"רק בגלל שסבלת, זה לא אומר שילדיך צריכים לסבול": הנסיך הארי תוקף את אביו

ארמון המלוכה הבריטי חטף פגיעה נוספת עם עליית הסדרה הדוקומנטרית של הנסיך הארי ושל אופרה ווינפרי, חודשיים לאחר הריאיון המפורסם שערכה ווינפרי עם הדוכסים מסאסקס. מההאשמות נגד ההורות של צ'רלס, דרך ההזנחה של משפחת המלוכה ועד הטענה כי רדפו את דיאנה מכיוון שיצאה עם גבר שלא היה לבן

ממשיך לייצר דרמות. הנסיך הארי (צילום: Apple Tv)
ממשיך לייצר דרמות. הנסיך האריצילום: Apple Tv

 

חודשיים וחצי לאחר שידורו של הריאיון הסנסציוני של הנסיך הארי ומייגן מרקל אצל אופרה ווינפרי, ועד שנראה שמשפחת המלוכה התאוששה מעט מכל ההאשמות הקשות שהדוכסים מסאסקס הפנו כלפיה - הסדרה הדוקומנטרית החדשה של הארי ואופרה עלתה לשידור והדרמה שוב גואה.

 

ביום שישי האחרון שודר ברשת Apple Tv הפרק הראשון מתוך הסדרה הדוקומנטרית The Me You Can't See, אשר עסק בנסיך הארי ובהתמודדויות שלו עם בעיותיו הנפשיות לאורך השנים. במהלך הפרק התמקד הארי בחוויה הקשה שלו לאחר מותה של אימו, הנסיכה דיאנה, העלה האשמות חדשות וטען כי אימו "נרדפה מכיוון שיצאה עם גבר לא לבן". עוד התייחס הנסיך למצוקה הנפשית שחוותה מרקל והסביר מדוע, בסופו של דבר, אשתו בחרה שלא לשים קץ לחייה - למרות המחשבות החוזרות לעשות זאת.

 

"המוות הטראגי של אימי גרם לי לשתות אלכוהול ולהשתמש בסמים. הכול היה במטרה לנסות להרגיש פחות ", אמר הארי כשווינפרי העלתה את הנושא של מותה של דיאנה. "הייתי מוכן לעשות את כל הדברים האלה כדי לא להרגיש". הארי הדגיש כי הבחירה לשתות ולצרוך סמים לא הגיעה מהנאה וסיפר על התקפי החרדה שהחל לעבור בגיל 28. "הייתי בבלגן מוחלט מבחינה נפשית. בכל פעם שלבשתי חליפה, סידרתי את העניבה, הייתי צריך להיכנס לתפקיד וקדימה. לשחק את המשחק. עוד לפני שהייתי יוצא מהבית התחלתי להזיע והתקשיתי לנשום".

 

עוד סיפר הנסיך: "תמיד רציתי להיות נורמלי, לא להיות הנסיך הארי אלא רק הארי. אלה היו חיים תמוהים ולצערי, כשאני חושב על אמא שלי, הדבר הראשון שעולה לי בראש זה תמיד אותו הדבר - אחי ואני חגורים בחגורת בטיחות כשאימי נוהגת, ובקושי רואה משהו בגלל כל הדמעות בעיניה בזמן שהיא נרדפת על ידי ארבעה או חמישה צלמי פפראצי. זו תחושת חוסר אונים איומה להיות צעיר מכדי לעזור לאותה אישה, שבמקרה הזה הייתה אמא שלי. וזה היה כך בכל יום עד מותה".

