רכילות+

"כל יום יכולים להגיד לי לעזוב את ישראל, אין לי קרקע יציבה מתחת לרגליים"

הפליטה מסודן שהפכה לדוגמנית, השחקנית האנונימית שתהיה מלכת היופי של ירושלים והדוגמן הכי מבטיח בביצה - קבלו את ההבטחות של עולם הבידור, רגע לפני שהם הופכים להיות הדבר החם ביותר במדינה. לגזור ולשמור

 

 (צילום: אור דנון)
צילום: אור דנון
 

 

מדי שנה עולה ב-Pplus פרויקט הביכורים המסורתי שמסמן את הדור הבא של כוכבי עולם הבידור. הצעירים הכשרוניים ביותר, המבטיחים ביותר, שעוד רגע כולם ידברו עליהם בכל מקום - בהצצה ראשונית לפני כולם. הפעם, בחרנו לעשות הפקת אופנה מושקעת במיוחד ברוח חג השבועות, שצולמה במושב אביגדור שליד קריית מלאכי. הצילומים התקיימו רגע לפני שמבצע "שומר החומות" יצא לפועל ובעקבותיו הפרויקט גם נדחה בשבוע. כעת, כשהפסקת האש מעבר לפינה, הגיע הזמן לחשוף בפניכם את הבטחות השנה של עולם הבידור, כדי שבפעם הבאה שתראו אותם על המסך, תוכלו להגיד: "היי, אני ידעתי שהיא הולכת להיות הדבר הגדול הבא".

 

מי אני: סוול אריאל אור - שחקנית, בת 21 מתל אביב

סוול אריאל אור (צילום: אור דנון)
סוול אריאל אורצילום: אור דנון
 

 

"הפירוש של סוול הוא גל גדול בים, סלנג של גולשים באנגלית. יש סוול טוב, בוא נלך לגלוש", מסבירה סוול אריאל אור את פשר השם המיוחד שלה. "ההורים שלי היו אנשי ים, אנשי חוף", היא אומרת ובאותה נשימה צוחקת: "עבר להם, לאחים שלי קוראים גיא ועומר".

 

איך ההרגשה להיות אחת ההבטחות הגדולות של השנה?

"זו אחריות גדולה שאני לא לוקחת כמובן מאליו, אני מתייחסת לזה ברצינות הראויה. וזה כיף שאנשים מאמינים בי".

 

היא תמיד רצתה להיות שחקנית, אבל חששה לרדוף אחרי החלום: "תמיד ידעתי שאני רוצה, לא תמיד ידעתי שזה יקרה. בצבא, כשעשיתי את הדבר ההפוך ממשחק ואומנות, ידעתי שכדאי לנסות ללכת אחרי מה שאתה אוהב, לדעת שניסית הכי חזק".

 

מה עשית בצבא?

"טכנולוגיה".

 

אז איך התחילה הקריירה?

"תוך כדי הצבא לקחתי קורסים למשחק, ואז מנסים למצוא סוכנות, שזה הדבר הכי קשה בעולם אם אין לך בית ספר למשחק מאחוריך. שלחתי כל יום לכולם קורות חיים, עד שזה קרה".

 

אור התקבלה לסוכנות של זוהר יעקובסון, אצלה חתומים כמה מהשמות הגדולים בתעשייה, כמו נועה קולר, אניה בוקשטיין, שני כהן ויהודה לוי. לא לקח זמן רב עד שהשחקנית הצעירה קיבלה תפקיד ראשי באחת הסדרות המדוברות של התקופה הקרובה - "מלכת היופי של ירושלים" (yes).

 

איך היה היום הראשון על הסט?

"לא הבנתי לאן הגעתי. הטביעו אותי. להטביע זו קונוטציה שלילית, אבל כשמטביעים בנאדם הוא נמשך עמוק ומהר, וזה מה שקרה. זה היה מאוד אינטנסיבי. היה לי חשוב לעבוד וללמוד תוך כדי תנועה. רק בסוף הצילומים שאלתי את עצמי: 'רגע, זה באמת קרה?'".

 

הולכת להיות "מלכת היופי של ירושלים". אור (צילום: אור דנון)
הולכת להיות "מלכת היופי של ירושלים". אורצילום: אור דנון

 

היא מודעת לעובדה שמעטים השחקנים והשחקניות הצעירים שמקבלים הזדמנות כזו גדולה מהר כל כך, בטח מבלי שלמדו משחק קודם לכן: "נכון, זה לא קורה לכולם. הם חיפשו המון זמן, ומה שלא כולם יודעים זה שנפלתי מהפרויקט לכמה חודשים. עשיתי את השלבים הראשונים ואז אמרו לי 'לא תודה'. ואז חזרו אליי אחרי כמה חודשים, ונפתחה שרשרת של אודישנים כל שבוע, עם אנשים אחרים וטקסטים אחרים. בחנו אותי על כל צדדיי עד שקיבלו אותי".

