ריחו"ל

סיפור האהבה של ביל ומלינדה גייטס לאורך השנים

הם הכירו כשהיא באה לעבוד במיקרוסופט, הם שמרו על הזוגיות שלהם מתחת לרדאר, חינכו את ילדיהם בקפידה, ועד לאחרונה, גם היו רוחצים כלים יחד כדי להקפיד על השוויון במערכת היחסים. כך נראו הנישואים של הזוג (הרביעי) הכי עשיר בעולם

סוף עצוב. ביל ומלינדה גייטס (צילום: Gettyimage)
סוף עצוב. ביל ומלינדה גייטסצילום: Gettyimage

 

אמש (ב'), הודיעו ביל גייטס ואשתו מלינדה כי הם מתגרשים אחרי 27 שנות נישואים. "לאחר הרבה מחשבה וניסיונות לעבוד על מערכת היחסים שלנו, החלטנו לסיים את הנישואים שלנו. במהלך 27 השנים האחרונות גידלנו שלושה ילדים מדהימים ובנינו קרן שעובדת בכל העולם על מנת לאפשר לאנשים לנהל חיים בריאים ופרודוקטיביים. אנו ממשיכים להאמין במטרה הזו ונמשיך לעבוד ביחד בקרן, אולם אנו לא חושבים כי נוכל להמשיך להתפתח עוד בתור זוג בשלב זה של חיינו", כך פרסמו השניים בהודעה הרשמית שיצאה בטוויטר.

 

בזמן שביל ומלינדה חתמו את הבשורה בכך שהם מבקשים מהציבור לשמור על פרטיותם, בתם הבכורה פרסמה סטורי באינסטגרם ונתנה את התייחסותה: "זו הייתה תקופה מאתגרת עבור המשפחה שלנו. אני עדיין לומדת כיצד לעבור את התהליך הזה בצורה הטובה ביותר ולתמוך בבני המשפחה שלי. אני לא אגיב יותר על שום דבר בנושא הפרידה אבל תדעו שהמילים החמות והתמיכה שאני מקבלת הכי חשובים לי בעולם". אז איך הכל התחיל?

 

אנחנו עדיין בהלם (צילום: Ap)
אנחנו עדיין בהלםצילום: Ap

 

ביל ומלינדה הכירו בשנת 1987, כשמלינדה החלה לעבוד במיקרוסופט, חברת תוכנה, מחשבים ומוצרי אלקטרוניקה שהקים גייטס. "היו לה בני זוג אחרים ולי היה את מיקרוסופט", סיפר היזם והמיליארדר בשנת 2019, בסרט הדוקומנטרי "בתוך מוחו של ביל: לפצח את ביל גייטס", והוסיף: "היינו כזה בקטע של 'אנחנו לא באמת רציניים אחד כלפי השנייה, נכון?' אנחנו הולכים לבזבז את הזמן אחד של השנייה".

 

בעבר סיפרה מלינדה כי ביל רצה לקבוע את הדייט הראשון שלהם שבועיים מראש, מה שפחות מצא חן בעיניה. "אמרתי לו שאין לי מושג מה אעשה בעוד שבועיים מהיום" והוסיפה כי הוא לא מספיק ספונטני עבורה, אך לבסוף החליטה לתת לו את המספר שלה וביקשה ממנו לצלצל אליה בתאריך שיהיה קרוב יותר למועד הרלוונטי. הוא מצידו, לא התאפק והתקשר אליה כבר באותו הלילה ושאל האם זה מספיק ספונטני עבורה. 

 

"כשאני חושבת על זה ונזכרת בעבר, ביל הוא בדיוק כמו הבחורים איתם נהגתי להסתובב בקולג'. היה לי המון כבוד אליהם והם כיבדו אותי בחזרה. בהחלט נמשכתי למוח המבריק שלו אבל יותר מכל לסקרנות העצומה שלו ולתחושת הכיף שבלהיות לצידו", אמרה מלינדה בריאיון ל-Fortune בשנת 2015.

 

שנינו יחד תחת מטריה אחת. טוב, שתי מטריות (צילום: Gettyimage)
שנינו יחד תחת מטריה אחת. טוב, שתי מטריותצילום: Gettyimage

 

השניים נישאו אחרי שבע שנות זוגיות, בערב השנה החדשה של 1994 באי לאנאי שבהוואי. החתונה נערכה במלון Manele Bay והשמועה מספרת כי המיליארדר הזמין את כל החדרים במלון מראש כדי למנוע מאורחים לא רצויים להגיע ולפגוע בפרטיותם. החתונה עלתה - לפי הערכות - כמיליון דולר. אגב, אם אתם שואלים את עצמכם מה נותנים מתנה לזוג שיש לו הכל (ומה שלא - הם בשנייה יכולים לרכוש), אז התשובה היא פסל של ציפורי האהבה. זה לפחות מה שעשו הוריו של ביל. "הפסל הזה עדיין עומד בכניסה של הבית שלנו", סיפרה מלינדה בעבר.

