ריחו"ל

הוליווד נגד ישראל: "להציל את שייח ג'ראח"

בצל ההסלמה הביטחונית, כוכבים גדולים בהוליווד יוצאים נגד ישראל ומקבלים חיזוק מבית - גם השחקנית האמריקאית ישראלית, נטלי פורטמן, לא מסתירה את דעותיה על המצב

הוליווד Vs ישראל (צילום: Gettyimages)
הוליווד Vs ישראלצילום: Gettyimages
 

 

על רקע העימותים בשבועות האחרונים בשכונת שייח ג'ראח בירושלים סביב פינוי משפחות פלסטיניות, המהומות בשער שכם ובהר הבית, ההסלמה בישראל הפכה לנושא המדובר והכי חם בעולם. ב-BBC נאמר כי "מנהיגים בשני הצדדים הניחו לסכסוך להעלות עובש, תהליך השלום לא טופל ברצינות כבר שנים", ב-CNN פורסמה הבוקר (ג') תמונה של רקטות נורות מהרצועה תחת הכותרת: "ישראל מפציצה אחרי שרקטות שוגרו מעזה ביום של הסלמה", וכמובן שכוכבי הוליווד לא הצליחו לעצור את עצמם מלהביע את עמדתם ברשתות החברתיות וגם הפעם - נגד ישראל.

 

רק בתחילת השבוע פרגנו לך. נטלי פורטמן (צילום: Backgrid)
רק בתחילת השבוע פרגנו לך. נטלי פורטמןצילום: Backgrid

 

השחקנית האמריקאית-ישראלית, נטלי פורטמן, ממשיכה לצאת נגד ישראל והפעם שיתפה הכוכבת פוסט שהעלתה השחקנית זוכת האוסקר, ויולה דיוויס, המסביר את "כל מה שצריך לדעת על שייח ג'ראח". "שייח ג'ראח זה ביתם של 3,000 פלסטינים שסולקו מביתם שהיה בחלקים אחרים של פלסטין במלחמה שהייתה בשנת 1948. בהסכם שנחתם בין ירדן לאונר"א (סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטי פלסטין במזרח הקרוב) בשנת 1956 הובטח למשפחות האלה בתים ואדמות בשייח ג'ראח. אותן משפחות היו אמורות לקבל בעלות אחרי שלוש שנים וזה מעולם לא קרה. ישראל כבשה את מזרח ירושלים, יחד עם הגדה המערבית ועזה, במלחמה בשנת 1976".

 

מהסטורי של נטלי פורטמן  (צילום: אינסטגרם)
מהסטורי של נטלי פורטמן צילום: אינסטגרם

 

לפוסט המלא:  

 

גם האחיות לבית משפחת חדיד, ג'יג'י ובלה, לא חסכו בסטוריז. ג'יג'י שיתפה פוסט בצבעי הדגל של פלסטין שאומר "אתם לעולם לא תמחקו את פלסטין" ואחותה הצעירה העלתה רצף שלם המתאר את מאבקם וסבלם של הפלסטינים תחת הכותרת: "המאבק הפלסטיני לא אמור להיות שיחה מביכה". במקביל פרסמה בלה סרטון מעמוד האינסטגרם PaliRoots, מותג עם תשוקה ליצור מוצרים בהשראה פלסטינית, בו מצולמת בחורה שמזכירה לכולם שצריך לתמוך בעם הפלסטיני. "ה-11 במאי הוא יום הכאפייה הבינלאומי, חובתנו, כאנשים הפועלים למען האנושות, לחזק את העם הפלסטיני. בבקשה לבשו את הכאפייה שלכם, זה בשביל פלסטין".

 

נזכיר כי האחיות, שנולדו לאב פלסטיני, מוחמד חדיד, מעולם לא הסתירו את דעתן על המצב במזרח התיכון ומעלות לעיתים קרובות פוסטים וסטוריז על "הכיבוש" וה"אפרטהייד" במדינה, לדבריהן.

 

ג'יג'י חדיד למען הפלסטינים (צילום: אינסטגרם)
ג'יג'י חדיד למען הפלסטיניםצילום: אינסטגרם

בלה חדיד תומכת (צילום: אינסטגרם)
בלה חדיד תומכתצילום: אינסטגרם

 

יום הכאפייה הבינלאומי:

 

ואם כבר בלה חדיד נעבור לאקס דה וויקנד, שהצטרף למחאה נגד ישראל והציף את הסטורי שלו בקריאות תמיכה לפלסטינים. דה ווקינד שיתף פוסטים תומכים, בהם של נועה פישר, שחקנית ישראלית ששיתפה את הפוסט "כיהודייה וישראלית אני לא יכולה לשתוק על כל מה שקורה בשייח ג'ראח". בנוסף פרסם הזמר פוסטים תומכים נוספים עם הכיתוב "להגן על פלסטין".

 

מזדהה עם הכאב הפלסטיני. דה וויקנד (צילום: אינסטגרם)
מזדהה עם הכאב הפלסטיני. דה וויקנדצילום: אינסטגרם

ועוד קצת הזדהות (צילום: אינסטגרם)
ועוד קצת הזדהותצילום: אינסטגרם

 

זמרת נוספת שלא פספסה את ההזדמנות לצאת נגד ישראל היא דואה ליפה, בת זוגו של אנואר חדיד, AKA אחיהן של בלה וג'יג'י. ליפה גם כן פרסמה סטורי תמיכה בעם הפלסטיני בו רואים תמונה של מזרח ירושלים וההאשטאג שהפך לסמל ההסלמה "להציל את שייח ג'ראח".

 

דואה ליפה (צילום: אינסטגרם)
דואה ליפהצילום: אינסטגרם

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018