 

ניצחת הרבה בנות, כולן התחרו על התפקיד.

"נכון. 'מקצועיות' ממני ובנות מאוד מוכשרות ומאוד ידועות התמודדו, ואני חושבת שזו הייתה בחירה אמיצה ואני שמחה שהם בחרו בי".

 

הרגשת שמתייחסים אלייך אחרת, בגלל שאת שחקנית מתחילה עם פחות ניסיון?

"בהפקה נורא עטפו אותי ורצו בהצלחתי. הרגשתי שיש לי עם מי לדבר כל הזמן, שיש מקום לדעה שלי ושזה לא מוריד ממני שזה הפרויקט הראשון שלי. כולם התייחסו אליי מאוד בכבוד".

 

משהו שחשוב לדעת עלייך?

"אני עירקית, תימניה ורוסיה".

 

מה פחות חשוב לדעת עלייך, אבל בכל זאת מעניין?

"אני אלרגית פצצות לקיווי. ברמה של בית חולים".

 

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת בתעשייה?

"כשנגמרו הצילומים נוצר בך ריק, בור שנפער ואת לא יודעת כל כך איך למלא אותו. התקשרתי לבמאי שלנו, עודד דוידוף, והוא אמר לי 'תקשיבי, העניין הוא פשוט להמשיך ליצור, לא להפסיק. לעשות, ולקרוא, לשמוע ולהתעניין, לא להפסיק את הלופ הזה, ככה המוח יוצר'. זה הטיפ הכי טוב".

 

ויש לך טיפים לאחרים שרוצים להיות שחקנים?

"תנסו בכל הכוח. גם אם הסביבה מקשה, גם אם נקודת הפתיחה לא כמו של אחרים, תנסו הכי חזק".

 

איפה את בעוד 5 שנים?

"לא יודעת, אני חושבת שהחיים מספיק ארוכים לכמה קריירות. הלוואי שעוד 5 שנים אני עדיין אשחק ואמשיך לעשות דמויות מטריפות ולהכיר אנשים. אולי גם לפתח עוד תחביבים".

 

הוליווד מעניינת אותך?

"למה לא".

 

אתם עוד תשמעו עליהם. סוול אריאל אור, מוניקה ג'וזף ויובל הראל (צילום: אור דנון)
אתם עוד תשמעו עליהם. סוול אריאל אור, מוניקה ג'וזף ויובל הראלצילום: אור דנון

 

מי אני: יובל הראל, דוגמן ושחקן, בן 18 מחיפה

יובל הראל (צילום: אור דנון)
יובל הראלצילום: אור דנון

 

אימהות תמיד אומרות לילדים שלהן שהם מוכשרים ויפים, זה חלק מהתפקיד, אבל אמא של יובל הראל הבינה שהבן שלה נראה ממש טוב ואי אפשר היה לחשוד בה שהיא לא אובייקטיבית. "כשהייתי בסוף כיתה ט' אמא שלי אמרה שאני חייב להתחיל לדגמן", הוא מספר לנו איך נכנס לעולם הדוגמנות. וכמו ילד טוב, הוא הקשיב לה וראה שהיא לא היחידה שחושבת ככה: "התחלתי וראיתי שעובד לי. אמרתי שאולי יש בי משהו".

 

מביך אותך כשאומרים לך שאתה יפה?

"לפעמים, כן".

 

מאז הוא כבר הספיק לעשות קמפיינים בארץ ובחו"ל, למותגים כמו טוונטי פור סבן, קרולינה למקה וסופר פארם, וממש לאחרונה הפך גם לפרזנטור של קסטרו. אולי יצא לכם לראות אותו גם על המסך הקטן, בסדרת הנוער "הקומה האחרונה". הוא מודה שתחום המשחק פחות משך אותו בהתחלה, אבל ברגע שהתחיל – לא רצה להפסיק: "העדפתי לדגמן, לא רציתי לשחק, אבל ב'הקומה האחרונה' פתאום התאהבתי במשחק. סוג של אהבה ממבט ראשון. גם בימי צילום של הדוגמנות יש הרבה משחק". מודל ההשראה שלו אגב, הוא דווקא שחקן, ואחד הגדולים בעולם - אל פצ'ינו: "איך שהוא משחק, הוא מושך וסוחב, השראה גדולה".

 

מי שפוגש את הראל בפעם הראשונה כנראה יופתע לשמוע שהוא רק בן 18, בגלל הגובה אליו הוא מתנשא ובגלל קולו העמוק. המופתעות העיקריות, הוא מספר, הן אלו שמתחילות איתו באינסטגרם.

