אמא תרזה זוזי הצידה: מייגן מרקל רוצה להציל את העולם

הדוכסית מסאסקס השתתפה (בזום) במופע צדקה שנועד לקידום חלוקת חיסונים שוויונית ברחבי העולם ודיברה על הנשים שנפגעו במהלך הקורונה. "דור שלם של הישגים כלכליים של נשים נמחק לגמרי"

 

 

חודשיים לאחר הריאיון הסנסציוני של הנסיך הארי ומייגן מרקל לאופרה ווינפרי, הדוכסית מסאסקס מתייצבת שוב מול המצלמות - הפעם בגישה מפויסת, רכה ופרחונית. בשבוע שעבר הגיע הנסיך הארי לנאום במופע הצדקה Vax Live בלוס אנג'לס - אירוע שמטרתו קידום חלוקת חיסונים שוויונית ברחבי העולם. מרקל לא הגיעה למאורע החגיגי אך דאגה להקליט את המסר שלה מחצר ביתה. המופע שודר אמש (שבת) בתחנות הרדיו, ב-YouTube ובערוצים נוספים.

 

"התאספנו כאן כי הדרך בהירה יותר מאי פעם, אבל זה ידרוש מכל אחד מאיתנו למצוא את הדרך שלו קדימה", פתחה מירקל בנאומה. "כיושבי ראש הקמפיין של Vax Live, בעלי ואני מאמינים שזה קריטי שההתאוששות שלנו תיתן עדיפות לבריאות, בטחון והצלחה אצל כולם - במיוחד נשים שנפגעו באופן לא פרופורציונלי מהמגפה", אמרה מרקל והבהירה: "נשים ובעיקר נשים בעלות עור כהה, ראו כיצד דור שלם של הישגים כלכליים, נמחק לגמרי", אמרה הדוכסית והוסיפה מספרים שיאששו את דבריה: "מאז שהמגפה פרצה, כמעט 5.5 מיליון נשים איבדו את עבודתן בארצות הברית ו-47 מיליון נשים נוספות ברחבי העולם צפויות לסבול מעוני קיצוני".

 

מרקל גם הוסיפה: "בעלי ואני נרגשים לקבל לעולם בקרוב את בתנו, זו תחושה שמחה שאנו חולקים עם מיליוני משפחות אחרות ברחבי העולם. כשאנחנו חושבים עליה אנחנו חושבים על כל הנשים הצעירות והילדות ברחבי העולם שצריך לתת להן את היכולת והתמיכה להוביל אותנו קדימה. המנהיגות העתידית שלהן תלויה בהחלטות שאנחנו מקבלים ובפעולות שאנחנו נוקטים כעת, כדי ליצור מחר מוצלח יותר. שיוויוני ובעל חמלה. אנחנו רוצים לוודא שכשנתאושש, נהיה חזקים יותר, וכשנבנה, נעשה זאת יחד".


הצצה לבייבי באמפ
הצצה לבייבי באמפ

 

כזכור, בשבוע שעבר הנסיך הארי הופיע על במה אחת עם הכוכבים הגדולים ביותר בהוליווד, בהם ג'ניפר לופז, בן אפלק וסלינה גומז. במהלך נאומו הודה הנסיך לכוחות ההצלה שהיו בחזית והפציר באמריקנים להפגין אמפתיה וחמלה. "זו חגיגה גדולה עבור כל אחד שנמצא פה, כוחות ההצלה המחוסנים שנמצאים בקהל ואלה שברחבי העולם. ביליתם את השנה האחרונה באומץ רב במאבק להגן על כולנו. הקרבתם ופעלתם בגבורה למרות הסיכונים הכרוכים בכך. אנחנו חייבים לכם תודה ענקית".

 

הארי המשיך: "המגיפה הזו לא תסתיים אלא אם נפעל באופן קולקטיבי עם המון מחויבות לטובת האנושות והאנושיות. צריך להפיץ את החיסון לכולם, בכל העולם. אנחנו לא יכולים לעצור עד שתהיה חלוקה הוגנת לכל פינה ברחבי העולם. המשימה שלפנינו היא כזו שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיכשל בה. הנגיף אינו מכבד גבולות ולא ניתן לקבוע גישה גיאוגרפית לקבלת החיסון. צריך להתייחס לזה כזכות בסיסית עבור כולם".

 

 

נציין כי בשבוע שעבר פנו הדוכסים מסאסקס ליצרני החיסונים בבקשה "להשעות זמנית את זכויות הקניין כדי לעזור לאלה הנמצאים במדינות מתפתחות". השניים שלחו מכתב למנכ"לי פייזר, מודרנה, אסטרהזניקה, ג'ונסון אנד ג'ונסון ו-Norovax וביקשו להבטיח לחלק חיסונים באופן שווה ברחבי העולם.

 

הדוכסים ביקשו מהחברות ללכת בעקבותיה של חברת התרופות הבריטית-שוודית אסטרהזניקה, שהתחייבה לא להרוויח מהחיסון במהלך המגפה, וקראו למנכ"לים לספק לפחות 100 מיליון מנות חיסון במחירים ללא מטרות רווח ואף הפצירו בהם להעביר את החיסונים ל-COVAX - Covid-19 Vaccines Global Access, עמותה הפועלת להגן על האזרחים מפני הנגיף "ללא קשר לעושר".

 

במקביל פנו הדוכסים לתומכים שלהם וביקשו לתרום ל-GAVI - (עמותה הרוכשת חיסונים נגד קורונה). הארי ומייגן פרסמו בקשה באתר הקרן שלהם, ארצ'וול, וציינו כי תרומה של 5 דולר תהפוך תועבר לארגונים התומכים, שיגדילו את התרומה ל-20 דולר ויכסו ארבעה חיסונים. "אנחנו לא יכולים לחשוב על דרך טובה יותר לציין את יום הולדתו של בננו. אם כולנו נפגין חמלה לאלה שאנחנו מכירים ולא מכירים נוכל להשפיע".

 

תמונת יום ההולדת של ארצ'י. מה כואב לכם להראות לנו איך הוא נראה?
תמונת יום ההולדת של ארצ'י. מה כואב לכם להראות לנו איך הוא נראה?

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018