 

 

הארי המשיך וסיפר על הזיכרונות ממסע הלווייה של אימו, ואמר: "הדבר שהכי זכור לי הוא קול פרסות הסוסים. הרגשתי כאילו הייתי מחוץ לגוף שלי, הלכתי ועשיתי את המצופה ממני. הפגנתי עשירית מהרגש שכל השאר הראו. זו הייתה אמא שלי, אתם מעולם לא פגשתם אותה אפילו", אמר, ומיד עשה את החיבור לרדיפה אחר מייגן, והסביר כי אי אפשר שלא לראות את הדמיון בין הסיפור של דיאנה לסיפור שלו ולבחירתו להתחתן עם אישה בעלת עור כהה: "אימי נרדפה אל מותה בזמן שהייתה בקשר עם מישהו שלא היה לבן, ותראי מה קרה. זה בהחלט הכין אותי לאפשרות שאאבד אישה נוספת בחיי".

 

בסדרה הדוקומנטרית המשיך הנסיך הארי להפנות אצבע מאשימה כלפי הארמון, שהתעלם לדבריו לחלוטין ממצוקתה הנפשית של מייגן, למרות שדיברה בגלוי על כך שחשבה לשים קץ לחייה. "מייגן החליטה לחלוק איתי את המחשבות האובדניות שחלפו בראשה ואת הדרך שבה היא תעשה זאת", סיפר הנסיך, והסביר את הסיבה לכך שבסופו של דבר החליטה אשתו שלא לפגוע בעצמה. "מייגן ראתה כמה זה לא יהיה הוגן עבורי, אחרי שאיבדתי את אימי, להעמיד אותי במצב שבו אאבד אישה נוספת בחיי, עם תינוק ברחם שלה. התינוק שלנו. מייגן לא איבדה את זה, היא לא הייתה משוגעת. היא הייתה שפויה לגמרי ובכל זאת, בשקט של הלילה המחשבות האלה העירו אותה".

 

הארי הוסיף וסיפר כי שיתף את בני משפחתו במחשבותיה האובדניות של מייגן ועדיין לא קיבל מהם את העזרה המתבקשת או אפילו את האישור לקום וללכת. "למרות הכול הם אסרו עליי לקום ולעזוב, וחשבתי לעצמי שלא אחכה עם זה עד שיקרה משהו ומייגן תשים קץ לחייה. זה לא צריך להגיע לזה".

 

 
הארי גם התייחס ליחסים בינו ובין אביו, הנסיך צ'רלס, והאשים אותו בכך שאיפשר לו לסבול כפי שסבו, הנסיך פיליפ, עשה לצ'רלס עצמו. "כשהייתי צעיר יותר אבי היה אומר לי, 'ככה זה היה עבורי וזה יהיה ככה גם עבורך'. הוא התייחס בכך לילדות הקשה שעבר, אבל זה לא הגיוני. רק בגלל שאתה סבלת זה לא אומר שילדיך צריכים לסבול. למעשה זה בדיוק להפך, אם אתה סבלת - תעשה כל שביכולתך על מנת לוודא שכל חוויה שלילית שעברת לא תעבור לילדיך. האם זה לא כל העניין? לשבור את המעגל ולוודא שההיסטוריה לא תחזור על עצמה? לוודא שלא תעביר הלאה את כל מה שהכאיב לך?". 
 
בעקבות השידור, מיהר חבר קרוב של הנסיך צ'רלס למסור את דעתו בעניין: "אני לא חושב שזה יגרום לו לנתק את הקשר עם הארי, אבל הדברים שהארי אמר מאוד לא הוגנים כלפיו. צ'רלס הוא אדם כל כך עדין ואב מסור לפני הכול. הוא ממש לא יחפש נקמה, להפך, הוא רוצה להתפייס".
 
ובזמן שצ'רלס שבור ממילותיו הקשות של בנו, גם המלכה אליזבת מתקשה לקבל את דבריו. "סבתו של הארי לקחה את הריאיון באופן מאוד אישי והיא מוטרדת מאוד ממה שהוא אמר - במיוחד מכל הנוגע להערות על ההורות של אביו. זו תקופה מאוד מטלטלת עבורה", סיפר מקור אלמוני מהארמון לאתר "דיילי מייל".
 
"מה נעשה עם הילד הזה?". צ'רלס והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
"מה נעשה עם הילד הזה?". צ'רלס והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018