 

מה הן כותבות לך?

"בא לך להיפגש? בן כמה אתה?... דברים כאלה".

 

אמא חשבה שהוא צריך לדגמן. הראל (צילום: אור דנון)
אמא חשבה שהוא צריך לדגמן. הראלצילום: אור דנון

  

הוא לא בזוגיות כרגע, אבל בנות, אם התחלתן לחשוב על ניסוח להזמנה לדייט באינסטגרם, אולי כדאי שתמצאו דרך אחרת להתחיל איתו: "אני פחות בנאדם של להתחיל קשר זוגי ברשת. אני צריך להכיר פנים אל פנים", הוא מספר.

 

ולמי אתה עושה סטוקינג באינסטגרם?

"בעיקר לשחקניות מהוליווד. מרגו רובי, גל גדות, מייגן פוקס. בארץ? האמת שלא להרבה... אולי מאיה קיי".

 

מי הסלב קראש שלך?

"מרגו רובי. היא משחקת מטורף. יש בה משהו נשי ומושך, והיא יפה בטירוף".

 

מה חשוב שידעו עליך?

"שאני בנאדם זורם וספונטני, אין לי שום כבדות בחיים".

 

משהו מעניין שלא חשוב לדעת עליך?

"שאני אוהב מוזיקה מהמאה הקודמת. ג'אז, רוק ישן, קווין, גאנס אנד רוזס".

 

איפה אתה בעוד 5 שנים?

"אני מאמין בעצמי, שאצליח לעשות את מה שאני רוצה. להיות שחקן ודוגמן מצליח בחו"ל. יש לי עוד דרך ארוכה, אני שואף גבוה".

 

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת עד היום במקצוע?

"פשוט להיות אני".

 

וזה עובד?

"האמת שכן".

 

הולכים להיות הדבר הכי חם. ג'וזף, הראל ואור (צילום: אור דנון)
הולכים להיות הדבר הכי חם. ג'וזף, הראל ואורצילום: אור דנון

 

מי אני: מוניקה ג'וזף, דוגמנית ושחקנית בת 21, גרה בתל אביב

מוניקה ג'וזף (צילום: אור דנון)
מוניקה ג'וזףצילום: אור דנון

 

מוניקה ג'וזף מרגישה ישראלית לכל דבר. היא נמצאת בארץ מגיל שבע, כשעלתה עם אמה מסודן. היא מדברת עברית, חונכה כציונית, סיימה את הלימודים עם בגרות מלאה ועדיין, אין לה את הפריבילגיה של צעירים אחרים בני גילה, לתכנן עתיד אמיתי בישראל. "אני פה כבר 15 שנים ומתוכן אני ממתינה למעמד כבר 14 שנים. לצערי, למרות שהגעתי כפליטה מסודן, בארץ לא ממהרים לטפל בעניינים האלה ואני לא רואה אופק כרגע".

 

אז אין לך מעמד של תושבת?

"אין לי מעמד בכלל! אין לי דרכון, אין לי תעודת זהות. אני לא יכולה לצאת מהארץ, אני לא יכולה לעבוד בחו"ל, אני לא יכולה להוציא רישיון נהיגה או ללמוד בארץ".

 

זה נשמע נורא אבל ג'וזף מדגישה שהיא לא רואה הבדל בינה ובין בני גילה, פרט לעניין המעמד שמרים ראשו בסיטואציות הכי יומיומיות. "אני נכנסת לקיוסק כדי לקנות סיגריות ואז שואלים בת כמה אני ומבקשים לראות תעודת זהות שאין לי, אז אני צריכה להוציא את פיסת הנייר שיש לי, שזה האישור שלי כרגע בשביל הדברים האלה. זה מאוד מאוד מבאס".

 

יכול להיות שבסוף יגידו לך שאין אישור ואת צריכה לעזוב?

"כל יום בעצם. אני כרגע נמצאת עם אשרת שהייה וכל יום אני עלולה לקבל תשובה שלילית לגבי הבקשה למעמד שהגשתי, ואני תלויה באוויר מהבחינה הזו. זה מפחיד מאוד. אין לי קרקע יציבה מתחת לרגליים".

