ריחו"ל

מאהרון סורקין ועד לרגע שמצאה את בעלה מת: פאולינה פוריצקובה מדברת על הכל

הטופ מודל במיל' התראיינה ל"ניו יורק טיימס" וסיפרה על בן זוגה הטרי אהרון סורקין: "הוא מנשק נהדר". עוד סיפרה הכוכבת על הרגע הנוראי בו גילתה את גופת בעלה ועל תחושותיה לאחר שגילתה שלא נכללה בצוואתו: "הוא השאיר בלאגן גדול. זה היה דבר מרושע לעשות לנו כמשפחה"

פאולינה פוריצקובה (צילום: GettyImages)
פאולינה פוריצקובהצילום: GettyImages

 

בתור טופ מודל בדימוס, פאולינה פוריצקובה בהחלט שומרת על נראות ונוכחות במדורי הרכילות – אם בזכות חיי האהבה שלה שנעים בין הטרגדיה לשמחה, אם בזכות תמונות העירום שהיא אוהבת לפרסם ומדי פעם הודות לפוסטים הנוקבים שבהם היא מביעה את דעותיה על נושאים שונים, כמו התבגרות לעיני התקשורת הבוחנת והלא תמיד מפרגנת, הזיוף שיש ברשתות החברתיות והביקורת שהיא מקבלת מהקהל על כך שהיא פתוחה ומשוחררת לגבי גופה.

 

הדוגמנית בת ה-56 התראיינה לאחרונה ל"ניו יורק טיימס" וראשית, ענתה על מה שכנראה הייתה השאלה הבוערת והמסקרנת מכל – לגבי הזוגיות הטרייה שלה עם התסריטאי והבמאי אהרון סורקין. יש כאלו שלדייט שני הולכים למסעדה או לצפות בשקיעה – פוריצקובה וסורקין הלכו יחד לטקס האוסקר. השניים גנבו את ההצגה בטקס שנערך לפני כחודש, בו צעדו יחדיו על השטיח האדום ובישרו לעולם על מערכת היחסים שלהם. כעת מספרת פוריצקובה שאחרי שהדייט הראשון שלהם התגלה כמוצלח ביותר, סורקין הזמין אותה להתלוות אליו לטקס. "זה כנראה יוציא אותי מהשוק לקצת זמן", היא אמרה לו בחשש, אבל נענתה להצעה. בכל זאת - "הוא מנשק נהדר", הסבירה.

"מנשק נהדר". פאולינה פוריצקובה וארון סורקין (צילום: GettyImages)
"מנשק נהדר". פאולינה פוריצקובה וארון סורקיןצילום: GettyImages

 

הם הכירו דרך אשת תקשורת שראיינה את פוריצקובה ושאלה אותה אם היא מעוניינת להכיר מישהו. היא השיבה בחיוב, אבל הבהירה לה: "בלי כוכבי רוק". פוריצקובה אולי אמרה זאת בהומור, אבל מאחורי המשפט הזה מסתתר עבר כאוב. השנים האחרונות לא היו קלות עבורה. ב-2017 היא ובעלה ריק אוקסק, סולן להקת הקארז, נפרדו אחרי קרוב ל-30 שנות נישואים, שכללו שני ילדים משותפים.

 

הם הכירו ב-1984, כשלוהקה להשתתף באחד הקליפים של להקתו. היא הייתה בת 19 והוא בן 40 – ונשוי. "זו הייתה אהבה ממבט ראשון" היא מספרת. הם התחתנו כ-5 שנים לאחר מכן, והביאו לעולם שני בנים: ג'ונתן (27) ואוליבר (22). הם היו נשואים במשך זמן רב, בטח במונחים של הוליווד, אבל עם השנים מערכת היחסים שלהם עלתה על שרטון: "הייתי בודדה, חשתי בלתי נראית, לא הרגשתי כמו אישה", היא מספרת ומוסיפה: "הוא רצה משהו אחר מהנישואים. הוא רצה קשר בשלט רחוק".

 

למרות הפרידה, היה נראה שהם שומרים על יחסים תקינים ופוריצקובה אף טיפלה בו לאחר ניתוח שעבר להסרת גידול סרטני. זמן קצר לאחר מכן – היא מצאה אותו מת בחדרו, בנסיבות שעדיין לא נחשפו באופן רשמי. "חשבתי לעצמי: 'בסדר, עם זה אני מתמודדת כרגע. עכשיו אני צריכה ללכת ולבשר את זה לילדים שלנו'", היא מספרת על הרגעים הראשונים לאחר הגילוי הנוראי. "התכנון שלי היה לרדת במדרגות ולהגיד להם: 'חבר'ה, יש לי חדשות רעות'. רציתי להיות רגועה ואימהית. במקום זאת, הרגליים שלי קרסו, פשוט כמשמעו. זחלתי למטה על המרפקים, זה היה נוראי. בכיתי ללא הפסקה. זחלתי למטה על ארבע ואז הבן שלי ראה אותי, צרח ורץ למעלה".

רצה קשר בשלט רחוק". פוריצקובה וריק אוקסק (צילום: gettyimages image bank)
רצה קשר בשלט רחוק". פוריצקובה וריק אוקסקצילום: gettyimages image bank

 

לאחר מכן התברר שבעלה נישל אותה לחלוטין מהצוואה שלו, כמו גם את שניים מבניו מנישואיו הקודמים (שני הבנים שלו ושל פוריצקובה ועוד שניים מילדיו האחרים כן נכלו בצוואה). היא הגיבה על כך אז: "למרות שאהבתי את בעלי ובטחתי בו, מתברר שטעיתי לגביו. האמנתי שאני מכירה אותו, שהגדרנו מהי 'אהבה' באופן דומה. האבל שאני מרגישה כעת שווה לגודל שיברון הלב והכעס".

