר והזמר סטיבי וונדר, ‎ייתכן כי בעוד 60 יום צמד המילים ״קהילת העבריים״ תהיה רק *זיכרון*".

 

מור המשיך: "‎מדובר בקהילה שמאז עלייתנו לארץ חיפשנו רק לתרום ככל שיכולנו לפיתוח המדינה, ביקשנו להשתלב בחברה. הצהרנו שאנחנו חלק בלתי נפרד מ'עם ישראל' וקיבלנו חיבוק אוהב מה'עם', אבל הממסד ומוסדות המדינה תמיד בזו לנו. קהילה שבמשך 53 שנה הפגינה נאמנות גמורה למדינה, כזאת ששמרה ביתר שאת על החוק, וגם כשבתקשורת התייחסו בזילזול ובחוסר כבוד לקהילה, קראו לנו בשמות גנאי וחיפשו להציג אותנו באור שלילי, נצמדנו לערכי היסוד ועקרונותינו - כבוד לזולת, אהבת חינם וסובלנות כלפי כולם, ותמיד חיפשנו לרומם את הרוח בשירה ובריקוד, אבל עכשיו אנחנו כבר איננו רצויים במדינה".

 

מועמד לגירוש. אשריאל מור
מועמד לגירוש. אשריאל מור

המכתב הרשמי של רשות האוכלוסין וההגירה
המכתב הרשמי של רשות האוכלוסין וההגירה

 

הבוקר התראיין מור לאולפן ynet וסיפר על תחושותיו הקשות, בזמן שניסה להסביר למה לדעתו הוא מועמד לגירוש. "אנחנו מדברים בסך הכל על כמה מאות אנשים שכבר קיבלו מכתב של גירוש. ואני מזועזע מזה כי אני, בתור אחד מהדוברים של הקהילה, כשאנחנו התחלנו את התהליך עכשיו של הסדרת המעמד של כל אלה שאין להם מעמד במדינה, נתנו לנו הרגשה שכאילו עכשיו אנחנו בדרך הנכונה לסיים את הסאגה הזאת אחת ולתמיד. ומסתבר שלאחר שאנחנו הגשנו את כל רשימת האנשים שכרגע אין להם מעמד כלל, אז פתאום כל אחד עכשיו מקבל מכתב גירוש, ואני טוען דבר אחד – אני אומר שקרה לנו כבר פעמיים שקיבלנו מכתבי גירוש ואכן גורשנו מהארץ. זה קרה פעם ראשונה ב-1973, וזה קרה עוד פעם ב-1985. אז אני מאמין להם כשהם אומרים שאכן הם יגרשו אותנו, אבל יותר גרוע זה שהיו לחברי קהילה בעבר אזרחות, שללו להם את האזרחות ואז אמרו להם שהם במדינה כלא חוקי ואז גם גירשו אותם. אז אני מאמין להם".

 

זה פחד שנטוע במשהו שהיה ב-1973 או לאורך ההיסטוריה, אומרים לך היום במשרד הפנים – אין לו שום בעיה, האיש איתן, צוק איתן בארץ, אין לו שום בעיה.

"חברי משפחה שלי קיבלו מכתב גירוש, חברים שאני מכיר שנים קיבלו מכתב גירוש, אנחנו מדברים עכשיו על קהילה, קודם כל שתבינו את הסיפור הגדול – כל דבר שעשינו עד עכשיו עשינו כקהילה, אנחנו עלינו לארץ ישראל לא מתוקף זה שאין לנו מה לעשות במדינה אחרת ואנחנו מחפשים מקלט או כל דבר אחר, אנחנו עלינו לפה בגלל הזיקה שלנו לארץ, למדינה, לעם והרצון שלנו לתרום למדינה".

 

מור המשיך והתייחס לנושא הצבא שנוגע בו מאוד: "אנחנו כבר 20 שנה מתגייסים לצבא, אנחנו היינו צריכים להילחם כדי להתגייס לצבא כי לא רצו לגייס אותנו. כל דבר שאנחנו עושים כדי להראות עד כמה הנאמנות שלנו למדינה היא ברזל, זה לא משנה, זה לא מספיק. עכשיו אנחנו נמצאים במקום כזה שמקבלים צו גירוש מהארץ, ואני מאמין להם שבתוך 60 יום באמת אכן יאכפו את הגירוש. לאחר מכן כל מי שעדין נמצא פה, יש מצב כמו שהם אומרים שיהיה שינוי מדיניות, שיכולים לשנות את המדיניות כפי שעשו כבר פעמיים בעבר".

 

"עלינו לישראל בגלל הזיקה לארץ" (צילום: אינסטגרם)
"עלינו לישראל בגלל הזיקה לארץ"צילום: אינסטגרם

 

אבל זה לא מה שהם אומרים, אין כרגע סכנה כזאת. למה אתה חושב שהסכנה מרחפת מעל הראש שלך? מה הטריגר?

"הסכנה מרחפת מעל הראש של כל הקהילה. אם אנחנו כבר 50 שנה מתמודדים עם המצב הזה, אז מי אני שאני לא אהיה מועמד לגירוש, אחרי שאני ראיתי שכבר פעמיים אנשים שהייתה להם אזרחות ישראלית אכן גורשו מהארץ. מי אני כדי להישאר במדינה כשאני רואה שמסביבי כולם קיבלו עכשיו צווי גירוש?".

 

אשריאל מור (צילום: אינסטגרם)
אשריאל מורצילום: אינסטגרם

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018