ריחו"ל

"עצובה וחוששת עבורו": המעריצים מודאגים לגבי מת'יו פרי

הראיונות החדשים שנעשו עם כוכבי הסדרה "חברים" הלהיבו את המעריצים אך גם גרמו לחלק מהם לחשוש למצבו הבריאותי של פרי, שגילם בסדרה את צ'נדלר בינג. הכוכב נראה בסרטונים כשהוא כפוף, מתנהג מעט מוזר ומתקשה לעיתים לדבר. הגולשים מיהרו להביע דאגה למצבו בעוד אחרים נחלצו להגנתו: "תכבדו אותו במקום להיות שיפוטיים. לצחוק עליו זה לא מצחיק"

שוב ביחד. דיוויד שווימר, ליסה קודרו, קורטני קוקס, ג'ניפר אניסטון, מת'יו פרי ומאט לבלנק (צילום מסך)
שוב ביחד. דיוויד שווימר, ליסה קודרו, קורטני קוקס, ג'ניפר אניסטון, מת'יו פרי ומאט לבלנקצילום מסך

 

מעריצי הסדרה "חברים" קיבלו הזדמנות לחגוג אתמול (ד'), כשברשתות פורסמה הצצה לאיחוד המיוחל של השחקנים שישודר בשבוע הבא, כמו גם ראיונות שערך מגזין People עם ששת החברים: קורטני קוקס, ג'ניפר אניסטון, ליסה קודרו, מאט לבלנק, דיוויד שווימר ומת'יו פרי . בין ההתלהבות מהחלקים המשעשעים שמצפים לנו (הם משחקים בגרסה מעודכנת של משחק הטריוויה של רוס! והנה גם ג'ניס וריצ'ארד!), החלקים המסעירים (ג'ואי טוען שרוס ורייצ'ל לא היו בהפסקה! היתכן?), ולחילופין, הדברים שלבטח יגרמו לנו לדמוע, שלא לומר לפרוץ בבכי בלתי נשלט (החברים הכי טובים שלנו שוב ביחד, לא נתרגש?) – היה גם מישהו אחד שגנב את רוב תשומת הלב של הגולשים: פרי, שגילם בסדרה את צ'נדלר בינג.

 

התגובות על הסרטונים נעו כצפוי על סקאלת ההתלהבות המוגזמת לאכזבה המרובה (בואו נבהיר אחת ולתמיד – לא מדובר בפרק עלילתי), ובין לבין צצו להן גם לא מעט תגובות מודאגות לגבי מצבו הבריאותי של פרי. במהלך הריאיון, הכוכב בן ה-51 ישב כפוף, נראה לעיתים שהוא מתקשה לדבר וחלק מהדברים שאמר לא היו ברורים.

 

מת'יו פרי (צילום מסך)
מת'יו פריצילום מסך

 

"אלוהים, מת'יו פרי מחוק לחלוטין", כתב גולש בוטה במיוחד, ואחת אחרת צייצה: "אני לא מאמינה שככה מת'יו פרי נראה. זה שובר את ליבי". אחר הוסיף: "זה נראה שמשהו לא בסדר איתו, בוהה אל החלל ומדבר לאט" ומישהי כתבה: "קשה לי להגיד את זה, אבל אני עצובה וחוששת עבורו".

 

עמוד היוטיוב של הסרטון התמלא גם הוא בתגובות מודאגות: "עצוב לראות אותו ככה", נכתב שם בין היתר, כמו גם: "משהו בהחלט לא בסדר איתו" ו"נשמע כאילו הוא שיכור או שעבר שבץ... אני יודע שהייתה לו בעיית התמכרויות בעבר".

 

וזה לא נגמר שם: "מת'יו פרי המסכן נראה כאילו הוא עומד להתמוטט בכל רגע. סמים הם דבר מסוכן", "קשה לי להגיד את זה, אבל אני עצובה וחוששת עבורו", "לעזאזל, מת'יו פרי בראיונות האלו" ו: "אני מקווה שהוא בסדר", הם רק חלק קטן מההערות שאנחנו מקווים עבור פרי שלא טרח להיכנס לקרוא.