 

כמובן שהיו גם קצת קשיים בדרך: אמה של מלינדה לא חשבה שלפתח מערכת יחסים עם מנכ"ל החברה זה חכם, אך השניים התעלמו מהעצות שלה ובמקביל ביקשו מבי המשפחה והקולגות למשרד לא לדבר על הזוגיות שלהם. "ביל ומלינדה שמרו על פרופיל נמוך וביקשו מכולם לכבד את הפרטיות שלהם", סיפרה עיתונאית בשם טנזה שכותבת למגזין Insider.

 

נשואים טריים! (צילום: Ap)
נשואים טריים!צילום: Ap

 

השניים הביאו יחד לעולם שלושה ילדים: ג'ניפר (25), רורי (21) ופיבי (18), ובניגוד להרבה הורים אחרים שנתנו להונם להשחית את ילדיהם, בני הזוג התעקשו על חינוך קפדני. דוגמה אחת היא שאף אחד מהילדים לא קיבל טלפון סלולרי לפני שהגיע לגיל 14. "אנחנו מגדלים את ילדנו בצורה דתית, הם מקפידים ללכת לכנסייה הקתולית שמלינדה הולכת אליה ואני מצטרף", סיפר המיליארדר בריאיון ל"רולינג סטון".

 

בריאיון אחר ל-Reddit סיפר ביל כי אשתו היא הדבק של המשפחה. "מלינדה מאוד יצירתית לגבי סידור לוח הזמנים ובעיקר בלעזור לי למצוא זמן לבלות עם הילדים. אפילו סתם להסיע אותם בבוקר לבית הספר זו הזדמנות נהדרת לדבר איתם". אותם ילדים גם יודעים כבר שנים כי לא יקבלו את כל ההון של הוריהם, והירושה שלהם נקבעה מראש ועומדת על 10 מיליון דולר, קמצוץ מהונם הכללי. שאר הכסף ייתרם ברובו לעמותות צדקה. "אנו רוצים ליצור מצב שבו יהיה לילדינו את החופש לעשות הכל אך לא יהיה יותר מדי כסף כדי שהם יצטרכו לצאת ולעשות ולא ישבו מבלי לעשות כלום", אמר המיליארדר בריאיון ל-TED.

 

משפחה יפה. רורי, פיבי, ג'ניפר, ביל ומלינדה (צילום: אינסטגרם)
משפחה יפה. רורי, פיבי, ג'ניפר, ביל ומלינדהצילום: אינסטגרם

 

לאחר תשע שנים של עבודה משותפת מלינדה החליטה לעזוב את מיקרוסופט אך המשיכה לעבוד עם בעלה. בשנת 2000 הקימו יחד את "קרן ביל ומלינדה" הפועלת ברחבי העולם להעלאת רמת הבריאות והפחתת העוני. את הרעיון להקמת הקרן קיבלו בשנת 1993, כשנסעו יחד לחופשה בזנזיבר לחגוג את אירוסיהם. "טיילנו על החוף והתחלנו לדבר על איך אנחנו יכולים להשתמש בכסף שלנו בשביל לעזור לאחרים", אמרה בריאיון ל-TED. כמה שנים לאחר מכן, בטקסט שכתבה לכבוד יום נישואיה, אמרה: "זה לא הוגן שיש לנו כל כך הרבה עושר כשלמיליארדי אנשים אחרים יש כל כך מעט".

 

המאמצים של השניים להפוך את העולם למקום טוב יותר בהחלט נשאו פירות ובשנת 2005 זכו בתואר אנשי השנה של מגזין TIME לצד סולן U2, בונו. השלושה זכו בתואר על היותם "השומרונים הטובים" ובזכות העובדה כי הקדישו את פועלם לעשיית טוב. "בייל ומלינדה גייטס זכו בתואר על שהם עושים מעשים טובים בצורה חכמה וחדה, על כך שהם מחווטים מחדש את הפוליטיקה ומהנדסים מחדש את הצדק, הופכים את החמלה לחכמה יותר ואת התקווה לאסטרטגית ומפצירים בנו להעז לעשות זאת בעקבותיהם", כך נכתב במגזין.