 

לדוגמנית היפה גם אין משפחה להישען עליה בישראל, אמה נפטרה לפני פחות משנה ואביה לא עלה איתן ארצה, אבל במהלך השיחה איתה אי אפשר לנחש שמטען כבד כל כך רובץ על כתפיה. היא חייכנית, רהוטה, ובעיקר, רוצה לפתח קריירה. עד כה היא דיגמנה למותגים כמו ווג, דודו בר אור, פדני, קסטרו, עדיקה, ובקרוב היא תככב בקמפיין לנעלי סקופ וגם על המסך הגדול - אם בתי הקולנוע יחזרו אי פעם לחיינו. "אני משחקת בסרט 'הפוכות' שיצא בקרוב. אני מגלמת בו נערה בת 17 מקבוצת סיכון שמתמודדת עם בעיות אישיות וחיה לצד נערות נוספות בבית משותף".

 

ממתינה למעמד כבר 14 שנים. ג'וזף (צילום: אור דנון)
ממתינה למעמד כבר 14 שנים. ג'וזףצילום: אור דנון

 

ואיך זה מרגיש לדעת שסימנו אותך כ"הבטחה"?

"מאוד מחזק את האמונה במה שאני עושה ונותן לי פוש ודרייב לעשות עוד ולתת עוד לי ולאחרים. זה מרגש בעיקר. מעמד מאוד מכבד".

 

מי הרול מודל שלך?

"טיירה בנקס. ההתמודדות שלה כביכול מול נעמי קמפבל ומול ההשוואות שהיו ביניהן בכל מקום אפשרי".

 

ג'וזף גם לא מהססת כשהיא מדברת על היותה דוגמנית שחורה בישראל. "משווים אותי בארץ לכל דוגמנית שחורה אחרת. אני מרגישה הרבה פעמים שאנשים רואים צבע שחור בתור פיגמנט, בתור טפט, שכולם נראים אותו דבר ואני חווה את זה מבחינה אישית וזה מבאס".

 

את עוקבת אחרי טיירה באינסטגרם?

"האמת שאין לי אינסטגרם, מחקתי אותו לפני 3 חודשים פחות או יותר. סוג של ניקוי רעלים. הרגשתי שאני מתעסקת בזה יותר מדי ולוקחת את זה למקום אישי יותר ממה שזה באמת והחלטתי לקחת חופש".

 

זה לא מתנגש עם העבודה שלך?

"זה בהחלט פוגע בעבודה ישירות, זה משהו מאוד נחוץ בתחום שלי וכשאני מגיעה לאודישנים זה הדבר הראשון ששואלים: 'מה האינסטגרם?' ו'כמה עוקבים יש לך?', וכשאני אומרת שאין לי אינסטגרם כולם מרימים גבה, אבל מבחינתי איך שאני מרגישה והמצב הנפשי שלי הרבה יותר חשוב. למרות שהפסדתי עבודות בגלל זה".

 

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת במקצוע?

"לא לפספס הזדמנויות כי את אף פעם לא יכולה לדעת לאן ההפקה, יום הצילום או המקום בו את נמצאת באותו רגע יכולים להביא אותך".

 

הזדמנות אחת שהיא לא פספסה, הייתה כשהציעו לה להופיע בקליפ לצד ראפר צעיר ומבטיח בשם צוקוש. "אני כבר לא רווקה", היא אומרת בחיוך ומוסיפה: "זו זוגיות טרייה והכל כיף וחדש".

 

לעוד הבטחות בפרויקט הביכורים 2021

 

לקחה הפסקה מאינסטגרם. ג'וזף (צילום: אור דנון)
לקחה הפסקה מאינסטגרם. ג'וזףצילום: אור דנון

 

ייצוג מוניקה ג'וזף: Yuli Group

ייצוג סוול אריאל אור: זוהר יעקובסון

ייצוג יובל הראל: סוכנות divided, יח"צ: נטע הר-לב

 

צילום: אור דנון

סטיילינג: זוהר מאירי

איפור: אביגיל ערמון לוי, דניאל גורן

שיער: עמנואל ציון, נעמי אזולאי

הפקה: ערן רחמני, מיכאלה חזני

ע. סטיילינג: ליאת ביטן, פז בן סימון

 

צולם במושב אביגדור

תודה מיוחדת ל- נויהל'ה - גבינות משק טריות, אביגדור

לפרטים: 054-675-4499

 

הנכד-FOODTRUCK טורקי

אירועי בוטיק

לפרטים: 050-4221158

 

קרדיטים לבוש

שער

מוניקה: טופ - דנמה פריז, מכנסיים - מאמו, תכשיטים - קאמי

יובל: וסט - עמית מכטינגר לברונאיי שואו רום, מכנסיים - קסטרו

סוול: אוברול - עדיקה, תכשיטים - קאמי

 

סט שני:

מוניקה: שמלה צהובה מבריקה - דנמה פריז, תכשיטים - קאמי

יובל: חולצה מכופתרת ירוקה - מירזה

סוול: חולצה תכלת קשורה ומכנסיים תכלת - דנמה פריז, תכשיטים - קאמי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018