 

 

לעומת אלו שהביעו את דאגתם לכוכב, היו גם כאלו שהראו תמיכה: "לכל אלו שמעירים הערות לגבי מת'יו פרי, הוא עבר כמה מהשנים הקשות בחייו בזמן הצילומים. סביר להניח שקשה לו לדבר על עונות שלדבריו אין לו שום זיכרון מהן", כתבה אחת הגולשות.

 

אחר הוסיף: "שיהיה ברור, הצורה בה מת'יו פרי מדבר היא לא נושא לביקורת. למרבה הצער, זה משהו שקורה בעקבות התמכרויות לחומרים מהסוג הזה". אחרת כתבה: "מת'יו עבר הרבה מאז שהסדרה הסתיימה ב-2004. תכבדו אותו במקום להיות שיפוטיים. לצחוק עליו זה לא מצחיק", ומישהו נוסף הבהיר: "מת'יו פרי מתמודד עם בעיות בריאותיות, כמו גם חברי הצוות האחרים. זה נקרא להזדקן". אחר צייץ לו באופן אישי: "מת'יו, אתה נהדר ואני אוהב אותך", ואחד הגולשים סיכם את העניין בעקיצה מושלמת: "הרבה דעות על מת'יו פרי והתמכרויות שלו מתפרסמות היום בטוויטר, על ידי אנשים לא מפורסמים שמכורים בעצמם לרשתות החברתיות ולא יכולים להניח את הטלפונים שלהם ליותר מ-5 דקות".

הרשתות החברתיות התמלאו בביקורות ובניתוחים של הדרך בה הוא מדבר ונראה (צילום מסך)
הרשתות החברתיות התמלאו בביקורות ובניתוחים של הדרך בה הוא מדבר ונראהצילום מסך

 

אלו שעקבו אחרי קורות חייו של פרי יודעים שכבר במהלך צילומי הסדרה, ששודרה בשנים 1994-2004, התמודד עם בעיות בריאותיות והתמכרויות לאלכוהול ולמשככי כאבים, אותם התחיל לקחת בעקבות תאונת סקי שעבר ב-1997. "לא התכוונתי להתמכר אליהם", סיפר מאוחר יותר. "אבל אהבתי את הדרך בה הם גרמו לי להרגיש, ורציתי מזה עוד".

 

בזמנו, לרוב צופי הסדרה כנראה היה קשה להבחין שמשהו עם פרי לא בסדר – צ'נדלר בינג היה אחת הדמויות האהובות בסדרה והמשיך לספק פאנצ'ים ולגרוף צחוקים סוערים. יחד עם זאת, היה ניתן למצוא רמז להתמודדויות שלו במראהו החיצוני, כשבחלק מהעונות משקלו עלה וירד באופן תדיר. במהלך העונה השלישית פרי השיל קרוב ל-10 ק"ג ממשקלו, על כך התבדח: "חזרתי למשקל שבו נולדתי".


מאחורי הקלעים היה ברור לכולם שמצבו של פרי לא טוב. לפני כמה שנים הוא הודה: "אני לא זוכר שלוש שנים מהצילומים. מתישהו בין עונות 3 ו-6, לא הייתי בפוקוס". בריאיון אחר סיפר: "הייתי חסר שליטה ומאוד לא בריא". בשלב מסוים השחקנים אף לקחו אותו לשיחה בה ביקשו ממנו לקחת את עצמו בידיים ולטפל בעצמו.


"אני לא זוכר שלוש שנים מהצילומים. לא הייתי בפוקוס" (splashnews)
"אני לא זוכר שלוש שנים מהצילומים. לא הייתי בפוקוס"splashnews

 

פרי אכן התאשפז במכון גמילה ב-1997, אך חזר לאחר מכן לסורו. בשנת 2000 הוא אושפז בבית החולים לאחר שלקה בדלקת הלבלב, מחלה שנגרמת משתיית אלכוהול מרובה. "לרוע המזל, זה עדיין לא הספיק כדי לגרום לי להספיק לשתות", אמר. ההתמכרות שלו הלכה והחמירה, וב-2001, במהלך צילומי העונה השביעית של הסדרה, פרי הגיע למצב בו היה שותה מדי לילה לשוכרה ומגיע בכל בוקר לסט הצילומים כשהוא לא מסוגל לתפקד. בסופו של דבר הבין הכוכב שהוא חייב להשיג עזרה: "זה היה מפחיד, לא רציתי למות. אבל אני אסיר תודה על כך שזה היה כל כך גרוע, זה רק גרם לי להיות נחוש יותר להבריא".

