ריחו"ל

ג'יל ביידן: "אנשים באמריקה יכולים לנשום שוב"

אחרי ארבע שנים בהן מלניה טראמפ "הוחרמה" ולא כיכבה על אף מגזין אופנה, הגברת הראשונה ג'יל ביידן מככבת על שער מגזין "ווג" אחרי 5 חודשים בלבד

כוכבת השער. ג'יל ביידן (צילום: אינסטגרם)
כוכבת השער. ג'יל ביידןצילום: אינסטגרם

 

אחרי ארבע שנים בהן לא הייתה נציגות של אשת נשיא ארצות הברית על שער מגזין ווג, בגיליון אוגוסט החדש מככבת ג'יל ביידן, אשתו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, וניחשתם נכון - גם הפעם היא הצליחה לכבוש את הקוראים.

 

להבדיל מקודמתה בתפקיד, מלניה טראמפ, ביידן מקימה בתי ספר, מבקרת במוקדי חיסונים, נוסעת למדינות אדומות במטרה לקדם את תוכנית ההצלחה האמריקנית ומיידעת את כל האנשים ש"העזרה כאן". היא מתפקדת כשחקנית מפתח בממשל של בעלה ואף זכתה לכינוי "נכס" מצידה של מרי ג'ורדן - כתבת ב"וושינגטון פוסט". "קשה לדמיין את ג'ו עושה זאת בלעדיה".

 

"בדרך כלל שומעים אותה הרבה לפני שרואים אותה כי היא מצחקקת המון", כתב ג'ונתן ואן מטר - מפיק סרטים, עורך במגזין ומי שאחראי על כתבת השער של ביידן ב"ווג", והוסיף: "היא פשוטה והיא משמחת".

 

כחלק מתפקידה, ביידן מקפידה לבקר במכללות קהילתיות שם היא מתקבלת תחת התואר "הגברת הראשונה", אך בפני המנהלים והמורים היא ד"ר ג'יל ביידן, פרופסור במכללה. למעשה, תארים הם לא משהו שמעסיק את ג'יל כלל והשמועה מספרת שבכל פעם שפונים אליה עם תואר רשמי היא מיד מתקנת ומבקשת שיקראו לה "ג'יל".

 

לא מוותרת על הקריירה (צילום: Gettyimage)
לא מוותרת על הקריירהצילום: Gettyimage

 

במהלך הריאיון נזכרה האישה הראשונה של אמריקה בתחילת הדרך, כשבעלה החליט להתמודד לנשיאות, ואמרה: "במהלך הקמפיין הרגשתי שאנשים נמצאים בחרדה, הם פחדו. היום, כשאני מסתובבת ברחבי הארץ, אני מרגישה שאנשים יכולים לנשום שוב. אני חושבת שזו אחת הסיבות שג'ו נבחר. אנשים רצו שמישהו ייכנס ויירפא את העם הזה. הוא פשוט נשיא רגוע, הוא מוריד את הטמפרטורה", אמרה למגזין.

 

גם נשיא ארצות הברית התראיין ל"ווג", בנפרד מאשתו, וסיפר כי בחירותו לנשיא שינתה את נישואיהם. "אני מתגעגע אליה. אני ממש גאה בה אבל זה לא שאנחנו יכולים ללכת פשוט כמו פעם. כשגרנו בדלאוור היינו מקפידים לבלות זמן רומנטי יחד ולהיות אחד עם השנייה. אנחנו צריכים למצוא דרך, ואני אומר את זה בכנות, להצליח לגנוב זמן אחד לשנייה. אני חושב שזה העניין".  

 

אתם מרגשים אותנו! ג'יל וג'ו ביידן (צילום: AFP)
אתם מרגשים אותנו! ג'יל וג'ו ביידןצילום: AFP

 

כאמור, השער הנחשק של ג'יל ביידן מגיע אחרי ארבע שנים בהן מגזין "ווג" לקח "הפסקה" משערים עם הגברת הראשונה, דבר שכמובן הכעיס מאוד את אשת הנשיא לשעבר. בחודש דצמבר האחרון, לפני שנאלץ לפנות את הבית הלבן, יצא דונלד טראמפ נגד המגזינים המובילים בארצות הברית וזעם על כך שבמשך כל תקופת כהונתו אשתו לא זכתה ולו לשער אחד. "סנובים אליטיסטיים בעיתונות האופנה. מלניה היא הגברת הראשונה האלגנטית ביותר בהיסטוריה האמריקנית".

 

ואם כבר אלגנטית - רק נעצור לרגע להזכיר הג'קט של מלניה שעורר סערה בגלל הכיתוב שהתנוסס עליו: "באמת לא איכפת לי", זאת בניגוד לביידן, שמוקדם יותר החודש לבשה ג'קט עם הכיתוב "אהבה".

  

הג'קט אומר הכל. מלניה טראמפ Vs ג'יל ביידן (צילום: Gettyimage)
הג'קט אומר הכל. מלניה טראמפ Vs ג'יל ביידןצילום: Gettyimage

 

כמובן שמעריציו של טראמפ לא עברו על כך בשתיקה והתלוננו על כך שבזמן שמישל אובמה זכתה ל-12 כתבות שער במגזינים השונים, בהם שלושה שערים במגזין "ווג", מלניה לא קיבלו ולו שער אחד.

 

מצד שני, אי אפשר שלא להזכיר את העובדה שג'יל עשתה היסטוריה כשהחליטה להמשיך את הקריירה שלה כפרופסור לאנגלית בקולג' Northern Virginia Community. "אני אוהבת לעבוד. כמו כל כך הרבה מהקוראים של המגזין אני אישה עובדת והוראה זו התשוקה שלי. זה מה שאני אוהבת לעשות, זו הקריירה שלי ומוקד מרכזי בחיי אז אני מרגישה שאני יכולה להתמודד עם זה ולעשות את כל שאר הדברים שגברות ראשונות צריכות ורוצות לעשות", אמרה ביידן בחודש נובמבר האחרון בריאיון למגזין, רגע לפני שהפכה לאישה הראשונה, ונראה שהתשוקה שלה הפכה להשראה.

 

ההחלטה להמשיך לעבוד בזמן שהיא בבית הלבן אינה עוברת חלק בגרון לכולם, בכל זאת צפויה לה המון עבודה גם בלי ההוראה, אך ג'יל נחושה בדעתה לעבוד במשרה מלאה כפרופסורית, ונראה שבעלה השלים וקיבל זאת. "ההוראה אינה מה שג'יל עושה - זה מי שהיא", אמר נשיא ארצות הברית בסרטון הפתיח של הכנס הלאומי הדמוקרטי של אשתו.

זוג יונים! (צילום: Gettyimage)
זוג יונים!צילום: Gettyimage

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018