 

אנשי השנה של מגזין TIME
אנשי השנה של מגזין TIME

 

"לעבוד יחד ולהקים משפחה ביחד זה אינטנסיבי, אבל יש לנו מזל גדול כי אנחנו רואים את עיקר הדברים אותו הדבר, המטרות שלנו זהות לחלוטין", אמר ביל בלייב שעשה בפייסבוק בשנת 2019.

 

"אני חושבת שלאנשים יש השקפה מסוימת על ביל כי הוא מנהל את חברת מיקרוסופט ואני חושבת שזה מה שגורם לאנשים לאמין שאין בינינו שוויון", אמרה מלינדה בזמן שיצאה למסע לקידום הספר שלה "כיצד העצמת נשים משנה את העולם" בשנת 2019, והדגישה: "יש בינינו שוויון מוחלט, אבל לקח לנו זמן להגיע לשם. אני תמיד מתעניינת בנקודות המבט שלו והוא תמיד מתעניין בשלי. אני מאמינה שמדי פעם חילוקי הדעות בינינו רק מחדדים את השאלות שאנחנו והסוגיות שאנחנו מעלים אחד בפני השנייה". מלינדה הוסיפה כי השניים מקפידים, מדי ערב, לשטוף את הכלים יחד - גם זה כדי להדגיש את השוויון.  

 

המיליארדר מצידו חיזק את דבריה: "במקרה של מלינדה זו שותפות שווה ואמיתית. היא דומה לי מאוד בכך שהיא תמיד אופטימית ומתעניינת במדע. היא הרבה יותר טובה עם אנשים ממני אבל היא קצת פחות בקיאה באימונולוגיה (חקר מערכת החיסון) ממני". במאמר שכתב לקרן הצדקה שלהם בשנת 2018 חזר גייטס על עמדתו ואף הדגיש: "מכיוון שיש אנשים שמניחים שאני מקבל את כל ההחלטות הגדולות, אגיד שזה מעולם לא היה כך. אני הרבה יותר אמוציונלי ממה שאנשים נוטים לחשוב ומלינדה הרבה יותר רציונאלית. כשאני ממש מתלהב ממשהו אני סומך עליה שהיא תוודא שאני נשאר עם הרגליים על הקרקע".  

 

באמת שעצוב לנו (צילום: Ap)
באמת שעצוב לנוצילום: Ap

 

כאמור, עד כה לא צץ ברשת שום דבר שיכול להעיד על רומן נסתר או משהו מלוכלך מחייהם המשותפים של בני הזוג גייטס, אבל כזכור מהגירושים של מנכ"ל אמזון לשעבר, ג'ף בזוס ואשתו מקנזי, כשמדובר בכל כך הרבה כסף - שום דבר לא נשאר חבוי לעד. נזכיר כי בינואר 2019 ואחרי 25 שנות נישואים השניים הודיעו שהם מתגרשים ובדיוק כמו הזוג גייטס, עשו זאת בעזרת הודעת פרידה רשמית ומכובסת היטב. "החלטנו להתגרש ולהמשיך את חיינו בתור חברים. לו היינו יודעים שניפרד אחרי 25 שנה, היינו עושים הכל שוב מההתחלה", אמר בזוס, רק חבל שפחות מ-24 שעות לאחר מכן האמת המכוערת והבוגדנית יצאה לאור.

 

שעות ספורות לאחר הודעת הגירושים נחשפה הסיבה האמיתית - בזוס ניהל רומן עם לורן סאנצ'ז, מגישת טלוויזיה לשעבר של רשת "פוקס" האמריקנית ושכנה של בני הזוג. השניים הפכו לסיפור הכי חם באתרי החדשות (והרכילות) בעולם ועיתון ה"ניו יורק טיימס" דיווח זמן קצר לאחר חשיפה הרומן כי השניים כבר הספיקו לעבור לגור יחד.  

 

האמת המכוערת יצאה לאור בשניות. מקנזי וג'ף בזוס (צילום: Gettyimages)
האמת המכוערת יצאה לאור בשניות. מקנזי וג'ף בזוסצילום: Gettyimages

 

ועוד קצת תמונות של משפחת גייטס:

משפחה שכזו (צילום: אינסטגרם)
משפחה שכזוצילום: אינסטגרם

אין כמו סיפור לפני השינה (צילום: אינסטגרם)
אין כמו סיפור לפני השינהצילום: אינסטגרם

מקווים שהגירושים יעברו בשלום (צילום: Gettyimage)
מקווים שהגירושים יעברו בשלוםצילום: Gettyimage

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018