 

הוא אשפז את עצמו בשנית במכון גמילה שם שהה במשך כחודשיים וחצי. "למדתי שהחיים יכולים להיות מאושרים בלי אלכוהול וסמים", סיפר. הפעם תהליך הגמילה עבר בהצלחה, פרי נשאר פיכח – למרות שב-2011 אשפז את עצמו שוב, כדי לוודא שמצבו לא יתדרדר. "אני מתכנן לקחת חופשה לחודש, כדי להתמקד בבריאותי ולהמשיך בהחלמה שלי", מסר אז.

 

כמה שנים לאחר מכן הפתיע כשהפך את ביתו במאליבו לבית גמילה עבור גברים שהתמודדו, כמוהו, עם בעיות התמכרות. ב-2015 הוא אף קיבל פרס על תרומתו ועזרתו מארגון "בית הפיניקס", שמסייע לאנשים שמתמודדים עם בעיות התמכרות שונות. "היו לי הרבה עליות ומורדות במהלך חיי, והרבה הישגים נפלאים, אבל הדבר הנהדר ביותר שיש בי הוא שאם אלכוהוליסט ייגש אליי ויבקש ממני לעזור לו, אשיב לו: "כן, אני יודע איך לעשות את זה".

החברים לקחו אותו לשיחה. פרי וקוקס מתוך "חברים" (צילום: Getty Images)
החברים לקחו אותו לשיחה. פרי וקוקס מתוך "חברים"צילום: Getty Images

  

למרות כל האופטימיות, בעיותיו הבריאותיות של פרי עדיין לא היו לגמרי מאחוריו, וב-2018 סיפר הכוכב שהיה מאושפז במשך שלושה חודשים בבית החולים, לאחר שעבר ניתוח במערכת העיכול. יחד עם זאת, לא ברור אם לטיפול שעבר היה קשר להתמכרויות שלו.

 

שמו של פרי עלה לאחרונה לכותרות בנסיבות תמוהות במקצת, כשנודע ששוחח בשנה שעברה עם בחורה בת 19 באפליקציית היכרויות, בסרטון שכמובן מצא את עצמו מסתובב ברשת. הבחורה, קייט הרלסון, הייתה זו שפרסמה את הווידאו, וסיפרה שמטרתה הייתה להראות איך גברים מבוגרים מנצלים נשים צעירות באפליקציות ההיכרויות (למרות שלא ברור איך היא נוצלה במקרה הספציפי הזה).

 

ככל הנראה השיחה בין השניים התרחשה במאי 2020, חודשים ספורים לפני שנודע שפרי התארס לבת זוגו, מולי הורביץ (29). פרי והורביץ היו פרודים לתקופה לפני האירוסים, כך שייתכן והשיחה שלו ושל הבחורה נערכה בזמן הפרידה (הכניסו כאן בדיחת "היינו בהפסקה!").

מתחיל עם בחורות בנות 19 באפליקציות (צילום: Getty Images)
מתחיל עם בחורות בנות 19 באפליקציותצילום: Getty Images

פרק האיחוד המלא של החברים ישודר בערוץ הסטרימינג HBO Max ביום חמישי הבא, ה-27 במאי, וכרגע לא ברור אם ומתי ישודר גם בארץ. מלבד ששת הכוכבים הראשיים, צפויים להתארח במשדר גם שלל אורחים, ביניהם כאלו ששיחקו בסדרה כמו טום סלק (ריצ'ארד), מגי ווילר (ג'אניס) כריסטינה פיקלס ואליוט גולד (ג'ודי וג'ק גלר), ג'יימס מייקל טיילר (גאנת'ר) וריס וויתרספון (ג'יל) לצד שמות גדולים שהקשר שלהם לסדרה פחות ברור, ביניהם קארה דלווין, ליידי גאגא, דיוויד בקהאם, ג'סטין ביבר ולהקת BTS. את המשדר ינחה הקומיקאי ג'יימס קורדן.

ברוך שובכם, אולי תישארו? (צילום מסך)
ברוך שובכם, אולי תישארו?צילום מסך

מחכים בקוצר רוח (צילום מסך)
מחכים בקוצר רוחצילום מסך

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018