 

כעת במרחק זמן מה מהמקרה היא מספרת בדמעות: "הוא השאיר בלאגן גדול עם עניין הצוואה. זה היה דבר מרושע לעשות לנו כמשפחה, מכיוון שאנחנו מאוד קרובים אחד לשני, וזה לא בזכותו. אף אחד לא יצא מרוצה מהעניין, לא אלו שהודרו ולא אלה שכביכול זכו בלוטו. זה פשוט שם את כולנו במצב מאוד מוזר שאנחנו עדיין מנסים להבין".

 

אוליבר מוסיף שלדעתו אביו רצה להשאיר את רכושו (אשר שוויו מוערך בסכום של 5 מיליון דולר, וכולל גם את הזכויות על שירי להקתו) לילדיו אשר איתם היה לו קשר מוזיקלי חזק, וכי חבל שלא נתן הסבר ברור להחלטתו. יחד עם זאת, הוא מוצא מידת נחמה בכך שהעניינים מעבר לשליטתם: "לפחות כך אין לנו צורך לדאוג שהמעשים שלנו יפגעו בעקיפין באמא שלנו", הוא מסביר.

"שם את כולנו במצב מאוד מוזר שאנחנו עדיין מנסים להבין" (צילום: gettyimages image bank)
"שם את כולנו במצב מאוד מוזר שאנחנו עדיין מנסים להבין"צילום: gettyimages image bank

 

כאמור, בשנים האחרונות פוריצקובה מנצלת את הרשתות החברתיות כדי לחשוף את עצמה מכל הבחינות, בין אם מדובר בדעותיה לגבי נושאים שונים – ובין אם מדובר בגופה העירום. היא מספרת שהבנים שלה לא ממש מתרגשים מכך. "הנה אמא, שוב עירומה", היא מספרת על הדרך בה הם מגיבים ואוליבר מספר: "כל זה לא חדש לי או למשפחה שלנו. תמיד ידענו מה דעותיה, היא פשוט עצמה ויותר אנשים נחשפים לכך. גוף האדם הוא פשוט גוף האדם".

 

נושא אחד עיקרי בו פוריציקובה עוסקת בפוסטים שלה, הוא הלחץ שיש על נשים מתבגרות ועל דוגמניות עבר בפרט להיראות תמיד במיטבן, כמו גם על היחס המזלזל שהיא מקבלת מהציבור לאחר שהיא מפרסמת תמונות של עצמה במינימום בגדים. "למה עירום הוא דבר חיובי רק לאישה צעירה?", שאלה את עוקביה באחד הפוסטים הנוקבים שלה. בחודש שעבר היא הצטלמה בעירום מלא לשער מגזין "ווג צ'כוסלובקיה" וכתבה: "40 שנה בדיוק אחרי השער הראשון שלי ב'ווג גרמניה' בו הייתי בת 16, הנה אחד חדש, בגיל 56". היא גם כתבה מראש לאלו שידעה שיצקצקו בלשונם: "אם יש לכם בעיה עם המחסור בלבוש, תעיינו בדפים בהם אני לבושה", והוסיפה את ההאשטגים: "לסקסיות אין תאריך תפוגה" ו"בין ג'יי לו לבטי ווייט".

 

 

 

קולין אוקצק, אשתו של בנו הבכור של ריק המנוח, מספרת עליה: "אני חושבת שתמיד היה חשוב לה שידעו שהיא אינטליגנטית". אוליביה, בתה של קולין, מספרת: "אמא שלי ואני מאוד מאוד קרובות וחושבות שאנחנו מדברות על הכל, אבל כשפאולינה בסביבה, זה פתאום הופך להיות: 'סבתא כאן, בואו נדבר על סקס!'".

 "סבתא כאן, בואו נדבר על סקס!" (צילום: אינסטגרם)
"סבתא כאן, בואו נדבר על סקס!"צילום: אינסטגרם

"לסקסיות אין תאריך תפוגה" (צילום: אינסטגרם)
"לסקסיות אין תאריך תפוגה"צילום: אינסטגרם

 

בשנה שעברה היא מכרה את ביתה עבור 9 מיליון דולר ועברה לבית שכור ומהודר בשכונת צ'לסי שבניו יורק, מבנה שבמקרה נמצא סמוך לבית אותו שכרה בתור דוגמנית מתחילה בשנות ה-80. "זה ממש מעגל שלם. כשאת בת 17, את מרגישה שהכל עומד לקרות. והנה אני, 40 שנה אחרי, והכל כבר קרה. אני שואלת את עצמי, האם זה הסוף או שאולי זה סופו של מעגל אחד ותחילתו של אחר? התקווה שהייתה לי בעבר משולבת כעת עם הבנה של המציאות, לגבי מה דרוש כדי להגיע למקומות, כמה קשה זה יכול להיות ושלא מדובר בקסם. יחד עם זאת, את מכירה את עצמך יותר טוב, אולי מקבלת את עצמך יותר וזה הופך אותך לאדם מעניין יותר. זה לא שאני חזקה יותר, אלא שאני יותר מודעת לחוזקה שלי".

זה לא שאני חזקה יותר, אלא שאני יותר מודעת לחוזקה שלי (צילום: אינסטגרם)
זה לא שאני חזקה יותר, אלא שאני יותר מודעת לחוזקה שליצילום: אינסטגרם

פאולינה פוריצקובה (צילום: GettyImages)
פאולינה פוריצקובהצילום: GettyImages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018